Forum Polityka, aktualnościPolityka

Stoczniowcy chcą komisji śledczej

Stoczniowcy chcą komisji śledczej

Money.pl / 2009-01-06 08:46
Komentarze do wiadomości: Stoczniowcy chcą komisji śledczej.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-01-11 15:17 / Tysiącznik na forum
Jednak sterowanych naiwniaków nie brakuje....
wojcher / 2009-01-08 20:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko co będzie gdy się okaże, że przyczyną upadku są Związki Zawodowe? Nie wiem jak jest w Szczecinie ale w Gdyni na pewno tu należy szukać przyczyny.
byly student Pana R. / 62.172.234.* / 2009-01-08 11:36
Powiem tak, jestem ze szczecina i studiowalem w latach 2000-2004 na jednej z uczeli(nie powiem teraz jakiej) Pan (wykladowca nie zdradze nazwiska ale komisja do niego dojdzie) zdradzil informacje ze zekomo byl panel ekspertow( on rowniez w tym chyba uczestniczyl) ktorzy mieli doprowadzic do upadku Stoczni Szczecinskiej w "legalny" sposob. A ponoc robili to tak: stocznia nabrala kontraktow na wykonanie statkow na okreslony termin. Tworzyli jakas firme, spolke Pana Kowalskiego ktora byla odpowiedzialna za jakas czesc statku. Nie robila w terminie, wiec statek nie mogl bys oddany. Weic Stocznia placila kary. Tak sie wykancza firme - legalnie. Kogo dzis powolas do odpowiedzialnosci? firme Kowalskiego?? hmm :) dzis juz nie istnieje firma Pana Kowalskiego. Mamy odpowiedz.
Szkoda mi rodzin stoczniowcow...
WOJCIECHA / 2009-01-06 14:59
CZAS NAJWYŻSZY UTWORZYĆ TAKA KOMISJĘ!!!-I WIELE JESZCZE I N N Y C H !!!
cdd / 193.59.72.* / 2009-01-06 11:31
wiele osob mowi dlaczego mam doplacac do stoczni? - tez sie pytam dlaczego nie mozna zatrudnic tam porzadnych menagerow chocby z zagranicy dobrze im placic zeby firma dzialala z zyskiem? tylko zawsze jest pd 20 lat taki dogmat nierentowne bo Panstwowe, prywatne tez nie oznacza automatycznie rentownego a swiadcza o tym bankructwa firm prywatnych. przemysl stoczniowy to wiecej niz jakikolwiek inny przemysl to wizytowka danego kraju. Jesli nie produkujemy statkow samolotow samochodow lokomotyw i innych zaawansowanych technicznie urzadzen skazujemy sie automatycznie na bycie prerią i panstwem 2-3 kategorii. bedac w de jak widze ta pogarde w stosunku do polakow a bedac w pl uwielbienie do produktow z de to mam ochote zawyc. Niemcy w rostoku nie sa bardziej pracowici od polakow ze szczecina kwestia lezy tylko i wylacznie w zarzadzaniu, mamy tanszych pracownikow wiec automatycznie mielismy przewage.

Stoczniowcy tez sa jak dzieci we mgle - polaszczyli sie na kilkadziesiat tysiecy rujnujac swoja egzystencje na wiele lat ale nie tylko swoja swoich dzieci i polski. te pieniadze skoncza im sie szybciej niz mysla bo to zadne odprawy. gdyby kazdy z nich dostal po mln to bym uznal ze niemcy i europa zaplacily normalna cene za zniszczenie polskiego przemyslu okretowego a tak to po prostu bylo zamkniecie jak w najtanszym discouncie.
mi1234 / 83.21.88.* / 2009-03-15 14:47
Człowieku pisz wolniej ale wyrazniej a tak bełkoczesz, że ciężką Cię zrozumieć. Wypowiadasz się w tak doniosłej sprawie więc poprzez formę pisania uszanuj tak skrzywdzonych stoczniowców bo to oni otwierali nam okno na świat i zmiany jakie w tym Państwie powstawały.
konserwa / 2009-01-06 11:17 / Tysiącznik na forum
Ciekawe dlaczego Niemcy swój relikt komunizmu uratowali - stocznia w Rostocku. Można było zreformować !!! Mamy pretensje do stoczniowców, ale to nie oni brali bajońskie sumy za "reformowanie" stoczni. Kolejni prezesi różnych opcji politycznych nażarli się jak bąki, dostawali odprawy a teraz to winni stoczniowcy. Ktoś wyprzedawał majątek, podpisywał niekorzystne kontrakty (z pewnością nie spawacz z K-2). Dlaczego nie ma odpowiedzialności managerów, oni pewno dostali jeszcze niezłe odprawki. Nie przepadam za związkami, ale dlaczego w d... dostają tylko szeregowi pracownicy a nie nieudaczni szefowie ??? Tak wykańcza kolejne gałęzie przemysłu nic nie tworząc w zamian. Górnictwo jest prawie kompletnie rozłożone a zapominamy, że w domu jest ciepło dzięki tym tonom węgla wydobywanego gdzieś na Ślasku.
Pilsener / 2009-01-06 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś miałem pracować przy restrukturyzacji spółdzielni spożywczej, zarząd wyłoniony z przedstawicieli pracowników na wstępie powiedział "niech Panowie reorganizują, ale nie zgadzamy się na żadne zmiany" - podobnie w stoczni związki zawodowe do spółki z politykami (dla których związki i państwowe zakłady to polityczne zaplecze) torpedowały każdą kolejną próbę reformy. Jakoś PGR'y upadły a nikt nie głoduje, GS'ów już prawie nie ma a ludzie jakoś zakupy robią.

Prawda jest taka, że zakłady państwowe lub takie, w których coś do powiedzenia mają związki zawodowe nie mają racji bytu w gospodarce wolnorynkowej. Co z tego, że dzięki węglowi ze śląska mamy ciepło, jak gdyby nie ten węgiel to stać by mnie było na kocioł gazowy i jeszcze nowy samochód? Socjalistycznymi ideałami dzieci nie nakarmisz - socjalizm celuje w bogatych, ale zawsze najbardziej obrywają zwykli ludzie. Utrzymywanie jednego miejsca pracy w stoczni czy kopalni to od 5 do 20-stu miejsc pracy utraconych w innych branżach - ale o tym nikt nie mówi.
KAP / 2009-01-06 11:02 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy komisja wezmie pod uwage destrukcyjna role zwiazków zawodowych ..
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-01-06 10:18
Komisja powinna wyjaśnić dlaczego tak długo podtrzymywano przy życiu te "trupy" z pieniędzy podatników oraz ile w ten sposób polski podatnik dołożył zagranicznym armatorom do statków.
Pajchiwo / 2009-01-06 09:56 / Tysiącznik na forum
Mi się wydaje, że jeśli już, to komisja powinna obejmować lata 1990-2008.
Przekręty to nie tylko domena ostatnich kilku lat.
Niech wreszcie jakaś sprawiedliwość zostanie wymierzona oszustom...
Pilsener / 2009-01-06 09:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Równie dobrze można stworzyć komisję, która ma wyjaśnić, dlaczego:
- upadły PGR'y
- Państowe Sklepy Spożywcze straciły dominujący udział w rynku
- w sejmie zasiada więcej niż jedna partia - jak można było do tego dopuścić?
- dlaczego można już wyjechać z polski, co doprowadziło do masowej emigracji m.i. do UK

Prędzej czy później każdy skansen czy sanatorium komunizmu musi upaść, takie są naturalne prawa fizyki i nie ma tu czego wyjaśniać. Ja wiem, że fajnie być mitomanem i socjalistą, który uważa, że tylko państwowo-publiczno-narodowo-centralno-katolicka własność zapewnia równość, sprawiedliwość, braterstwo i czerwoność, ale ideałami jeszcze nikt dzieci nie nakarmił - tu potrzeba dóbr i usług, a zatem wolnego rynku i kapitalizmu, a nie komuny.
vcvcvc / 217.74.68.* / 2009-01-06 09:32
... ja sie nie zgadzam zeby to poszlo z moich podatkow, bo stocznie, stoczniowcow, kopalnie, gornikow i cala reszte pretensjonalnej czesci naszego spoleczenstwa mam gleboko...
Pilsener / 2009-01-06 09:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie - jeśli ktoś ma coś wyjaśniać, to proszę NAM, podatnikom wyjaśnić, dlaczego przez tyle lat musieliśmy sponsorować średnio na jednego stoczniowca 3500 miesięcznie? Ktoś policzył, ile by powstało w polsce miejsc pracy, gdyby nie pasożytnictwo stoczni?
foka2 / 77.253.105.* / 2009-01-06 09:02
Niemożliwe.
Kto niby miałby tworzyć taką komisję, jeżeli rządy i zarządy z każdej opcji politycznej przyłożyły się do upadku stoczni? Działacze związkowi również...
foka2 / 77.253.105.* / 2009-01-06 09:01
No to mamy problem.
Kto niby miałby być w takiej komisji, jeżeli skutecznie do upadku stoczni przyczyniły się rządy i zarządy z każdej opcji politycznej, a działacze związkowi również nie są bez grzechu...
Szczecinianin / 62.69.198.* / 2009-01-06 08:50
Całe szczęście, że szlag wreszcie trafia tę stocznię. To horror. Dosyć związkowego bandytyzmu!!!!
lciesiel / 2009-01-06 08:48 / Bywalec forum
Panowie stoczniowcy: WALCIE SIĘ! Ile forsy już w te stocznie wpompowano, to głowa mała. Odprawy dla stoczniowców - zwolnione od podatku, koszty likwidacji - większe niż zobowiązania stoczni. Nie wiem, jak inni - ja już mam dość słuchania o problemach tych zakładów, umorzeniach zobowiązań, dotacji, subwencji, całej tej tłuszczy politycznej, co się na tym "pasie" i "doi" kasę ludzi, ile wlezie. I to w sytuacji, gdzie na całym świecie przemysł stoczniowy jest rentowny, jak cholera! Tylko nie u nas. Niech to świństwo zbankrutuje w końcu, niech wywalą to "koryto" do morza, wówczas skończą się problemy stoczniowców i powody do powoływania kolejnych komisji.
pozdr
mi12345 / 83.21.88.* / 2009-03-15 15:01
Baranku dzięki tym co pracowali w tym świństwie masz dziś możliwości wyjazdów gdzie sobie życzysz masz inne przywileje nie będę tu wymieniał jakie więc miej szacunek dla tych, którzy swoim oddaniem sprawie tyle Ci umożliwili, niech tłuszczę polityczną szlak trafia ale dlaczego mają na tym cierpieć Ci stoczniowcy, którym odbiera się chleb od buzi a przy tym i wielu innym powiązanym z przemysłem stoczniowym i w tej sytuacji to ty powinieneś się walić.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy