Forum Forum emerytalneOFE

Stępień u prezydenta. "Zachował się jak sfinks"

Stępień u prezydenta. "Zachował się jak sfinks"

Wyświetlaj:
siem martwiom o mnie / 87.204.177.* / 2011-04-22 08:38
Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu.
nn7n / 83.26.120.* / 2011-04-09 00:20
to nie PRL gdzie oprócz "KACYKÓW" nikt nie miał głosu- teraz demokracja i każdy może zabrać głos
to nie PRL i święto 1 maja,gdzie była obecność obowiązkowa i listy obecności- to kolejny dzień żąłoby NIE w JEDNYM MIEJSCU,ale SOLIDARNOŚĆ ŻAŁOBY z przyjacółmi -demokracja pozwala, na to,że każdy spędza ŻAŁOBĘ jak chce i z KIM CHCE... WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - UPARTYJNIONY PRZEZ PO? -wszyscy z posłowie z PO mówili ,że podpisze-czy partyjny namiestnik?- chociaż mógł posłuchać 3/4 przeciwnego społeczeństwa i odesłać ustawę do trybunału ,aby zachować twarz? - ustawa NIEKONSTYTUCYJNA-DOŚĆ KŁAMSTW?-prezydent -prezydentem tylko (NIE)rządu: PO,PSL -nie słuchał ponad 10 ml. ludzi ,którzy na niego nie głosowalioraz opini mądrych ludzi - 3/4 społeczeństwa domaga się ujawnienia przez prezydenta RZEKOMYCH opini o OFE? - jedyne GODNE rozwiązanie to POMNIK,jeżeli nie KRZYŻ - czy tak samo jak: UMORZENIE wątku zamachu KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (protest 119 naukowców w Poznaniu AKO -" "stawia pod wielkim znakiem zapytania zarówno ich profesjonalizm, jak i determinację w dochodzeniu do prawdy". - Wyrażamy sprzeciw wobec takiego postępowania i oczekujemy od niezależnej prokuratury respektowania wysokich standardów badawczych, kultury prawnej i nieuczestniczenia w doraźnych rozgrywkach politycznych" ) - rozpatrywano aferę hazardowa? przez prokuraturę? -następne cuda -wg.Tuska: AFERA BYŁA,ale DWA TRUPY AFERY HAZARDOWEJ UTOPIONE W ROSOLE wypadły z szafy i PRZEMÓWIŁY- jesteśmy niewinni-kompromitacja prokuratury?-społeczeństwo domaga się upoblicznienia wszystkich dokumentów z prokuratury o AFERZE HAZARDOWEJ-dziennikarze powinni się domagać ujawnienia wszystkich materiałów .Następny cud-Tusk,który zauważył ZBYT PÓŻNO,że jego i prezydenta" przyjaciele Rosji" po raz drugi "WYKIWALI ICH w sprawie katasrofy Smoleńskiej"-poszedł następny sygnał w ŚWIAT "opluwający" POLSKĘ,że to nie Rosja,ale POLSKA opóżnia dostarczanie dokumentów-tym samym UNIEMOŻLIWIA dochodzenie-czy to normalne??? - Panie premierze z całym szacunkiem ale to pan i pana partia przy pomocy pseudo-mediów prowadzicie właśnie do skłócania Polaków i rozbicia państwa na dzielnice, żeby było słabe. Trudno zgadnąć jaki cel panu przyświeca, czy jest to tylko wynik wyznawanej przez pana ideologii neoliberalizmu po polsku , czy coś jeszcze. Postawa pana Kaczyńskiego jest tu jak najbardziej na miejscu, to dobrze , że hamuje wasze zapędy, bo wy sami nie macie żadnego umiaru i opamiętania. Wam trzeba koniecznie władzę odebrać raz na zawsze .Najważniejsze dla Polski jest żeby was przy władzy nie było. Tylko KACVZYŃSKI i jego wyborcy mogą to ZAPEWNIĆ. Kuc :"prezydent popisał się niewiedzą...,państwo polskie trzeba ujarzmić...,w spisie narodowym wpisałem ślązak...,Kalisz staje się zaprzeczeniem wiedzy...,chce wydzielenia narodowości Ślązaków,a oni sami zdecydują czy chcą być POLAKAMI czy NIEMCAMI -czy dąży do kolejnego rozbioru POLSKI? -wtyka pseudo-mediów,PJN poza sejmem-zdrajcy wyborców PIS,kłamcy,hipokryci,cynicy,złodzieje-TO PJN ZNIKNIE ZE SCENY POLITYCZNEJ -jak samoobrona i LPR - mówią,piszą,plotkują, dyskutują nie tylko w mediach: TOTALNA NAGONKA na Kaczyńskiego i około 9 MILIONÓW wyborców PIS-u trwa prawie we wszystkich mediach.10 kwietnia sie zbliza,Polska sie odradza.Tchorze i zdrajcy trzesa POrtkami!!!! POmyslec,ile jeszcze badziewia i klamstw uslyszyszą od PObolszewi,pseudo-mediów,Sld,Pnj,Psl? oraz ich kłakierów?teraz zapomnieli o:OFE,(NIE)rządzie,bublach i braku ustaw, NAJWIĘKSZEJ i NIESPOTYKANEJ dotąd drożyżnie,braku możliwości leczenia,postępującym ubustwie 90% POLAKÓW Dubienieckim,...,a MANIPULUJĄ NARODOWOŚCIĄ "Ślązak"(takiej nie ma) i UŻYWAJĄ jej do WALKI z KACZYŃSKIM i PIS- ludzie dyskutują -czy postradali rozum?-co z etyką pseudo-dziennikarzy,posłów,ludzi zapraszanych do mediów,...? -choć większość mówi,że nie przeczytała 116 stron "Raportu o stanie państwa" ,bo dla nich za OBSZERNY -zatem WYRAŻA o nim JEDYNIE PLOTKI,więc NIC dziwnego, że NIC Z NIEGO NIE ROZUMIEJĄ ,a paranoją? jest podanie KACZYŃSKIEGO do prokuratury-POLACY tej manipulacji i GŁUPOTY POligłupów? nie KUPIĄ. czy Blida popełniła samobójstwo,aby nie sypać KOLESI?- WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - czy PObolszewia i PSL będą przynosić narkotyki do sejmu?- Jeden senator UCZCIWY w całej Pobolszewi? odszedł z parti PO ponieważ uważa,że ZMIANY W OFE są NIEKORZYSTNE dla POLAKÓW. -jeżeli prezydent jest prezydentem wszystkich POLAKÓW to powinien skierować ustawę do trybunału bo tak chce 4/5 społeczeństwa ,nie powinien jej podpisać-bo jeżeli okaże się w przyszłości w trybunale ,że ustawa jest niezgodna z konstytucją- to będzie POWAŻNA WPADKA PREZYDENTA i nie będzie mógł się zasłaniać EKSPERTYZAMI ludzmi wiernych PO przed czym ostrzegało wielu NIEZALEZNYCH doskonałych prawników,profesorów , konstytucjonalistów,... -czy za zadłużani
oborowy / 79.185.102.* / 2011-04-06 17:28
Dla wszystkich POkemonow.

