Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Strefa Gazy w ogniu. Liczba ofiar rośnie

Strefa Gazy w ogniu. Liczba ofiar rośnie

Money.pl / 2008-12-29 08:23
Komentarze do wiadomości: Strefa Gazy w ogniu. Liczba ofiar rośnie.
Wyświetlaj:
kilof / 84.38.26.* / 2009-01-08 22:37
http://hotnews.pl/artswiat-1095.html

...tylko fakty temu zaprzeczają.
M.O. / 89.78.134.* / 2009-01-16 23:26
Do wszystkich zwolenników izraela.

... Wyobraźcie sobie że ktoś kolbą otwiera wasze drzwi o drugiej nad ranem. W towarzystwie salw, krzyków i ponagleń wypędza Ciebie i Twoją rodzinę przed dom. Patrzysz wokoło- Twoi sąsiedzi też są w tej sytuacji. Żołnierze krzyczą, popychają i szydzą w języku ludu Izraela. Dzieci płaczą wyrwane brutalnie z objęć snów, tworzy się ich koszmar na jawie, który pewnie zostanie z nimi do końca dni. W mroku, jak bydło spędza się ich do gett szumnie zwanych obozami uchodźców- lecz czy z wyboru?
Upłynęło już sporo wody od pierwszych takich zdarzeń, dzieci dorosły, a z nimi dorósł też koszmar tamtych nocy. Dorastał z nimi przez wszystkie te lata, kiełkowała ślepa chęć walki o honor, o ojczyznę- ziemię ich dziadów pradziadów. Są jednak zrozpaczeni, gdyż ich religia, model życia jest inny niż ten powielany na zachodzie, modlą się do innego Boga niż wszechpotężna Ameryka- nie mają nikogo za sobą, walczą więc jak mogą, bomby, zamachy, ataki partyzanckie. Ale Panowie i Panie czy my czasem nie znamy takiej bezsilności, czy nie zostało echo setek lat zaborów w naszych duszach? Jak my wtedy walczyliśmy, czyż nie w podobny sposób? Ale tak Żydzi mają prawo do obrony. Za 13 istnień odebrać ich 1000? Poi się Nas obrazami z czasów holokaustu, mając nadzieje że będzie to dla świata przestroga, a co będzie przestrogą dla samych żydów? Czy to w gazie to nie holokaust? Wiesz jak płonie fosfor? Jeśli tak to wyobraź sobie niemowlę w jego zasięgu...
Piętnujemy nazizm, a czy Żydzi nie są Nazistami z tą swoją prawdą iż są narodem wybranym- chyba Hitler miał podobne zdanie o narodzie niemieckim. Piętnujemy nietolerancję, rasizm, a pozwalamy Arabów uczynić marginesem świata z powodu innej religii.
Uważam iż każdy Polak nie potrafiący zrozumieć strony Arabskiej i ich walki o wolność, nie zna własnej historii i jest pozbawiony tożsamości.
jan kowalski / 2009-01-04 17:13 / Tysiącznik na forum
Skoro Palestyńczycy są terrorystami, to kim byli według Was żołnierze AK, BCh , AL czy Powstańcy Warszawscy?? Oni walczyli o swoją wolność i godność dokładnie tymi samymi metodami, więc odważycie się ich takze nazwać terrorystami czy zastosujecie inna miarę. Ludzie opamiętajcie się, nie bądżcie hipokrytami. Partyzantka w czasie IIwojny światowej także stosowała skrytobójcze mordy na wrogach, wysadzała pociągi bo tylko takie mieli wówczas możliwości. Dzisiaj to samo się tyczy Palestyńczyków, tylko trzeba to dostrzec.
kaszele / 213.158.196.* / 2009-01-04 16:57
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę,to Hamas prowokując Izrael odpowiada za smierc swoich rodaków.Pamiętam tez inf.sprzed chyba 2lat o zamordowaniu przez palestyńczyka kobiety i dwójki jej dzieci(Zydów)w jej domu,w łazience.To sa zwierzęta.Z takimi nie ma się co cackać,generalnie nienawisc wypaliła im zdolnosc myslenia.Powinno się z nimi postepować jak z wsciekłym psem.W pełni popieram Izrael.Oni się tylko bronią,i maja do tego prawo.
jan kowalski / 2009-01-04 17:06 / Tysiącznik na forum

popieram Izrael.Oni się tylko bronią,i maja do tego prawo.

poczytaj historię i nie nudż żydowska propagandą.
acomitam / 83.25.127.* / 2008-12-30 07:00
Żydowscy zbrodniarze powinni odpowiadać przed międzynarodowymi trybunałami. Ale wiadomo, że we współczesnym świecie nie ma szansy na powołanie takiego ciała, które obiektywnie oceniłoby ludobójczą działalność Izraela. Żydzi myślą, że wszystko ujdzie im bezkarnie, ale historia pokazuje, że ludzkość potrafiła znaleźć w sobie dostatecznie dużo energii i zdecydowania aby rozprawiać się z żydowską zarazą z pożytkiem dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że jeśli nie w najbliższej przyszłości to w niedalekiej perspektywie znajdzie się ktoś dostatecznie zdecydowany, kto pokaże Żydom ich miejsce w szeregu.
hyh / 85.221.146.* / 2009-01-04 12:11
nie martw sie mam nadzieje ze gog pokona magoga i bedzie to rosja
sc / 99.232.235.* / 2008-12-30 06:37
Taka wiadomosc przeczytalem na msn. Autor utrzymuje, ze Izrael wspolpracuje z Palestynska organizacja Fatah w walkach przeciwko Hamazowi. Fatah i Hamaz to dwa najwieksze ugrupowania polityczne wsrod Palestynczykow. Zarowno Fatah jak i Egipt prowadzil wymiane ognia w niedziele z terrorystami nalezacymi do Hamazu. Hamaz trzyma w szachu cala Gaze i tym samym biedny lud Palestynski. Palestynczycy leja sie miedzy soba bardzo czesto. Jak by w Polsce, PiS z Platforma zaczeli sie tak lac, nie na slowa, ale tak naprawde. Czy cos wiecej by sie rozwiazalo? Wobec powyzszego, wyglada to na dobra wiadomosc zarowno dla wszystkich antysemitow a takze anty Palestynczykow na tym forum. Oczyszczona Gaza z Hamazu i innych organizacji terrorystycznych zacznie zyc swobodnie a Izraelczycy nie beda musieli obawiac sie rakiet wystrzeliwanych z Gazy.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-03 18:22
Jaki ty jestes glupi.
Pajchiwo / 2008-12-29 21:09 / Tysiącznik na forum
W sumie ciekawe - 40 lat od powstania państwa Izrael nadal słychać teksty jakby powstali wczoraj, czy przed tygodniem...
To JUŻ się stało Ludzie!
Teraz pozostaje się z tym tylko pogodzić i traktować to jako walki etniczne.
Nierówne i wyniszczające jeden Naród - to prawda, ale państwo Izrael nie będzie wymazane z mapy świata, więc niepotrzebne są dywagacje czy zrobili dobrze, czy źle, ze powstali.
Zajmijmy się prawdziwym problemem - rozwiązaniem kwestii Palestyńczyków.
Czy w ogóle może koegzystować to państwo z Izraelem?
I czy ktokolwiek ma wpływ (nie mówię o Polakach, bo my nie mamy) na działania samego Izraela?
IMHO bez pozytywnej odpowiedzi na powyższe możemy wysyłać tylko noty protestacyjne (najlepiej elektronicznie - bo szkoda papieru na bezskuteczne gesty)...
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-03 18:25
Kiedys hiltler rozwiazywal kwestie zydowska tera zydzi rozwazuje kwestie palestynska.
Uczniowie/ofiary hitlera probuja zrobic to lepiej niz ich guru.
~Kris / 2008-12-29 23:19 / Tysiącznik na forum)
Słuszne spostrzeżenie.
Zauważyłem też, że wypowiedzi o sztucznym państwie, niemającym racji bytu itd, pochodzą od autorów wyraźne anyty-żydowskich, którzy historię znają chyba głównie z innych anty-żydowskich publikacji i nigdy nie poświęcili czasu, żeby samodzielnie poczytać o Palestynie, historii Izraela, i zweryfikować ten powtarzany bezkrytycznie bełkot.
Teksty o żydowskich najeźdźcach są typowym propagandowym wstępem powtarzanym w krajach arabskich, i kopiowanym przez naszych rodzimych neo-nazistów, niczym więcej.
Zachęcam do sprawdzenia poniższych stwierdzeń samodzielnie, wystarczy godzina, żeby zobaczyć, że są z gruntu fałszywe:
1. Przed 1948 rokiem w Palestynie nie było Żydów, tylko sama ludność arabska (dobre! )
2. Ziemie Izraela należą w 100% do Palestyny (a Warszawa należy w 100% do Mazowsza, prawda?)
3. Żydzi dostali swój kraj w prezencie od USA (albo jeszcze lepiej: od ONZ!)
smokkk / 78.88.248.* / 2008-12-29 22:59
Regulamin forum
_joe / 80.52.237.* / 2008-12-29 20:39
Rok albo dwa po powstaniu Izraela Carl Gustav Jung oznajmił, że Żydzi z ofiar holocaustu staną się oprawcami. Wyklęli goza to. Nie pomylił się.
studentMIM / 2008-12-29 23:48 / Tysiącznik na forum
Jeśli Izrael odpowiada na atak rakietowy na swój własny teren (Hamas nie przedłużył rozejmu i zaatakował), to Ty porównujesz go do Hitlerowców.
Wydaje mi się, że coś nie tak z Twoją analizą sytuacji (bądź jej brakiem)
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-03 18:39
Bardzo slusznie robi porownujac ich do hitlerowcow bo stosuja takie same metody.

1. Zbiorowa odpowiedzialnosc,
2. Getta i mury,
3. mordowanie ludnosci cywilnej,

Izrael pierwszy lamal rozejm jeszcze zanim sie on skonczyl.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7709603.stm
studentMIM / 2009-01-05 20:38 / Tysiącznik na forum
Ad1. Wojna nie jest zbiorową odpowiedzialnością, ale po prostu... wojną. Idąc za Twoim tokiem rozumowania, aby nie stosować zbiorowej odpowiedzialności należałoby się poddać wrogowi.
Ad2. To, że odgradzasz własną granicę murem nie jest gettem. To jest po prostu ochrona granicy
Ad3. Jeśli ktoś chowa składy amunicji i swoje kwatery wśród ludności cywilnej (w szpitalach, przedszkolach, meczetach), to on jest winny śmierci tych ludzi. Izrael nie zabija ludności cywilnej, bo ma taką fantazję, ale dlatego, że ciężko tego uniknąć w walce z bojownikami Hamasu.
P.S. Powtórzę:
To, że niszczysz tunel na granicy, którym przemycana jest broń nie jest atakiem, ale ochroną granicy.
Chyba, że coś mylę. Wypowiedź BBC jest dość lakoniczna, więc jest to możliwe
@@@ / 194.29.141.* / 2009-01-07 13:28
AD1.
Ja nie o wojnie tylko o burzeniu domow rodzin palestynczykow podejzanych o zamachy samobojcze. (nawet sparwadzaja DNA zamachowca zeby wiedziec ktory dom zburzyc)
AD2.
Ja o strefire Gazy ktora jest jednym wielkim gettem do ktorego izrael nie wpuszcza zywnosci, lekarstw, paliw itd. oraz nikogo nie wypuszcza.
AD3.
Jakies dowody na te bzdury masz czy tylko powtarzasz zydowskie klamstwa.
Widziales film jak zydowski snajper bawi sie z dzieckiem az w koncu go zabija razem z ojcem ktory probowal go oslonic wlasnym cialem?
Nie pisz wiec ze cywile sa tylko przypadkowymi ofiarami.
Ostatnie zabojstowo czlonka Hamasu pociagnelo za sobo smierc calej jego rodziny.
Niedlugo spuszcza atomowke na Gaza City zeby zabic kilku z Hamasu a te setki tysiecy ofiar cywilnych to tylko przypadowe bo sie tego nie da uniknac.
AD PS.
Tunel sluzyl do przemycania zywnosci, paliwa i lekarstw ktorych przez blokade zydowska brakuje w strefie Gazy.
Tunel bylby niepotrzebny gdyby izrael wie wywiazal z warunkow zawieszenia broni z czerwca. Ataki rakietowe mialy zostac przerwane w zamian za otwarcie granic dla zywnosci, lekarst i paliwa. Atakow rakietowych nie bylo ale granice pozostaly zamkiniete.
studentMIM / 2009-01-07 14:27 / Tysiącznik na forum
Ad1. W pewnym sensie masz rację, że jest to odpowiedzialność zbiorowa, lecz ja bardziej nazwałbym ją "rodzinną". Zgadza się, że jest to rozwiązanie dość twarde, ale chyba jedyne możliwe, aby zmniejszyć ilość ataków. Zamachowcy samobójcy często mają płacone (pieniądze oczywiście dostają się rodzinie) za zamach. Jeśli taka osoba będzie wiedziała, że jego rodzinie się przez to nie polepszy, ale pogorszy, to mniejsze jest prawdopodobieństwo, że się na to zdecyduje.
Ad2. Strefa Gazy graniczy chociażby także z Egiptem (państwem muzułmańskim). Tak więc Izrael nie jest sam w stanie zablokować wszystkich jej granic. I oczywiście tego nie robi. Tak więc Strefa Gazy z oczywistych względów gettem być nie może.
Ad3. a) może Ty też podlinkowałbyś film. Ale nawet jeśli to, co piszesz, jest prawdą, to o niczym nie świadczy. Po każdej stronie zawsze znajdzie się kilku "wykolejeńców", którzy będą zachowywali się gorzej niż zwierzęta.
b) "Wczoraj wieczorem Izraelczycy zniszczyli ośrodek dowodzenia służb bezpieczeństwa As Saraja w Gazie sąsiadujący aż z trzema szkołami i szpitalem. - Ocalały cudem - twierdzi Haidar Eid." http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80594,6103028,Wojna_Izraela_z_Hamasem_w_Strefie_Gazy.html
myślisz że taka lokalizacja to przypadek?
c) http://www.youtube.com/watch?v=X1DgukRzDZs - posłuchaj co mówi prezenterka FOX.
d) "As a part of their strategy, Hamas terrorists often hide within the civilian population, which puts innocent Palestinians at risk"
http://www.cnn.com/2009/WORLD/meast/01/02/israel.gaza/index.html
e) zabijanie dowódców Hamasu w domach jest naturą wojny. Uderzasz w cel strategiczny (lider Hamasu) i liczysz się z tym, że kilka osób postronnych zginie. Wojna to niestety wojna
Ad PS. Brzmi to delikatnie mówiąc nierealnie (jakoś nie chce mi się wierzyć, aby przez te tunele nie szła broń). Jak już wspomniałem Izrael sam nie jest w stanie blokować granic. A ponadto fajnie by było, gdybyś przesłał jakiegoś linka z poświadczeniem, że Izrael blokował SWOJE granice ze Strefą Gazy
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-07 21:29
AD1.
"W pewnym sensie masz racje" - jakie to charakterystyczne powiedzenie dla kogos do ktorego prawda ciezko dociera.
Czy widziales dom rodziny izraelskiego terroryty zburzony w odwecie za zamordowanie palestynkow modlacych sie w meczecie? Albo domy nielegalnych osadnikow izraelskich zburzone za zamordowanie ich palestynskich sasiadow?
AD2.
Granica miedzy Egiptem i Gaza jest jeszcze szczelniej zamknieta w wyniku porozumienia izraelsko-egipskiego dlatego strefa Gazy JEST gettem.
AD3.
Powiedz dlaczego ten snajper wykolejeniec nie zostal wyrzucony z armii i wsadzony do wiezienia? Moze dlatego ze jest to norma zachowania terrorystow zydowskich.
Na ponizszej stronie pisza cos innego o tym bombardowaniu szkoly;
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/01/2009176172523776.html
Te "doniesienia" o osrodku dowodzenia sa tak samo wiarygodne jak te wyjasnienia ataku na ciezarowke ktora miala byc zaladowana rakietami a byla prywatna ciezarowka zaladowana butlami za gazem do spawania.

AD d) "As a part of their strategy, Hamas terrorists often hide within the...."
Jest to zwykla propaganda najezcy majaca na celu usprawiedkiwienie swoich przestepsw wojennych.
AD e.
Ten ostatni zamordowany "przywodca" byl zwyklym urzednikiem legalnego rzadu Hamasu.
To nie jest zadna wojna tylko mordowanie palestynczykow na wielka skale w nadzieii ze pozostali zywi uciekna ze strefy Gazy i zydzi beda mieli ten teren wreszcie dla siebie.
Jest to zwykle dokonczenie akcji z 1948 roku kiedy terrorysci zydowcy mordowali wioske za wioska aby reszta uciekla sama. W 1948 na terenie Palestyny mialy powstac dwa panstwa, zydowskie i arabskie. Zydzi mieli inne plany i z czesci arabskiej palestynczykow wypedzili i wymordowali.
AD PS.
Mysle ze powinienes czytac cos wiecej niz propagande GW czy sluchac cnn lub fox bo z tego co piszesz widac ze nie masz pojecia co sie naprawde dzieje w strefie Gazy.
Nawet izraelska prasa donosila ze izrael otworzyl przejscia graniczne ze strefa Gazy na kilka dni przed rozpoczecie ostrzalu. (zeby otworzyc musialy byc wczesniej zamkniete) Byla to zwykla akcja propagandowa.
Okrety izraelskie atakuja na wodach miedzynarodowych statki probujace dostarczyc zywnosc do strefy gazy. Mur getta jest nawet na wodzie.
studentMIM / 2009-01-08 00:15 / Tysiącznik na forum
Ad 1. Kimże jesteś, że zarzucasz mi brak zrozumienia? To zdanie miało oznaczać, że akceptuję tezę, ale uważam iż wymaga ona doprecyzowania (co też uczyniłem).
Co do reszty, to nie, nie widziałem. Nie widziałem też w drugą stronę. To czy coś widzę, czy tylko o tym wiem nie jest istotne. A że izraelskich terrorystów samobójców nie ma, to inna sprawa.
Nie twierdzę, że niszczenie domów rodzin jest idealnym rozwiązaniem. I jeśli masz lepsze rozwiązanie w momencie, gdy zamachowcy samobójcy wybuchają na Twoich ulicach i zabijają Twoich cywilów, to bardzo chętnie posłucham.
Ad 2. Egipt nie zamyka granicy dlatego, że lubi Izrael, ale dlatego, że nie lubi Iranu. I jest to sprawa tylko i wyłącznie Egiptu. Każdy kraj ma prawo zamykać swoje granice. Tak samo jak Stany mają prawo nie wpuszczać Meksykanów, tak samo Izrael ma prawo nie wpuszczać Palestyńczyków
Ad 3
3.1 Wciąż nie podałeś tego linka do jakichkolwiek danych potwierdzających to co mówisz
3.2 Wybacz, ale jakoś bardziej ufam Wyborczej oraz FoxNews niż AlJazeerze. I myślę, że statystycznie mam rację
3.3 pkt d) - to są słowa Busha. Uwierz mi, że jemu by na pewno to wypomnieli, gdyby kłamał
3.4 Ciekawe co masz na myśli pod sformułowaniem "urzędnik rządu". Tak czy inaczej to naturalne, że w wojnie zabijasz liderów (na przykład członków rządu) państwa z którym walczysz.
3.5
To nie jest zadna wojna tylko mordowanie palestynczykow na wielka
skale

Gdyby Izrael chciał "mordować na wielką skalę", to ofiar po stronie Palestyńczyków nie byłoby 600 a co najmniej 6000. Tak niewielka (jak na wojnę) liczba ofiar oznacza, że Izrael stara się oszczędzać cywilów
PS. Oczywiście lepiej, abym oglądał AlJazeerę. To jest zdecydowanie najbardziej obiektywne źródło informacji.
GW raczej nie lubię, ale Foxowi oraz CNN jednak w większości wypadków ufam.

zeby otworzyc
musialy byc wczesniej zamkniete

To oczywiste, że Izrael zamyka swoje granice, aby ograniczyć napływ ludzi potencjalnie niebezpiecznych

Okrety izraelskie atakuja na wodach miedzynarodowych statki probujace
dostarczyc zywnosc do strefy gazy.

może jakieś linki na potwierdzenie?

Mur getta jest nawet na wodzie.

Nie getta, ale mur na granicy Izraelskiej. Każde państwo ma prawo do wybierania, kto wejdzie na jego terytorium. Nie rozumiem dlaczego Izrael miałby być traktowany inaczej

PS2. Jeśli możesz, to postaraj się pisać z polskimi znakami. Ułatwi to czytanie i pozbawi mnie problemu ze spell checkiem, gdy Ciebie cytuję
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 11:18
AD1.
Piszac ze nie ma terrorystow samobojcow zydowskich dowodzisz ze nie wiesz co tam sie dzieje.
Zeby nie bylo samobojczych zamachow w izraelu wystarczy aby izrael wycofal sie z terenow okupowanych i oddal zagrabione tereny i wlasnosc. Dokladnie tego samego wymagalismy od hitlera kiedy okupowal Polske.
AD2.
Co ma wspolnego Iran do zamknietej granicy miedzy Egiptem a Gaza?
Granica jest zamknieta bo tego zazadal Izrael w ukladzie pokojowym z Egiptem.
AD3.1
Google Twoim przyjacielem. W cnn, fox i gw o tym nie pisali.
AD3.2
Tym dajesz dowod jednostronnego podejscia do problemu bo tu nie chodzi o wiare tylko informacje z roznych zrodel.
AD3.3d
No i to jest przyklad Twojej wiary w slowa ludzi ktorzy klamia zawodowo.
Mowil on na przyklad ze w Iraku byla bron masowego razenia ktora mogla byc wyslana w ciagu pol godziny.
AD3.4 Mam namysli dokladnie to co napisalem. To morderstwo jest dowodem na to ze izrael zwyczajnie likwiduje legalnie wybrany rzad tylko dlatego ze ten wybor mu sie nie podoba i nie jest to zadna wojna tylko atak terrorystyczny. Moze powiesz kiedy izrael/parlament izraela oglosil/przeglosowal stan wojny ze strefa Gazy.
Slyszales o zasadach wypowiadania wojny i jej prowadzenia? Sa to zasady miedzynarodowe uregulowane prawnie.
AD3.5
Wlascielem FOX jest czlowiek ktory jest przykladem "yellow journalism" czyli pisania wiadomosci pod zamowienie/klamania za pieniadze.
Izrael nie wywiazal sie z warunkow porozumienia z Hamasem z czerwca i nie otworzyl granic dla zywnosci, lekarst i paliwa a wiec to on pierwszy to porozumienie zlamal.
Poszukaj sobie w prasie z przed tygodnia o jachcie prywatnym ktory probowal dostarczyc lekarstwa do strefy gazy i zostal staranowany prze okret izraelski na wodach miedzynarodowych.
Wody miedzynarodowe nie sa granica izraela a nawet wody terytorialne strefy Gazy nie sa wodami izraela.

AD PS2. nie mam polskich znakow.
studentMIM / 2009-01-08 16:45 / Tysiącznik na forum
dalej (nacisnąłem przez przypadek przycisk 'dodaj'):

Izrael nie wywiazal sie z warunkow porozumienia z Hamasem z
czerwca i nie otworzyl granic dla zywnosci, lekarst i paliwa a
wiec to on pierwszy to porozumienie zlamal.
Poszukaj sobie w prasie z przed tygodnia o jachcie prywatnym
ktory probowal dostarczyc lekarstwa do strefy gazy i zostal
staranowany prze okret izraelski na wodach miedzynarodowych.

do obu tych tez także przydałoby się źródło (do pierwszej, że coś takiego w porozumieniu było i w jaki sposób Izrael temu przeciwdziałał; do drugiej po prostu artykuł)

nie mam polskich znakow.

instalacja polskich znaków w większości systemów operacyjnych nie jest niczym trudnym
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 19:27

instalacja polskich znaków w większości systemów operacyjnych nie jest niczym trudnym

Widze za nawet w tym temacie wiesz lepiej.
studentMIM / 2009-01-08 19:41 / Tysiącznik na forum
W tym temacie akurat wiem, bo studiuję informatykę;P
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 18:43
Podaj zrodla do wszystkiego co piszesz bo bez zrodel to demagogia.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 19:17
I znowu nie rozumiesz co jest napisane.
Ty wiesz lepiej jaki ja mam komputer.
studentMIM / 2009-01-08 18:48 / Tysiącznik na forum
Jeśli coś kwestionuję (lub robi to ktoś inny) to powinieneś podać źródła.
Ja staram się tak robić
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 19:11
Wdze ze Twoje zasady sa jednostronne.
Kiedy ja z czym sie nie zgadzam kazesz mi podac zrodlo ale kiedy Ty sie nie zgadzasz z moja wypowiedza zrodla nie podajesz.
studentMIM / 2009-01-08 19:40 / Tysiącznik na forum
Kiedy prosiłeś o źródło, to je podałem
studentMIM / 2009-01-08 16:42 / Tysiącznik na forum

Piszac ze nie ma terrorystow samobojcow zydowskich dowodzisz ze
nie wiesz co tam sie dzieje.

Podaj jakiś przykład (w ciągu ostatnich kilku lat). Podając link do niego. Bo jak na razie wygląda to na jakąś bujdę


Zeby nie bylo samobojczych zamachow w izraelu wystarczy aby
izrael wycofal sie z terenow okupowanych i oddal zagrabione
tereny i wlasnosc.

Przynajmniej część Palestyńczyków chce zniszczenia państwa Izrael, więc nawet wycofanie się ze wszystkich terenów spornych nic nie da.



Dokladnie tego samego wymagalismy od hitlera
kiedy okupowal Polske.

O ile wiem, w Polsce podczas 2 W.Ś. nie było zamachów samobójczych


Co ma wspolnego Iran do zamknietej granicy miedzy Egiptem a
Gaza?

Iran jest politycznym przeciwnikiem Egiptu. A Palestyna (i strefa Gazy) są niejako strefą wpływów Iranu. A Egiptowi nie podoba się ta strefa wpływów przy własnej granicy.

Granica jest zamknieta bo tego zazadal Izrael w ukladzie
pokojowym z Egiptem.

Możliwe, ale potwierdź to jakimś linkiem


Google Twoim przyjacielem.

jak chcę coś znaleźć sam, to szukam przez googla. Jeśli ktoś coś dyskusyjnego podaje i nie da się tego samemu udowodnić, to powinien podać przypis(w tym wypadku link). Inaczej jest to demagogia


Tym dajesz dowod jednostronnego podejscia do problemu bo tu nie
chodzi o wiare tylko informacje z roznych zrodel.

Tylko że AlJazeera nie jest (przynajmniej dla mnie) wiarygodnym źródłem

Mowil on na przyklad ze w Iraku byla bron masowego razenia
ktora mogla byc wyslana w ciagu pol godziny.

I mu to wypomnieli. Ten przykład idealnie potwierdza moją tezę

Moze powiesz kiedy
izrael/parlament izraela oglosil/przeglosowal stan wojny ze
strefa Gazy.

strafa Gazy chyba nie jest państwem i formalnie chyba nie należy do żadnego. Tak więc nie bardzo było komu wypowiadać wojnę. Wojna czy rozejm mogą być stanem faktycznym, ale formalnie to chyba nie ma racji bytu...

Wlascielem FOX jest czlowiek ktory jest przykladem "yellow
journalism" czyli pisania wiadomosci pod zamowienie/klamania za
pieniadze.

podaj źródło
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 19:06
Widze ze Ty za samobojce uwazasz jedynie kogos kto zawiesza na sobie dynamit i sie wysadza.
Takim samym terrorysta samobojca jest zyd ktory wchdzi do meczetu z karabinem maszynowym i strzela do znajdujacych sie tam ludzi. Jesli nie znasz takich przykladow to otworz oczy.

Przynajmniej część Palestyńczyków chce zniszczenia państwa Izrael...

Oczywiste, tylko oni tego chca poniewaz zydzi ich morduja.

O ile wiem, w Polsce podczas 2 W.Ś. nie było zamachów samobójczych

Znowu dajesz dowod swojej niewiedzy.

Iran jest politycznym przeciwnikiem Egiptu. A Palestyna (i strefa Gazy) są niejako strefą wpływów Iranu. A Egiptowi nie podoba się ta strefa wpływów przy własnej granicy.

Czyli przyznajesz ze granica z Egiptem jest zamknieta i Egipt wraz z izraelem zrobili z Gazy getto.

Tylko że AlJazeera nie jest (przynajmniej dla mnie) wiarygodnym źródłem

Dla mnie GW, FOX i CNN nie sa wiarygodnymi zrodlami ze wzgledu na ich wlascieli ktorzy naleza do jednej ze stron tego konfliktu i nie jest to strona palestynska.

I mu to wypomnieli. Ten przykład idealnie potwierdza moją tezę

Chyba zartujesz. To jest tylko jeden z dowodow ze Bush jest klamca ktoremu nie mozna wierzyc.

strafa Gazy chyba nie jest państwem...

Nie zdazylo zostac panstwem bo zydzi zajeli ten teren w 1948 roku nielegalnie. Na tych terenach mialo powstac arabskie panstwo w Palestynie rownolegle z zydowskim panstwem w Palestynie. Zydom istnienie panstwa palestynskiego sie nie podobalo wiec zajeli wtedy cala Palestyne mordujac i eksmitujac mieszkajacych tam Palestynczykow.
studentMIM / 2009-01-08 21:09 / Tysiącznik na forum
wybacz, ale poziom Twojej wypowiedzi staje się coraz niższy...
za Wikipedią:
"Samobójstwo (łac. suicidium) – akt celowego, świadomego odebrania sobie życia."
Nie mam wiedzy o zamachach samobójczych wykonywanych przez Żydów w ostatnich latach. Jeśli Ty masz, to może podziel się linkami.

Oczywiste, tylko oni tego chca poniewaz zydzi ich
morduja.

Oczywiście... Palestyńczycy są bardzo dobrzy, w życiu muchy by nie zabili, ale źli Żydzi zmuszają ich chęci zniszczenia swojego państwa i wybuchania na ich ulicach...
zastanów się, co Ty piszesz...

Znowu dajesz dowod swojej niewiedzy.

To może mnie uświadom, jeśli masz wiedzę na ten temat. Wedle mojej (kiedyś się tym interesowałem) takie plany były (niszczenie samobójcze łodzi), ale nigdy nie weszły w życie

Czyli przyznajesz ze granica z Egiptem jest zamknieta i
Egipt wraz z izraelem zrobili z Gazy getto.

Nie. Twierdzę, że każde z tych państw zamknęło swoją granicę do czego ma pełne prawo.
A tak przy okazji, to wciąż nie udowodniłeś (linkami), że Izrael nie wpuszczał do transportów leków ani żywności

Dla mnie GW, FOX i CNN nie sa wiarygodnymi zrodlami ze
wzgledu na ich wlascieli ktorzy naleza do jednej ze
stron tego konfliktu i nie jest to strona palestynska.

Oczywiście... wszystko to żydowski spisek, a rzetelnych mediów zachodnich nie ma. Na szczęście rekompensuje to nam AlJazeera, która daje nam najbardziej rzetelną wiedzę;P

Chyba zartujesz. To jest tylko jeden z dowodow ze Bush
jest klamca ktoremu nie mozna wierzyc.

To jest dowód na to, że jeśli Bush kłamie (co czasem oczywiście robi), to mu to wypominają. Czytaj ze zrozumieniem

Nie zdazylo zostac panstwem

ten kawałek Twojej wypowiedzi odpowiada Ci dlaczego nie musiało być (nie wiem czy nie było) formalnego wypowiedzenia wojny (bo oficjalnie nie ma komu)
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 23:45

Jeśli Izrael odpowiada na atak rakietowy na swój własny teren (Hamas nie przedłużył
rozejmu i zaatakował)


Nawet ten Twoj ulubiony CNN mowi ze to izrael pierwszy zlamal zawieszenie broni.

http://thebivouac.wordpress.com/2009/01/06/cnn-confirms-israel-broke-ceasefire-first/
studentMIM / 2009-01-09 00:47 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale słowa Palestyńczyka (strony konfliktu) nie są zbyt wiarygodne.
Co się zaś tyczy tego incydentu, to rzeczywiście miał miejsce. Jednak pytanie czy było to naprawdę zerwanie rozejmu, czy tylko akcja obronna. Równie dobrze (a może nawet bardziej) można powiedzieć, że od początku rozejm był zrywany przez stronę palestyńską, gdyż w każdym miesiącu kilka (może więcej) rakiet spadało z Gazy na Izrael. Kwestia mimo wszystko skali. Jeśli leci 5 rakiet, to zwykle nie jest to zerwanie rozejmu (szczególnie, że później Izrael nic nie robił). Jeśli wysyła się pojedynczy rajd (podjazd), to też nie jest to zerwanie rozejmu. Jeśli za to któraś ze stron zaczyna wysyłać masowo rakiety, to wtedy rozejm można chyba uznać za zerwany.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 01:04
Najwyrazniej nie wysluchales tej informacji do konca bo tam podali wiecej dowodow podanych przez:
USNews
Guardian
Economist

BDW.
Jesli slowa Palestynczyka uwazasz za klastwa to dlaczego slowa izraela uwazasz za prawdziwe?
Czyzbys byl rasista?
studentMIM / 2009-01-09 10:14 / Tysiącznik na forum
Wysłuchałem. I, JAK NAPISAŁEM, ten incydent rzeczywiście miał miejsce. I uzasadniłem dlaczego nie był złamaniem zawieszenia broni.
Co do wiarygodności, to chodziło mi o pozostałe słowa Palestyńczyka o bombardowaniu cywilów.

Jesli slowa Palestynczyka uwazasz za klastwa to dlaczego
slowa izraela uwazasz za prawdziwe?

nie uważam słów Palestyńczyka z definicji za kłamstwo, tylko twierdzę, że nie są wiarygodne (były nawet emocjonalne, to było widać po człowieku). Słów Izraela też nie uważam z definicji za prawdziwe, ale ufam gazetom europejskim i amerykańskim
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:33

ale ufam gazetom europejskim i amerykańskim

Ale tylko tym ktorych wlascielami sa zydzi.
Oczywiscie takie z definicji sa objektywne - w Twoich oczach tylko.
studentMIM / 2009-01-09 15:47 / Tysiącznik na forum
dla Ciebie właścicielami wszystkich gazet są Żydzi (!). Wybacz, ale to jest spiskowa teoria dziejów.
Z polskich gazet czytam Rzepę, Wyborczą oraz Polska The Times. Wybacz, ale jeśli wszytkie te gazety uważasz za "żydowskie", to nie mamy o czym rozmawiać
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 19:18
Tu nie ma zadnej teorii.
Sprawdz kto jest wlascicielem tych medjow.
Poznaj fakty.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 23:22

Ad3. a) może Ty też podlinkowałbyś film.

Linku do filmu nie znalazlem ale tutaj masz artykul BBC
Boy becomes Palestinian martyr
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/952600.stm
studentMIM / 2009-01-09 00:38 / Tysiącznik na forum
Wygląda na to, że nawet nie wiadomo, kto to strzelał. Zatem nie bardzo było kogo pociągnąć do odpowiedzialności. I wygląda jeszcze na to, że mnóstwo ludzi po obu stronach patrzyło i nic nie zrobiło.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 01:05
Znowu niedoczytales.
Wojsko izraelskie sie przyznalo i przeprosilo.
studentMIM / 2009-01-09 10:18 / Tysiącznik na forum
Proszę czytaj ze zrozumieniem (wybacz moje wypomnienie, ale za dużo wypowiedzi nie rozumiesz).
Nie wiadomo jaka osoba strzelała, więc armia nie ma kogo pociągnąc do odpowiedzialności. Wiadomo, że strzały padły ze strony armii izraelskiej, za co, jak sam napisałeś ta przeprosiła (bo najprawdopodobniej było to wypadek/wybryk kogoś).
Nota bene - nie słyszałem, aby organizacje organizujące zamachy samobójcze przepraszały kiedykolwiek za nie.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:41
Znowu manipulujej slowami.

Co to znaczy ze nie wiadomo kto strzelal ale kule lecialy ze strony armii izraelskiej?
To jednak zolniez izraelski strzelal.
Gdyby armia izraelska chciala sie dowiedziec ktory zolnierz strzelal to by zbadali kule pod wzgledem balistycznym. Oni natomiast rozebrali sciane w ktorej kule utkwily i wywiezli w niewiadomym kierunku. DNA zamachowcow sprawdzaja zeby zburzyc dom jego rodziny a tutaj jakos im sie nie chcialo a raczej chcialo zatrzec slady.

Ten sam "ktos" zastrzelil policjanta i kierowce ambulansu ktorzy chcieli pomoc temu dziecku i jego ojcu. Wiec jednak nie wszyscy tylko patrzyli i nic nie robili.
studentMIM / 2009-01-09 16:17 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że istniała taka możliwość. I możliwe, że Izrael rozmyślnie poniechał osądzenia tego przestępstwa(niewygodne politycznie), mimo że dało się to zrobić (ale chyba nie było to łatwe na terenie wojennym). Nie osądzenie zbrodni nie świadczy o tym, że jest się za nią odpowiedzialnym
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 18:56
Czlowieku czytaj ze zrozumieniem.

I możliwe, że Izrael rozmyślnie poniechał osądzenia tego przestępstwa

Nie tylko poniecjal ale aktywnie uniemozliwil jego wyjasnienia innym (rozbierajac sciane w ktorej tkwili kule.
Ale po co ja tu jeszcze pisze przeciez Ciebie nic nie przekona no chyba ze sam Ariel Sharon by zmartwychwstal i sie przyznal ze jest zbrodniarzem wojennym.
studentMIM / 2009-01-09 19:01 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście rozmowa z Tobą nie ma sensu. Wybierasz sobie wątki, w których wydaje Ci się, że jesteś w stanie jeszcze coś "powalczyć", pomijając te, w których wykazałem Ci mówienie nieprawdy.
Tak czy inaczej możliwe działanie Izraela (ukrywanie zbrodni) nie czyni go odpowiedzialnym za tą zbrodnię.
Myślę, że to koniec dyskusji. Szkoda mi już na Ciebie czasu (i więcej nie będę odpowiadał)
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 19:21

Wybierasz sobie wątki,

Popatrz na swoje wypowiedzi i policz ile moich pytan pominales milczeniem bo Ci nie pasowaly. Wiec nie wytykaj mi swoiego postepowania.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 22:37
Kiedys napisales ze izrael oszczedza cywilow.
Jakos nie zgadza sie to z faktami:


Gdyby Izrael chciał "mordować na wielką skalę", to ofiar po
stronie Palestyńczyków nie byłoby 600 a co najmniej 6000. Tak
niewielka (jak na wojnę) liczba ofiar oznacza, że Izrael stara się
oszczędzać cywilów


Norwegian doctor: Israel intentionally targeting civilians

http://rawstory.com/news/2008/Norwegian_doctor_in_Gaza_Israel_targeting_0105.html
studentMIM / 2009-01-09 00:33 / Tysiącznik na forum
To, że lekarz ze Strefy Gazy twierdzi coś takiego nic nie znaczy. Raczej ktoś kto nie jest przychylny Palestyńczykom by tam nie pracował (więc nie jest obiektywny). A że jest tylko 700 ofiar śmiertelnych z czystej statystyki oznacza, że ogólnie muszą się starać oszczędzać cywilów.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 09:36
A moze to:

JERUSALEM (AFP)--The U.N. Friday cited witnesses saying Israeli forces evacuated about 110 Palestinians into a house which they then repeatedly shelled 24 hours later, killing about 30 people.

It said that "according to several testimonies, on January 4 Israeli foot soldiers evacuated approximately 110 Palestinians into a single-residence house in Zeitun (half of whom were children) warning them to stay indoors. Twenty-four hours later, Israeli forces shelled the home repeatedly, killing approximately 30."
studentMIM / 2009-01-09 10:31 / Tysiącznik na forum
Nie podałeś linka. Ale z tego co tu jest napisane wynika, że był to wypadek (jak wiele innych podczas wojen, np. zestrzelenie własnego helikoptera). Brak przepływu informacji pomiędzy różnymi oddziałami.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:43
Poszukaj sobie w serwisie AFP.
O tym jest juz nawet w polskiej prasie.
http://www.money.pl/gospodarka/polityka/artykul/gaza;izrael;oskarzony;o;masakre;cywilow,83,0,413779.html
studentMIM / 2009-01-09 15:51 / Tysiącznik na forum
To nie sugeruje niczego innego niż pomyłka. Trudno jest podejrzewać Izrael, że dla zabicia 30 ludzi (bardzo mała liczba w skali państwa) chce ściągnąć na siebie gromy ze strony ONZ. To byłoby totalną głupotą
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:30
Jestes niereformowalny.
Armia zgonila 110 Palestynczykow do jednego domu a 24 godziny pozniej ten wlasnie dom zbombardowali. Jesli uwazasz ze to jest pomylka to niemcy w Oswiecimiu tez gazowali ludzi przez pomylke.
studentMIM / 2009-01-09 16:09 / Tysiącznik na forum
To wygląda jak zwykłe (choć tragiczne w skutkach) nieporozumienie w armii. Chcieli oszczędzić cywilów, a przez pomyłkę ich zbombardowali.
Jeśli porównujesz to do Oświęcimia, to (wybacz, ale muszę to powiedzieć) świadczy to albo o Twoim niskim poziomie intelektualnym albo o totalnym zacietrzewieniu.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 18:59
No to mamy wyjasnienie tragedii w Jedwabnem.
Tych zydow zgoniono do tej stodoly zeby ich oszczedzic a pozar to tylko nieszczesliwe wydazenie.
Twoje kurczowe trzymanie sie przypadku jako wyjasnienia smierci setek cywili w Gazie jest chore.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 01:06
Skad u Ciebie taka buta?
Jak smiesz twierdzic ze ten lekarz klamie kiedy Ty swoja wiedze czerpiesz z drugiej lub trzeciej reki.
studentMIM / 2009-01-09 10:20 / Tysiącznik na forum
Nie twierdzę, że ten lekarz kłamie, ale że do zeznań faktycznie strony konfliktu (szczególnie pojedynczej osoby) należy podchodzić z rezerwą (nie ufać każdemu jej słowu)
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:31
Ty to do kazdej relacji krytykujacej zydow podchodzisz z rezerwa.
studentMIM / 2009-01-09 15:49 / Tysiącznik na forum
Do każdej, w której wypowiadają się osoby mogące (z racjonalnych przyczyn!) być stroną konfliktu. Takie zachowanie nazywa się rozsądkiem.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:52
Rozsadkiem nazywa sie sluchanie obu stron konfliktu i porownywanie wiadomosci.
Ty sluchasz jednej strony a druga uwazasz za niewiarygodna.
studentMIM / 2009-01-09 15:58 / Tysiącznik na forum
Rozsądkiem nazywa się szukanie wiarygodnych źródeł i samodzielne myślenie. A nie koncentrowanie się na słuchani stron (obie będą naciągały prawdę i niczego sensownego się nie dowiesz). Ponadto lepiej słuchać kogoś, kto jest znany, bo takiemu zwykle wypominają kłamstwa
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 23:39
Moze dlatego nie czytasz niczego prawdziwego o tym konflikcie:

Foreign reporters dub Israel 'military dictatorship'

http://www.ynetnews.com/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3653154,00.html
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:09

Ponadto lepiej słuchać kogoś, kto jest znany, bo takiemu zwykle wypominają kłamstwa

W prasie amerykanskiej pojawily sie w zeszlym roku informacje ze administracja Busha wydala kilka milionow dolarow na kupowanie pozytywnych dla siebie artykulow prasowych.
(jak znajde link to Ci podesle)
Nie mozna wiec uznac Busha za prawdomownego tylko na podstawie braku jego krytyki w CNN czy FOX.
Ponadto uznanie lekarza norweskiego za niewiarygodne zrodlo tylko dlatego ze pomaga rannym Palestynczykom zakrawa na zamykanie oczu na prawde niewygodna.
studentMIM / 2009-01-09 16:13 / Tysiącznik na forum
1. Łatwiej jest kupić fałszywy artykuł niż zamknąć usta artykułom niepozytywnym
2. Co do lekarza - mieszka w tamtej strefie. Przebywa przede wszystkim z Palestyńczykami. Poświęca swój czas i ryzykuje życie, aby im pomagać. Z tego można wywnioskować, ze jest z nimi emocjonalnie związany. A to dyskwalifikuje go jako obiektywne źródło
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:30
ad1. Jeszcze latwiej jest kupic czyjes milczenie.
ad 2. Po tym komentarzu ja Ciebie dyswalifikuje jako objektywnego dyskutanta.
studentMIM / 2009-01-09 16:38 / Tysiącznik na forum
Ad1. To jest zwykłe kłamstwo. Może milczenie jednej osoby da się kupić. Ale dużej grupy (np. wszystkich gazet) już nie
Ad2. Ok. Myślę, że skończyliśmy dyskusję. Obaliłem większość Twoich argumentów (odpuściłeś sobie te wątki). A teraz, jak Ci argumentów zabrakło, to mnie obrażasz (nie jest to pierwsza taka Twoja wypowiedź).
Z takim poziomem komentarzy zapraszam na forum onetu.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:42

Obaliłem większość Twoich argumentów

Mysl sobie co chcesz.
W Twojej glowie je pewnie obaliles ale w niej nie ma miejsca na obiektywizm wiec sie zywaczajnie oszukujesz.
studentMIM / 2009-01-09 16:46 / Tysiącznik na forum
Z Tobą nie da się dyskutować (i już sobie odpuszczam). Powiedz mi jeszcz tylko, kim jesteś w realu. Bo nie wygląda, abyś kiedykolwiek studiował coś ścisłego wymagającego logiki
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 19:01
Popatrz w lustro i powtorz co napisales.
Twoja logika polega na dopuszczeniu informacji tylko takich ktore potwierdzaja z gory wyrobione zdanie te inne sa niewirygodne.
Wspolczuje Ci.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-08 22:05

Oczywiście... Palestyńczycy są bardzo dobrzy...

Oczywiscie ze sa tez zli ale piszac ze Palestynczycy jako narod morduja zydow to dajesz przyklad swojej ksenofobii. Mozna to nazwac antysemityzmem poniewaz Palestynczycy sa tez semitami.

ale źli Żydzi zmuszają ich chęci zniszczenia swojego państwa

Zdecyduj sie czy Palestynczycy maja panstwo czy nie bo raz piszesz ze maja a raz ze nie i zalezy to tylko od tego co Ci bardziej pasuje.

To może mnie uświadom....

A slyszales o Kamikaze albo jedno-osobowej torpedzie?

A tak przy okazji, to wciąż nie udowodniłeś (linkami),
że Izrael nie wpuszczał do transportów leków ani żywności


Ponizszy link jest o incydencie z dostawa lekarstw 31.12.2008
http://www.infowars.com/?p=6880

i jeszcze wiecej dotyczasych blokady Gazy:

The speech Tuesday from Mubarak came despite criticism of Egypt in the Arab world over its refusal over the past year to open the Rafah crossing, which has helped complete an Israeli blockade of the territory.
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1051238.html

"I don't think they think the truce was violated first by Hamas," she said.
"I think they saw that Hamas had observed the truce quite strictly for almost six months, certainly for four of the six months, and that they got nothing in turn - because there was to be kind of a deal," Abu Zayd said.
"If there were no rockets, the crossings would be opened," she said. "The
crossings were not opened at all."
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1051211.html

Israel has resealed a border crossing with the Gaza Strip that it had temporarily opened to allow in a limited amount of food and fuel.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7747363.stm

JERUSALEM — Prime Minister Ehud Olmert told lawmakers Monday that Israel would not agree to open a key Gaza border crossing, explicitly rejecting a chief condition that the Hamas militant group has set for a cease-fire with Israel.
http://www.usatoday.com/news/world/2008-05-26-3462899240_x.htm

I jeszcze jeden ktory pokazuje kto decyduje o granicy miedzy Egyptem i Gaza:

On Monday, Mr. Olmert told Parliament’s Foreign Affairs and Defence Committee that the Rafah crossing on the Egyptian border — Gaza’s main gateway to the outside world — would not be pried open.
http://www.hindu.com/2008/05/27/stories/2008052755301300.htm

(co czasem oczywiście robi), to mu to wypominają.

