Forum Polityka, aktualnościKraj

Senyszyn wystąpi do rządu o usunięcie krzyży ze szkół

Senyszyn wystąpi do rządu o usunięcie krzyży ze szkół

Wyświetlaj:
ssssssssssssssssssssssssssssssssssssss / 82.177.132.* / 2009-11-27 12:27
Brawo - respektujmy konstytucję co w tym dziwnego
kre / 84.144.118.* / 2009-11-27 12:43
to tez nie kradnij...........
jan kowalski / 2009-11-16 18:13 / Tysiącznik na forum
KRA, KRA, KRAAAA - wstrętna baba...
issael / 188.33.53.* / 2009-11-16 01:06
Czy SLD poprzez wypowiedzi swoich przedstawicieli chce popełnic harakiri? (polityczne samobojstwo).
Obecnym starszym przedstawicielom tej formacji jeszcze obecnym w polityce , swego czasu nie przeszkadzały portrety "ojców/wodzów" narodu w miejscach publicznych w tym i w szkołach.
Czy teraz az tak bardzo przeszkadza im symbol religijny zdecydowanej wiekszości społeczeństwa.
Krzyz jest symbolem chrzesijaństwa wogóle nie tylko katolicyzmu.
Zakładam że SLD gra na swój rwardogłowy elektorat, czyli ma nadzieje ze tych "twardogłowych" w społeczeństwie jest dostatecznie duzo aby nie wypaśc z 5% progu wyborczego.
A co jezeli jednak nie, jezeli zdeklarowanych ateistów czy antyklerykałów jes mniej niz 5%?
Jak poznawałem wasza historie, to ze zdziwieniem dowiedziałem się ze powszechne było wsród wysokiego betonowego aparatu włady w czasach PRL-u, potajemne chzszczenie dzieci, ba potajemnie branie slubów kościelnych. Oficjalnie zadeklarowani ateisci, prywatnie i nieoficjalnie wierzący dostosywujacy się do wymagań swojego kościoła.
Oczywiscie nie liczę starszych braci w wierze, którzy gremialnie pełnili najwyzsze i wysokie funkcje w aparacie władzy PRL. Ale tychze nie zmuszano do wyrzekania sie swojej religji, chocby tylko oficjalnego wyrzekania sie.
Taka polityka walki z symbolami religijnymi jest niebezpieczna i nie daje gwarancji utrzymania sie na minimum progu wyborczego. A podobno SLD chce kiedyś wrócic do władzy, chce byc w przyszłości znowu w grze jako jeden z głównych rozgrywajacych na polskiej scenie politycznej.
Obawiam się jednak że takimi inicjatywami , zniecheca do siebie wiecej potencjalnego elektoratu niż zacheca, a to oznacza w najlepszym razie stagnacje, a w nieco gorszym eliminację.
Czy SLD chce popełnic polityczne samobójstwo?
dosc czarnego cyrku / 77.255.214.* / 2010-01-22 00:09
Jestem katolikiem - sorry chrzescijaninem a mimo to zgadzam sie z pania Senyszyn. Harakiri popelnilo SLD dawno temu lizac tylek czarnym i nie robiac z tym nic. Dzis tych ktorzy by chcieli zyc w normalnym kraju a nie katolibanie przybywa (na szczescie). Pamietam czasy wodzow i portrety na scianach i tez mnie to wk.... tak jak dzisiaj portrety B16 czy innych.
1. Krzyz niech kazdy kto chce nosi w sercu a nie na scianie
2. Ciekawe co byscie powiedzieli gdyby do wladzy doszli muzulmanie i powiesili ksiezyc - pewnie byscie pyszczyli o dyskryminacji chrzescijan. W druga strone to nie dziala
3. Brak krzyza w miejscach publicznych nie oznacza ze nie mozna byc wierzacym i manifestowac swoja wiare i wg niej zyc. To zaden wstyd a powod do dumy
Brak krzyza w miejscach publicznych moze pozwoli mu wrocic do naleznej mu rangi (oby!!!) a nie zwyklego znaczka ze skrzyzowanych patykow. Bo nasi poslowie powinni sie wstydzic z tego co pod tym krzyzem robia. To jest najzwyklejsza hipokryzja i profanacja. I mysle tutaj o wszystkich opcjach od prawa do lewa.
Przeciwko krzyzowi w miejscach publicznych typu urzedy, szkoly etc. bede zawsze; bede tez zawsze przeciwko tym ktorzy beda chcieli wyrzucic krzyz i Boga z mojego serca - bo to tam jest miejsce dla niego
mysz komputerowa / 79.163.38.* / 2009-11-15 23:09
Etam,,,,,, tej pani Pan Bog odebral glos, teraz widze ze i rozum tez.
Pajchiwo / 2009-11-15 21:36 / Tysiącznik na forum
LOL
SLD - po wyciszeniu tematu afery hazardowej przez PO - zaczęło wierzyć, że afera Rywina też nie miała wcale miejsca. A na pewno nie za rządów SLD :)
I podnoszą głowy coraz to nowi spadkobiercy syfu PZPR...
leming / 83.31.227.* / 2009-11-15 21:27
Kiedy będą obiecane autostrady i dobrze zarabiający nauczyciele?
pan władek / 89.231.102.* / 2009-11-15 21:14
a czy ja mogę wystąpić do rządu o usunięcie senyszyn?
mniujwięcej / 77.254.100.* / 2009-11-16 17:00
możesz. Powołaj się na to, że wywołuje u ciebie odruchy wymiotne, bowiem estetą jesteś. Wolny obywatel nie może być molestowany szpetotą w wolnym kraju
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-15 22:57
Nie, bo rząd nie może usunąć Joanny Senyszyn z Parlamentu Europejskiego.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-15 20:14
zgodnie z konstytucją i powszechną deklaracją praw człowieka szkoła ma ksztalcić i wychowywać dzieci ZGODNIE z ich światopoglądem a nie WBREW niemu

jeśli ja chcę aby szkoła utrzymywana za MOJE pieniądze kształciła i wychowywała moje dziecko zgodnie z katolickim światopoglądem to szkoła MUSI to robić i bez żadnej łaski
ponadto jeśli takich rodziców jak ja jest w Polsce np. 10 milionów to mamy prawo zgodnie z zasadami demokracji do lansowania swojego punktu widzenia
a ateiści oczywiście mogą liczyć na przywilej tolerancji z naszej strony a nie mogą narzucać swojej woli większości
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-15 23:10
Jak znajdę 20 milionów obywateli co będą chcieli Cię zabić, to też powiesz, że takie jest ich prawo?

Na czym ma polegać "przywilej tolerancji"? Na tym, że dziecko ateisty musi być wychowywane w szkole w światopoglądzie katolickim, bo taka jest większość? A może zacząć należy, że wolność sumienia i wyznania to nie "przywilej tolerancji", ale prawo podmiotowe, które jest gwarantowane przez konstytucję i powszechną deklarację praw człowieka i obywatela.
issael / 188.33.53.* / 2009-11-16 01:23
Właśnie michalwasowski.
Wolnośc sumienia , wyznania i światopoglądu tyczy tez katolików.
A tak skłąda się ze jest ich zdecydowana większość, a oni zycza sobie krzyzy, to ich prawo.
W takim przypadku zgodnie z zasadami demokracji, decyduje wola wiekszości.
pozatym nie rozumiem tego pieniaczenia , w sprawie symboli religijnych?
Przeciez to nie symbole komus zabieraja jego wolnośc czy światopogląd, ni chyba ze ktos jest tak zapieniaczony ze sam widok symbolu, powoduje u niego stan zniewolenia.
W takim razie podziwiam takie osoby, wszak na ulicy pełno mozna spotkac róznych symboli róznych religji, najcześciej chrzescijańskiej, ale nie tylko.
kazde wyjscie poza swoje lokum, musi być dla takich osób torturą. Wspólczuję.
To co funkcjonuje do tej pory u was, moim zdaniem lepiej czy gozej ale zdaje egzamin.
Tolerancja, współzaleznośc, obowiazuje nie tylko wiekszośc w stosunku do mniejszości ale i odwrotnie. Swiat nie jest doskonały w polsce jest takie przysłowie "jeszcze sie taki nie narodził, kto by kazdemu dogodził".
Macie mądre przysłowia, kozystajcie ze swojej społecznej mądrości.
No i czynnik istotny, to z pieniedzy podatników utrzymywane jest państwo, a że zdecydowana większośc podatników to chrzescijanie, wiec maja okreslone wymagania wzgledem korzystania przez państwo z tych pieniędzy.
Jeszcze raz podkreslam, tzw tolerancja obowiazuje obie strony a nie tylko wiekszość.
man13 / 2009-11-15 20:04 / Tysiącznik na forum
Tyle razy jesteś Polakiem ile razy uciekniesz z lekcji religii.
azymut / 79.163.38.* / 2009-11-15 20:13
A jak już ten Polak ucieknie z tej lekcji religii, to niech sobie włączy Polsat, TVN24, radio Zet lub TOKFM i wyrośnie na takiego, który przyjdzie ci łeb urwać.
WaćPan / 79.163.38.* / 2009-11-15 19:48
Jeżeli pozwolimy usunąć ze szkół krzyże, to następne w kolejce będzie Godło Polski. Za panią Senyszyn stoją jakieś bliżej nieokreślone środowiska i nie wierzę że kieruje się za Europejskim Trybunałem Praw Człowieka który wydał wyrok, ale nie w naszej polskiej sprawie. To jest tylko pretekst SLD aby wykorzystać taką okoliczność i uderzyć. Jeżeli ja synowi mówię, że Polska stała się krajem nie dla niego i jak dorośnie niech emigruje, to co, należałoby również zdjąć Godło Polski ? Zbliża się czwarty rozbiór Polski. Wszystko pada, (teraz kolej na telewizję) na nic nie ma pieniędzy. Komu na tym zależy ? Jeżeli pani Senyszyn zgłosi taki wniosek premierowi, to czekam na stanowisko w tej sprawie. Czy aby ta pani nie jest chora (na pieniądze). To będzie egzamin dla premiera Tuska czy jest NASZYM premierem, czy innych rządów. Bardzo to ciekawa sytuacja.
michalwasowski / 193.109.225.* / 2009-11-15 23:21
Tusk krzyży nie usunie, bo za bardzo zależy na słupkach poparcia. Ale akurat w tej sprawie zgodzę się z Joanną Synyszyn, podobnie lekcje religii powinno się usunąć ze szkół. To nie ma nic wspólnego z naszym godłem. Więc niech Pan nie miesza porządku świeckiego z porządkiem religijnym.
antygłupocie / 76.73.13.* / 2009-11-16 08:02
zgodzę się z Joanną Synyszyn, podobnie lekcje religii powinno się usunąć ze szkół. To nie ma nic wspólnego z naszym godłem.
Z waszym godłem nie ma nic wspólnego, to prawda.
Natomiast całą historia Polski jest związana z chrześcijaństwem i z naszym godłem krzyż ma dużo wspólnego.
Natter / 2009-11-15 20:44 / Tysiącznik na forum
To nie tak Panie W owszem pieniędzy nie ma ale też nigdy nie czytałem żby kościołowi coś odmówiono a zwłaszcza ziemi tej ziemi którą nigdy nie kupił.Dziwię się politykom że spełniają wszelkie żądania i nic w zamian nie dostają Przynajmniej bym żądał listu polecającego ..do Co do Godła tak oczywiście powinni zaistnieć w instytucji panstwowej i nikt niema prawa nam tego zakwestionować
cobithree / 2009-11-16 10:41
Hmm mógłbyś podać chociaż jedno żądanie Kościoła, które zostało spełnione? Bo nie do końca rozumiem co to za typ żądań? Chodzi o tę słynną "ziemię"? A kiedy to było? A pamiętasz może ile ziemi poszło za bezcen dla czerwonych? O tym się nie mówi czy co?
man13 / 2009-11-15 20:06 / Tysiącznik na forum
Polska jest pod okupacją Watykanu i zarządzają nią wpływowi księża.
azymut / 79.163.38.* / 2009-11-15 20:21
A wam to przeszkadza ? Lepsze to niż być pod waszą okupacją!
103 / 188.146.88.* / 2009-11-15 19:46
Co jest ważniejsze w tym wariackim kraju? Konstytucja Rzeczypospolitej Polski czy czarna mafia? Przecież rząd powinien przestrzegać konstytucji, bo jak póżniej wymagać przestrzegania prawa przez obywateli. A prezydent jako "prawnik " namawia obywateli do łamania prawa. Chodzi o krzyże w szkołach. To czy Lech Wałęsa nie miał racji mówiąc że mamy durnia za prezydenta?
majq / 85.222.87.* / 2009-11-15 20:15
kler zawsze mieszał się do państwa
przeczytać wystarczy faraona...
jak się sprzeciwisz klerowi to jesteś zdrajca i w ten czy inny sposób próbują Cię zdyskredytować, czy nawet posuwają się dalej
wystarczy przypomnieć sobie historię , nawet Polski, nie mówie już o innych krajach...
j2467 / 67.164.210.* / 2009-11-15 21:03
No, ale na szczęście twój wujek - Dżugaszfili Józef postanowił to ukrócić. Niestety ustrój się zmienił i teraz pozostał tylko żal.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-15 20:08
a co jeśli prawo nie jest sprawiedliwe ?
w latach 30-tych demokratycznie wybrany Adolf Hitler zgodnie z obowiązującym prawem rozpoczął masowe przesladowania Żydów......
a więc prawo czy sumienie ?
yuko5679 / 79.136.30.* / 2009-11-15 20:07
Co jest ważniejsze w tym wariackim kraju? Konstytucja Rzeczypospolitej Polski czy czarna mafia?
Argumentacja rodem z KGB. Nie ukryjesz się towarzyszu.
Mafia to u was, stąd i te kategorie myślenia.
A konstytucja przygotowana przez towarzysza Kwaśniewskiego w interpretacji kilku innych towarzyszy z Trybunału, z pewnością nie we wszystkich sprawach ma wartość świętego i nienaruszalnego obiektu uczuć parareligijnych.
Henryk Jan Schoengart / 217.167.123.* / 2009-11-15 19:31
Podobno żyejmy w demokracji. Kto odgórnie będzie narzycał mi co ma lub nie ma wisieć w sali lekcyjnej lub innej kiedy w ramach demokratycznego wyboru zadecyduje o tym z pozostałymi osobami (rodzicami). Demokracja i równouprawnienie religijne powinno polegać na możliwości umieszczenia równeiż innych symboli powszechnie uznanych religii globalnych, a nie na usuwaniu ich wszystkich. Pomyślcie, a dopiero później piszcie!
JX / 91.193.160.* / 2009-11-15 19:56
Henryk Jan Schoengart, owszem, mamy demokrację, ale na razie tzw. fasadową.
A podstępnie zapytam:
Jakież to symbole "powszechnie uznanych religii globalnych" chciałbyś widzieć w polskich szkołach?
Na czym ma polegać "równouprawnienie religijne" i co z niewierzącymi?

Masz szczęście, że piszesz w Polsce, kraju od wieków znanym z tolerancji i gościnności. Spróbuj być takim odważnym w Indiach, Izraelu, czy w Arabii Saudyjskiej.
Chyba powinieneś sam zastosować się do zawołania: "Pomyśl, zanim napiszesz".
HSCH / 217.167.123.* / 2009-11-16 18:34
Skoro nie wiesz jakie są główne religie tego świata to doradzam powrót do ostatnich klas szkoły podstawowej... Tam zdobywa się taką wiedzę.
Niewierzący - wracamy do narzucania woli jednostki dla całej grupy? Jeżeli w grupie będzie 50% + 1 osób niewieżacych to moga sobie i akwarium powiesić.
Kraje Arabskie - czy we wszystkim mamy się "oglądać" na innych? No to może popatrzymy bliżej, na Wschód, na Łukaszenkogród? Tak też jest wolność i demokracja?
Natter / 2009-11-15 19:50 / Tysiącznik na forum
W swoim domu możesz wieszać co Tobie się podoba .Demokracja owszem ale przyjęliśmy w demokratycznym głosowaniu Konstytucję która wyrażnie mówi o rozdzialę Państwa i Kościoła. Krzyż jest symbolem religijnym i jego miejsce jest w instytucjach kościelnych nie mówię o cmentarzch. Nadużywanie tego symbolu byle gdzie i przy byle okazji jest profanacją.
HSCH / 217.167.123.* / 2009-11-16 18:37
Popatrz do Katechizmu Kościoła Katolickiego na definicję PROFANACJI, a dopiero potem pisz...
Czy Konstytucja również narzuca mi podział i dwulicowość - do południa mam być ateistą, a wieczorem wierzącym? Zaraz będziesz mi zrywał mój krzyż z szyi?
man13 / 2009-11-15 20:08 / Tysiącznik na forum
Konstytucja, co to znaczy dla Polaków?
azymut / 79.163.38.* / 2009-11-15 22:51
A co dla was znaczy Talmud ?
mbn / 89.230.88.* / 2009-11-15 19:12
Nie byłoby teraz z nimi takich problemów
JX / 91.193.160.* / 2009-11-15 18:58
Wystąpienie Senyszyn jest przede wszystkim głupie.
Nic dziwnego, że określono ją jako prowokatora i "ciotę rewolucji obyczajowej" (polonica.net).
I tak zachowują się przedstawiciele naszych, pożal się Boże, "elit"!

Czyż nie mają racji ci, którzy w następujący sposób opisują sytuację w naszym kraju:
"Warto przypomnieć, jaką rolę w polityce odgrywali i nadal odgrywają ludzie powiązani ze służbami specjalnymi, jak chociażby były prezydent USA George Bush lub były prezydent Rosji Putin. Problem leży w tym, ze zarówno w Rosji jak i w Stanach Zjednoczonych, a zapewne również w Niemczech, Izraelu i w wielu innych państwach, politycy wywodzący sie z tajnych służb mieli zawsze na uwadze dobro ich kraju. U nas poszczególne partie polityczne zachowują się tak, jakby były sterowane przez agentów z ambasad: Rosji, Niemiec, USA lub Izraela. Zastanawiające jest, ze w Polsce nie dosłużyliśmy się polityków dużego formatu, którzy wywodziliby się z myślącej patriotycznie polskiej razwiedki”.
http://www.polpatriot.com/html/tlumaczenia_recenzje.html
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy