Forum Polityka, aktualnościKraj

Sondaż: Państwo powinno pomóc ofiarom klęsk

Sondaż: Państwo powinno pomóc ofiarom klęsk

Wyświetlaj:
zgred 2 / 153.19.47.* / 2008-08-21 07:47
"Dobroczyńcy" powinni odzczuć bezpośrednio ciężar państwowej pomocy - choćby przez dorażne zwiększenie składki podatkowej przez pewien czas. Wtedy podejdą rozsądniej do różnych akcji.
Teraz większość głosuje na zasadzie " oni powinni dać bo oni mają" bez refleksji skąd " oni biorą pieniądze" .
Naogół najbardziej chojni są ci, którzy najmniej wnoszą do wspólnej kasy.
a kaczorek ma motorek / 79.184.28.* / 2008-08-20 18:41
Zależy od tego co się rozumie przez pomoc
Nie żyjemy w dżungli, żyjemy w kraju cywilizowanym
I nikt nie powinien mieć wątpliwości że pomoc Państwa w takich sytuacjach jest obowiązkiem, Pytanie w jakim zakresie?
Jeśli ktoś oczekuje odbudowy zniszczonego domu na koszt Państwa należy to rozumieć za nieporozumienie bowiem od tego są ubezpieczalnie Państwo powinno zaopiekować się ofiarami kataklizmu w zapewnieniu dachu nad głową [mieszkania zastępczego na okres odbudowy zniszczeń] zapewnieniu zapomogi na środki medyczne , żywność , odzież Powinno również ukrócić praktyki nierzetelnych wycen odszkodowań i długich terminów rozpatrywania tego typu roszczeń
Natomiast jak ktoś nie był ubezpieczony może mieć tylko żal do siebie.
acomitam / 83.11.103.* / 2008-08-20 17:06
A jeśli dajmy na to mi spali się dom lub zniszczy go np. wiatr i będę jedynym poszkodowanym, to czy państwo też mi pomoże? Jestem przekonany, że nie. Dlaczego więc pomaga gdy jest więcej ofiar,a nie pomoże gdy jest jedna? Pewnie dlatego, że jednej ofiary nie pokażą w TV.
andowc / 83.30.56.* / 2008-08-20 16:39
Głupi sondaż.
A od czego jest "państwo", jak nie od "dbania" o swoich.(Obywateli).
Łaski nie robi,- bo to należy do jego obowiązków.
Takie sondaże dążą do zniszczenie instytucji jaką jest "państwo".
Czy BBN na to pozwala i inne instytucje "państwowe".
Gazeta "Rzeczpospolita" podaje w wątpliwość, istnienie instytucji zwanej "państwem".
Dotyczy to wszystkich państw na całym świecie. (nie tylko Polskiego).
jliber / 2008-08-20 13:54 / Tysiącznik na forum
Mamy więc około 9% prawdziwych liberałów. Reszta którzy głosują na PO to ludzie którzy chcą aby państwo rozdawało pieniądze ale nikomu nie zabierało, czyli fantaści. A wszystko przez to że w szkołach uczy się o pantofelkach zamiast o ekonomii.
wojcher / 2008-08-20 16:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W Polsce wszystko jest na opak. Liberałowie rozdają socjal, lewica ma program bardziej liberalny od prawicy (będącej prawicą tylko z własnej deklaracji), a prawica....eeech, szkoda gadać.
Więc jako jeden z tych 9% (i wbrew większości opinii tu na forum) głośno powiem: Jestem przeciw. Do tego celu służą ubezpieczenia!!!!
PS. Państwo samo sobie "wychowuje" obywateli. Teraz to nawet ja od przyszłego roku nie wykupię polisy, bo i po co. W razie czego współobywatele mojego pięknego kraju
odbudują mi dom.
arch / 2008-08-20 11:44 / Tysiącznik na forum
Prezydencki projekt ustawy ustanawiającej Fundusz Pomocy dla Ofiar Klęsk został w Sejmie odrzucony. 24 lipca jak jeden mąż głosowała przeciw niemu koalicja PO-PSL. Uzasadnienie odrzucenia było mętne, że niby niedokładnie rozgraniczone zostały kompetencje prezydenta i rządu"

http://wiadomosci.onet.pl/1809768,11,item.html
Pilsener / 2008-08-20 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce jest już kilkadziesiąt agencji i funduszy celowych - kolejny centralno-katolicko-narodowy fundusz (gdzie pensje też obowiązkowo "godne", narodowe i centralne) jest całkowicie zbędny.

A został odrzucony z oczywistych powodów - partie, które nie partycypowałyby w podziale tych stołków miały akurat większość. "Mniej stołków dla nich, to więcej dla nas" - to zwykła polityka, co za różnica kto głosuje czy kto odrzuca? Prezydent, PO, PSL, PZPR, SLD, PIS - to wszystko jeden .....
wolny człowiek / 83.27.17.* / 2008-08-20 11:07
W ostatnich kilku latach to kolejna klęska żywiołowa na szerszą skalę. Ludzie się niczego nie nauczyli i nie nauczą dopóki państwo będzie brało na siebie odpowiedzialność za beztroskę i nieodpowiedzialność swoich obywateli. Płatnikami jesteśmy my - podatnicy. Żadnej, ale to żadnej darmowej pomocy!!!. Należy dać ludziom w tej sytuacji preferencyjne kredyty hipoteczne na odbudowę zniszczeń. Kredyt MUSI być spłacony, bo bank zabierze nieruchomość. Bank zażąda UBEZPIECZENIA kredytowanej nieruchomości. Właściciel mając świadomość nieuchronności poniesienia całkowitych kosztów w przypadku szkody mocno się zastanowi nad "zaoszczędzeniem" na składce za ubezpieczenie. Jeśli teraz nie będzie stanowczej reakcji rządu, to strefa beztroski będzie się powiększać - bo po co płacić składki, państwo da w razie szkody.
MIŚKA / 62.29.164.* / 2008-08-20 11:21
Masakra....
Właśnie wyszłam z firmy ubezpieczeniowej z polisą na dom. Przy wartości 450 tysięcy (dom ma 7 lat, 120 metrów powierzchni ) zapłaciłam 368 zł za rok. To przecież nie jest tak dużo - raptem około 1 zł dziennie za święty spokój. Bo jak się cokolwiek stanie, to wiem, że nie musze czekać na pomoc znikąd.... Obiecanki cacanki rządu. Tylko czemu to my mamy zapłacić za głupotę ludzi, którzy się nie ubezpieczali? Czemu rząd taką ciepłą rączką daje im nasze podatki zamiast swoich pensji? Jakim pięknym wyborczym gestem byłoby ofiarowanie przez wszystkich zasiadających w rządzie i parlamencie oddanie jednej miesięcznej pensji w całości dla ofiar klęski żywiołowej. To na pewno by ludzie zapamiętali!!!!!
Pilsener / 2008-08-20 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo polacy umieją pomagać tylko za cudze pieniądze. Macie płacić za czyjąś głupotę, bo na tym polega państwo solidarne i sprawiedliwość społeczna tego wymaga. W normalnym systemie jednostki aspołeczne i pasożytnicze się eliminuje - u nas nagradza, natomiast jednostki pracowite i zaradne zmusza do emigracji - w ten sposób doprawadza się społeczeństwo do moralnej i materialnej ruiny. Dawno nie widziałem tylu rozżalonych i skłóconych ludzi - każdy ma do kogoś żal, pretensje i gorycz, zazdrość, zawiść, złość - społeczeństwo podzielone na frajerów i pasożytów, w ten sposób każdy jest mniej lub bardziej pokrzywdzony. Zadowoleni są tylko politycy - bo łatwiej o posady i łatwiej pozyskać głosy.
KAP / 2008-08-20 10:59 / Tysiącznik na forum
powinno pomóc tak by bez wysilku odtworzyli swój majatek ubezpieczeni a pozostali mogli jakos mieszkac na swoim. To powinno edukowac ze trzeba sie ubezpieczac. Inaczej l jest nie fair , bo promujemy krótkowidztwo a nie zapobiegawczosc.
leiho / 2008-08-20 10:18 / "Tu Ne Cede Malis"
Przeanalizujmy to. Załozmy, ze panstwo da poszkodowanym pieniadze, z tytułu strat. Pomiajjac czy Polacy tego chca czy nie, pomijajac to ze Polacy zawsze odpowiedza na najbardziej durne pytanie TAK lub NIE w zaleznosci od postawionego pytania itd. Wezmy teraz taką wioskę gdzies gdzie zniszczono 12domów. Zalozmy ze wioska ma 30 domow. 50 % placilo ubezpieczenie. 50 % nie placilo. I powiedzmy ze dachy zerwalo po polowie i tym i tym. I teraz tak: ubezpieczony dostanie kase z ubezpieczalni. WZROSNIE mu skladka za nastepny rok i to znacznie. Nieubeczpieczony dostanie kase od panstwa, mimo ze :1) nie poniosl ZADNEGO wydatku na ubezpieczenie swojego majatku. NIE kosztowalo go to nic. jak BARDZO niemoralny jest to system, co pomysla sobie Ci, co sieubezspieczyli? Pomysla: tak? kur.wa to ja place, skladke, kilkaset zł rocznie, zeby w razie czego miec na nowy dach, dzieci nie dostaly na nowe ksiazki albo nie kupilem sobie czegos tam, a ten palan za plotem przechlał składke i CO? I nic, dostanie taka sama kase jak ja a moze nawet szybciwej, bo media przycisną Donalda, by sie pospieszyl.

jest to niewiarygodnie niemoralne, nieetyczne, niesprawiedliwe zachowanie władz wobec uczciwych ubezpieczonych. Powoduje, ze ludzie zamiast sie ubezpieczac, beda sie NIE ubezpieczac tylko rpzepuszczac pieniadze. Rodzi zachowania pasozytnicze.


Wstyd mi za ten rząd, ze rozdaje nasze wpsolne pieniadze na jakas tam pomoc nieodpowiedzialnym ludziom. nie ma takiego prawa, niestety, zyjemy w kleptokracji, wiec zacisną nam jeszcze bardziej petlę na szyi, by "pomoc" kilkuset nieubezpieczonym. W skutek tego polowa Polski juz sie nie ubezpieczy - ale kogo to obchodzi, skoro slupki w sondazach urosną??

Ech...
Pilsener / 2008-08-20 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację - właśnie w ten sposób w polsce premiuje się miernoctwo, pasożytnictwo i niezaradność - niezaradnych, małowydajnych, nierentownych się nagradza, a pracowitych, ambitnych, zyskownych w najlepszym wypadku wyzywa od liberałów i spekulantów, w najgorszym doprowadza do bakructwa, przed sąd czy zmusza do emigracji. Dotyczy to praktycznie każdego obszaru życia - jadę sobie samochodem i zapie.. ile wlezie - bo po co mam jechać ostrożnie, skoro to inni zapłacą za dzwon, jaki spowoduje i leczenie ofiar?
sceptyk / 2008-08-20 11:03 / Tysiącznik na forum
Dodałbym jeszcze jedną kwestię:
kiedyś doskonale takie problemy rozwiązywały Towarzystwa Ubzpieczeń WZAJEMNYCH, zwykle o zasięgu lokalnym, nie nastawione na ZYSK, tylko na ZAPOBIEGANIE szkodom, a w razie szkód na ich jak najszybsze pokrycie. Zazwyczaj w tych towarzystwach o statusie spółdzielni działali sąsiedzi, ludzie, których każdy członek towarzystwa zna.
Ten ŁŻE_LIBRLANY NIE_RZĄD TUSKA nie zrobi nic, żeby problem rozwiązywać u źródeł.
Masz rację: żyjemy w czasach KLEPTOKRACJI. A największym zlodziejem jest państwo opresyjne wobec własnych, bezbronnych obywateli.
sceptyk / 2008-08-20 09:56 / Tysiącznik na forum
Ciekawe ile wyniesie pdatek nałożony na WSZYSTKICH, żeby kilkunastu osobom wypłacić jałmużnę.
I ilu urzędasów się przy okazji załapie na nowe, wysoko płatne etaty.
I ile kasy z tego funduszu zostanie przefrymarczone przez kolesiów Waldemara Inzyniera Premiera Pawlaka, bo że zarząd funduszu trafi jako łup do PSLu, to pewne jak w banku.
A nikt tak doskonale nie kradnie funuszowe pieniądze jak chłopki-roztropki.
Pilsener / 2008-08-20 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak jak w moim mieście MOPS - w Warszawie wydzielono lokalnemu mopsiakowi prawie milion złotych z kasy podatników, jednak dotarło tylko 360 tysięcy. MOPS wydał na wypłaty świadczeń nieco ponad 100 tysięcy - co się stało z resztą? Nietrudno się domyślić... Państwo jest najgorszym pośrednikiem świata. Wyobrażacie sobie coby było, gdyby to rząd wypłacał kasę za stłuczki? Płacilibyśmy OC po 10 tysięcy za 20-letnie szroty, stali pół roku w urzędach a drugie pół czekali na głodowe odszkodowanie - i jeszcze by się człowiek musiał cieszyć, że cokolwiek dostał od wspaniałomyślnego rządu.
wsal / 194.165.41.* / 2008-08-20 09:27
Dokładnie. Ubezpieczenia są właśnie po to...
Czym różni się osoba która straciła dach nad głową,
od osoby której nie stać jest na zakup mieszkania.
Tylko tym, że tamta miała i poskąpiła na ubezpieczenie!!!
Następna obietnica rządu to mieszkania dla wszystkich?
Pilsener / 2008-08-20 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś był podobny sondaż:
1. Czy państwo powinno pomagać stoczniom? 80% tak
2. Czy zgadasz się na dodatkowy podatek na pomoc stoczniom? 95% NIE

Także polacy to pomogą i owszem chętnie, byle nie z własnych pieniędzy. Oczywiście właściciele domów dostaną 100% za swoje rudery, ale dróg, mostów, linii energetycznych czy sieci kanalizacyjnych już nie będzie komu i za co naprawić. No bo z infrastruktury obywatel nie ma żadnego pożytku, natomiast dając kasę do łapy obywatel może kupić sobie winko a my zyskujemy wyborcę.
ffddsf / 195.187.79.* / 2008-08-20 07:57
Kiedy Polacy nauczą się że trzeba wykupywać ubezpieczenia ?
lasw / 194.165.41.* / 2008-08-20 09:32
Dokładnie. Ubezpieczenia są właśnie po to...
Czym różni się osoba która straciła dach nad głową,
od osoby której nie stać jest na zakup mieszkania.
Tylko tym, że tamta miała i poskąpiła na ubezpieczenie!!!
Następna obietnica rządu to mieszkania dla wszystkich?
Sorhed / 78.133.158.* / 2008-08-20 08:46
Dopóki państwo będzie wspomagało każdego poszkodowanego, dopóty Polacy nie będą się ubezpieczać ( bo po co "marnować" swoje pieniądze, jak państwo DA !! )

Najnowsze wpisy