Forum Forum finansoweBanki

Skandaliczne działania Banku Millennium w stanie epidemii, a nie wojny

Skandaliczne działania Banku Millennium w stanie epidemii, a nie wojny

John.Brown / 188.166.64.* / 2020-03-26 21:30
Ku przestrodze ewentualnych klientów Banku Millennium SA mam do przekazania następujące uwagi, poparte dowodami, które nie tylko w mojej opinii, całkowicie dyskredytują tę finansową instytucję podlegającej np. Prawu Bankowemu pokazując, że nie można jej powierzyć swoich pieniędzy ponieważ ta nie chce ich oddawać twierdząc ustami konsultanta Centrali tego Banku (tel.801331331), że w dzisiejszej sytuacji (25, 26 marca 2020) bank nie ma możliwości, aby wypłacić żadnemu klientowi (też mnie) gotówki i to w żadnej kasie jakiegokolwiek oddziału w Polsce. Poinformowałem, że dla mnie jest to sytuacja nie do zaakceptowania, gdyż w RP nie mamy jeszcze żadnego stanu wojennego, ani nadzwyczajnego, a ja wpłaciłem do tego oddziału banku, z którego dzwoniłem (w W-wie) rok temu pieniądze i teraz sytuacja zmusza mnie, aby pobrać połowę mojej wpłaty, a na moje argumenty konsultant z Centrali Millennium w ogóle nie zwracał żadnej uwagi mówiąc, że bank musi sprowadzać pieniądze samolotami i teraz nie wie kiedy taka "dostawa" może nastąpić, więc nie może zapewnić mi wypłaty jakiejkolwiek gotówki, co idealnie wpisuje się w puentę dowcipu o szatniarzu: "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz ?". Śmieszne. Tylko, że jest to poważny polski bank, mający tu siedzibę, działający w XXI wieku i to nie w czasie stanu wojennego, ani w czasie stanu nadzwyczajnego, który cały czas podlega Ustawie Prawo Bankowe, w której wyraźnie stoi:
„...
Art. 5. [Czynności bankowe]
[4] 1. [5] Czynnościami bankowymi są:
1) przyjmowanie wkładów pieniężnych płatnych na żądanie lub z nadejściem oznaczonego terminu oraz prowadzenie rachunków tych wkładów,

Art. 8. [Obowiązek utrzymywania płynności płatniczej]
Bank jest obowiązany do utrzymywania płynności płatniczej dostosowanej do rozmiarów i rodzaju prowadzonej działalności.

Art. 51. [Dysponowanie środkami zgromadzonymi na rachunku]
Posiadacz rachunku bankowego dysponuje swobodnie środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku. 

Art. 126. [Rozmiar funduszy własnych]
W celu zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego banki są obowiązane posiadać fundusze własne, dostosowane do rozmiaru prowadzonej działalności.

Art. 128. [Minimalny współczynnik wypłacalności]
[73] 1. Bank jest obowiązany utrzymywać sumę funduszy własnych na takim poziomie, aby wynosiła ona nie mniej niż 8% aktywów i zobowiązań pozabilansowych banku ważonych ryzykiem (minimalny współczynnik wypłacalności).
...”

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: