Forum Forum prawnePracy

staż a dorabianie na zleceniu

staż a dorabianie na zleceniu

czysta łza / 2012-08-28 11:12
Czy jeśli Urząd Pracy skierował mnie na staż absolwencji do Urzędu Miasta to czy oprócz tego mogę sobie dorabiać na umowie zlecenie?> czy nie mam prawa mieć innego źródła dochodu?
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-08-28 11:42
NIE można dorabiać na zleceniu bez względu na wynagrodzenie, bo powoduje to utratę statusu bezrobotnego, a co za tym idzie stażu.

Jak każdy inny bezrobotny może mieć inne źródła dochodu, ale takie które nie są wymienione w
art. 2, ust.1, pkt. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia.
Może to być renta rodzinna w wysokości nie wyższej niż 1/2 płacy minimalnej (750 zł obecnie), dochód najmu (limit jak wyżej), dochody, dochody z lokat/odsetek- bez limitu, pozostałe kapitałowe- limit 1/2 płacy minimalnej, dochód z
działów specjalnych produkcji rolnej, który obliczony dla ustalenia podatku
dochodowego od osób fizycznych, nie przekracza wysokości przeciętnego
dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 2
ha przeliczeniowych ustalonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
na podstawie przepisów o podatku rolnym, lub nie podlega
ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułu stałej pracy jako
współmałżonek lub domownik w takim gospodarstwie. Itp dość szczególne wypadki.
czysta łza / 2012-08-28 13:21 / Bywalec forum
no ale jak jestem na stażu, to pzrecież nie mam już wtedy statusu bezrobotnego tylko osoby zatrudnionej?
szklarek / 2012-08-28 23:15
NIE- nadal jesteś bezrobotną, tyle że bezrobotną- stażystką. Nie łączy Cię z właścicielem zakładu, w którym odbywa się staż stosunek pracy, nie uzyskujesz wynagrodzenia za pracę, ale stypendium stażowe, PUP jest płatnikiem składek, nie uzyskujesz świadectwa pracy, nie masz wielu uprawnień pracowniczych itd.

Najnowsze wpisy