Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja Marzeń na GPW

Sesja Marzeń na GPW

skomentuj
GPWpolska pl / 83.26.3.* / 2009-09-22 19:32
Ta sesja zostanie w głowach wielu inwestorów na długi czas. Są do tego powody. Jednym z najważniejszych jest to , iż takie sesje zdarzają się bardzo rzadko na naszym parkiecie. Indeks WIG20 zyskał dziś 5.11% a kontrakty terminowe 5.85% przy dużych obrotach na rynku.

Po delikatnie lepszym otwarciu, byki postanowiły dzisiejszą sesję rozegrać zdecydowanie na swoją korzyść. Już po kilkunastu minutach sesji pojawiły się pierwsze koszyki kupna. W późniejszych okresach dnia było już tylko lepiej. WIG20 przebijał kolejne opory bez praktycznie żadnej korekty. Jedyne co wystąpiło dziś na rynku to kilku minutowe zatrzymania. Sesja ta pozostanie w pamięci również z powodu przebicia ważnej linii krótkoterminowego trendu przy niebagatelnych obrotach. Indeks WIG20 był odwrotnie proporcjonalny do indeksów giełd Europy. Podczas naszych wzrostów indeksy w Europie coraz bardziej traciły na wartości dochodząc nawet do poziomów otwarcia. Poniżej wykres WIG20:

Euforia nie ominęła również kontraktów terminowych. Tam znacząco wzrosła Liczba Otwartych Pozycji. Około godziny 15.45 byki doprowadziły do dojścia do poziomu widełek górnych co z kolei wywołało masę zleceń kupna oraz sprzedaży. Spowodowało to co prawda lekką korektę , lecz nic znaczącego. Fixing był również emocjonujący, przewaga popytu była znacząca, przez co notowania Futures kończą się na poziomie 2280pkt.

Faktem jest również, że giełda w Polsce była najbardziej rosnącą w regionie.

Obroty ostatecznie wynoszą:
WIG20 = 2 316 718 340zł
FW20 = 3 425 154 000zł


Za oceanem otwarcie zupełnie bez żadnych impulsów. Dow Jones Industrial otworzył się na poziomie 9822.47pkt. a Nasdaq 1735.31pkt.

Rynek walut pozostał w trakcie sesji stabilny. EUR/PLN oscylowało wokół poziomu 4.15 , natomiast USD/PLN w rejonach 2.81

Pozdrawiamy,
GPWpolska.pl
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy