Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadkowy tydzień na GPW

Spadkowy tydzień na GPW

Money.pl / 2006-02-03 19:02
Komentarze do wiadomości: Spadkowy tydzień na GPW.
Wyświetlaj:
nowy / 2006-02-06 15:09
Wtam Forumowiczów (po urlopie, portwel mój = -10%),
czy ktoś może wypowiedzieć się nt. Bytomia (-10%), może warto kupic?
Pozdro
quickmaster / 212.160.106.* / 2006-02-06 11:44
Czy ktos z Szanownych forumowiczów wiec moze cos , o MSW , co tam sie dzieje na nim ?
nie mam zadnego negatywnego info , skad ten spadek?????
bede bardzo wdzieczny za odpowiedz
quickmaster / 212.160.106.* / 2006-02-06 12:25
rozumiem ze nikt nie ma tej spółki w swoim portfelu , to moze macie moze jakies info swiadczące o skali spadku
orzeł / 2006-02-06 07:09 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
to co Strokuś i Jujku zarabiamy dziś na Arce (ja stawiam na +1%:)
bodzio / 2006-02-05 23:53 / Bywalec forum
Patrzcie sie na Kopexa....niedawno był po 60 zetów..Jak wejdzie na chiński rynek to karkosiki będą betką.przyglądajcie się.
kobra / 83.26.126.* / 2006-02-06 00:41
Kopeksem był zainteresowany karkosik i to on nie dopuścił do wezwania.
rafa / 2006-02-06 00:12 / Bywalec forum
to może czas na korektę?
rafa / 2006-02-05 22:12 / Bywalec forum
W dniu 2.02.2006 r. Zarząd Polimex-Mostostal Siedlce S.A. działając w
porozumieniu z zarządem spółki ZREW S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu
prac zmierzających do połączenia ZREW S.A. z Polimex-Mostostal Siedlce
S.A.
Decyzja zarządów Polimex-Mostostal Siedlce S.A. i ZREW S.A. o podjęciu
prac zmierzających do połączenia spółek jest zgodna ze strategią
integracji spółek Grupy Kapitałowej Polimex-Mostostal. Dynamiczny rozwój
polskiego rynku energetycznego pozwala przyjąć, że w najbliższych latach
zostanie zrealizowanych szereg dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w tej
branży. Możliwość uczestnictwa w przetargach w formule generalnego
wykonawstwa uzależniona jest nie tylko od posiadanych kompetencji i
referencji, ale również od potencjału kapitałowego i skali prowadzonej
działalności.
Połączenie Polimex-Mostostal Siedlce S.A. ze ZREW S.A. pozwoli na
skupienie w jednym podmiocie wszystkich wymienionych wyżej wartości, a w
konsekwencji znakomicie zwiększy jego szanse na skuteczne zdobywanie i
realizację kontraktów. Z uwagi na skalę działania połączonej spółki
wzrośnie również bezpieczeństwo podmiotów zlecających realizację
inwestycji.
Zdaniem Zarządów w horyzoncie długoterminowym inkorporacja spółek
doprowadzi do zwiększenia rentowności prowadzonej działalności, co w
połączeniu z oczekiwanymi efektami synergii i redukcją kosztów wpłynie na
wzrost wartości akcji spółki. Satysfakcja akcjonariuszy jest jednym z
podstawowych celów planowanego połączenia.
Połączenie obu spółek nastąpi na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu
spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku ZREW S.A. na
Polimex-Mostostal Siedlce S.A. za akcje, które Polimex-Mostostal Siedlce
S.A. wyda akcjonariuszom spółki Zakłady Remontowe Energetyki Warszawa S.A.
Podmioty, które zamierzają się połączyć, są spółkami dopuszczonymi do
obrotu na rynku regulowanym, zatem podstawowa charakterystyka ich
działalności jest dostępna publicznie.

Podstawa prawna: §5 ust. 1 pkt 13) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych
przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.
orzeł / 2006-02-05 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Impel uzyskał 0,8 mln za sprzątanie obiektów łódzkiego zusu oraz wraz z Impel Cleaning wygrał dwa inne przetargi na sprzątanie Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Ortopedycznego (0,6 mln) i sprzątanie i obsługę Instytuty Medycyny Wsi (0,83 mln)
sprzątaczki więc nie próżnują - może czas więc i na koniec korekty na tym papierze?
bzyk] / 83.26.33.* / 2006-02-05 20:14
co powiecie na temat POLNORDU.????
moze buc ciekawie.
Taki jeden / 213.134.160.* / 2006-02-06 19:02
Daj se chłopie spokój z Polnordem. Chyba że masz pieniądze do stracenia.
niebieski / 83.6.234.* / 2006-02-05 18:27
Jak co tydzień sprawozdanie.
W tygodniu zrobiłem 3 rzeczy: sprzedałem opoczno, dokupiłem unimilka i mni.
Zatem posiadam mni, unimila, zetkamę i redan.
Plan na ten tydzień to sprzedać zekamę za ok 21 a z resztą czekam. Na mni nas chcą wytrzepać więc myślę że spróbują zbić nawet do 7,3 zł, unimil na koniec roku 65 niczym nie wyjęte, a redan zobaczę po wynikach kwartalnych - trzymam rok od 12 zł więc mogę potrzymać i jeszcze kwartał
W mojej opinii trzeba czekać, a jak już wróci W20 do poziomu 3000 to czekać dalej aż nie wzrośnie do 3500
jujo / 83.22.251.* / 2006-02-05 12:54
tak tydzien nie nalezal do najlepszych a wszystko zaczelo sie od techmexu, nie wiem dlaczego ja go jeszcze trzymam, moze wiara ze cena jest atrakcyjna do zakupu choc ta wiara juz nieraz odstawala od rzeczywistosci. Podsumowujac moj porfelik to musze niestety stwierdzic ze obsunal sie. Szczesliwie udalo sie wyjsc z Boryszewa przy 33,1, Pepa 11,95, ABG 10,35 i połowy Torfarmu przy 44,1. Niestety na reszcie siedze tak jak przed tygodniem. Jedyne zmiany w porfelu to nabycie latexu najpierw po 41,5 a w piatek po 37,4 oraz nafciarzy po 7,95 (zachcialo mi sie zarabiac na spekule) Porfel po niemilym tygodniu wyglada nastepujaco wedlug zaangazowania procentowego:

pko, unimil, stalprofil, idm, atm, impel, variant, teta, dwory, spray, getin, hydrotor, nafta, police, techmex

Odnoszac sie to ostatnich zamierzen zredukowalem liczbe porfelowcow z 18 do 15. Wyznaczony cel na najblizszy czas max 12.
jujo / 83.22.251.* / 2006-02-05 12:56
pominalem torfarm, ktory tym razem okupuje ostatnia pozycje wiec jest jeszcze co redukowac
strokuś / 2006-02-05 08:28 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Orzełku, jak można kupić unimil i sprzedać latex? przecież to bardzo dobra kompozycja ;-)
orzeł / 2006-02-05 09:11 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no i rumaka mi brakuje :)
orzeł / 2006-02-05 09:12 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dobrze że nie w realu :)
oszo / 2006-02-04 20:16
Witam
Mam pytanie do orła, gabrika i pabla....
swissmed, lzps, krosno....sprzedać czy poczekać miesiąc?
gabrik / 2006-02-05 17:03 / portfel / Wierny Forumowicz
LZPS nie wiem po ile kupiłeś ale moim zdaniem nie wróci do poziomów czterdziestu paru złotych w najbliższym czasie na moje rozeznanie real poziom to 18-27.
Swiss nie interesowałem się wcześniej tą spółką ale czytałem o nowej emisji i planach na przyszłość nowe szpitale itp. niektórzy są przekonani że poziom do 25 wróci ale równie dobrze może to być 10.
Wiadomo że przy obecnej sytuacji możliwych scenariuszy jest kilka więc ja zalecam ostrożność a nie podejmę sie tobie doradzać co zrobić poza jedną zasadą którą podał mi człowiek grający na GPW już kilka lat jeśli twoje akcje tracą 8% sprzedawaj aby chronić kapitał.( przykład kupiłem LZPS po 12 i zaczął spadać do 8 a ja trzymałem gdybym sprzedał a odkupił po 8 byłoby o wiele opłacalniej ale druga strona medalu nikt nigdy nie wie na ilu spadek się zatrzymuje)
Ale ryzyko musisz podjąć sam.
domin / 2006-02-05 18:23
gabrik a co sadzisz o alchemi wszedlem w nia calym portfelem po 70zyla i juz mam cykora ale mysle ze karkosik sobie nie pozwoli na jeszcze wiekszy spadek
Taki jeden / 213.134.160.* / 2006-02-06 19:04
Przecież to właśnie Karkosik sprzedaje te akcje po to żeby odkupić od Ciebie duzo taniej. Nie czytałeś poprzednich komentarzy.
kibicuję frajerom / 212.76.37.* / 2006-02-05 20:36
On to sobie może - na razie pokiwać palcem w bucie - a od kiedy to wsadza się całą kase w jedną spółkę, hmm ? Ale jeden woli chleb z masłem , a drugi jak mu nogi śmierdzą.
orzeł / 2006-02-05 16:23 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Oszo zgodnie z tym co pisałem wcześniej na takich papierach jak swiss czy lzps odbywa się korekta - makabra (chyba tak ją nazwałem?) wydaje mi się że na nich nie będą miały zastosowania takie reguły jak zatrzymanie w połowie wcześniejszej białej świeczki itd wystarczy spojrzeć na jakich obrotach to się wszystko odbywa (spadki) a emocje dopiero zagrają w poniedziałek
ZAZNACZAM ŻE NIE CZUJĄC SPECJALNIE BLUESA W SPEKULACYJNYCH ZAGRYWKACH WYRAŻAM TYLKO SWOJE ZDANIE ! SPECJALISTA DŻEJ PEWNIE ROZWINIE TEMAT CO O TYM SĄDZISZ DŻEJKU :)?
oszo / 2006-02-05 17:11
Dzieki za opinie :)...moje papiery stracily wiecej niz 8 %...o lzps pomysle wiec w poniedzialek ...swisa i krosno potrzymam....
Moni / 213.134.160.* / 2006-02-06 19:08
Swiss jest do sprzdania a nie do kupowania. Im szybciej tym lepiej.
fular / 83.19.91.* / 2006-02-04 23:42
nie badz zoltodziobem hehe, to jest korekta dla grubych ryb
oszo / 2006-02-05 08:20
no wiesz jak czytam ze wig ma spasc do 2600 to jeszcze ta korekta potrwac moze dluuuuuugo....
fular / 83.19.91.* / 2006-02-05 09:46
kazdy tylko czyta i czyta. a ktos musi pisac ??
oszo / 2006-02-05 14:41
:) no wlasnie pisze, że czekam na poniedziałek z lekkim zaniepokojeniem....i nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć co przyniesie ten tydzień. Tak naprawde trudno przewidziec rozwój wypadków....
slawa / 83.31.67.* / 2006-02-04 19:16
Witam! Czy soft.wtym roku 300 mln zarobi?
orzeł / 2006-02-04 11:34 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
GABRIK widzisz i właśnie tym to forum zawsze różniło się od innych :) i myślę że cudnie by było gdyby tak zostało :)
zerknij na komentarze forum z archiwum a być może to naświetli Ci jak tu onegdaj bywało (mieliśmy parę wpadek ale porządek wracał szybciutko)
nie wiem jak długo śledzisz nasze forum ale jeśli nie na tyle długo by poznać panujące tu zasady to fajnie jeśli zerknąłbyś w przeszłość a ona wiele Ci powie:)
pozdrawiam serdecznie
gabrik / 2006-02-04 12:13 / portfel / Wierny Forumowicz
Orzełku dlatego wybrałem to forum a to co zacytowałem to tak dla poluzowania atmosfery.
orzeł / 2006-02-04 12:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
:)
orzeł / 2006-02-04 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
wig 20 - 2620 punktów i midwig 2420 i spokój
tak to widzę :)
Rafi / 80.53.164.* / 2006-02-04 12:59
Co masz na myśli pisząc spokój ?Konsolidację?
A jak się to ma do jednego z ostatnich Twoich postów, tzn. czy już sprzedać, czy jeszcze nie ? A może jak będzie 2620, to ktoś napisze, że poniżej 2500 to już być nie może ?
Dużo pytań, a mało odpowiedzi. W każdym razie uważam, Twoje odpowiedzi za bardzo wyważone i trafne. W tym wypadku również się zgadzam. Myślę, że w tym tygodniu będzie jeszcze wyprzedaż wystraszonych graczy, a następny tydzień będzie należał do inwestorów.
Pozdrawiam
orzeł / 2006-02-04 15:26 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Podstawową rzeczą jest umiejętność spojrzenia na spadki jak na równoprawną do wzrostów składową tej zabawy :)
Podstawową rzeczą jest również próba takiego uporządkowania portfela coby nie przeważały w nim papiery o charakterze dziwnym nazwijmy je tak umownie na rzecz papierów Strokusiowych (czytaj o good fundamentach)
Ja włączyłem się w wariacje na temat inwestowania (emc muza ) bo fajnie było wykorzystać okazję do takich emocji (czytaj zysków)
cały czas pozostaję przy swojej koncepcji (choć bardziej temat natykoncepcji mi ostatnio bliski) że jeśli o spekulacyjne spółki chodzi to wyjście kilka kilkanaście procent przed szczytowaniem nie jest niczym czym martwić się należy :) szukanie szczytu nie jest bowiem ni łatwym ni przyjemnym w konsekwencji :)
a nawet wyjście kilkadziesiąt procent poniżej szczytu (emc ) już dwa dni później okazało się niegłupie :)
Oczywiście wiele zależy od konstrukcji psychicznej kupowacza, ale się mi zdaje, że okrzepłem na tyle, iż nie umiem się MARTWIĆ mając 50% zysku w portfelu tym, że spółka kolejne 40 % do góry poszła.
Oczywiście igraszki na spekułach małym kapitałem nie mają fundamentalnego znaczenia dla zachowania mojego portfela ale jednak pozwalają czasem zarobić:)
w piątek moim jedynym błędem było przystąpienie do zakupów wogóle (choć na dziś dokupienie unimilacza po 37 i 38,1 w piątek wydaje się good, kupiłem także ibsys 1.03 i css 17,65 i 18 oraz dokupiłem idm po 18,2 )
Należało raczej przeczekać biernie z kasą w kieszeni do ukazania się jakichś bardziej czytelnych sygnałów (ale to się wyjaśni w poniedziałek wtorek)
Na dziś również sprzedaż czwartkowa była ruchem dobrym (rumak,spin i dziwne :)
Myślę sobie że niepotrzebnie puściłem betę (i już mam ochotę wrócić do niej w poniedziałek - wyniki ) - tu udzieliły mi się emocje i szybkość decyzji i ruchu palców na klawiaturze wyprzedziła myślenie :):):)
Tak czy inaczej generalnym założeniem było (w moim przypadku) uporządkowanie portefla (zmniejszenie liczby - różnorodności spółek)
Na dziś posiadam : unimil, impel, idm,atm,zozole,arkę,variata,ibsys,css,epd i niewielką ilość prospera.
Wydaje mi się że emocje już w poniedziałek nie będą tak wybujałe (spadki tak ale bardziej selektywne)
Generalnie mam jednak wrażenie że dopiero osiągnięcie przez indeksy wcześniej podanych poziomów tj wig 20 okolice 2600 i midwig 2400 pkt da szansę na ozdrowienie atmosfery i znormalnienie sytuacji.
pozdrawiam
orzeł / 2006-02-05 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
11 spółek (z arką włącznie) nie pamiętam kiedy miałem tak mało :) no i oczywiście mam kaskę
ale tak poczekam chyba jeszcze troszkę :)
ravdrab / 2006-02-05 01:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Orle,
po wtorkowej "pierwszej" zawierusze całkowicie przebudowałem swój portfel.
Zauważyłem, że nie posiadamy żadnego wspólnego waloru. Ja postawiłem - mimo wszystko - na duże spółki, ale nie posiadające zależności z obecną władzą. Postawiłem na PROKOM, TVN, BORYSZEW, a na dodatek mam "w zapasie Rafako i (sam nie wiem dlaczego) Ganta - na szęście kupiony po 22,10.
Czytając Twoje odniesienie się na obecną sytuację podtrzymuję swoją dezycję o zaniechaniu ruchów (wyjątkiem może być Gant) na następny tydzień.
ravdrab / 2006-02-05 00:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobre:-))
a język po prostu super:-))
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-04 23:39
Spadki do poziomów wymienionych przez Ciebie to prawie katastrofa,choć po obrotach piątkowych jest bardzo realne.Nie zrozumiałe jest dla mnie parę spraw,a mianowicie-mimo dobrych wyników,pakietu zamówień,dobrych fundamentów spółka leci ,nie mówię o spekule( typu-ostatni swiss z 5-6, w parę dni do20-21 potem zjazd) Uważam,że po głębokiej korekcie wzrostów takich nagłych chyba nie będzie.Przyznaj że nawet Ty byłeś zaskoczony(mile) takim zainteresowaniem gumami ,co zamieniło się na ich cenę,oraz wielu wielu spółek wymienionych na forum.Patrząc z drugiej strony,to oprócz nas inwestowały i fundusze(stawiam w tym momencie pytanie-czy ktoś nie zamierza jeszcze dokupić?) Poznane są możliwości do ilu wigi mogą dolecieć wciągu tego roku co jest gwarancją zarobku.Proszę popraw mnie jak sie mylę. Pozdrawiam.
gabrik / 2006-02-03 23:56 / portfel / Wierny Forumowicz
pisze facet na forum bankiera-"wszedłem w kupę psa czy to coś znaczy?" pyta "podobno szczęście -pada odpowiedż,
"a jaka to różnica czy to psie gówno czy inne?" pyta inny
"wejdż w krowie albo słonia to będziesz wiedział" odpowiada następny.
kretyńskie ale uśmiałem się z nich do łez.

pozdrawiam i do niedzieli :-)
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-04 00:33
Ja wszedłem chyba w g.......... dinozałra. Dziś z tego się wyczyściłem ,urlop od giełdy( zostawiłem tylko millennium) ,będę stał z boku-jestem za słaby do grania na spadkach.Choć korcił Alc po 54- teraz wiem że było by dobrze,oraz bioton 16,2. pozdrawiam
abba / 212.122.214.* / 2006-02-04 14:52
Ja kupiłam ALCHEMIĘ po 58 i wierzę, że dobrze zrobiłam. Żałowałam, że nie miałam więcej wolnej kasy, bo taka sytuacja pewnie sie nie powtórzy .
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy