Forum Forum finansoweKredyty

SKARABEUSZ SP. Z.O.O.

SKARABEUSZ SP. Z.O.O.

MONIA619 / 188.127.25.* / 2012-04-19 21:51
CO SĄDZICIE O FIRMIE SKARABEUSZ UDZIELAJĄCEJ POŻYCZKI GOTÓWKOWE W DOMU KLIENTA???
Wyświetlaj:
inka z / 31.1.186.* / 2013-11-18 07:26
Brałam pożyczkę w Skarabeuszu jakiś czas temu. Miałam małe problemy ze spłatą ale firma okazała się bardzo wyrozumiała. Dostałam powiadomienie ale nikt nie wydzwaniał i nie nachodził mnie w domu. Wyjaśniłam co i jak a Pan zgodził się na rozłożenie zadłużenia na mniejsze raty co bardzo mi pomogło. Udało mi się spłacić tą pożyczkę z lekkim poślizgiem ale ważne że się udało. Dla firmy ogromny + za podejście do klienta
Miron258 / 37.152.19.* / 2014-09-23 13:02
To fajnie że mieliście taką możliwość - dobrze wiedzieć bo ostatnio się zastanawiałem nad taką pożyczką, a wiadomo jak jest z pracą teraz i bałem się że nie bedzie mnie stać.
bunia91 / 5.60.4.* / 2013-11-15 11:37
Nie rozumiem tych negatywnych opinii. Ja miałam dwie pożyczki w Skarabeuszu i wszystko było w porządku. Płaciłam w terminie i nikt się nie czepiał. Pani która do mnie przyjeżdżała była bardzo sympatyczna i nie nękała mnie jak tu niektórzy piszą o przedstawicielach. Moim zdaniem jeśli ktoś bierze pożyczkę to musi się liczyć z tym że należy ją spłacić i przestrzegać warunków umowy poza tym przedstawiciele pracujący w Skarabeuszu ( i innych firmach) wykonują tylko swoją pracę za którą im płacą.
debilolszak / 87.205.41.* / 2013-11-11 21:40
cele w tej firmie są takie,że z końcem miesiaca szaleje kierownik sekcji(zazwyczaj z koncem miesiąca bo trzeba "wyrobić premię" ) to jest - wpłaca swoje pieniądze za klienta który pownien zrobić wpłatę aby miec refinansownie, zabezpiecza sie tym,że doradcy kaze spisac umowę z klientem bez daty,klient podpisuje umowę nie otrzymując pieniędzy....po czym w kolejnym tygodniu rozliczeniowym kierownik wypłaca doradcy pieniądze na tę spisana wcześniej umowę,naturalnie potrącając kwotę którą wczesniej wyłożył aby doradca dokonał sprzedaaży (refinansowania) jeżeli po podpisaniu umowy z klientem okazuje się ,że wyskoczył tzw. bonus ( nie bede tłumaczyć bonusów bo to zbyt skomplikowane ..a raczej typowe szukanie frajera) to wówczas doradca ma odrzuconą umowę a co za tym idzie jest w plecy o kwotę którą potrącił kierownik kierownik wypłacając doradcy na tzw "zebrę".Czyli krótko i na temat ,na kwicie widnieje kwota ze odebrałes 1500 zł a rzeczywiscie dostajesz np. 300 zł bo kierownik załozył za klienta 1200.I doradca jest obciazony w/w kwotą w rozliczeniu tygodniowym jezeli "góra" stwierdzi ,że coś jest "nie tak" z zawartą umową refinansowania.A nie ok. moze byc wtedy jak dostaniesz akceptacje ustna od kierownika ze mozesz udzielic pozyczki a system jej nie przyjmie. I kto teraz udowdni ,ze dostal akceptacje na udzielenie pozyczki??
Beta554 / 87.204.34.* / 2013-11-26 23:54
na dodatek na rozliczeniach jest taki balagan iż kierownik ma zlasowany mózg- bo dopisuje raty na nowe pożyczki aby zalglosci nowe nie wzrosly odgórie ma taki nacisk że wszystko mu jedno komu wpiszę i podaruję wpłatę bo i tak kasy nidy nie otrzyma od klienta...bo klient powie: a kto panu kazał zakladac wpłate za mnie!!! ogólnie po każdym rozliczeniu kierownik jest z kasą w tył.Prcowalem w kilku firmach tego pokroju ale takiej obludy jak w skarabeuszu nie doznałem nigdy,obiecują zlote góry na rozmowach kwalifikacyjnych po 3 mies okazuje się ta sama podstawa,premia oszukana bo żle obliczona bo nowa kśięgowa ...połowa wyplaty potrącona za żle obliczony limit paliwowy(sprawa pokroju iż kirownik za dużo zaatankowal poczym okazuje się pozniej że na dnej stacji paliw auto nigdy nie było tankowane :)balagan ,syf!Proszę bardzo polecam każdemu firmę doznajcie tego to uwierzycie ,że po potrąceniu i złożeniu wplat albo w ref albo w nowe zaległości kierownik chodzi bez wyplaty...na szczęscie spędzilem w firmie tylko 6 miesięcy i obecnie pracuję w normalnej firmie nie z bandą oszustów.Istnieje opcja że takie sytuację nie są w każdym oddziale ale w większosci to standard...Polecam doznajcie wszyscy niedowiarki mowiące super firma.bo co ....bo służbówkę ci dadzą i tablet ktory nadaje się tylko do.....wyp i telfon black berry ktory dzwoi do ciebie nawet po24 rtej god ludzie opamiętajcie się w jakim swiecie żyjecie!
Beta554 / 87.204.34.* / 2013-11-26 23:02
Dokladnie tak się dzieje w tej firmie jak powyżej jest powiedziane bylem tam kier sekcji na rozliczeiach robią takie przekręty że....póżniej obciążają pracownikow jak problem z akcptacją czy jakis inny!masakra
ja1087 / 46.77.124.* / 2013-11-11 23:40
ja pracowałem w tej firmie kierownikiem sekcji była beata witkowska robi takie przekręty ze szok .. jak klient chce pożyczke refinansowanie za dopłata to wpłaca ze swoich pieniędzy żeby miała cel. na dodatek zebry nie zostawia u doradcy podpisujesz ze dostajesz 2000 a 1000 z tego bierze dla siebie ze wyłóżyła. a jaki mobink robi ja tej francy nie nawidze. dostała od klienta w twarz i jeszcze się kultury nie nauczyła klientke od suk. wyzwała
NINA2456 / 178.180.128.* / 2013-10-22 13:36
MOI DRODZY TA FIRMA TO JEDEN BALAGAN ALE JAK KTOS CHCE NIECH PODEJMNIE PRACE TO SAM SIE PRZEKONA TAM PRZYJMUJA WSZYSTKICH NAWET PO PODSTAWOWYM WYKSZTALCENIU BO I SALOWE SA KIEROWNIKAMI STRACH POMYSLEC
men40 / 37.47.50.* / 2014-01-07 16:02
Zgadzam się bo na moim terenie jest taka doradzca co nawet nie zna tab mnożenia mukowiscydozę o czym innym
Przyjaciółka490 / 5.173.211.* / 2013-10-25 14:02
Zgadzam się z większością negatywnych opinii o tej firmie. Beznadziejne zarobki, cele nie do zrealizowania. Ogólnie, wielkie nieporozumienie.
Thea / 83.7.245.* / 2013-11-19 16:18
Racja, najlepiej się położyć i wołać o pieniądze. Nikomu nie chce się pracować. Ja pracuję jako doradca w Skarabeuszu i zarabiam. Czasami jest ciężko, ale przynajmniej wiem, że zarabiam za PRACĘ, a nie narzekanie i olewanie. Nie ma nic za darmo. Ja tam nie narzekam, mam pracę i to w porównaniu do moich koleżanek pracujących w dyskontach albo za barem, ja pracuję w bardzo dobrych warunkach.
doris31964 / 83.5.244.* / 2013-11-27 22:10
Popieram tez jestem doradca i nie narzekam
Miodek / 83.23.87.* / 2013-11-03 23:06
Zasada jest prosta, ten komu sie nie udaje zawsze krytykuje to normalne, dziwne jest tylko to, ze pragnie "lepszego życia" nie chcąc na to zapracować... tylko zada aby mu dać ... Wiec albo trzeba bylo sie uczyć, albo lepiej urodzić- proste. A w kwesti zarobków - obecnie najlepsze na rynku, tyle ze nie za darmo.
Cheeee / 83.14.14.* / 2014-01-20 10:48
Taaa jasne. chodzenie po domach ludzi jest Coooolllllll. Pracuję w biurze jako doradca finansowy ale w innej firmie. Dziękuję Bogu że nie muszę mieć do czynienia z takim ludżmi jak w Skarabeuszu. Nigdy nie wiadomo co się może stać... chodzisz od domu do domu z kasą róznie bywa......
Przyjaciółka490 / 31.175.26.* / 2013-11-05 15:14
Ortografia się kłania.
TOMEK309 / 178.180.128.* / 2013-10-22 13:38
Witam kto madry to tam nie bedzie pracowal ze swirami bylem doradca pozdrawiam
Na szczescie były doradca / 5.173.38.* / 2013-10-14 12:25
Też byłem przedstawicielem w skarabeuszu. a wiecie wogóle co znaczy skarabeusz? Otóż to żuk gnojak :) Tak, dokładnie, żuk gnojak! Jak można tak nazwać firmę, trzeba być kompletnym niedoukiem.
Co do kierowników, cóż... kawały chamów, to tyle mogę powiedzieć.Zwłaszcza jeden wieśniak spod wadowic, to dopiero kawał tyfusa. Klientów traktuje jak śmieci. Doradców nie lepiej.Chyba w dzieciństwie był bity, bo teraz wyżywa sie na ludziach. Ale jak ktoś był bolkiem i dostanie trochę władzy,zaraz widać jak się zachowuje. Ogólnie firmy nie polecam.Jeszcze dużo muszą się nauczyć.
Zootechnik / 31.61.136.* / 2013-10-14 22:47
Jak byłeś, a nie jesteś ... To zrozumiały jest twój brak sympatii, ale o żuku nie dopisałes wszystkiego - poczytaj np w Wikipedii a moze zrozumiesz ?!, no chyba ze masz kłopoty z czytania ze zrozuminiem ;) choć z tonu i sposobu twojej wypowiedzi nie oczekuje cudu...
andrzej629 / 83.7.165.* / 2013-10-02 17:16
Kochani, byłem jednym z przedstawicieli tej bandyckiej firmy. Kierownik od razu na dzień dobry zażądał wzięcia od nowego klienta pierwszej raty. zero szacunku dla przedstawicieli, dręczenie ich w niedzielę smsami, klientów. te ich umowy zawierają pełno błędów i jeśli ktoś nie zgłosi sprawy do biura ochrony praw konsumenta będą się tak panoszyć i gnoić ludzi
Ewelina9393 / 89.187.230.* / 2022-07-12 21:10
Wiesz co stało się z firmą,?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
były / 95.40.46.* / 2013-09-29 20:47
pracowałem w prowidencie wiele lat po napadzie na mnie połozyli laskę tylko ich interesowało ile zgineło ajak zgubiłem dokumenty i ich kase to wywalili odrazu.A najlepsze jest to ze kierownicy zagubienie złosili po 20godz od zgłoszenia i kazali się ukrywac.Oszukują ludzi ze na przelew czeka się 3-4tyg.a jest w 3dni.a jest to pożyczka na 19procent tylko nie mówią ludziom o tym kierownicy z tego by nic nie mieli
klient321 / 89.228.237.* / 2013-09-25 12:19
skarabeusz to jawna lichwa.. pseudokierownik grzegorz b. to jedna z tych klamliwych kanali ktora klamie w zywe oczy, oszukuje klientow, zwodzi z pozyczkami obiecuje zlote gory a nie wygodnych klientow tylko chce sie pozbyc...w biurze to maja taki balagan ze nawet nie wiedza kogo zdaja do WO.. przyklad: dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku ale wszystkie dane inne, jedna placi druga nie- to do WO zrzucili ta co placila regularnie a ta co nie placi zostala na liscie hahaha normalnie parodia. po za tym rozpowrzechniaja dane osobowe zeby wymieniac sie klieantami z zaprzyjaznionymi konkurentami w celu zrobienia celu. nad doradcami sie pastwia i wymagaja nie wiadomo czego a sami za biurkiem siedza i czekaja na obiad o 14.. a jakie urzadzaja sobie szkolenia w gorach gdzie szkolenia z orgi i kamasutry maja.. hahaha a wiekszosc zonatych i mezatki... a po za tym caly ten skarabeusz to provident 2 bo polowa firmy to byli pracownicy prowidenta na czele z agata Ł. i remigiuszem B.
Bożena660 / 5.173.125.* / 2014-01-13 12:39
Wł ziełam pożyczkę i systematycznie ją spłacam a Pan Przemek z Brzezin nie odnotował w grudniu że zapłaciłam 200 z
Bożena1111 / 5.173.125.* / 2014-01-13 12:34
Wł ziełam pożyczkę i systematycznie ją spłacam a Pan Przemek z Brzezin nie odnotował w grudniu że zapłaciłam 200 z
Ziomek / 83.3.143.* / 2013-09-30 10:42
Widzę, że komuś tu żal dupę ściska. Wniosek prosty - mały siurek albo jakiś pasztet.
klient5 / 78.88.145.* / 2013-09-25 15:41
Ma ktoś numer do kierownika z jeleniaj góry?