Kto mu wypomina?
Slyszales/czytales jakies krytyczne wypowiedzi w prasie amerykanskiej o izraelu?

Oczywiście... wszystko to żydowski spisek, a rzetelnych
mediów zachodnich nie ma. Na szczęście rekompensuje to
nam AlJazeera, która daje nam najbardziej rzetelną wiedzę;P

Po tej wypowiedzi widze ze masz klapki na oczach i zadna alternatywna informacja do Ciebie nie dotrze. Zadasz linkow ale sam palcem nie ruszysz zeby ta informacje znalezc.
Sugeruje zebyc sluchal obu stron konfliktu a nie przyjmowal za prawde co Ci poda jedna ze stron. W przecinym wypadku stajesz sie tuba propagandowa jednej strony.
studentMIM / 2009-01-09 00:27 / Tysiącznik na forum

ze Palestynczycy
jako narod morduja zydow

Bez przesady. Nie jestem tak głupi, aby oceniać, że Palestyńczycy jako naród mordują Żydów albo na odwrót. Twierdzę tylko, że w narodzie palestyńskim istnieje trochę fanatyków, którzy są gotowi organizować samobójcze zamachy i to jest dla Izraela problemem, z którym stara się radzić sobie najlepiej jak potrafi (zamyka granice, niszczy domy zamachowców).

A slyszales o Kamikaze albo jedno-osobowej torpedzie

Tak słyszałem. To jest właśnie ten projekt, o którym pisałem, że nie wprowadzono go w życie.
A nawet gdyby go wprowadzono, to trochę czym innym jest zabijanie cywilów w zamachach samobójczych, a czym innym niszczenie okrętów bojowych

Ponizszy link jest o incydencie z dostawa lekarstw

Ciekaw, że sam zaznaczasz w swojej wypowiedzi, że był to incydent, czyli coś co się zdarzyło, a nie działo na stałe (zresztą to samo sugeruje artykuł)
Co do blokady:
artykuł 1 - ok. Egipt blokuje swoje granice, aby nie dostali się do niego bojownicy związani z Hamasem oraz aby Hamas nie urósł w siłę. Nic dziwnego, ma do tego prawo, aby blokować swoje granice
artykuł 2 - czy to "they" nie odnosiło się przypadkiem do obywateli Strefy Gazy??
artykuł 3 - ponownie zamknęli granicę, bo wystrzelono w ich kierunku rakietę. Chyba nic dziwnego
artykuł 5 - znajduje się tu takie zdanie "border crossings, which were closed to all but humanitarian aid". Co oznacza, że jednak zwykle (poza incydentami) wpuszczano żywność i leki

Kto mu wypomina?
Slyszales/czytales jakies krytyczne wypowiedzi w prasie
amerykanskiej o izraelu?

W Europejskiej czytałem, tak samo jak czytałem wypominanie Bushowi.


Sugeruje zebyc sluchal obu stron konfliktu a nie
przyjmowal za prawde co Ci poda jedna ze stron.

Nie wydaje mi się, aby prasa amerykaństa (ta z prawa -Fox i ta z lewa - CNN), ani Polska były stronami konfliktu. Z AlJazeerą to może trochę co innego;)
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 01:29

Tak słyszałem. To jest właśnie ten projekt, o którym pisałem, że nie wprowadzono go w życie.

Czytaj uwaznie.
Piotow Kamikaze wprowadzono w zycie.

czym innym jest zabijanie cywilów w zamachach samobójczych, a czym innym
niszczenie okrętów bojowych

Slusznie bo walczyly ze soba wojska.
Na bliskim wschodzie izrael morduje cywilow wiec odpowiedz jest podobna.
I przestan pisac bajki ze zydzi nigdy nie atakowali cywilow o Cie odesle do szkoly na lekcje historii.
studentMIM / 2009-01-09 10:07 / Tysiącznik na forum

Czytaj uwaznie.
Piotow Kamikaze wprowadzono w zycie.

Nie wiem skąd u Ciebie te informacje.
Za wikipedią o Kamikaze:
"Nawet w Polsce w okresie bezpośrednio poprzedzającym II wojnę światową powstała społeczna idea zapisywania się ochotników na "żywe torpedy". Jednakże, Japonia była jedynym krajem, w którym jednostki samobójcze faktycznie utworzono."

I przestan pisac bajki ze zydzi nigdy nie atakowali
cywilow o Cie odesle do szkoly na lekcje historii.

nie twierdzę, że Żydzi nigdy nie atakowali cywilów. Po prostu nie kojarzę ostatnio (i twierdzę, że w tym czasie tego nie było) celowego zabijania cywilów przez armię izraelską (jako armię, nie jako pojedynczych żołnierzy).
Jeśli Ty masz na to jakieś wiarygodne źródła, to słucham

I proszę bez wycieczek osobistych
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 15:50

Po prostu nie kojarzę ostatnio

Co dla Ciebie oznacza "ostatnio"?
Mordowanie Palestynczykow odbywa sie tam od 61 lat.

- Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990 - żydowski żołnierz ustawił w szeregu ponad 20 ludzi i zastrzelił 7. 13 osób zginęło podczas protestów przeciw zbrodni na innych terenach.
- Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990 - policja otworzyła ogień do modlących się, zabijając 22 wiernych.
- Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994 - żydowski terrorysta z Kiriat Arba wymordował 61 osób w meczecie hebrońskim, ranił 200. Póżniejsze manifestacje krwawo zgniecione przez Żydów. 23 ofiary i setki rannych.
- Masakra w Jabalii - 28.03.1994 - żydowski bezpieczniak otwiera ogień zabijając 6 i raniąc 49 palestyńskich aktywistów. Ranni byli wyciągani z samochodów i zabijani strzałem w głowę.
- Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994 - 11 Palestyńczyków zbitych, 200 rannych.
ITD.
studentMIM / 2009-01-09 16:04 / Tysiącznik na forum
wybacz, ale tym razem próbowałem znaleźć źródło do tych danych i (poza forami, które jako źródło informacji nie są przydatme) wygląda na to, że google o tym nie wie
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:28
Cos slabo szukales.

Zajelo mi 5 minut aby znalezc info o masakrze w meczecie Ibrahima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Baruch_Goldstein

Co prawda wikipedia jest zrodlem bardzo jednostronnym ale faktow nie da sie ukryc.
studentMIM / 2009-01-09 16:33 / Tysiącznik na forum
1. do innych nie znalazłeś?
2. do tego zaś:
"Pozostali przy życiu Palestyńczycy zlinczowali terrorystę, kiedy zmieniał kolejny magazynek. Mimo że władze izraelskie wiedziały, kto zabił Goldsteina, nikt nie został postawiony przed sądem za jego zabójstwo. "
Co oznacza, że Izrael nie chciał karać Palestyńczyków za lincz, który jest przestępstwem.
Izrael nie odpowiada za jednego psychopatę, a musisz przyznać, że tu zachował się dobrze.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:40

1. do innych nie znalazłeś?

Zrob to sam i nie wykrecaj sie ze nie mozesz znalezc.

"Pozostali przy życiu Palestyńczycy zlinczowali terrorystę...

I to jest wlasnie przyklad zydowskiego terrorysty samobojcy.
Wchodzac tam z bronia w celu zabicia jak najwiekszej liczby Palestynczykow wiedzial ze tego nie przezyje. Nie uzyl dynamitu bo chcial miec przed smiercia satysfakcje z obserwowania smierci swoich ofiar.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 01:23
Zaczynasz cos krecic.

Nie wydaje mi się, aby prasa amerykaństa (ta z prawa -Fox i ta z lewa - CNN), ani Polska były stronami konfliktu.

Chcesz powiedziec ze zydowscy wlasciciele CNN, FOX i GW beda otwarcie krytykowac izrael za ludobojstwo na Palestynczykach?

Ciekaw, że sam zaznaczasz w swojej wypowiedzi, że był to incydent

Jak brakuje argumentow czepiasz sie slowek. Takich "incydentow" bylo wiecej (ten byl tylko ostatni) w przeszlosci poniewasz izrael stosuje calkowita blokade morska strefy Gazy.

artykuł 1

Chciales linkow do informacji ze izrael stosuje blokade strefy gazy.

artykuł 2

Wiec o co chodzi?

