Forum Polityka, aktualnościKraj

Są chętni do Sił Rezerwowych. Pomogą armii zawodowej

Są chętni do Sił Rezerwowych. Pomogą armii zawodowej

Wyświetlaj:
hamulec postępu / 83.27.24.* / 2010-11-23 19:37
Słowem, jest popyt na "mięso armatnie"
kdjflfkwjkdlk / 109.74.97.* / 2010-11-23 20:05
ludzie łapią się wszystkiego aby zarobić. mięso armatnie potrzebne zwłaszcza że coraz większe niepokoje na świecie
studentMIM / 2010-11-23 20:24 / Tysiącznik na forum
Chyba przesadzacie z tym mięsem armatnim.
Mi się wydaje (choć nie jestem tego pewny), że kontrakt nie obejmuje wyjazdów na wojskowe misje zagraniczne.
A jeśli byśmy zostali zaatakowani w kraju (co na chwilę obecną wydaje się mało prawdopodobne), to i tak każdy patriota będzie chciał walczyć za ojczyznę.
marco combat / 83.238.15.* / 2011-03-30 01:19
zle ci sie wydaje studencie mim
t72 / 79.186.79.* / 2010-11-23 20:28
"Mi się wydaje (choć nie jestem tego pewny), że kontrakt nie obejmuje wyjazdów na wojskowe
misje zagraniczne.'-to źle Ci się wydaje obejmuje ,wstyd mi za tych ludzi za judaszowe srebrniki sprzedają siebie i walczą za obce interesy ale moje podatki
studentMIM / 2010-11-23 20:32 / Tysiącznik na forum
A Ty jesteś tego pewny?
Możesz podać w którym punkcie?

Poza tym, nawet gdyby, nie wydaje mi się, aby w najbliższych latach zdecydowano się wysłać rezerwistów za granicę. Jeszcze nie dawno media oburzały się, że zawodowych żołnierzy wysyłają, więc wysyłanie rezerwistów wydaje się nierealne.

"wstyd mi za tych ludzi za judaszowe srebrniki sprzedają siebie i walczą za obce interesy ale moje podatki"
Wyraźnie nie orientujesz się, że jesteśmy członkiem NATO i jeśli chcemy mieć zapewnioną obronę, to musimy dawać chociażby odrobinę od siebie.
core_saint / 84.10.75.* / 2010-11-23 23:28
To przykre, że ludzie motywują swoją wypowiedź stwierdzeniem: "Jeszcze nie dawno media oburzały się, że...". Niestety oznacza iż ludzie ci są zupełnie pozbawieni umiejętności samodzielnego myślenia i formułowania opinii. Słuchają i sugerują się tylko tym co im w tym "magicznym pudełku" powiedzą. Bo przecież oni wiedzą najlepej co jest dla obywateli dobre i co obywatele powinni myśleć i mówić...
studentMIM / 2010-11-24 01:04 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i teksty "pozbawieni umiejętności samodzielnego myślenia i formułowania opinii" są tu nie na miejscu.

Wyjaśniam:
To co mówią media ma istotny wpływ na to, jak postępują rządzący (jest to cecha demokracji, szczególnie tak młodej jak w Polsce). Zatem skoro media oburzały się, że zawodowych żołnierzy wysyłają za granicę, to tym bardziej oburzały się będą gdy będą chcieli wysyłać rezerwistów. Tego zaś obawiali się będą rządzący, więc najprawdopodobniej zrezygnują z tego pomysłu.
t72 / 79.186.79.* / 2010-11-23 20:55
Obronę to mieliśmy też zapewnioną w 1939r. tak samo będzie z gwarancjami NATO tylko frajer wierzy w ich zapewnienia zresztą za ten kraj nie tylko NATO nie będzie walczyć ale też mało kto z Polaków
dla większości jest to dziki i wrogi kraj
studentMIM / 2010-11-23 21:01 / Tysiącznik na forum

Obronę to mieliśmy też zapewnioną w 1939r. tak samo będzie z gwarancjami
NATO

Możliwe, aczkolwiek trzeba posiadać sojusze, gdyż inaczej jest się "łakomym kąskiem". Musi także istnieć wrażenie, że jesteśmy chronieni.
Poza tym wciąż istnieje szansa, że jednak NATO pomogłoby nam w potrzebie (złamanie pkt. 5 byłoby końcem całego sojuszu).


ale też mało kto z Polaków dla większości jest to dziki i wrogi kraj

Nie znam wielu osób o poglądach, które prezentujesz. Ale moim zdaniem Twój opis tyczy się ludzi, którzy są łatwi do manipulowania przez media. Tacy i tak zmieniają swoją postawę jak chorągiewka...

P.S. Ustosunkuj się proszę do moich pytań z poprzedniego posta
core_saint / 84.10.75.* / 2010-11-23 23:55
Czytając twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że to własnie ty jesteś osobą, która łatwo daje się manipulować mediom.
Jeżeli nie uważasz, że Polska to mało przyjazny kraj dla przeciętnego, uczciwego obywatela to znaczy, że jeszcze nie znasz prawdziwego życia.
studentMIM / 2010-11-24 00:55 / Tysiącznik na forum

Jeżeli nie uważasz, że Polska to mało przyjazny kraj dla przeciętnego,
uczciwego obywatela to znaczy, że jeszcze nie znasz prawdziwego życia.

Oczywiście, że państwo polskie jest mało przyjazne obywatelowi. Jednak jeśli chodzi o sam kraj i naród, to nie ma w nim więcej "dzikości" niż w innych krajach europejskich.

To, że państwem rządzą układy i układziki, nieprzestrzeganie prawa oraz korupcja (niestety:/) jest faktem. Jednak jest to nasza ojczyzna, co powoduje, że niezmanipulowany obywatel i patriota uważa ją za coś miłego sercu, za co jest gotów walczyć. Wroga może być władza (także władza ludu), a nie cała ojczyzna, która jest wartością większą.
t72 / 79.186.79.* / 2010-11-23 21:32
1.2. PPRZEZNACZENIE NSR

Wzmocnienie potencjału jednostek wojskowych w przypadkach uzasadnionych potrzebami obrony państwa, potrzebami Sił Zbrojnych lub zarządzania kryzysowego w celu udziału tych jednostek w:
zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków,
działaniach antyterrorystycznych,
ochronie mienia,
akcjach poszukiwawczych,
ratowaniu lub ochronie zdrowia i życia ludzkiego,
oczyszczaniu terenów z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego oraz ich unieszkodliwianiu,
realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
1.3. KORZYŚCI ZE SŁUŻBY W NSR

Żołnierzom Narodowych Sił Rezerwowych oferujemy:
trwałość stosunku pracy i ochronę pracownika przed zwolnieniem z zakładu pracy w okresie pozostania na przydziale kryzysowym w JW;
gwarancję stabilności zawodowej;
doliczenie byłym żołnierzom zawodowym czasu czynnej służby wojskowej do podstawy wymiaru czasu służby;
opłacanie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego;
możliwość dofinansowania kosztów studiów lub nauki, stażu, kursu w specjalnościach wojskowych wymagających podnoszenie kwalifikacji;
w czasie czynnej służby wojskowej - opiekę medyczną i stomatologiczną;
uposażenie za każdy dzień faktycznej służby, z tytułu odbywania ćwiczeń wojskowych, pełnienia okresowej służby lub pełnienia służby przygotowawczej;
zwrot kosztów dojazdu żołnierzy z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia czynnej służby wojskowej;
dodatki motywacyjne;
prawo do nagród;
bezpłatne zakwaterowanie, umundurowanie i wyżywienie;
możliwość wyjazdu na misje pokojowe w ramach służby okresowej;
możliwość zatrudnienia w charakterze żołnierza zawodowego.

Czy my nie mamy na co kasę wydawać tylko na następnych 10000 mundurowych nierobów może warto na to zamiast na awantury wojenne
"Wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej grozi wstrzymanie przyjmowania pacjentów i wykonywania zabiegów. NFZ zalega placówce z wypłatą ponad 4 mln zł za nadwykonania."
marco combat / 83.238.15.* / 2011-03-30 01:27
regulki,obietnice i ustawy swoje-zycie swoje
studentMIM / 2010-11-23 21:44 / Tysiącznik na forum
Punkt 1.2 jest tu dość mętny i trzeba przeczytać coś dokładniejszego aby wiedzieć, czy akcje poza granicami kraju wchodzą w grę.

Czy my nie mamy na co kasę wydawać tylko na następnych 10000
mundurowych nierobów może warto na to zamiast na awantury wojenne
"Wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i
Hematologii Dziecięcej grozi wstrzymanie przyjmowania pacjentów i
wykonywania zabiegów. NFZ zalega placówce z wypłatą ponad 4 mln zł
za nadwykonania."

Nie mam siły do pacyfistów. Najlepiej pozbyć się armii oraz nie należeć do żadnych sojuszy. A jak nas zaatakują to po prostu poddajmy kraj wspaniałemu najeźdźcy:/

Nowoczesna armia opiera się na służbie zawodowej oraz rezerwistach (patrz armia Amerykańska). Jak sam zauważyłeś "Obronę to mieliśmy też zapewnioną w 1939r" i niewiele to dało. Konieczne zatem jest posiadanie silnej armii, która będzie nas w stanie obronić choćby przed mniejszymi zagrożeniami.
jhjhiuh / 109.74.97.* / 2010-11-23 23:26
w przeddzień III WŚpowinniśmy się porządnie zbroić a nie rozbrajać. . no chyba że usa będzie tu podbbijać ziemię tak jak to robi do tej pory

Najnowsze wpisy