Forum Forum podatkoweInterpretacje

Sprzedaż sanochodu po dwóch miesiącach

Sprzedaż sanochodu po dwóch miesiącach

Mako121 / 217.17.32.* / 2012-08-15 09:52
Mam problem kupiłem sobie ostatnio samochód i chcę go sprzedac a upłynęło dopiero dwa miesiące. Samochód został przerejestrowany itp.
A kosztował 450zł i jeżeli chcę go sprzedac za taką samą cenę to będę musiał płaci jakąś karę czy coś w tym stylu??
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-08-15 11:10 / Tysiącznik profesjonalny
Nie, zagadnienie sprzedaży samochodu nawet zaraz po zakupie nie jest karalne :)
Jak sprzedajemy samochód przed upływem 6 miesięcy liczone od końca miesiąca kiedy nabyliśmy, to może wejść w rachubę podatek dochodowy... no ale ten płacimy od dochodu, czyli sprzedaży z zyskiem.
Jak kupiłeś za 450 zł i za tyle sprzedasz, to dochód do opodatkowania = zero. Pytanie zasadnicze czy mimo zerowego dochodu wykazać to w innych źródłach PIT-36.
Moim zdaniem tak, skoro stratę można wykazać też z tego tyt.:)
Mako121 / 217.17.32.* / 2012-08-15 11:46
Czyli że jak go teraz sprzedam nie będę musiał ni chodzi i dopłaca tylko normalnie następna osoba będzie mogła go sobie zarejestrowac ??
belladonna / 2012-08-15 14:08 / Tysiącznik profesjonalny
Kupujący bezproblemowo go zarejestruje. Jeśli wartość rynkowa to 450 zł kupujący nie zapłaci 2% PCC, bo płaci się, jak samochód ma wartość powyżej tysiąca.
Ty po sprzedaży zgłaszasz to w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela i śpisz spokojnie :)
Bywa i tak, że ktoś kupi samochód i sprzeda po 3 tygodniach bez przerejestrowania na siebie(wtedy nowy właściciel musi w WK przedstawić obie umowy... co też nikogo nie zwalnia z PCC jak wartość samochodu powyżej tysiąca (czyli pierwszego i drugiego nabywcy)... a i ten pierwszy musi pamiętać o ewentualnym podatku dochodowym, bo sprzedał przed upływem 6 miesięcy:)
Mako121 / 217.17.32.* / 2012-08-15 16:07
Dzięki wielkie ;)

Najnowsze wpisy