Stary dom

TomaszDom / 2017-11-13 20:14
Witam,
chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych i kipiących wiedzą. Mam możliwość kupna (po znajomości) starego domu ze zdrowej cegły wraz ze stodołą. Generalnie cała nieruchomość do remontu. Jednak działka na której stoi dom to ponad 1,2ha, dlatego też ustaliliśmy z właścicielem, że geodeta rozdzieli mi działki na 30 arów, a ja w kolejnych miesiącach będę odkupywać te działki. Było to konieczne, gdyż nie jestem rolnikiem. Jednak geodeta przez telefon poinformował, że prawnie nie można sprzedać domu bez drogi dojazdowej. I tu pojawia się problem, bo taki kawał pola jest bez możliwości poprowadzenia drogi. W koło inne małe pola z których ciężko będzie uzyskać pozwolenie właścicieli bo zawzięci sąsiedzi, lub np. sąsiednia działka w której ma udział około 16 osób. Dodam tylko, że w bezpośrednim sąsiedztwie z moją działką (według planów) pójdzie droga ekspresowa BDI, a koło niej poprowadzona zostanie droga boczna (jak się domyślam - by wszystkie te działki zrobić pod zabudowę). I tu pytanie, czy faktycznie istnieje ten zakaz kupna starego domu bez drogi dojazdowej - a jeśli tak, to czy ktoś widzi jakieś rozwiązanie tej sytuacji ?

Dziękuję za każde zainteresowanie, pozdrawiam, Tomasz.

Najnowsze wpisy