Forum Forum ubezpieczeńInne

Staż z Urzędu, a chorobowe

Staż z Urzędu, a chorobowe

ulenkaa / 2011-04-05 10:05
Witam, czy jesli w trakcie stazu zachoruje i przyniose zwolnienie lekarskie to czy za te dni co bylam na chorobowym dostane pieniadze?czy urzad pracy mi je odliczy od tej pensji miesiecznej?
Wyświetlaj:
bobasek32 / 2011-04-05 12:31 / Bywalec forum
z tego co wiem, bo moja kolezaka byla na stazu, to jesli bierzesz L4 to to chorobowe nie jest platne, w zwiazku z tym bedziesz miala miej pieniedzy przy wyplacie, bo Ci odlicza, ale podobno przysluguje Ci tez 2 dni w miesiacu platne.
ta / 37.47.45.* / 2017-03-16 23:44
bylam na stazu z pup i mialam platne zwolnienie lekarskie tzn pelne stypendium ale pup skladek chorobowych nie odprowadza placa od siebie za zwolnienie
szklarek / 2017-03-17 09:39
Uściślijmy:
- PUP wypłaca stypendium ze środków Funduszu Pracy, nawet za czas niezdolności do pracy stażysty. Nie wypłaca zasiłku chorobowego
- stypendium jest tytułem do ub. emerytalnego, rentowego i wypadkowego oraz zdrowotnego, ale nie chorobowego. Te ww ub. społeczne nie są potrącane ze stypendium tylko dopłacane przez PUP do FUS.
- nie dzieje się to bezterminowo, bo co do zasady niezdolność do pracy osiągająca 90 dni pozbawia statusu bezrobotnego.

Najnowsze wpisy