Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sankcje dla Rosji. Miedwiediew: "Cofniemy się do lat 80. w stosunkach z państwami"

Sankcje dla Rosji. Miedwiediew: "Cofniemy się do lat 80. w stosunkach z państwami"

Wyświetlaj:
jorguś2 / 83.30.244.* / 2014-07-17 21:06
Wygląda na to, że Miedwiediew ma rację w tych swoich wywodach, a Zachód - no cóż? Zachód może dostać "faka" od Rosjan, Afrykanów, Azjatów i Amerykanów Ameryki Południowej, bo z nimi wszystkimi mają nagrabione, a wtedy durne czarnuchy z zachodu, będą zeżerać siebie nawzajem, tak jak to czynili już kilkakrotnie.
SmokW / 62.141.215.* / 2014-07-17 14:58
Skala rusofobi wśród komentujących poraża.
Ciekaw jestem przyczyn (poza PRL, WWII oraz jeszcze bardziej odległymi czasami) oraz jak wielu z tych komentatorów było w Rosji (i spędziło tam więcej niż 2 tygodnie), zna Rosjan (którzy też ich przynajmniej kojarzą).
Według mnie ludzie tam są jak wszędzie różni ale większość poznanych to zwykli, prości obywatele których nie (lub w bardzo małym stopniu) interesują sprawy polityki i stosunków międzynarodowych, którym propaganda mówi co powinni myśleć na odpowiednie tematy, którzy starają się by ich rodzinie niczego nie brakowało i by wyjechać na wakacje nad morze raz w roku. Wydaje mi się, że nie jest to aż tak różne od naszych realiów.
Sankcje natomiast uderzają głównie w tych zwykłych obywateli, bo sankcje mają mały wpływ na śmietankę kraju... Faktycznie "elity" mogą dostać status persona non grata np w USA ale uwierzcie mi na słowo jest więcej wspaniałych miejsc do odwiedzenia i zobaczenia. Ich warstwa rządząca ma wiele za uszami ale w przeciwieństwie do naszej przynajmniej stara się dbać _również_ o interesy swojego kraju(choć korupcji ci u nich dostatek).

Reasumując naprawmy najpierw bałagan u siebie a później ewentualnie zajmijmy się polityką zagraniczną (parafrazując zajmijmy się najpierw belką we własnym oku zamiast skupiać się na drzazgach w czyiś oczodołach). Prowadzenie własnej polityki na wysokim poziomie przyniesie nam bardziej wymierne korzyści niż wymachiwanie szabelką w czyimś imieniu(zwłaszcza, że tylko wydaje nam się, że mamy "plecy").
toja. / 193.200.47.* / 2014-07-17 13:56
dla tego pana putin drukuje inną prawdę taką do użytku wewnętrznego na kremlu
FED / 89.67.125.* / 2014-07-17 13:19
"sankcje nie rzuciły nigdy na kolana żadnego kraju. Rosyjski premier nazwał je złem" Jasne że sankcje są dla gospodarek gangreną. Ale akurat w latach 80-tych, które przywołuje Premier, sankcje R.Regana były mordercze dla ZSRR i spowodowały znaną ewolucję.
@@@ / 89.72.73.* / 2014-07-17 12:21

Dojdzie do dalszej konsolidacji społeczeństwa rosyjskiego przeciwko tym krajom i ludziom, którzy próbują ograniczać nasz kraj i działają przeciwko interesom jego obywateli - dodał.

Tak jak właśnie doszło do konsolidacji społeczeństwa ukraińskiego przeciwko Rosji.
dydelf / 77.254.77.* / 2014-07-17 12:14
Agresor nie może liczyć na zrozumienie, lecz musi spodziewać się w najlepszym razie potępienia.
mpiotrowski / 2014-07-17 12:13
"Rosja będzie zmuszona zrewidować ekonomiczne modele rozwoju, ograniczyć import, zastępując towary sprowadzane zza granicy krajowymi"-- hahahha, i bardzo dobrze juz widze jak ruscy robia wlasne laptopy, komputery, telefony, telewizory, samochody, zamiast mercedesami beda jezdzic wolgami. Zabrac im internet i niech sobie zyja w jaskini.
guru122 / 77.253.232.* / 2014-07-17 14:37
Zapominasz że Rosja ma świetne stosunki z Chinami, kupią po prostu parę licencji i będą mieli, przy okazji nauczą się coś produkować, w przeciwieństwie do polactwa które ma swoich watykańskich idoli w czarnych sukienkach i to im wystarcza do szczęścia.
fghjkl; / 79.191.100.* / 2014-08-05 12:34
mówisz kupią a ja sie pytam za co kupią za kopiejki?
Krak554 / 89.66.132.* / 2014-07-17 12:11
Miedwiediew ma rację. Działania USA stanowią doskonałe podłoże do aktywizacji organizacji terrorystycznych - światły naród amerykański powinien o tym wiedzieć.
kasza-lot / 83.17.96.* / 2014-07-17 12:18
"Nowe sankcje gospodarcze nałożone na Rosję nie poprawią sytuacji na Ukrainie - oświadczył dziś premier Rosji" - wniosek ?????????

Najnowsze wpisy