Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd obiecuje: Firmom będzie łatwiej

Rząd obiecuje: Firmom będzie łatwiej

Money.pl / 2008-02-07 20:21
Komentarze do wiadomości: Rząd obiecuje: Firmom będzie łatwiej.
Wyświetlaj:
BAZAROWICZ / 80.55.218.* / 2008-02-27 18:35
Re: Mniej kontroli fiskusa-U BUŁGARA [0]
na bazarach w województwie świętokrzyskim i podkarpackim
handlują cyganie bułgarscy NA CZARNO (LEWE PAPIERY --KRADZIONY
TOWAR_CENY MAJĄ NIŻSZE NIŻ W JANKACH HURTOWE) SKARBOWKI ICH
OMIJAJĄ 'GDY SĄ MONITY KONTROLUJĄ POLAKÓW TWIRDZĄC ŻE ONI SĄ
LEGALNIE--w innych regionach zrobiono porządek --piszcie w jaki
sposób to zrobiono ,w POZNANIU,WROCŁAWIU I INNYCH MIESCOWOŚCIACH
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 12:55
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie  

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów  spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów.  Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?  
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
historyk / 89.77.246.* / 2008-02-09 00:43
wprowadzono dwie wersje płatnika w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, nie zrobiono nic dla podniesienia progów wprowadzenie pełnej księgowości,
od maja zus wprowadziło obowiązek podpisu elektronicznego dla firm powyżej 5 pracowników dlaczego nie powyżej 25, narażając na koszty małe firmy, inaczej zus nie przyjmie deklaracji
skończyć z tą obłudą i hipokryzją i tym lizusostwem wobec obecnych władz które nic nie robią oprócz gadania
Palikot obiecywał ze weżmie się do roboty a wzioł się chyba za picie wina które dostał od PiS to kpiny żeby zus rzadziło przedsiebiorstwami
tomasz niewierny / 83.29.214.* / 2008-02-08 09:30
Mówił mi rzemieślnik (już w podeszłym wieku), który niejedno przeżył, mnóstwo rządów, mnóstwo komisji d.s. odbiurokratyzowania, mnóstwo obiecanek: "JEŚLI RZĄD MÓWI, ŻE BĘDZIE POMAGAŁ PRZEDSIĘBIORCOM - TO JA TRZYMAM SIĘ ZA KIESZEŃ ! ". Zobaczcie co rzad zrobił teraz z rencistami, mam 62 lata i naprawiam buty, a teraz tyle biurokracji. Niech Pan Premier spróbuje, i niech zapłaci 800 zł ZUSu. Paranoja !
do / 84.40.163.* / 2008-02-08 09:24
A tak apropos ZUS-u. Mam nadzieję że większość przedsiębiorców zdaje sobie sprawę że płacąc składki od wyższej podstawy i tak emeryturę będzie miało naliczaną od najniższej krajowej - to jest dopiero prawo........
MSP 7 / 2008-02-08 09:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest wiele spraw, które mozna zmienić tylko organizacyjnie w ramach istniejacego prawa - podstawa to "wystawic odpowiednią diagnozę" i podjać działania np. sposób obsługi podatników w częsci urzedów skarbowych - czasem wystarczyłoby przesuniecie ludzi (pracowników) tam gdzie tworzą się znaczne kolejki a obsluguje jedna osoba - do tego nie potrzebne są komisje, wystarczy decyzja kierujacego.....
zdziwiona / 84.40.163.* / 2008-02-08 09:16
Ostatnie zdanie to jakiś paradoks, bo to powinna być norma tzn. że teraz jak występują z zapytaniem to otrzymują interpretacje nie wiążące. Tzn. że równie dobrze przedszkolak mógłby je napisać. Zadziwiające i niestety bardzo polskie.............
bizon / 83.12.11.* / 2008-02-08 08:52
Tak łatwiej - to jakiś żart? ok 400,- za przesył elektroniczny do ZUS -musowo trzeba zapłacić drugie tyle ale już kto chce do urzędu skarbowego ŁATWIEJ???????? BZDURA
MSP 7 / 2008-02-08 09:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jedno okienko nie jest w tym wszystkim najważniejsze - jest to temat zastepczy, ażeby pokazać, ze coś chce się robić.... Już od dwóch lat firmy na "nazwisko" rejestrowane są w jeden dzień (parę godzin) naturalnie, jeżeli urząd skarbowy, ZUS i GUS są nie za bardzo oddalone.....
janusz w. / 83.29.198.* / 2008-02-07 20:21
Pamiętam jak Pan Premier, jeszcze jako Pan Tusk KLD (lata 90) pokazywał wielkość zeznania podatkowego. Miał to być format wiekości dłoni !!! Tak !!! I co ? Nie wierzę w te cuda, ani w ten rozsądek Pana Premiera. Nie ma zdania.
ryszard5 / 83.12.75.* / 2008-02-08 14:17
W polsce należy zmienić w pierwszej kolejności caly aparat urzedu skarbowego,ponieważ siedzą tam ludzi nie kompetętni nie znający prawa podatkowego, nie można się od nich dowiedzieć najprostszych rzecz dotyczących podatków.Odsyłają nas od okinka do okienka ,i tak nie umjejąc nic wyjaśnić i w konsekwencj odsyłają petenta do prywatnych biur rachunkowych, gdzie za wszystko musimy płacić,a przecież beznadziejne przepisy tworzy aparat skarbowy ,a jest to robione celowo. Podatnik w polsce jest traktowany jak nie douczony kretyn, bo nie zna przepisów które stworzyli tzw.wykształciuchy żeby nie powiedzieć gorzej.Aparat przemocy skarbowej jest rozbudowany do granic możliwości, mnóstwo ludzi (darmozjadów ) siedzi w biurach w kilku piętrowych budynkach,pozamykanych przed wścibskim interesantem,i jszcze pilnowani są przez ochroniarzy.Jak się okazuje ściąganie podatków musi kosztować,tyle tylko że my za to płacimy,pieniądzmi,karami,nerwami , stratą czsu oraz rozmowami z ludzmi nie zawsze przyjemnymi,że nie wspomnę o łapówkach .Moim skromnym zdaniem całe rozliczenie roczne przeciętnego podatnika można zrobić na jednej kartce papieru no możę dwóch,i w ten oto sposób zaoszczędzili byśmy hektary lasów,a i też nie chodowali byśmy darmozjaów.Warto też wspomnieć o podatkach lokalnych ,takich jak podatek od nieruchomości, który przy prowadzeniu działalności płacimy kilkakrotnie wyższy ,to jest pewnie za kare, nie -bo aparat lokalny pęka w szwach od ilości zatrudnionych.NIE należyt tu zapomnieć o ZUSie.a więc wszystko to samo co wyżej tylko o wiele gorzej, a to ze względu na arogancki siedzący tam personel na państwowej posadzie za nasze pieniądze,personel który ma wieczny bałagn.Oczywiście ZUS pobiera siłą nasze pieniądze nie licząc się z wolnym rynkiem ,gdzie wszelkie ubezpieczenia sa bądż powinny być towarem i to każdy z nas najlepiej wie jak wydać swoje pieniądze i gdzie sie ubezpieczyć, ale oczywiści każdy darmozjad czyha na nasze pieniądze.Tu należy wspomnieć o otwartych funduszach emerytalnych,że są one otwarte tylko na nasze pieniądze i nic poza tym.Można byłoby wspomnieć o KRUie ,gdzie trzeba dopłacać do tzw rolnika który ma 500h.itd...itd.To oczym tu napisałem to tylko ułamek wytkniętej głupoty ludzi rządzących od dziesiątek lat w polsce a także szczegónie ten rząd nie zrobi nic, bo są to ludzie jeszcze gorsi od swoich poprzedników , są to ludzie którzy chcą być blisko koryta, co mają wymalowane na swoich dość dziwnych twarzach
Krzyś111 / 62.87.145.* / 2008-02-08 16:46
Rewelacja, myślałem że tylko ja tak myślę. W zupełności popieram tą wypowiedź. Zgadzam się w 100%. Gdyby wszyscy Polacy to dojrzeli może na wyborach byłaby większa iczba osób i trochę bardziej ludzie wiedzieliby czego chcą.
mysz36 / 87.96.39.* / 2008-02-09 18:08
Zgadzam się w zupełności z Ryszardem5.Jak dziś pamiętam swoje przejścia przy zakładaniu działalności.W skarbówce nikt nie potrafił mi udzielic informacji w jaki sposób prowadzic firmę,jak się rozliczac,co odliczac a co nie.Było odsyłanie od okienka do okienka.Do nikogo bardziej kompetentnego nie można było się dostac,bo jak opisał kolega,US chyba wszędzie są takimi twierdzami dla interesantów.W końcu trafiłam do prywatnego biura rach.,bo wystraszyłam się rozliczenia rocznego(żeby za 10 lat nie ścigał mnie US z odsetkami,bo o czymś może zapomniałam).Co do ZUS na razie płacę obniżony dla początkujących,ale przeraża mnie myśl,że niedługo przyjdzie płacic haracz i nie wiem,czy dam radę.To straszne.Wolałabym sobie te 800,- odkładac na konto i przynajmniej miałabym pewnośc,że kiedyś z nich skorzystam.Ostatnio dostałam z ZUS symulację o przyszłych emeryturach.Ogarnął mnie śmiech i przerażenie,że przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat przy moich dochodach dostanę byc może jakieś 200 zł emerytury(jeśli na koncie będę miec 120 tys.to dostanę emeryt. w wys. ok.470 zł).Zaczynam miec dośc naszego państwa,a zwłaszcza osób nim rządzących.Zastanawiam się,czy nie wyjechac chociaż bardzo bym tego nie chciała.Ale jak sobie pomyślę,że będę musiała zasuwac do śmierci,żeby jakoś w miarę godnie życ na starośc to opadają mi ręce.Pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy