Forum Forum dla firmDotacje

Składka zdrowotna rolników zależna od ich dochodu

Składka zdrowotna rolników zależna od ich dochodu

Wyświetlaj:
rolnik bez ziemi / 83.31.30.* / 2011-10-19 23:05
Nie umiem liczyć, nie znam się na ekonomii, ale mogę zostać doradcą, albo ministrem. Opowiem o wpływie skarabeuszy na jesienne zbiory maku w kukurydzy i wyborcy uwierzą, bo muszą. Ustawy trzeba przestrzegać. Po wojnie było odkułaczenie. Teraz zrobimy dokułaczanie. Kto na tym straci, kto zyska? Władza sama się wyżywi. Boni coraz więcej będzie będzie plutł, bo wygrał wybory. A jak wygrał to ma rację i coraz większą kasę. Reszta niech zdycha. Na zachodzie takich już podliczają. A na Boniego przyjdzie już wkrótce czas. Tak samo z Donkiem i resztą ferajny.
praktyczny / 79.188.13.* / 2011-10-19 22:58
Nie wiem, czy składka zdrowotna KRUS obejmuje zasiłek chorobowy, ale mam tu takie kuriozum ze strony : http://www.bip.krus.gov.pl :

"Zasiłek chorobowy za każdy 1 dzień niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym wynosi 10,00 zł (od 24.06.2009 r.). "


Zasiłek rolnikowi jest wypłacany przez KRUS za niezdolność do pracy trwającą nieprzerwanie co najmniej 30 dni !!!

Więc za zwykłą , 7-dniową grypę (z wysoką gorączką) rolnik nie ma prawa ubiegać się o zasiłek chorobowy i musi chorować "na własny koszt".

Z tych ok. 1,5 mln rolników, to zaledwie kilka procent jest tych "bogatych", którzy rzeczywiście mogli by płacić składkę zdrowotną wyższą.

Ja się tylko obawiam, że koszty reformy składek KRUS pociągną olbrzymie koszty : nowe oprogramowania + nowi pracownicy + szkolenia + ... + ... itd .
Pawlak z PSL / 178.213.127.* / 2011-10-19 21:26
niech zusowcy dalej ze swoich podatków płacą na krus,

Najnowsze wpisy