mama944 / 77.254.203.* / 2013-07-29 17:58
to co piszecie to bzdury jak ktos placi to nie pisze takich glupot tylko pisza ci ktorzy maja problemy ze splata jestem u nich zatrudniona prawie 2 lata naprawde nie narzekam jest fajnie i naprawde mozna zarobic moze gdzies sa przypadki ale to tak jest w kazdej firmie sa jednostki a to nie znaczy ze wszyscy sa tacy sami nie przeginajcie z takimi wpisami
doradca614 / 37.30.113.* / 2013-09-25 12:06
co za bzdura to co napisane powyzej kierownictwo zneca sie nad doradcami psychicznie wykozystujac ich na kazdym kroku ludzie otwozcie oczy
klient321 / 89.228.237.* / 2013-09-25 12:27
to prawda znecaja sie psychicznie a dokladnie to jeden kierowniczek bo na kaliszu jest tylko jeden....palant.
chodzacy ideal / 87.205.41.* / 2013-11-11 21:44
sewryniak czy mateuszek -spaśluszek?
doradca11 / 37.30.113.* / 2013-09-25 12:03
co za bzdura to co napisane powyzej kierownictwo zneca sie nad doradcami psychicznie wykozystujac ich na kazdym kroku ludzie otwozcie oczy
melcia / 93.180.165.* / 2013-11-14 21:30
Skąd masz takie informacje? Wydaje mi się że gdyby to była prawda to przecież ludzie by o tym głośno mówili - a tutaj widzę tylko takie opinie rzucone na wiatr :) Ja u nich nie pracowałam, brałam pożyczkę i było ok - ale moja kuzynka pracowała rok i nie skarżyła się na mobbing, według niej wszystko było ok :)
PUNIU25 / 212.244.145.* / 2013-06-26 12:37
ZNA KTOS NUMER NA INFOLINE DO SKARABEUSZA
joł / 82.139.14.* / 2013-06-28 21:58
801 501 155 lub 797 603 000 dla tel. komórkowych jest dostępny na stronie internetowej
klijent / 88.199.164.* / 2013-06-14 19:05
nie Porównujcie Skarabeusza do Providenta bo to tak jakby porównać Niebo do Ziemi
Provident to złodzieje a Skarabeusz to Kulturalni ludzie z Klasą:)
majka 140 / 89.71.96.* / 2013-08-04 16:50
tak samo skarabeusz gdy sie wezmie pozyczke 1000zl.splaca sie 1800 zl wiec nie piszcie glupot ze peovident bierze wiecej
jutrek / 37.248.254.* / 2014-09-23 13:06
no szczerze ci powiem że chyba jednak bierze wiecej bo kolega brał 1000 zł miał jakieś tam poślizgi ale jak sobie policzył ile w ogóle zapłacił to wyszło mu 5000 zł więc zdecydowanie więcej - o providencie to juz głosno kiedys było.
bridgett / 37.248.254.* / 2014-09-29 12:49
1000 zł a oddajesz 1800 ? to wcale nie tak duzo ! policz sobie koszty uruchomienia, odsetki i inne. w banku zapłaciłbys moze 1500 zł no ale przeciez nie mozesz wziąć w banku bo już byś pewnie to zrobił co ? :)
mała868 / 176.109.160.* / 2013-06-03 17:49
Jezeli mogę wam doradzić,to unikajcie Providenta.To oszusci i kłamcy.Nie dotrzymua słowa i brak ochrony danych osobowych.
roszpunkaaa1 / 178.214.148.* / 2013-07-31 00:17
co chcesz więcej zarobić i pozbyć się konkurencji? jakbyś nie wiedziała to provident jest firmą która otrzymała wiele nagród za rzetelną i profesjonalną obsługę i jest na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych /jeżeli wiesz o co kaman/ więc jest przświetlona z każdej strony i uczciwa a wy to zbieracie naszych najgorszych klientów z WO jeżeli wiesz o co chodzi i nie opowiadaj głupot
ProvidentPolska / 89.72.157.* / 2013-06-04 17:38
Klienci są zadowoleni z usług Provident Polska.

W roku 2012 Provident otrzymał godło „Firma Przyjazna Klientowi”, a według badania przeprowadzonego przez Obserwatorium Zarzadzania zadowolenie z usług firmy zadeklarowało 90% klientów. Badanie zostało zrealizowane techniką CATI w dniach 2-6 lipca 2012, na próbie N=1002 klientów Providenta.

Więcej: http://www.csr-provident.pl/faq.html?parent=20

Biuro Prasowe Provident Polska
mala868 / 176.109.160.* / 2013-06-03 17:58
Jezeli ktos ma zamiar wziąć pozyczkę to nigdy w Providencie.Tam jest milion kierowników,jeden kontroluje drugiego,a wszyscy razem przedstawicieli i klientów.Kazą udzielać pozyczek nawet,,lumpom,,takze utajnione przed najblizszymi,a potem chodzą i wsypują ludzi.To najwięksi oszusci z wszystkich firm .Zastanówcie sie zanim podejmiecie decyzję o wzieciu tam pozyczki.
zbychu77 / 109.243.184.* / 2013-05-10 09:55
A do mnie przychodzi taka wielka jak chłop baba,towarzystwie jakiegoś oblesnego kryminalisty od którego zawsze zieje wódą
cichy wielbiciel / 79.162.56.* / 2013-05-13 23:56
picie to zycie chlopie!!!
Anna z Jawora / 93.105.143.* / 2013-04-22 22:18
Kochani (jesli jeszcze ktos to w ogole czyta) powiedzcie mi czy maja oni na tyle wladzy ze moga podac na policje o wyludzenie. Juz pisze o co chodzi. Maz wzial chwilowke w jakiejs tam firmie nie pamietam nazwy DJ cos tam chyba :)(okazuje sie ze kierownik ten sam co w skarabeuszu)bo nam sie dzieci pochorowaly. To byla chwilowka a ze sypalo nam sie coraz gorzej nie bylismy w stanie splacic tej chwilowki wiec przedstawicielka tej firmy zadzwonila do swojej kolezanki (przedstawicielki skarabeusza) o kolejna pozyczke dla mojego meza na poczet tej chwilowki. Mnie nie bylo w domu jak maz podpisywal umowe ze skarabeuszem (dal sie glupio wmanipulowac zeby miec sw spokoj). Panie przyszly do nas obie ta ze skarabeusza i ta gdzie wzial chwilowke i wygladalo to tak. Maz podpisal umowe na kwote na jaka chwilowke i pieniedzy nawet nie dotknal bo ta ze skarabeusza przekazala od razu pieniadze tej z chwilowki. Bylam zla na niego jak nie wiem. Dzis wparowal do nas kierownik z awantura ze z mezem jest utrudniony kontakt itd (meza nie bylo w domu) i ze jak dzisiaj nie wplaci dwoch zaleglych rat to jedzzie zglosic na policje wyludzenie bo on nie provident i mezowi tego nie podaruje. Troche sie wystraszylam wiec kazalam mezowi wplacic nasze ost pieniadze na te dwie raty. Powiedzcie mi czy oni faktycznie moga zglosic wyludzenie bo moim zdaniem nie wplacanie rat to nie wywiazanie sie z umowy a nie wyludzenie. A zeby bylo smiesznie wielka przedstawicielka zalila sie ze byla tydz temu po rate ale nikt jej nie optworzyl (sa umowieni co pn na godz 12) a ja dobrze pamietam ze tydz temu nikogo nie bylo po rzadna rate. Pozatym koszty obslugi w domu to 340zl mojego meza nawet o tym nie poinformowano i nie zaproponowano mu innej formy splaty pozyczki
Cheeee / 83.14.14.* / 2014-01-20 11:10
Tak mieli prawo zgłosić wyłudzenie. Każde niewywiązywanie się z umowy może być traktowane jako wyłudzenie. Nie wiem na jakim etapie od zalegania z wpłatą rat- kierują sprawę do sądu i rozwiązują umowę. Tak ludzie robią, nie otwierają drzwi a potem żal. No sorryyyy..... Wyłudzenie może mieć różne rodzaje, to że ktoś znika po podsianiu umowy z kasą, jest wyłudzeniem ale też brak spłaty również. Każdy jest świadomy co podpisuje i jaką kwotę pożycza. Wiem o czym piszę, ponieważ pracuję w bankowości i czasem śmieszy mnie jak ludzie nie chcą spłacać pożyczek wykręcając się na różne sposoby. nic dziwnego że wchodzi windykacja itp. z firmy... Oni chcą odzyskać pieniądze... Taka prawda.. Podpisując umowę Pani mąż zobowiązał się do terminowej spłaty
Kiero / 89.76.236.* / 2013-08-16 23:37
Szanowna Pani i inni czytelnicy.
Pracowałem w pdoobnej, ale innej firmie, też byłem kierownikiem.
Temu Kierownikowi w ogóle się nie dziwię. Czasem miałem do czyniania z takimi ludźmi, że ciężko odróżnić kto złodziej, a kto nie. Na prawdę.
O żadnym wyłudzeniu tu nie ma mowy. Najpierw trzeba przejść całą procedurę windykacyjną i w najgorszym wypadku komornik.
Zasada jest prosta:
Jeśli Cię nie stać na spłaty pożyczek - NIE BIERZ POŻYCZEK.
Ani bank, ani firma nie są fundacją. Pożyczają pieniądze, ale chcą je odzyskać spowrotem i jeszcze na tym zarobić - to normalne.
Koszt obsługi w domu wysoki, owszem. Wszystko kosztuje: telefon, paliwo, czas i ryzyko niespłacania.
klient321 / 89.228.237.* / 2013-09-25 12:29
koszt obsugi w domu wysoki dlatego jak juz bierzecie to wybierajcie opcje przelew tego nie mowia bo im sie to nie oplaca a taki wariant istnieje!!!!
Tasia77777777 / 83.22.24.* / 2013-08-09 14:53
Witam. W żadnym wypadku nie musi się Pani obawiać policji. Gdyby Pani na lewe dane wzięła pożyczkę wtedy osoba, która dała kredyt może zgłosić sprawę wyłudzenia. Jest to karane dla osób niekaranych grzywną i 2 latami zawieszenia. W sytuacji, kiedy nie są Państwo w stanie spłacić rat, bo noga sie podwinęła, policja nie ingeruje w takie sytuacje... wtedy jedynie można dać sprawe do sądu o wyłudzenie, gdzie sprawa kończy się JEDYNIE NAKAZEM ZAPŁATY. Potem gdy nie będą Państwo mogli spłacić kwoty, którą nakazał sąd sprawa trafia do komornika. Jeśli Pani z mężem mają mniejsze dochody niż najniższa krajowa (niedotyczy renty) wtedy komornik nic nie będzie mógł zabrać i umorzy postępowanie. W sytuacji, jeśli mają Państwo rente lub pensje wiekszą niż najniższa krajowa to komornik ma prawo wziąc tyle aby zostawic wam 1100zł (z tytułu pensji) bądź 500zł (z tytułu renty), jeśli macie dzieci musi zostawić więcej a reszte zabiera. Jesli po sprawie sądowej nikt nie zgłosi sprawy do komornika, lub komornik nie bedzie mógł przez okres 3 lat wyciągnąć ani złotówki to sprawa ulegnie przedawnieniu. Ludzie się nie znają i przez to firmy dające kredyty jak Priwdent wykorzystują nie wiedze i wmajaią, że nic sie nieprzedawni. Prosze pamiętac mozna się po upływie 3 lat domagac przedawnienia. Warunek konieczny... nie wolno przez 3 lata wpłacac nawet 1 grosza na poczet kredytu. Te firmy specjalnie się odzywaja bo długich przerwach wyciągaja minimalne kwoty, każą nawet po 10zł płacić aby była ciągłość, aby nie doszło do przedawnienia. Ludzie nie są poinformowani i płacą. W sytuacji Providenta, jeśli nie spłacacie kredytu, przychodzą, nękają, najgorszy okres to pierwszy rok... potem tylko listy windykacyjne a potem przedawnienie przez brak wpłat. PROVIDENT NIE DAJE DO SĄDU! Nie mam sie czym chwalić, ale z mężem przez to przeszłam i wiem jak to wygląda. Już z Providenta mam przedawnione kredyty z mężem na łączną kwote około 8000zł. W Europrovidusie sąd odwołuje pisma, także tam też nie ma się co martwić niespłacaniem, iż nic nie zrobią... otrzymaliśmy pismo z sądu, że nie musimy splacać, że odrzucono pismo powoda. A jeśli chodzi o przychodzenie do domu pracowników... Z Europrovidusa Pani nie przychodzila tak jak powinna, specjalnie nie uzupełniała ksiązeczek aby nie było dat, ze przychodzi z opóźnieniami, w sądzie wzieto pod uwage ksiązeczki. Także, jeśli pracownik do Pani nieprzychodzi lub nie uzupełnia książeczek to nie powinna się Pani martwić. Na ogół mąż miał kredyty w bankach na łączną kwote 30tys.zł a zarobek najniższą krajową... komornik pobierał z pensji 35zł miesiecnzie na pocztek długów - niemógł więcej wziąc. Minęło 2lata i wszystko zostało umorzone oraz przyszły pisma z banków, że długi zostały unieważnione. Z Providenta przedawnienie. W Europrovidusie powiat Czestochowa, sąd odrzuca skarge powoda. Wniosek jeden nie ma sie czego bać, wszystko sie umarza i ginie po okolo 3-4 latach. Nie ma sie bo bać. Jedynie moga sie bać osoby, które brały kredyty na lewe dokumenty i lewe oświdaczenia (wtedy jest sprawa karna) oraz osoby z wysokimi dochodami, bo z takich osób komornik nie bedzie umarzał długów. Przeżywalismy stres, straszyły nas firmy, windykacje, po rozmowie z prawnikiem okazało sie ze te firmy robia wiele zakazanych rzeczy których im nie wolno... tak naprawde nic nam nie moga zrobic. Nie wierzycie, zgłoscie sie do najbliższego prawnika, a nie czytajcie głupiego forum, gdzie wiekszosc odpowiedzi jest od pracowników providenta itp. aby zwieść was abyście spłacali. Pozdrawiam
kkki / 31.182.79.* / 2014-01-14 13:20
o to przykład wyłudzenia...
joł / 78.88.141.* / 2013-08-27 21:31
Nie do końca jest tak jak pisze Tosia , długi przedawniają się po trzech latach ale tylko administracyjne np.mandaty a niespłacone pożyczki przedawniają się po dziesięciu latach pod warunkiem że wierzyciel przed upływem tego okresu nie wystąpi ponownie o zajęcie majątku wtedy następne dziesięć lat i tak można do śmierci p.s jeśli egzekucja jest nieskuteczna nie jest to równoznaczne z umorzeniem długu po prostu komornik może poczekać na lepsze czasy a na marginesie to lepiej spłacać swoje zobowiązania
misia797 / 89.66.244.* / 2013-05-10 17:12
koszty usługi bo pożyczka udzielona w domu i w domu odbierane raty.Taka jest polityka firmy. A wyłudzenie to jeżeli ktoś wezmie pożyczkę z zamiarem niespłacenia jej.
cichy wielbiciel / 5.185.104.* / 2013-05-06 23:42
Z okazji mijajacyćh świat 1MAJA i 3MAJA oraz długiego weekendu (ktory tez przeminął)wszystkim piszącym i z ukradka czytającym zyczę wszystkiego najlepszego i samych sukcesów zawodowych!!!!!!!!!! za komuny była taka piosenka może wiersz nie pamiętam już przytocze słowa ,,.............tylko to nam pozostało : popić,popalić ,poru...ać i radia posłuchac"
cichy wielbiciel / 37.47.254.* / 2013-05-03 20:59
ta nawiasem mówiąc......kierowcy TiR-ów mają płacone od kilometra a nie konsultanci takich firm(a szkoda),może pani by chciała się sprawdzić w tej branży i zobaczy Pani jaki to cieżki kawałek chleba.....przedstawiciel z Pani dawnych ternów opowiadał jaką jazde z Pania miał,także proszę nie pisać takich bzdur!!!!!!!!!sa jeszcze takie instytucje jak Opieka Społeczna,Polski Czerwony Krzyż,Instztucje Humanitarne ,fundacje roznego rodzaju itd.........ktore polecam pozdrawiam cieplo
Parker1725 / 79.186.78.* / 2013-05-03 20:53
jeżeli nie wie Pani na czym polegają chwilówki lub pożyczki gotówkowe to po prostu trzeba było nie brać!!! podpowiem tylko, iż mają jedną wspólną cechę, obie pożyczki trzeba SPŁACAĆ. Najgorsze jest to, że Pani nie widzi siebie czy męża jako klienta. Jeżeli mąż podpisał umowę o pożyczkę to niestety musiał wiedzieć jakie są koszty obsługi, przecież wyraziła się Pani jasno, iż mąż podpisał umowę a właśnie na umowie jest wszystko wypisane!!! Pozdrawiam
tuja_ta / 37.248.255.* / 2014-09-25 20:01
przecież to naiwne brac pożyczke i nie czytac nawet warunków i to nie ważne czy bierzesz w banku parabanku czy jakiejkolwiek intytucji ! ja biorąc pożyczke sprawdziłam każdy dokument dwa razy
cichy wielbiciel / 37.47.254.* / 2013-05-03 20:23
Kobieto!!!!!!!!! z jakiej choinki sie urwałas nawet Św.Mikołaj za darmo prezentów nie przynosi.Jak wleci przez komin parę razy napewno się sadzą ubrudzi,parę wizyt przez komin wdzianko musi do pralni dac Reniferom potrzeba dać żryć a siano też kosztuje.A może mąż coś się wypowie i napisze ..........noo chyba że nie czytaty i nie pisaty :-))
cichy wielbiciel / 37.47.208.* / 2013-04-30 22:17
a tak odnosnie plotek i ja się one rozchodzą ............opowiem Wam kawał :-))))) siedzi księzniczka z księciem .......romanyczny wieczór na balkoniena na zamku ,nagle księżniczce zwieracze popuściły(hmm.....) i puściła bąka!!!!!!!!! zdegustowana księzniczka mówi do księcia,drogi książe ,myśle że zatrzymasz to dla siebie????książe chwile myśli i mówi tak ,,wiesz ksieżno , wolałbym żeby to się jednak rozeszło.
Życzliwy / 78.8.170.* / 2013-04-26 12:45
Pani Aniu z tego, co pani napisała wynika jasno, że te przedstawicielki wręcz pomogły uniknąć mężowi poważnych kłopotów. Biorąc chwilówkę trzeba mieć świadomość, że jest to pożyczka (jak sama nazwa wskazuje) na krótki okres i trzeba ją niestety spłacić w całości w określonym terminie. Jeśli natomiast Pani mąż nie był w stanie spłacić (z braku pieniędzy) to pewnie sprawa skończyłaby się windykacją i komornikiem, co z pewnością było by dla was bardziej niekorzystne. Natomiast opisane działanie przedstawicielek spowodowało rozłożenie kwoty (nowej) pożyczki na kilka mniejszych rat, co powinno pozwolić Państwu na bezproblemowe spłacenie zobowiązania. Jednak i taka sytuacja was przerosła, więc wniosek nasuwa się taki, że w ogóle nie powinni Państwo brać żadnej z tych pożyczek, jeśli nie jesteście w stanie ich spłacać. Pisząc, że nie zaproponowali innej formy spłaty, sama Pani sobie przeczy, ponieważ właśnie propozycja pożyczki spłacanej w kilku ratach była taką formą. Niestety bez względu na to czy jest to pożyczka w banku czy w firmie pożyczkowej to trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie w końcu taki dzień, w którym trzeba uregulować swoje długi. Sam wielokrotnie korzystałem z takich sposobów uregulowania przeterminowanych zobowiązań i jak i zapewne wielu innych klientów podobnych firm. Pyta Pani czy „ mogą podać na policje o wyłudzenie” przyznam, że nie wiem, może składają jakieś zawiadomienie o nie płaceniu, które ułatwi firmie windykację komorniczą, ale to już jest zawarte w umowie, której pewnie też państwo nie przeczytali zbyt uważnie. Proponuję popatrzeć również na swoje postępowanie oczami takich firm, cóż takie firmy to nie Święty Mikołaj nie rozdają prezentów. Proponuję na przyszłość więcej rozwagi i czytanie umów i regulaminów nie tylko dotyczących pożyczek.
Ekzbieta / 83.29.120.* / 2013-04-26 10:13
Moja droga Pani z Jawora nie bylo Pani w pokoju kiedy maz podpisywal umowe-wiec prosze nie wypisywac bzdur ._Pani maz podpisal umowe i dostal pieniadze do reki, a to juz nie moja sprawa co on z nimi zrobil.Jest dorosly i sam wie co ma zrobic z pozyczka.Pozdrawiam
cichy wielbiciel / 37.47.208.* / 2013-04-30 22:45
pani pewnie byla w pokoju obok ale nie miała smiałosci hihi..............
cichy wielbiciel / 37.47.234.* / 2013-04-26 02:36
Redakcja "Dobre Rady".Droga czytelniczko!!!!jezeli moge cos się wtrącic i doradzić !!!!! powiem pare słow od siebie...........Moim zdaniem to jest tak , hmm........ powiem krótko ,to jest tak !!! przytoczę tu słowa nie pamietam kto to powiedzial (prosze wybaczyć) czasami lepiej sie nic nie odzywac (zeby nie uznali nas za idiote i analfabete) niz powiedziec jedno słowo i rozwiać wszelkie watpliwości :-). , cytuje panią za przeproszeniem ,,po rzadną rate,, zadna piszę sie przez ż z kropką a nie ,,rz,, a jeszcze zapytam czy w innych firmach tego typu miala pani podobne problemy czy od razu do windykacji męza puścili ?????????????? W dawnych czasach czasach słowo wazniejsze było od pieniedzy(tzw.honori dane słowo),teraz ludzie podpisuja sie pod czyms a potem wariata strugaja !!!!!z autpsji znam takie przypadki ,maż podpisuje coś tam a,żona kase bieże ,potem ona udaje ze nic nie wie i jaka jest nieszczesliwa i pokrzywdzona przez los. a jeszcze tak na koniec zapytam, czy pani maż ma widczne defekty np. osoby ktora leczy sie psychicznie lub jest zakwalifikowany do osób niepoczytalych???????jezeli tak, to w tej sytuacji ,proponuje sie odwołac ,bezzwłocznie !!!!!bo z takimi osobami nie mozna podpisywac umow . W epoce Unii Europejskiej mozna ogłosic upadłosc podobo ale tu potrzeba doczytac ,bo nie jestem w temacie do końca . Pozdrawiam.........wyrazy wspóczucia. CDN........:-)))))
K :) / 94.42.109.* / 2013-03-19 14:10
Ja również wzięłam pożyczkę w skarabeuszu i nie narzekam. wcale nie musiałam wpłacać pierwszej raty przy podpisywaniu umowy.
miki612 / 188.33.100.* / 2013-06-02 10:10
Tak a ja wziełam i musiałam dac rate za cały misiac z gory...Chciałam 600 zł ale musiałam wziac 700 :) bo 100 zabrana na dzien dobry.
mirekG / 37.248.255.* / 2014-09-21 18:12
No tak ale przecież masz opłaty przygotowawcze i inne koszty, poza tym to wszystko jest opisane w umowie - do przeczytania jednym słowem :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: