Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski przed Trybunałem Stanu?

Sikorski przed Trybunałem Stanu?

Bąk12 / 2011-11-30 12:25
Doprawdy nie rozumiem do końca czemu taką wrzawę podnieśli działacze PiS. Choć z drugiej strony trzeba przyznać rację Panu Legutko , który stwierdził że wypowiedź była zbyt lizusowska w stosunku do Niemiec. Czy Waszym zdaniem Sikorski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?
Wyświetlaj:
ewa567 / 78.31.155.* / 2011-12-01 20:48
Idżmy skuteczniej norweska drogą

„Rozliczenie ze zdrajcami kraju” (bo tak nazywają to Norwegowie) polegało na represjach wobec członków partii faszystowskiej Nasjonal Samling (Zjednoczenie Narodowe), urzędników w kolaboracyjnym rządzie i kobiet, które miały kontakty seksualne z Niemcami, a także ich dzieci z tych związków. 30 członków reżymu Quislinga, z nim samym na czele zostało rozstrzelanych. 17 tysięcy osób skazano na kary więzienia, a kilkadziesiąt tysięcy zostało ukaranych grzywnami.
Przynaleźność do NS do dzisiaj niesie wywiera piętno na tych którzy jeszcze żyją, i na ich potomkach. Wszelka działalność polityczna tych osób jest nie do pomyślenia, są traktowani jak trędowaci
zykfryd / 78.31.155.* / 2011-12-01 20:46
Trybunał stanu za zdradę powinniśmy iść raczej w kierunku bardziej i dłużej skutecznych rozwiązań. Norwedzy załatwili to inaczej i mają spokój z Niemcami.


Norwegia

„Rozliczenie ze zdrajcami kraju” (bo tak nazywają to Norwegowie) polegało na represjach wobec członków partii faszystowskiej Nasjonal Samling (Zjednoczenie Narodowe), urzędników w kolaboracyjnym rządzie i kobiet, które miały kontakty seksualne z Niemcami, a także ich dzieci z tych związków. 30 członków reżymu Quislinga, z nim samym na czele zostało rozstrzelanych. 17 tysięcy osób skazano na kary więzienia, a kilkadziesiąt tysięcy zostało ukaranych grzywnami.
Przynaleźność do NS do dzisiaj niesie wywiera piętno na tych którzy jeszcze żyją, i na ich potomkach. Wszelka działalność polityczna tych osób jest nie do pomyślenia, są traktowani jak trędowaci
Elizka 16 / 2011-11-30 14:46
I to jak najszybciej powinnien stanąć przed trybunałem.

Najnowsze wpisy