Forum Polityka, aktualnościKraj

Spokój na rynku ropy to tylko pozory

Spokój na rynku ropy to tylko pozory

Money.pl / 2008-09-02 10:54
Komentarze do wiadomości: Spokój na rynku ropy to tylko pozory.
Wyświetlaj:
ronin123 / 149.156.45.* / 2008-09-02 14:58
Trzej polscy fizycy juz wiosna przewidzieli i odwrocenie trendu z 11lipca i to to dzieje sie teraz. Zobacz artykul http://arxiv.org/abs/0802.4043 , rys. 7 i http://arxiv.org/abs/0808.3360 , rys. 2 i 3. Mnie tu nic nie zaskoczylo.
haunebu / 62.29.161.* / 2008-09-22 13:13
sprawdz gosciu dokladnie kiedy te artykuly sa opublikowane.
Boris / 212.76.37.* / 2008-09-02 11:17
arabowie nie sa glupi i spuszcza cene ropy do poziomu przy ktorym
rosja zacznie chudnac w oczach.
O najlepszego klienta trzeba dbac w potrzebie i to wlasnie dzieje sie na rynku ropy.
Arabowie spokojnie przetrzymaja 2 lata z cena ropy na poziomie 50$.
W tym czasie putinowi rura zmieknie.
absurd / 81.190.10.* / 2008-09-02 14:53
nie wiem ile i w czyim interesie maja cokolwiek wytrzymywac arabowie?

jezeli maja zanizac cene ropy, to napewno nie we własnym interese, no chyba ze są durniami?

pozatym, tak sie składa, że sporo nowych, zasobnych odkryć złóż ropy, znajdyje się na terenie rosji, nie mam na mysli arktyki ale i tam odkryto duze złoża

sadzę, ze rosja juz jest uniezalezniona od odbiorców eurolandu, ona tak samo dywersyfikuje swój portfel odbiorców, a po skończeniu inwestycji ropociągowych , w strone chin , jej pozycja jeszcze sie umocni

swiat, bedzie zmniejszac jednostkowe zuzycie ropy(postep technologiczny), ale jej zuzycie globalne tak szybko nie spadnie, ze względu na rozwój coraz to nowych rynków

polaki bardzo lubia widziec swiat zyczeniowo, prosze bardzo, nie wiem tylko czy swiat wie, czego chcą od niego (swiata) polaki ?
jerry ueberaktiv / 79.188.105.* / 2008-09-03 14:38
Tak samo Polacy jak i Ruscy nie wiedzą czego chcą, ot słowiańska głupia natura. My się kłócimy a Rockefeller i s-ka spekulują. Teraz wyprzedaja zapasy bo idize dolar na górkę i jest okazja pospekulować. Można stracić kilka dolców na mniejszej cenie ropy ale zyskać dużo na spekulacji. Właściciele zasobów ropy to również właściciele miliardowych kont bankowych.
FirezeuG / 2008-09-02 12:08 / Tysiącznik na forum
Przy ich aktualnym zapleczu finansowym to Arabowie wytrzymają nawet ceny na poziomie 35-40 $ za baryłke. Może wtedy faktycznie niedźwiedziowi trochę sadełko spadnie i grzeczniejszy się zrobi :)
absurd / 81.190.10.* / 2008-09-02 15:28
bez wzgledu na zaplecze finansowe, to wszystko mało

pozatym wiekszość tych pieniedzy , to nie skarpetowe inwestycje

ale jjestem za: ba nawet chciałbym, aby tak było

obawiam sie jednak, ze reakcje rynków były by , inne niz zyczenie FirezeuG-a

niestety te ceny , to smierć arabów, inaczej smierc ich dobrobytu,
oczywiście jezeli nastapi to zaraz i potrwa dłuższy czas

arabowie, jednak poszli po rozum do głowy, przynajmniej niektóre państwa/państewka , i mocno inwestuja w przyszłośc bez ropy naftowej, i to bedzie jedna z przyczyn dla których arabowe, bedą za podwyzką cen ropy a nie za ich obnizką, zreszta opec juz zapowiedziało zmniejszenie a nie zwiekszenie wydobycia, własnie ze wzgledu na spadek cen
FirezeuG / 2008-09-02 15:53 / Tysiącznik na forum
Wiesz to jest fakt spore marzenie ale byłoby fajnie gdyby się ziściło.

Osobiście taka sytuacja byłaby naprawdę jakąś gwiazdą z nieba. Niestety za stary już jestem żeby w cuda wierzyć.

Mijemy tylko nadzieję że podciągniemy nową rurkę i troche się uniezależnimy od Rosji.
Oczywiście jeszcze jest kwestia nowych paliw (wodór, elektryka) oraz gazyfikacji węgla.
To raczej w tym powinniśmy pokładać nadzieję.

Pozdrawiam :)
marlowe / 2008-09-02 10:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ropa będzie po 70 dolarów...
FirezeuG / 2008-09-02 10:54 / Tysiącznik na forum
Hehehe :):)

Wiedziałem że kupno samochodu na benzynę z silnikiem prawie 3l nie jest złym pomysłem :):):)
Trzeba mieć nadzieję że trend spadkowy się utrzyma będziemy dzięki mocnej złotówce jeździć po 3,50 za litr.

Z Gazem do dechy
Pozdrawiam
Andre7 / 2008-09-02 13:18 / Tysiącznik na forum
przydrożne słupy czekają na gaz do dechy ;-(
FirezeuG / 2008-09-02 13:52 / Tysiącznik na forum
Na Miedzianej Górze nie :):)

Najnowsze wpisy