Uatawa Emerytalna która weszla w życie w 19999 r nie POzwala ministrowi Finansow do OFE, dołacić ani jednej złotówki.

Ustawa ta nakazuje 19,52% zarobku brutto przekazać do ZUS,
Osobie która wybrała OFE Zus musi Przekazać z tych otrzymanych pieniedzy 7,3% do OFE.

Pytam w którym miejscu Ministerstwo finansów doklada pieniądze do OFE ????

Jezeli gdzieś dokłada, to jest to niezgodne z Ustawą, i ministrem Finansów Powinna zająć się Prokuratura.

Czy jak otrzymujecie zestawienia z OFE, to co tam Pisze, że Zus przesłal pieniądze do OFE, czy Minister Finansów???

Moze Minister przesyła Na Konta niektórych osób w takim razie???

Czyzby Kolesiostwo????

Sprawa jest Prosta Minister Finansow przesyła Pieniądze na Braki W ZUS na obecne emerytury, a nie do OFE.

Niech Minister Finansów Mówi Jasno, ze to w ZUS brakuje, a nie w OFE.

Żaden POprzedni Minister Finansów nie mówił,ze dopłaca do OFE.

To Minister Finansow Obecny dopłaca do OFE.

POprostu ten jest Geniuszem mówi ze doPlaca do OFE,a w rzeczywistośći dopłaca do ZUS.
dziad z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-04-08 12:22
przecież prawo nie obowiązuje POkemnów !

co nie wiedzialeś o tym ?

to jest normalna KARAMAZOWSZCZINA !
Leszek123456 / 2011-04-06 16:44
hoooo co istotne - !!! po pierwsze powinno byc referendum w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych po drugie nikt nie moze innym zakazac pracy i nakazac tego co maja robic a po trzecie obywatele musza miec ostateczny glos w sprawie panstwa baaa ostatni glos w sprawie swoich pieniedzy!!! nikt nie moze tez latac wlasnych bledow z pieniedzy obywateli RP (naszych)... Aaaaa nooo to moze my zabierzemy premierowi prace?...
cynikkk / 212.160.172.* / 2011-04-06 10:20
Zamiast okradać OFE, to trzeba je mądrze zreformować w taki sposób, aby ta reforma przyniosła pożytek ludziom, którzy odkładają w nich pieniądze.
Trąbiący o likwidacji OFe, to zawistni ludzie, których boli, że składowane w OFE pieniążki nie są pod ich kontrolą przy czym pierniczą nam o tym, że OFE nas okrada co jest ewidentnąszkodą dla kraju bo to rząd, a nie obcy kapitał powinien okradać swoich rodaków.
Gdyby rządowi naprawdę zależało na "ogólnym dobru emeryta" to przyjąby propozycje PiS, a dodatkowo doprowadziłby do reformy OFE, aby mniej działało na szkodę obywateli...

to co robi obecny rząd PO, to wielka granda banda. Trzeba tym ludziom jak najprędzej podziękować za ich "ciężką" pracę i odesłać na księżyc, albo może na marsa... bo księżyc jest już podobno zarezerwowany dla księży ;)
hb / 83.2.104.* / 2011-04-06 09:52
CO TO JEST OFE?
OFE to prywatne firmy, które nie gwarantują literalnie niczego a na pewno nie poziom świadczeń emerytalnych. Rentownośc OFE od początku działania wynosi średnio 190-200% czy to dużo ? Nie to kompromitująco mało około 6% rocznie. Na czym zarabiają OFE, nie na dobrych wynikach inwestycyjnych tylko na prostackiej marży od aktywów. W OFE nie mają znaczenia sukcesy finansowe tylko marketing i pozyskanie uczestników. Na logikę nie są to firmy finansowe, bo inwestowanie nie ma znaczenia, te firmy bazujące na reklamie w stylu emeryt pod palmą. Zabrać kasę z OFE ! Jest to chyba jedyna dobra rzecz, którą próbuje przeprowadzić rząd PO. Faktycznie pobudki nie są szlachetne, bo nie zbiera wszystkiego, a kasę chce wykorzystać do manipulowania statystykami budżetowymi. Tak czy inaczej dlaczego do dzisiaj nie znalazł się nikt kto wyjaśni dlaczego pod koniec lat 90 podjęto decyzję o przekazaniu setek mld zł kilku prywatnym firmom budując ich ogromne zyski na prymitywnej marży. Po dziesięciu latach nikt nie jest w stanie powiedzieć jakie bedą emerytury, czy środki będą faktycznie dziedziczone i za co dopowiadają OFE. Afery typu FOZZ i stoczni to dziecinada przy tym przekręcie gdzie prawdopodobnie rozkradziono przyszłość całego narodu.
jola222 / 89.76.215.* / 2011-04-06 13:29
200% :10 lat to sie wg ciebie rowna 6%????? Proponuje wrocic do podstawowki i dokonczyc tam edukacje.
#$%^&* / 83.31.214.* / 2011-04-06 11:52
Podpisuję się pod tą diagnozą. Mnie nie interesuje czy na całej tej akcji straci emeryt, bo nie straci, a naiwni, którzy uważają inaczej, niech w pierwszym kroku zastanowią się - od kiedy Balcerowicz przejmuje się losem biednych ludzi. A wygląda, że robi to z zawziętością, jakiej nigdy wcześniej nie było widać u Niego. Naprawdę ciekawe w tej sprawie to w/w punkt - dlaczego pod koniec lat 90 podjęto ustawę o OFE i co jest w tej chwili grane, że uznane autorytety (?), patrioci, "giganci moralności" robią "z gęby cholewę", narażając swoje EGO, żeby powstrzymać rząd przed zmianami w OFE. Może kiedyś się dowiemy i wtedy będzie naprawdę ciekawie.
nikoś / 195.117.255.* / 2011-04-06 16:06
Słuszna b. uwaga. Ciekawe są te pielgrzymki Prezesa Stępnia do Prezydenta z rozpaczliwym wołaniem o zablokowanie ustawy. Mnie szczególnie oburzyły żądania ujawnienia ekspertyz prawnych Przezydenta. Żądania te wskazują, że oponęci sami nie wierzą w moc swoioch argumentów.
buc_pucybut / 2011-04-05 23:30 / Tysiącznik na forum
Bredziu coś rozumie wiedz przysparza mu duży bulbul
józio muzykant / 83.10.145.* / 2011-04-05 23:22
ten kawałek minie poruszył do żywego - " zwróciłem (prezydentowi) uwagę na art. 61 konstytucji, który mówi o dostępie do informacji publicznej i mówiłem o ustawie o dostępie do informacji publicznej " - wiecie o czym mówili mówili - O LAPTOPACH - Pan Prezydent juz dopilnuje żebym dostął LATOPA HUURAAAA Bronek i Niech Pan Błogosaowe Prezydenta i Całe Jego Potomstwo !
polak2 / 84.10.158.* / 2011-04-05 22:27
NO I CI Z OFE WYSŁALI MECENASA BY POSTRASZYŁ????PREZYDENTA chacha
Bryzgar / 89.73.165.* / 2011-04-05 20:58
Stępień to LOBBYSTA prywatnej i złodziejskiej firmy OFE.
Bul-Bizancjum-Komorowski doskonale o tym wie, niech nie pogrywa, i nie uważa Polaków za idiotów. OFE powinny być ZLIKWIDOWANE .
A w ogóle to ma ponad 600-pracowników do doradzania, to jeszcze mu mało - musi sięgać po innych ???
Chyba na biby alkoholowe - na które w Min. Spr.Zagr. wydano
4 miliony złotych. Z naszych kieszeni.
tesa1959 / 2011-04-05 22:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zero związku z artykułem.
jola222 / 89.76.215.* / 2011-04-05 21:06
A co ma wspolnego wydanie kasy 4 milionow zlotych przez MSZ z OFE ??? Idac Twoim tokiem "myslenia" nalezaloby zlikwidowac MSZ ! Ja juz jeden powod znalazlam, bo roztrwonilo pieniadze nas wszystkich, czyli i moje pieniadze z podatkow na biby alkoholowe.
jola222 / 89.76.215.* / 2011-04-05 21:00
Dlaczego OFE powiny byc zlikwidowane? Podaj chociaz jeden powod, oprocz tego ze powiesz jak dziecko w przedszkolu : " BO TAK "
agregat prądożerny / 46.112.16.* / 2011-04-06 07:49
bo kupując obligacje powiększają dług publiczny a dodatkowo ściągają z tego tytułu kasę. Wielki szwindel - za który twórcy reformy powinni siedzieć w pace
cynikkk / 212.160.172.* / 2011-04-06 10:13
ale mnie rozbawiło twoje rozumowanie "agregacie p"...
rząd wypuszczając obligacje zaciąga pożyczkę u kupujących te obligacje... skoro w ten sposób wzrasta dług publiczny, to niech ich nie wypuszcza tylko w inny sposób organizuje pieniądze np. z oszczędzania na kosztach. Jakie znaczenie ma kto te obligacje kupuje?
Pożyczka to pożyczka, trzeba ją spłacić... weź pożyczkę z banku i idź się pożal, że chcesz likwidacji banku, bo bank się przyczynia do zwiększenia zadłużenia twojego budżetu domowego :)
akard / 195.117.255.* / 2011-04-06 12:20
Absurd na obligacjach pokazuje jak szkodliwa jest działalność inwestycyjna z kredytu (deficytu budżetowego). Po prostu nie ma nadwyżek, nie ma OFE! Może ta prosta prawda kiedyś się przebije do decydentów, oby nie za poźno!
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-04-05 22:14
bo to jest kręcenie lodów, a nie żadne oszczędzanie.
PlawdaKtólaBoli / 77.254.157.* / 2011-04-05 20:51
Dziwn.
Wiele razy rozmawiałem z ludźmi, którzy właśnie tak reagowali, lecz nigdy potem nie okazywali się sfinksami lecz albo prostakami niekapującymi o co chodzi albo pewnymi swego złodziejami nie słuchającymi co się do nich mówi.
tesa1959 / 2011-04-05 22:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zachował się jak sfinks nie odpowiadając na pytanie o decyzję, ale rozmowa była merytoryczna. Z tego co powiedział Stępień wynika, że pytał, jeśli nie rozumiał, a to nie świadczy o bufonadzie.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 22:37
Gratuluję prezydenta, eksperta od geografi , WSI i "znafcę" kultury oraz eksperta od powodzi . I ten brak bufonady - bo zaraz sie osune - ślepa to pisze czy jak..? A przeprosił juz nocnik jeden za obrażanie kaczyńskiego kłamstwem o "obiatcie". A Szermietiewa tez przeprosił za bezpodstawne ciaganie go po sadach? Wychwalaj swego idola a ja zostanę przy Kaczyńskich - tamten "wstyd" był rozdmuchiwany a ten aktualny jest kamuflowany ze wszystkich sił prze POmedia a i tak smierdzi jak z szamba ...
tesa1959 / 2011-04-05 22:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

geografi

geografii
A przeprosił juz nocnik jeden za obrażanie kaczyńskiego kłamstwem o
"obiatcie".

a jakim prawem Ty go obrażasz nazywając nocnikiem? Jeśli chodzi o to niby kłamstwo, to zgadzam się, że kreska pochodzi z linijki powyżej, ale litery "d" nijak nie można się dopatrzeć - może uznał, że już jest i nie warto stawiać drugiej?
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 23:35
Takim prawem jakim obrażał wraz z Palkotem swego POprzednika. Może wyjaśnisz? A chore serce mu Palikot kazał poddać do badań? Tak jak Kaczyńskiego chciano bada? Czy jeszcze nie? A teścia z UB ujawnił czy tez jeszcze ludzie będą dalej żyć w nieświadomości, a nagród to ile sobie w kryzysie przyznał twój autorytet moralny? A związki z WSI to tez wyssane z palca są, co nie (wpływ teścia widoczny aż za nadto)? A dowiedział się w końcu czy Norwegi jest w UE czy nie? Zorientował się czym się różni dług publiczny od deficytu? Albo jak działa RBN? Nocnik poza tym nie pytał o d - stwierdził bez sprawdzania za POmediami, ze tam jest "T "- koniec , kropka. Nie możesz tego przyjąć do wiadomości i okręcasz kota ogonem jak te oślizgłe POdziennikarzyny? Wiem że boli, ze Ci wciśnięto gówno w sreberku POmedialnym, ale cóż - kiedyś trzeba się obudzić. Wiesz kto tak postępuje posługując się kłamstwem na swa obronę i oczerniając dodatkowo drugiego człowieka? ? Pijaczki z bramu maja więcej honoru niż ten się wykazał w tej sytuacji, nie uważasz?
tesa1959 / 2011-04-05 23:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ile w Tobie złości, nienawiści. Musisz być bardzo nieszczęśliwy.
Takim prawem jakim obrażał wraz z Palkotem swego POprzednika

Ale nie Ciebie, a kultura wymaga powstrzymania języka. W przeciwnym wypadku nie jesteś inny niż przeciwnik.
Wiem że boli, ze Ci wciśnięto gówno w sreberku
POmedialnym, ale cóż - kiedyś trzeba się obudzić.

Nikt mi niczego nie wcisnął ( w przeciwieństwie do Ciebie - bo chyba zauważyłeś, że nie obstaję przy jednej stronie, staram trzymać się tematu i nikogo nie obrażam), bo używam własnego rozumu, a jeśli czegoś nie rozumiem lub nie wiem, to pytam. Nie uważam się za wszystko wiedzącą i nie obrażaj mnie mówiąc o odwracaniu kota ogonem, bo chyba nie rozumiesz co piszę, ale to Twój problem jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Hejka / 89.204.153.* / 2011-04-06 02:25
Niezrozumiale piszesz?
Albo kłamiesz.
tesa1959 / 2011-04-06 08:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To już Twój problem, jeśli nie rozumiesz języka pisanego, a kłamstwem się brzydzę - to dla Twojej wiadomości, a niekoniecznie wiary.
tesa1959 / 2011-04-06 11:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
oni się rozumieją http://www.youtube.com/watch?v=m8TxXjCQCtc&feature=player_embedded#at=22
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 20:15
Tutaj Panwie o kolejnej manipulacji POmedi i kłamstwoe PO. czytac proszę i sie nie zrażać:
".. Tomczykiewicz strzela sobie w goleń

Szef Klubu PO ,z chęci odstrzelenia swoich politycznych przeciwników z PiS, chyba strzela sobie w goleń. Medialna nagonka na sformułowania z raportu o stanie RP PIS o Ślązakach, którzy nie czują swojej jedności z Polską , została przedstawiona jaka walk a PiS o wykluczenie Ślązaków z jedności narodowej.

Ciekawe jak prokuratura oceni podstawy do konstatacji postawionych w Raporcie, jeśli przeczyta wszystkie publikacje Ruchu Autonomii Śląska.

Zacznijmy od statutu :Celem Ruchu Autonomii Śląska jest utowrzenie odrębnego tworu państwowego.

W dalszej części dokumentów programowych znajdziemy konkretne propozycje ,wyraźnie zmierzające do secesji RAŚ ze struktur Polski.*

Szef RAŚ , równocześnie partner koalicyjny PO na Śląsku oficjalnie mówił: „Przewodniczący RAŚ Jerzy Gorzelik deklarował swój negatywny stosunek do roli, jaką państwo polskie odegrało w XX wieku na Górnym Śląsku. Mówił m.in. : "Jestem Ślązakiem, niePolakiem. Moja ojczyzna to Górny Śląsk. Nic Polsce nie przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem.Państwozwane Rzeczpospolita Polska, którego jestem obywatelem, odmówiło mi i moim kolegom prawa do samookreślenia i dlatego nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa"oraz wypowiedź nawiązująca do poglądu wyrażonego podczas obrad traktatu wersalskiego 1919 przez brytyjskiego premiera(,,) że "przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek", do której Gorzelik dodał w odniesieniu do Polski jako małpy i Śląska jako zegarka "Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła".

I do tych, dla których polskość to nienormalność i opresja, kierowane były słowa PiS. Są równocześnie wyrazem próby przeciwstawienia się przeciwko jawnym zakusom dezintegracji narodowej Polaków.

Sam szef Klubu PO jest zwolennikiem polityki RAŚ. I nagle poczuła się obrazony ….az do konieczności złożenia doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na dobrym imieniu mniejszości narodowych. Bo oni czują się ..Polkami.

Ten sam poseł Tomczykiewicz 11 marca w Katowicach „W Katowicach odbył się dziś pierwszy kongres wyborczy Ruchu Autonomii Śląska po zeszłorocznych wyborach samorządowych. Przewodniczącym stowarzyszenia na trzecią kadencję został wybrany jedyny kandydat na to stanowisko, szef ruchu Jerzy Gorzelik. Na kongresie obecni byli politycy Platformy Obywatelskiej. Nie szczędzili pochwał pod adresem”.

Czemu przyklaskiwali posłowie PO ? Deklaracji szefa RAŚ, Gorzelika” Po ostatnich wyborach wkroczyliśmy w zupełnie nowa fazę, jesteśmy znacznie bardziej pod lupą opinii publicznej, więc wiele spraw będzie musiało wyglądać inaczej, niż do tej pory. To nie będzie bułka z masłem, ale już 8 lat temu, decydując się ubiegać o funkcję przewodniczącego wiedziałem, że to będzie długi marsz - powiedział szef RAŚ.”

Marsz ku secesji Śląska ze struktur Polski. Bo on nie krył i jawnie mówił, ze nie czuje się Polakiem i wierny jej być nie musi.

Co będzie panie Tomczykiewicz, jak przeciętny Polak, który miał mgliste pojęcie o zakusach Gorzelika i RAŚ ,teraz o tym usłyszy? A usłyszy na pewno.

Także o innych ,niektórych już byłych członkach, którzy protestowali przeciwko zdjęciu z niemieckich obozów koncentracyjnych nazwy ”polskie” .

Jak to nienawiść oczy i rozum zaślepia. Polska usłyszy, to czego zapewne wcześniej nie wiedziała.

P.S.

Panie Meller, pan będzie rzecznikiem prasowym RAŚ, po secesji?



* Podstawowe filary politycznej autonomii Górnego Śląska:
REGIONALNY PARLAMENT GÓRNOŚLˇSKI- powinien być ciałem jednoizbowym, wybieranym w wyborach powszechnych, równych, tajnych, bezpośrednich, systemem większościowym; Parlament ze swego składu wybiera rząd, na czele którego staje premier
PREZYDENT- wybierany w wyborach powszechnych, równych, tajnych, bezpośrednich. Czuwa nad funkcjonowaniem struktur autonomicznych, zapewnia ich koordynację, reprezentuje władze regionalne w kontaktach z najwyższymi organami RP.
SKARB REGIONALNY- jego status szczegółowo ureguluje Górnośląska Konstytucyjna Ustawa Skarbowa. Do kompetencji Skarbu należeć będzie polityka finansowa w regionie, prowadzona przede wszystkim poprzez ustalanie i pobór podatków i opłat przypadających na teren Górnego Śląska. W ramach polityki finansowej Skarb Górnośląski będzie zarządzał dochodami z podatków i opłat pobieranych w regionie, w kwocie nie mniejszej niż 60%
KONSTYTUCJA REGIONALNA- winna zostać przyjęta przez Regionalny Parlament Górnośląski. Konstytucja jako gwarant prawomocności autonomii regulować będzie podstawowe zasady funkcjonowania regionu, m.in. określi kompetencje poszczególnych organów regionalnych, itd. ..."

A dalej
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 20:16
"...Cud na Śląsku uczyniony przez Prezesa PIS

Wczoraj, kiedy pisałam tekst o RAŚ, korzystałam z dokumentów zamieszczonych na stronie internetowej Ruchu pana Gorzelaka, załączyłam projekt Konstytucji Śląska i wszystkie dokumenty, w których jednoznacznie wynikało, że RAŚ ma ewidentnie wolę stworzenia odrębnego państwa z prezydentem, własną konstytucją.

Dzisiajmożemy już przeczytać nowe dokumenty, które prezentowane są, jako skutek działań nieokreślonej „społeczności „:

Przedstawiamy trzy istotne dokumenty, które zaprezentowano na VII Kongresie RAŚ, który miał miejsce 5 marca w Katowicach. Najważniejszym z nich jestnowy projekt Statutu Organicznego. Poprzednia wersja z lipca 2010 r. została zmieniona po przeanalizowaniu pomysłów, które przesyłali do nas sympatycy.

Poza tym zachęcamy do przeczytania pomysłuzmiany Konstytucji RP i apelu , który delegaci skierowali do społeczności regionalnych zamieszkujących Rzeczpospolitą Polską.
Nie są to wciąż wersje ostateczne. Zapraszamy do dyskusji na temat naszych projektów!

I chociaż zmiany dokumentów na stronie RAŚ dokonane pewnie dzisiaj w nocy (data zmieszczenia 4 marca a data zmian z data 5 marca) jest dokonana w celu ośmieszenia PiS i zyskania dowodów na to, że RAŚ nie miał żadnych separatystycznych dążeń.



Pani Jakubiak obwołała, że uzupełnienie w tekście dot. RAŚ jest wycofywanie się rakiem konstatacji z Raportu PiS, a tymczasem to RAŚ wycofał się z separatystycznych dążeń! Brawo Jarosław Kaczyński. Cud na Śląsku. Bardzo Polsce i jedności narodu potrzebny.

P.S. Uprzejmie informuję RAŚ, że ta społeczność może pochodzić z grona szefa Tomczykiewicza oraz jego kolegów z PO! Tych, który donieśli do prokuratury, co chcieli donieść… Ciekawe czy mainstream będzie teraz pytał PO czy to aby nie RAŚ wycofał się rakiem….

http://autonomia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=665&Itemid=15..."

Niezłe, co? Do przecztania w całości i z dyskusja na SALON24.pl

http://1maud.salon24.pl/294462,cud-na-slasku-uczyniony-przez-prezesa-pis
tesa1959 / 2011-04-05 22:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kopiuj - wklej. Już swego czasu robił tak EURO STUDENT, a może tylko zmienił nazwę autora, a osoba ta sama?
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 22:24
Przeczytałaś? Zrozumiałaś? Bo z tego co widze to ni w ząb (syndorm POkemona). Nie dopuszczasdz do głowy myśli,e Ci mózg urabiaja od dawna, czy masz tego świadomość ale za dobrze płaca..?
tesa1959 / 2011-04-05 22:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie czytam tego co nie jest na temat, a przeczytałam Twoje przydługie wypociny przy innym artykule. Pisz na temat i nie ubliżaj. Jeśli nie masz nic merytorycznego na ten temat do powiedzenia, to lepiej zamilcz, bo sam sobie wystawiasz ocenę.
jola222 / 89.76.215.* / 2011-04-05 21:08
Czy autorowi powyzszego postu cos sie nie pomylilo? Przeciez artykul jest o OFE a nie o Slasku. Poza tym post jest tak dlugi, ze malo kto przeczyta go do konca.
Oszołołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-05 22:29
Czytaj i nie jęcz - rozumiem troche wysiłku wymaga, ale może cos zrozumiesz o co chodzi z tym ujadaniem POsów ...Ten artykuł o OFE jest tyle samo wart co kłamstwo Tomczykiewicza i skowyty POsrańców bitych raportem PIS
tesa1959 / 2011-04-05 22:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Autor powyższego artykułu od dłuższego czasu pisze "kolaboraty" nie na temat, których nikt nie czyta. Albo mu za to płacą, albo pisze dla samego pisania, aby istnieć.
JanuszPOlikot / 2011-04-05 19:52 / Tysiącznik na forum
Jednym słowem pan ze WSI......
A666 / 213.156.100.* / 2011-04-05 19:45
Dodam, że Sfinks świadczy o tym, iż starożytni Egipcjanie wiedzieli na temat Stwórcy i Boskości więcej niż wszystkie razem wzięte kościoły z KK na czele...
Matrix001 / 84.10.38.* / 2011-04-05 18:12
PROFESOROWI STĘPNIOWI TRZEBA KONIECZNIE ZAŁOŻYĆ TECZKĘ W ABW. Ktoś tu jest rycerzem a ktoś inny giermkiem, chyba mu się coś pomyliło. Jeżeli tajni i jawni różnorodni agenci wpływu będą nadal podnosili takie bzdurne problemy to ostatecznie można zmienić i konstytucję. Swoja drogą co to za państwo i co to za konstytucja ,że ani parlament , ani rząd ani prezydent nic nie może zrobić. Kiedyś za komuny to się nazywała technokracja , dziś - jak by to powiedział pan Kalisz - " w demokratycznym państwie prawnym " są to rządy korporacji prawniczych. POGONIĆ TO TOWARZYSTWO GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!
jola222 / 89.76.215.* / 2011-04-05 20:58
A ja ciagle licz e na madrosc Pana Prezydenta... ehhhh

Najnowsze wpisy