W Europejskiej czytałem...

A co to ma wspolnego z pytaniem?
studentMIM / 2009-01-09 10:28 / Tysiącznik na forum

Chcesz powiedziec ze zydowscy wlasciciele CNN, FOX i GW
beda otwarcie krytykowac izrael za ludobojstwo na
Palestynczykach?

Żydzi są wszędzie;P
Oczywiście, że chcępowiedzieć, że właściciele tych mediów poinformują, gdy Izrael będzie dokonywał ludobójstwa. Na razie czegoś takiego nie ma, więc nie ma o czym pisać

Jak brakuje argumentow czepiasz sie slowek.

Słowo incydent pojawiło się także w treści artykułu. I sama treść artykułu sugerowała, że był to odosobniony przypadek. Więc nie "czepiam się słówek", ale podaję kontrargumenty

Chciales linkow do informacji ze izrael stosuje blokade
strefy gazy.

Ok. Dostałem linki, że blokada jest. W jednym z tych linków było (co napisałem), że nie blokowano dostaw humanitarnych


Wiec o co chodzi?

chodzi o to, że ten artykuł nic nie mówi poza tym, że zwykli obywatele Strefy Gazy uważają, że to Izrael zerwał zawieszenie broni, a nie Hamas

A co to ma wspolnego z pytaniem?

To, że nie czytałem wypominania Bushowi (także w prasie europejskiej) kłamstwa apropos taktytki bojowników Hamasu. A gdyby to było kłamstwo, to najprawdopodobniej bym przeczytał
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-09 16:02

A gdyby to było kłamstwo, to najprawdopodobniej bym przeczytał

A Ty czytasz cala prase amerykanska i europejska?
A co z rosyjska, chinska, indyjska, japonska itd?
studentMIM / 2009-01-09 16:05 / Tysiącznik na forum
Nie. Ale jeśli wypomnienie tych słów Bushowi się tam znalazło, to proszę o link
Bormann / 83.175.140.* / 2008-12-29 19:32
GO IRAN GO !!!!!.
hyh / 85.221.146.* / 2009-01-04 12:19
iran nie moze ruszyc bo usa na niego sie czai i kazdy kto zaatakuje zydostwo bedzie uznany za popierajacago terroryzm
stad powinni wyslac na 1 ogien turcje ona tez pogoni papieza z watykanu -synagogi syjonizmu szatana przynajmniej tak interpretuje apokalipse i nostradamusa i fatime
jedynie rosja moze powstrzymac magoga - izrael bestie apokaliptyczna
rosja jako gog pokona ich na wlasnym terenie czyli wlasnie gaza albo ziemie izraela
mabus - obama pojedzie do azji by tam polaczyc sie z krolem azji chinami
zatem mabus us-chiny izrael kontra reszta swiata arabskiego + rosja
a potem bedzie powtorne przyjscie Chrystusa ktory osadzi perfidie bestii za ataki w DNI KIEDY DZIECIATKO SIE NARODZILO 25 GRUDNIA
Jestem wierzacym katolikiem i wierze ze Bog jest nierychliwy ale sprawiedliwy.
dfr4 / 78.88.248.* / 2008-12-29 23:03
na strefę gazy to by się przydał napalm i naloty dywanowe. I byłoby po problemie z Hamasem. Tak ze cztery dni... pomarzyć dobra rzecz.
hyh / 85.221.146.* / 2009-01-04 12:23
naplam juz stosuje najwiekszy terrorysta usa od lat rozumiem ze jestes zwolennikiem terroryzmu globalnego w wykonaniu usraela
proponuje Ci zastanowic sie czy hamas uzyl bobmby atomowej czy usa teroorysta globalny >?
czy hamas rzucal napalm w wietnamie , korei stosowal ultradzwieki itd
czy hamas stosowal bomby uranowe w iraku ?
czy hamas zabija dzieci ze szkoly wychodzace w gazie ?
Wapniak / 2008-12-29 19:31 / Tysiącznik na forum
..."Izraelski minister obrony Ehud Barak na specjalnej sesji Knesetu zapowiedział, że walka z Hamasem będzie toczyć się do ostatniej kropli krwi" - zgodnie z tradycją Masady i żołnierską przysięgą. Ciekawe w którym rzędzie, którą dziesiątkę zaszczyci on sam swoją skromną osobą?... Może lepiej by było gdyby dał przykład...
Jak zwykle: na "górze" kasa i toasty, na "dole" tylko do ziemi...
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-03 18:41

..."Izraelski minister obrony Ehud Barak na specjalnej sesji Knesetu zapowiedział, że walka z
Hamasem będzie toczyć się do ostatniej kropli krwi" - zgodnie z tradycją Masady i żołnierską
przysięgą

Do ostatniej kropli krwi palestynskiej.
Zgodnie z zasada ze w imie pokoju wymorduja wszystkich przeciwnikow.
jewimusl / 193.111.166.* / 2008-12-29 12:38
Konflikt izraelsko-palestyński jest tak skomplikowany i trudny że bez odniesień do historii trudno cokolwiek zrozumieć, tu nic nie jest białe ani czarne. Stawianie płytkich osądów jest bez znaczenia. Bardzo mi żal zwykłych mieszkańców po obu stronach: tu dzieci giną pod gruzami tam w szkolnym autobusie. Wielka polityka i interes państwa oraz rozpacz i żal utraconego państwa jest tu nadrzędnym celem. Wszystko to podlane fanatyczno religijnym sosem zmieszanym z obustronną nienawiścią podsycaną przez wieki. W tej grze to Izrael jednak rozdaje karty i nic tego nie zmieni
Jacqb / 2008-12-29 13:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prawda, prawda. taa .. dojrzała wypowiedź..
sheikh / 193.111.166.* / 2008-12-29 15:12
Sam lepiej napisz coś mądrego bywalcu
Jacqb / 2008-12-30 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mam wyrobionej opinii na ten temat, a powtarzać stereotypów czy poglądy innych nie lubię.
gerem / 193.111.166.* / 2008-12-29 12:24
Po pierwsze to Hamas jest winien całej tej tragedii:
1. ich celem jest zniszczenie Izraela (dzięki za takiego sąsiada)
2. kilka dni po zawieszeniu rozejmu wystrzelili kilkaset pocisków w stonę izraelską (fakt, małe szkody bo podobno pociski mizerne ale byc moze zdobędą bardziej groźne od "przyjaciół")
3. Autonomia jest skazana na to że warunki dyktuje Izrael i żadna organizacja terrorystyczna tego nie zmieni.
Pomimo to bardzo współczuję zwykłym Palestyńczykom tego dramatu
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-03 18:33
Przestan czytac tylko G.. Wyborcze i przestan powtarzac klamstwa mordecow.
To izrael pierwszy lamal postanowienia rozejmu jeszcze zanim sie on skonczyl.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7709603.stm
sdx / 217.147.104.* / 2008-12-29 15:49
a izrael oczywiscie bez winy ? zdejmij okulary ;)
szok / 86.142.248.* / 2008-12-29 11:27
ludzie ludziom zgotowali ten los.....okropne zdjecie, mam 3 letnie dziecko i nie wyobrazam sobie czegos takiego, TO JEST NIEYWOBRAZALNE, przy tym problem kryzysu i braku srodkow na luksusy to PRYSZCZ.
blond_milionerka / 86.142.248.* / 2008-12-29 11:25
a bushowscy amerykanie tylko raczki zacieraja,ze cos sie dzieje, co da zarobic..tylko glupie narody sie bija,madre sie godza i jednocza.
sc / 99.232.235.* / 2008-12-29 15:56
I nastepny raz wyglupilas sie super idiotyczna wypowiedzia. Skad w tobie babo tyle jadu?
kemikalbrader / 2008-12-29 10:49 / Bywalec forum
Palicie hipokryci dzisiaj gwiazdy dawida, ale kilka dni temu jak na izraelskie osiedla spadało po kilkadziesiąt pocisków mozdzierzowych dziennie to nikt nie palił półksiężyca i flagi palestyny.
oiu / 79.185.229.* / 2008-12-29 11:39
Bo tylko flagi z gwiazdą Dawida palą się najlepiej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy