Studemclo VAT/

Raynor / 83.27.211.* / 2005-11-30 21:26
Mam takie pytanie. Jestem studentem informatyki. Komputer jest moim podstawowym narzedziem do kontynuowania nauki.
Czy w takim razie mogę po zakupie komputera / ew spalnej części odbić sobie podatek VAT? Pytam się z ciekawości, gdyż teraz zmieniam zasilacz, i wezmie go na siebie moj kolega ktory prowadzi dzialalnosc gospodarcza.
Uwazam ze taka opcja powinna istniejc dla studentow, jednak nie jestem zoorietowany.
Oczywiscie posiadam nr. NIP.
Wyświetlaj:
silver / 2005-12-02 10:59 / Bywalec forum
Jeszcze rada dla rozumnych. W przypadku telepracy przysługuje zwrot kosztów zakupu komputera i za energię elektryczną. Tylko tu płaci pracodawca i nie ma to nic wspólnego z VAT.
RaynoR / 83.27.211.* / 2005-11-30 21:38
Qrcze, widze ze wczesniej narobilem ruzo bledow.
Chodzi o to ze zmieniam spalony zasilacz na nowy, i kolega bierze go na siebie, poniewaz moze odbic VAT.
Z gory dzieki za odpowiedzi.
silver / 2005-12-02 10:42 / Bywalec forum
Nie jesteś płatnikiem tego podatku, nie wypełniałeś deklaracji zgłoszeniowej VAT-7. Kolega ulegając Twojej prośbie popełnia przestępstwo. Przy pierwszej z brzegu kontroli taka faktura zostanie wyłączona z kosztów, no i będzie też kara.
silver / 2005-12-02 10:43 / Bywalec forum
A raczej jesteś płatnikiem, nie masz możliwości odzyskania podatku - tak to miało być.

Najnowsze wpisy