Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd grzeszy optymizmem. Najgorsze jeszcze przed nami

Rząd grzeszy optymizmem. Najgorsze jeszcze przed nami

Wyświetlaj:
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-02-18 10:07
To nie PiS pchał się do władzy, tylko wspaniała i wszechwiedząca PO z sztabem fachowców i profesjonalistów na pokładzie i z pełnymi szufladami programów i rozwiązań na każdą sytuację. Ferajna myślała, że koniunktura wzrostu w Polsce utrzyma się jeszcze do organizacji Euro 2012. A tu niestety wszystko poleciało na łeb i szyję i kochani leserzy obudzili się z ręką w nocniku. Rozumiem wszystkich, którzy oddali swój głos na PO, że teraz wstydzą się swojej decyzji, ale to właśnie oni zgotowali nam taką bryndzę a nie kto inny. Nie można wiecznie obwiniać poprzedników za własne błędy i własne bezproduktywne, nieefektywne i spóźnione decyzje. Tusk nie może być dobrym premierem trwając nieustannie w kampanii prezydenckiej. Na negatywne efekty nie będziemy długo czekać. W chwili obecnej Polska przez beztroskę, niekompetencję i brak podejmowania szybkich decyzji przez rządzących, pozostawiona jest na skraju przepaści na sypiącym się zboczu. Nikt i nic nie jest w stanie pomóc samotnej wyspie, która jak się okazało nie ma tak mocnych fundamentów ekonomicznych. Czarne scenariusze trzeba dziś włożyć do szuflad, a wyciągnąć na stół te najczarniejsze. I tak kończą się fatalne rządy nadętych i egoistycznych platfusów, których jedyną busolą wyznaczającą kierunek działania są słupki poparcia i aktualne sondaże. Smutne ale prawdziwe. Statek tonie i co dalej? I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
rozwado / 2009-02-18 11:49 / Tysiącznik na forum
PiS zniszczyl perspektywy gospodarcze Polski zaniechujac wejscia do euro. Nastepnie uzyl prezydenta do zawetowania reform, w tym reformy finansow, co skutkowalo handlem asymetrycznymi opcjami. PiS zapelnil kluczowe stanowiska swoimi ludzmi. Skrzypek i Kozinski podminowali zlotowke wczorajszym raportem NBP, a Kluza zaniedbal obowiazku ostrzezenia polskich spolek przed asymetrycznymi opcjami. Obecny rzad niewatpliwie jest nadmiernie beztroski, a spolegliwosc wobec opozycji pcha go do nierozwaznych posuniec takich, jak dymisja Cwiakalskiego. Nie umie negocjowac i dzielic opozycji ani rzadzic dekretami. Polske niszcza Kaczynscy i Napieralscy: jedynym ich celem jest wsadzic wszedzie noge w drzwi i wtracac sie do rzadzenia, choc nikt ich nie chce.
ciekawska....... / 151.92.176.* / 2009-02-18 11:26

To nie PiS pchał się do władzy, tylko wspaniała i wszechwiedząca
PO z sztabem fachowców i profesjonalistów na pokładzie i z
pełnymi szufladami programów i rozwiązań na każdą sytuację.
- zapomniałeś o dwóch rzeczach. Po pierwsze PIS BYŁ U ŻŁOBA i nikt z PO go z tamtąd nie wyganiał, sam poszedł, pewny że wygra "bo ciemny naród wszystko kupi"...Niestety dla Jarosława naród oświeciło i na szczęście ten stan trwa.
Po drugie nikt, nie bronił Jarosławowi wygrania przedterminowych wyborów! Mógł siedzieć na stołku, jak go już zdobył a jak był tak pewny swego, że go opuścił to mógł się lepiej przygotować a nie wierzyć w "ciemny naród".

