Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sprawiedliwość dla winnych przerwania dostaw ropy do Orlenu!

Sprawiedliwość dla winnych przerwania dostaw ropy do Orlenu!

B. Kisielewski / .* / 2005-01-27 08:59
Wyświetlaj:
obserwator / .* / 2005-02-02 15:46
Autor w swym zapale tropienia afer i rozliczania wszystkich ze wszystkiego dochodzi do paranoi i chce chyba znaleźć winnych niezatrudnienia w swoim czasie jasnowidzów, którzy mogliby przewidzieć upadek Jukosu w wyniku wewnętrznych rozgrywek w Rosji.
Autor / .* / 2005-02-18 22:26
Wystarczyla lektura prasy rosyjskiej, do ktorej zobowiazany jest odpowiedni pion analityczno-informacyjny Agencji Wywiadu. Rezydent tejze w randze radcy ambasady w wydziale politycznym tez za darmo pensji nie bierze, zwlaszcza, ze robote ma komfortowa, bo gospodarze z FSB wiedza, kim jest, ale chroni go immunitet dyplomatyczny. Tylko sek w tym, ze okazalo, iz nikt kompetentny takich analiz, jesli nawet byly, nie czytal. Nikt nie ostrzegl ministra gospodarki, nie powiadomil ministra skarbu, nie mowiac juz o premierze, bo o szefie strategicznej firmy, jaka jest Orlen nawet nie wspomne. Reasumujac, zblizajace sie przesilenie w sporze Jukos-silowiki Putina bylo do przewidzenia. A co do jasnowidzow, pragne Pana poinformowac, ze prof. Jerzy Konieczny, szef UOP w latach 1992-94 korzystal czasem z uslug wrozki. Ale on byl naprawde niekonwencjonalny.
Bruce / .* / 2005-01-31 07:29
Gdzie jest zdrajca???Bo to przecież zdrada narodu!!!
AJR / .* / 2005-01-29 18:52
Szanowny Panie zapomnia,lPan o muminkach. U ważam, że jest to niedopuszczalne przeoczenie
Marek / .* / 2005-01-29 18:58
Nie zapomniałem,mój dobry AJR.O nich też trzeba pomyśleć.Wszystko w swoim czasie.Najpierw Wróbel,potem jego następca.Być może oni i muminki stracą dobry humor i pewność siebie.
marek / .* / 2005-01-29 12:51
Odpowiedzialność karną Wróbla niech bada prokuratura.Są niech osądzi.Jaki będzie wynik zobaczymy.Jest jednak coś czego nikt z szanownych komentatatorów nie porusza - kwestia odpowiedzialności z tytułu źle podpisanej umowy.A przecież dziś próbuje się prosić b.prezesa Wróbla iżby się łaskawie zgodził na mniejsze odszkodwanie z tytułu utraty posady.Możę się więc zgodzi wziąć np. 4 - 5 mln. zł zamiast 6-7 mln. A jeśli nie będzie się chciał zgodzić ,to podtrzyma swoje uprawnienia umowne.Jakoś do tej pory nikt się jednak nie zająknął,żę może nie należy jednak wypłacać tak wysokich kwot komuś kto źle spełniał swoje obowiązki jako prezes Orlenu.Jeśli zaś umowa z Wróblem nie przewiduje takiej odpowiedzialności to pozostaje jeszcze oprócz odpowiedzialności z kodeksu spólek ,odpowiedzialność cywilna.Pytanie dalsze ,kto dopuścł do podpisania takiej umowy o zatrudnienie prezesa Orlenu ,iżby ten za nic nie odpowiadał ? To trzeba zbadać ! Tylko kto to zrobi ?
BABA / .* / 2005-01-28 21:46
Człowieku a afera to nie kradziesz? Prawdopodobnie nic o nich nie wiesz? Kto rozliczy FOZ, kiedy próbowano dobrać się do nich to wtedy zgineli ludzie. Co to znaczy kolesie. Uważajcie z kim sie teraz zadajesz bo kiedyś ktoś powie Ci że to twój koleś zdawnych lat. Więc nie odzywajcie sie do nikogo nie spotykajcie się z nikim bo kiedyś ktoś to może wykorzystać. UWAŻAJCIE
jaromic / .* / 2005-01-28 15:39
Zgadzam sie w pelni z Pana artykulem i propozycja wniosku obywatelskiego dla Sejmu. Dodatkowo rowniez uwazam ze jedynie otwarcie teczek w IPNmoze choc czesciowo zniszczyc panstwo kolesiow,co nie bedzie oczywiscie takie proste, bo po uderzeniu w stol juz nozyce sie odezwaly. Mam przeto nadzieje, ze co sie odwlecze to nie uciecz i trup w formie straszaka wkoncu wyjdzie z szafy na stale, a nie tylko od czasu do czasu. Udalo sie w Czechach i Niemczech i u nas tez sie uda, kto przezyje ten zyc bedzie. Tymczasem nie ma mowy aby niekompetentni politycy, prawnicy, ktorych tylko trzymaja uklady towarzysko-kolesiowskie sami odeszli, to jest niemozliwe. Precz z nomenklatura, czas juz przerwac gwarancje nietykalnosci okraglego stolu.
wd / .* / 2005-01-28 10:48
Dlaczego jesczce do tej pory nie dobrano się do tych przeniewierców. Przecież to jest ewidentne dzialania na szkodę Państwa Polskiego. Siemiątkowski niech nie umywa rąk. Bo jak był odpowiedzialny za rozpoznanie spraw dotyczących bezpieczeństwa energetycznego to tak samo jak Wróbel i szef całej grupy domniemANYCH PRZESTĘPCÓW MiLLER L. powinni stanąć przed trybunałem. Dla porządku i zabezpieczenia interesu procesu należy ich tymczasowo aresztować.
kasik / .* / 2005-01-28 09:00
kiedy zaczną rozliczac osoby, które są odpowoiedzialne za bałagan w naszym kraju
TOMO / .* / 2005-01-28 09:08
nikt ich nie rozliczy, bo to sa znajomkowie, szlag mnie trafia w tym kraju, mam 23 lata i nie wiaqze z nim zadnej przyszlosci, jade tam gdzie nie ma tych bialo-czerwonych barw. rzygac mnie sie tym juz wszystkim chce!!!!!!!!!!!!!
BOLO / .* / 2005-01-28 15:11
z tego kraju można tylko uciec lepiej to już tutaj nigdy nie będzie no chyba że tym złoziejom na górze opinia która krąży o polakach na świecie to szczera prawda bo polak to złodziej i ku..a co nawet we własne gniazdo s..
Yaro / .* / 2005-01-28 08:51
Wszystko można podsumować starym polskim przysłowiem "dlaczegoś biedny, boś głupi"... przysłowia mądrościa narodu, tylko nasz naród nie wyciaga żadnych wniosków i wciaz będzie biedny, bo głupotą kieruje się w wyborach, Jak znam tą historię, tak wiem,ze teraz wybierzemy innych pseudopolityków (głupków)...
joker73 / .* / 2005-01-27 23:23
Najwyższy czas, żeby SLD zdelegalizować i wszystkie te szczury, wyrosłe w Republice Kolesiów raz na zawsze wykluczyć z życia politycznego naszego kraju. Zanim będzie za późno. Nie mogę się doczekać dnia, w którym kwaśniewski stanie przed Trybunałem Konstytucyjnym.
baba / .* / 2005-01-27 19:05
Małe pytanko.Kto płaci za te wszystkie komisje śledcze, które nic nie zmienia i nic nie wnoszą. Kto płaci za transmisje telewizyjne. Odpowiem, my obywatele tego skorumpowanego kraju. Kiedy włączysz jaki kolwiek odbiornik telewizyjny czy radiowy to pirwsze słowo jakie pada to KORUPCJA, AFERA itp.Dość tego, czekamy aż przyjdzie nowy PIŁSUDSKI I ZROBI PORZĄDEK W NASZEJ OJCZYZNIE.A afera orlenu do afer spirutusowej, nikotynowej, komputerowej, fozu, pzu itd. to według mnie NIC.
baba - pierwowzrów / .* / 2005-01-28 09:55
za kudły wyszarpię!!! mówisz o aferach a kradniesz "nik"
baba - pierwowzór / .* / 2005-01-28 09:52
a kto podszywa się pod mój nik? co to za jakaś nowa "baba"????
Obywatel Polak / .* / 2005-01-27 10:17
z afery orlenu widać dokładnie czym kierowano się wybierając dostawce ropy: wybierano takie firmy które gwarantowały obsuwy dla polityków, poprzez zaprzyjaźnionych tzw. przedsiebiorców, a bezpieczenstwo energetyczne, to tylko pusty slogan
B. Kisielewski / .* / 2005-01-27 08:59
Panie Jaroslawie!Absolutnie podzielam Pana opinie. Jednak, jak Pan wie, wnioski analitykow sa ignorowane przez politykow we wszystkich panstwach (poza USA i Rosja). Wychodzi na to, ze "chlopaki" z J and S byli najbardziej rzetelnym dostawca i komisja d/s Orlenu powinna szybko takie wnioski wyciagnac, a nie bawic sie w PiR polityczny.

Najnowsze wpisy