Ferajna myślała, że koniunktura wzrostu w Polsce utrzyma się
jeszcze do organizacji Euro 2012
- rozumiem, że mówiąc "ferajna" masz na myśli PIS bo to zdecydowanie oni założyli spory wzrost wydatków z budżetu na 2008 rok (budżet przygotowuje sie rok wczesniej i zatwierdza do września poprzedniego roku) zakładając duży wzrost gospodarczy i super-koniunkturę?

Rozumiem wszystkich, którzy oddali swój głos na PO, że
teraz wstydzą się swojej decyzji, ale to właśnie oni zgotowali
nam taką bryndzę a nie kto inny.
- Ja bym się wstydziła przyznać że głosowałam na PIS po tym co oni odstawiali przez 2 lata (cyrk to przy nich pikuś) że ze zwykłej przyzwoitości nie wspomnę o "dziadu", "małpie", "straszeniu","Irasiadzie","zamachu w Gruzji","klepaniu premiera po plecach" i innych "ynteligentnych, światowych" wyczynach prezydencika "wszystkich Polaków"...z PIS-u.

Nie można wiecznie obwiniać
poprzedników za własne błędy
- a konkretnie coś masz na myśli czy tylko chciałeś napisać cokolwiek złośliwego?

Tusk nie może być dobrym
premierem trwając nieustannie w kampanii prezydenckiej.
-jakby na to nie patrzeć to nie Tusk przechadza jak kogut wśród wiekowych pań, między reklama proszku a tabletek na biegunkę wciskając kompletne bzdury mniej wykształconym...
Więc o jakiej kampanii ty mówisz? Bo widzisz niektórzy nie mają czasu na kampanie, ktoś musi pracować żeby ktoś mógł się przechadzać...

Na
negatywne efekty nie będziemy długo czekać.
- a jakie na przykład?

Polska przez beztroskę, niekompetencję i brak podejmowania
szybkich decyzji przez rządzących, pozostawiona jest na skraju
przepaści na sypiącym się zboczu.
- ale o czym ty mówisz? Wiesz czy powtarzasz jakieś bzdury za kimś kto powinien służyć Bogu a nie mamonie?

I tak kończą
się fatalne rządy nadętych i egoistycznych platfusów, których
jedyną busolą wyznaczającą kierunek działania są słupki poparcia
i aktualne sondaże
- tego to szkoda komentować...Czy ktoś zrobił ci krzywdę, że tak prostacko obrażasz porządnych ludzi którzy płacą podatki (spore-np ja) na takich jak ty i większość z PIS-u których głównym zajęciem, poza obrażaniem innych jest , stanie po pieniądze w MOPS-ie...Żal mi cię.

Statek tonie i co
dalej?
- rozumiem, że Jarosław-I-Genialny ma gotowy plan, który ukrywa, bo jest tajny jak wszystko w jego życiu, bo chyba nie chodzi ote p******* które słychać w reklamach? Proszę, nie pogrążaj się przytakując...

Smutne ale prawdziwe.
- to jest to, że sa jeszcze takie resztki takich jak ty biedaczków, którzy nie dopuszczają do świadomości że nie będziemy z nikim walczyć i nie będziemy już nigdy rozpalać pieców w Oświęcimiu i nie pozwolimy by kiedykolwiek PIS z takim elektoratem miał jeszcze coś do powiedzenia, poza krzykiem rozpaczy w blokach reklamowych...

Serdecznie pozdrawiam
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-18 11:55

Czy ktoś zrobił ci krzywdę,
że tak prostacko obrażasz porządnych ludzi

A czy Tobie przypadkiem premier nie wpadł w oko? Bronisz go jak lwica. Przyznaj się, nikomu nie powiemy:)
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-02-18 11:50
Czas osądzi Wasz trafny wybór po efektach jakie przyniosą trafne i na czas podjęte decyzje Waszego nie pchającego się po władzę rządu fachowców i profesjonalistów. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
josta / 79.191.46.* / 2009-02-18 10:47
To, co nam najbardziej zagraża to tacy ludzie jak ty. Jesteś typowym, zbudowanym z agresji, złości, dekonstrukcji człowiekiem pis. U W A Ż AJ - to widać, i możesz polec wreszcie od własnej broni.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2009-02-18 10:27
A możesz konkretnie wymienić decyzje, które Twoim zdaniem należało podjąć a nie podjęto, lub podjeto z opóźnieniem.

Bo jesli mam nienawidzieć PO ( a chyba po to się wysilałeś) to chciałbym przynajmniej wiedzieć za co ? :-)

Tak się składa, że glosowałem na PO (przeciwko PIS), więc skoro uważasz, że powinienem się tego wstydzić, to chciałbym wiedzieć - czego mam się wstydzić?
durniomstop / 79.185.234.* / 2009-02-18 10:54
Myślę że sam powinieneś odpowiedzieć na pytanie o wstyd za głosowanie na bajki bez krzty ekonomicznych fundamentów. Jeśli wchodzisz na portal około ekonomiczny to chyba masz więcej lat niż pięć. Chociaż mój synek zaczął pisać mając właśnie pięć lat więc może....
przeciw komunie / 217.153.68.* / 2009-02-18 10:35
no właśnie pomyśl trochę - głosowałeś nie na program nie na platforme, tylko przeciw PIS.
czy juz wieszco to znaczy ?

poszedłeś razem ze stadem baranów bo tak w telewizorni mówili że kaczory są bee
nie bronię kaczorów ale zrozum jak mało myslisz i jak słabo wyciągasz wnioski
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2009-02-18 13:29
Z niechęcią i obrzydzeniem odpisuję na Wasze obelgi - ale styl Waszych wypowiedzi świadczy o Was samych.

Obrażanie innych nie świadczy o inteligencji - wręcz przeciwnie.
antykartofel / 79.163.121.* / 2009-02-18 10:26
wstyd to powinien być zwolennikom pisu, że ich populistyczny kartofel zwodzi tak długi czas. To obraza dla ludzkiej inteligencji. Rozumiem, że pisowski elektorat jest słąbo wykształcony i podstaw ekonomii często nie jest w stanie pojąć, ale wódz kurdupel używa takiej retoryki, że wystarczy posłuchać przemówień PRLowskich kacyków, by zrozumieć jak się ma to co mówi do obiektywnej oceny stanu rzeczy. Statek tonie i jeśli zatonie, to trybunał stanu dla twojego kartoflanego guru oraz wielu innych populistów, którzy zrujnowali konkurencyjność gospodarki poprzez socjliastyczną politykę
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2009-02-18 09:48
Zwróćcie uwagę, że Ci tak zwani analitycy są zatrudnieni w bankach i instytucjach finansowych.
Może zależy im na sianiu fermentu, żeby doić tych wszystkich , którzy ulegają panice.
Pamietacie jak jeszcze niedawno twierdzili, że pod koniec 2008 roku dolar będzie grubo poniżej 2 zł. A ile to razy na giełdzie miało być odbicie?
antykartofel / 79.163.112.* / 2009-02-18 09:15
Panowie Analitycy, a jakie jest prawdopodobieństwo bankructwa państwa polskiego? Prawda jest taka, że przez ostatnie kilkanaście lat rządzili nami społeczni łapówkarze, którzy systematycznie osłabiali kraj swoim socjalistycznym populizmem. Od cynicznych postkomunistów poprzez wiejskich kmiotków w gumofilcach po nawiedzone narodowo-socjalistyczno-katolickie kartofle. Teraz z tym kamieniem u szyji jaki nam zafundowali, bankructwo państwa polskiego staje się coraz bardziej realne. To dopiero początek kryzysu, a kamień w postaci długu publicznego oraz struktury budżetu będzie nas ciągnął w dół. Jak obserwuje polityczne środowiska pisowskie, top wielka radość ich ogarnia na ziszczający się scenariusz chaosu. Te polityczne hieny dobrze wiedzą, że społeczeństwo obarczy winą tego, kto akurat jest przy władzy
kkkowalski / 83.28.162.* / 2009-02-18 11:45
W 100% się z tobą zgadzam. Niestety PO zapłaci za kryzys choć nie ma z nim nic wspólnego. Śmiech ,mnie ogarnia jak słyszę PiS-owców mówiących jak to za ich rządów było super. Ok. był wzrost PKB, ale to nie wynikało z tego, że tak świetnie rządzi PiS tylko z tego, że jest świetna koniunktura gospodarcza na całym świecie. Czy za to, że w Estonii, na Łotwie i na Słowacji był wzrost PKB rzędu 12% też odpowiadał świetny rząd PiS-u. Nie!!! Po prostu PiS trafiło na dobru okres dla gospodarki światowej, i tyle. A czy za to, że na całym świecie jest kryzys odpowiada PO??? Niebawem lewicowa opozycja z PiS-u i SLD zapewne tak ogłosi. Śmiać mi się chce także jak słyszę wywody opozycji o tym jak to musimy zwiększać deficyt, pompować pieniądze w gospodarkę itp. Jedno pytanie : skąd wziąć te pieniądze??? Pożyczyć, dodrukować??? Jedno i drugie doprowadzi do tego, że na co najmniej 30 lat możemy zapomnieć o dogonieniu krajów zachodnich w poziomie życie, gdyż zamiast wydawać w przyszłości miliardy na rozwój kraju będziemy musieli spłacać pożyczki, tak jak to robimy do dzisiaj przez kochanego wujaszka "Gierka". Dzięki Bogu dziś nie rządzą socjaliści, którzy dla ratowania sondaży zadłużyliby Polaków na długie lata. Niestety jeszcze nie rządzą, gdyż zapewne w 2011 wrócą do władzy, gdyż jak już wspomniałem PO zapłaci za to, że nie chce zadłużyć Polski. Jeszcze będziemy dziękować Tuskowi za to!!! Zobaczycie... ale to za jakieś 10 lat jak PiS znów przypisze sobie cudzy wzrost gospodarczy.
antybolszewik / 79.163.118.* / 2009-02-18 14:06
naród w sumie już nie jest tak durny, by dopuścić ponownie tych pisobolszewików do władzy. Jest ok 20% niewykształcona grupa społeczna, niudaczników, znerwicowanych katolików, ludzi o roszczeniowej wobec panstwa mentalności, którym po prostu często nie chce się ciężko pracować - czekają aż im państwo wszystko da. 20% pis będzie miał, pewnie jeszcze kilka procent przestaszonych obywateli da się omamić demagogi kurdupla i tyle. Nie trzeba kochać Tuska, PO popełnia błędy jak również ma polityków, których wolałbym nie widzieć w szeregach tej partii. Ale różnica jest taka, że polityka gospodarcza PO przy rujnowaniu populistycznym pisobolszewików to wybawienie dla tego kraju
balticmaster / 130.233.60.* / 2009-02-18 09:02
Bardzo podoba mi sie nastepujace stwierdzenie pana super-analityka: "Osiągnięcie tych wskaźników może nastąpić w perspektywie roku lub półtora, prawdopodobieństwo oceniam na 50 proc. w dłuższej perspektywie jest ono bardzo prawdopodobne". Oczywiscie ze prawdopodobienstwo jest prawdopodobne, bo taka jego natura. Poczytajcie opinie analitykow sprzed roku, ze zloty sie bedzie umacnial, ze bedzie sielsko i anielsko. Ogolnie bredzenia. Z powyzszego artykulu tez niewiele wynika. Panowie pisza ze krzyzys nas dotknie w I, II, III i IV kwartale. Tez mi nowosc. Jak jest kazdy widzi, i do stwierdzenia ze kryzys jest i potrwa jeszcze przynjamniej rok, nie trzeba tytulowac sie jako analityk. Fakt, nie umiem uzywac wstawek typu presja na zloteg, opcje walutowe czy jakies tam podobne farmazony. Ale sytuacje wyczuwam bez tego typu artykulow niby powaznych. Jest kiepsko, a bedzie jeszscze gorzej. Niestety. A rzad, co rzad moze, podejrzewam ze niejeden spekulant ma wieksze fundusze niz krajowa rezerwa na wypadek zdarzenia "kryzys".
asdfa / 193.111.144.* / 2009-02-18 08:53
Złoty się dzisiaj umacnia o 10gr w stosunku do euro. Czyżby interwencja była realizowana przed granicą 5 zł? Sądzę, że premier blefuje a inni robią swoje tak jak potrzeba.
Amba2 / 217.235.228.* / 2009-02-18 08:50
Do redakcji "Money" - Gospodarska stanie przy poziomie bezrobocia rzedu 50 %. Pytam: dla kogo i pod kogo formulujecie te panikarskie tytuly ? Z analizy tekstu nic takiego nie wynika. Wiadomo, nie wszyscy czytaja artykuly, niektorzy tylko naglowki i podtytuly. Wstydzcie sie - takie formulowanie tytulow zostawcie tabloidom.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2009-02-18 09:59
Popieram.
Coś niedobrego dzieje się z money.pl .
asdfa / 193.111.144.* / 2009-02-18 08:59
bo to amatorzy są, a nie profesjonaliści, którym faktycznie zależy na dobru tego kraju, w którym się urodzili, wychowali itd...
marringo / 83.27.218.* / 2009-02-18 10:11
przesadzacie, musi byc kontrowersyjnie zeby ludzie klikali
asdfa / 193.111.144.* / 2009-02-18 08:21
To są ich pobożne życzenia i tak należałoby o tym pisać, tzn. ile chcieliby żeby było. W obecnej sytuacji wszystko jest możliwe. Nawet scenariusz islandzki.
w. / 79.190.209.* / 2009-02-18 08:12
analitycy powinni powiedzieć - kiedy ICH banki zawiesza działalność. Kiedy nie będzie można już spekulowac na złotym i opcjach walutowych( to dlatego podają przewidywany niski kurs złotówki) i czy będą w stanie działać przy deflacji.
Kryzysowi mówimy NIE! / 213.128.122.* / 2009-02-18 06:53
Myślę że to wróżenie z fusów albo z tarota. To że ja nie potrafiłem przewidzieć tego co się dzieje teraz na rynku jest uzasadnione, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. To że oni nie potrafili to już innna sprawa, jeśli nie potrafile wtedy przewidzieć że stanie się coś złego w ogóle to wątpie żeby teraz wiedzieli jakie będzie bezrobocie w III kw. Sepece od rynku nieruchomości cały czas powtarzają że mieszkania tańsze być już nie mogę i że nie będą, a co miesiąć okazuje się że ceny spadają. Na jakiej podstawie są wysnuwane takie prognozy pytam! Już mi się nie chce tego wszystkiego nawet czytać. 3 miesiące temu co Panowie główni analitycy mówili? ciekawe co będą mówić w czerwcu a co we wrześniu.

Wrużenie z fusów albo tarol, ewentualnie szklana kula, mówię wam! Wróżka może tez być analitykiem i to myślę że całkiem niezłym :)
Natter / 2009-02-18 09:28 / Tysiącznik na forum
Afery madoffa Stanford, oszustwa ,przekręty banki zabierają mieszkania czarne scenariusze.Unia chce likwidaci naszych stoczni a stoczniowcy się modlą.Słuszne hasło -Kryzysowi mówini nie a stoczniowcy powinny walczyć o swoje prawa pod hasłem -Kapitalizm tak wypatrzenia NIE.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy