Forum Forum podatkoweInne

Swój wypełniony PIT znajdziesz w internecie. Ile to będzie kosztować?

Swój wypełniony PIT znajdziesz w internecie. Ile to będzie kosztować?

Wyświetlaj:
alveo1 / 89.66.69.* / 2014-01-23 13:50
Ciągle jakieś głupie pomysły na wydawanie publicznych pieniędzy z taka łatwością, bo to nie są ich pieniądze osobiste!!!
Mam dla Pana Ministrze pomysł, by wprowadził Pan to w życie:
1/ zlikwidować ta olbrzymią biurokrację i olbrzymie zatrudnienie w administracji.
2/ wprowadzić prosty podatek liniowy 10% dla wszystkich bez wyjątku, co pomoże zrealizować pomysł w punkcie 1 czyli zmniejszenie biurokracji o 50 %.
3/ uprościć podatki VAT, bo obecnie wprowadzone przepisy zmierzają do likwidacji wielu firm, szczególnie tych małych,
4/niski podatek 10% stanie się tak atrakcyjny, że zniknie szara strefa zatrudniania, a dla inwestorów z Polski zniknie chęć przenoszenie firm d rajów podatkowych.
5/ Zmienić wysokość składek ZUS na zasady podobne w Anglii, by wielu osobom opłacało się zakładać swoje firmy.
6 Zacząć myśleć, myśleć, myśleć nim coś zacznie się robić w każdym temacie. To podstawa!!!
alveo1 / 89.66.69.* / 2014-01-23 13:25
Proponuję zamiast wprowadzania idiotycznych ograniczyć wydatki w administracji i zwolnić część biurokratów m,in w Urzędzie Skarbowym, Izbie Skarbowej i Ministerstwie Finansów ok 50% ogółu. Jest ich zdecydowani za dużo zastanawiają się tylko, co by tu jeszcze zrobić , by dołożyć po kieszeni podatnikowi!!!
Dość tych głupich pomysłów i szastania publicznymi pieniędzmi!!! Precz z takim ministrem!!!
alveo1 / 89.66.69.* / 2014-01-23 13:20
Chory pomysł ...jak widać brak doświadczenia jego autora
Andrzej_1960 / 178.235.54.* / 2014-01-19 13:13
Niewielu skorzysta ale 80 milionów na pensje swoją drogą nie chodzi. Niech żyje PO.
zapytajnik / 89.229.168.* / 2014-01-17 13:28
Panie ministrze, czy nie lepiej byłoby przeznaczyć te 90 mln na bardziej zbożny cel niż marnować na takie przedsięwzięcie? Np na zakup sprzętu ratującego życie, czy stworzenie kilku-kilkunastu nowych miejsc pracy?
wyPITowany / 192.68.51.* / 2014-01-17 10:34
A ja mam to w głębokim poważaniu! Program znajdę w internecie, wypełniony formularz prześlę przez internet i nie będę musiał chodzić do ŻADNEGO WYSOKIEGO URZĘDU i tracić czas w kolejce. A na marginesie: KTO wypełni mój formularz w którym będę rozliczał się wspólnie z żoną, odliczał ulgi itp.?
michal.bak@gazeta.pl / 2014-01-17 09:43
Czyli de facto urzędas nie wypełni PIT tylko przepisze dane z PIT-11 a pozostałe dane i tak każdy będzie musiał uzupełnić sam. I sprawdzić to co urzędas wpisał do PIT, ponieważ oczywiście nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Faktyczne uproszczenie. kolejny sukces Donka.
EasyGo / 165.72.200.* / 2014-01-17 09:20
Srednio rozgarniety czlowiek bez problemu radzi sobie z wypelnieniem PIT-a...od wielu lat robie to i korzystam takze z systemu e-Deklaracji...

Jesli cos nalezaloby zmienic to uproscic system e-Deklaracje gdyz co roku gdy posylam PIT-y cos jest zmienione i konieczna jest instalacja nowej wtyczki itd...watpie jednak czy potrzeba na to az 90 milionow...
Bernard+ / 188.117.142.* / 2014-01-16 19:03
Wszystkie pomysły rządu Tuska są wymyślane dla robienia dobrego wrażenia to tylko PR. Zapowiedzi reform które mają być realizowane za 2 następne kadencje i na dalsze lata. oto specjalnosc wielkiego zapiwiadacza małych udawanych reform. Rząd Tuska zabiera się tylko za sprawy dość proste i dla siebie wygodne a całkowicie olewa jakiekolwiek reformy usuwające żródło patologi w panstwie w tym ogromną patologię w systemie podatkowym który po kolejnych komplikacjach stał się już wielkim chaosem zamiast być systemem słuzącym do zapewnienia dochodów budżetowi. przypomnę tylko wiele miesiecy trwało przygotowywanie jednego okienka dla rejestracji działalnosci gosapodarczej i co czy to poprawiło kondycję Polskich Mikroprzedsiębiorców? Podatki powinny być ściągane w sposób tani ale sprawiedliwy. tymczasem system podatkowy stał się polem walki urzędasów z podatnikami o to kto kogo przechytrzy. Urzędnicy są premiowani za niezgodne z prawem ściąganie dodatkowych podatków przez wymyślane karkołomne interpretacje zawiłego prawa a podatnik aby mieć pieniądze na życie musi ukrywa swoje obroty i dochody przed hordą pazernych urzędasów. A poprawę można zrobić przez kasację durnych przepisów, aby prawo podatkowe było prostsze i efektywniejsze.
pacjent / 178.37.201.* / 2014-01-16 22:01
trafna uwaga a czy nie lepiej te 90 mil. wydac na szpitale ? oczywiscie nie mam na mysli pensji ale dla pacjentów zeby nie czuli się jak zło konieczne .
jajakubek / 46.134.110.* / 2014-01-16 17:29
Nareszcie!
W niektórych krajach UE (np. Hiszpania) taki system już od dawna działa i nie słyszałem aby ktoś się na to uskarżał.
Nie podoba się PIT wypełniony przez US?
To składasz swój i jest jak było.
esu / 78.8.107.* / 2014-01-16 15:53
"PIT-y wypełnią za nas urzędnicy skarbowi, a wszystkie dane znajdziemy na swoim profilu w internecie."

Czyli co wpiszą tam co im się żywnie podoba bez mojej wiedzy i zgody i to co tam wpiszą wszyscy zobaczą w internecie i będą myśleć że to moje dochody???

Co tu jest grane??????
e-Podatnik / 89.74.184.* / 2014-01-16 16:13
Pomyśl,zanim napiszesz takie pytanie-opinię! Już obecnie możesz sobie wypełnić swój e-PIT w eDeklaracje; autoryzujesz się kwotą przychodu w PIT z poprzedniego roku, jeśli to pierwszy Twój e-PIT z eDeklaracje. Potem masz już swój profil na serwerze MF - i tylko (w miarę potrzeb) aktualizujesz na kompie kolejne wersje eDeklaracje. PIT-a wypełniasz i wysyłasz elektronicznie z Edeklaracje, za UPO - już bez rejestracji, odbierasz na kompie Twoje UPO i olewasz temat, najwyżej dopłacasz zaległość (niedopłatę) albo otrzymasz zwrot nadpłaty na swój rachunek, wcześniej zgłoszony w US, nie trzeba tego ponawiać, jeśli nie zmieniamy (Urzędu Skarbowego- nie wiem czy przeprowadzka podatnika - wymaga aktualizacji jego konta bankowego - w nowym US?) i banku.
sadownik / 2014-01-16 15:25
Na jaką ch.....ę chwalić się tym co jeszcze nie zaczęte. I tak to egzaminu nie zda.
antre / 94.42.189.* / 2014-01-16 13:05
czym oni tam w rządzie się zajmuja na pensyjce 20 000 zł. ?
rupert270 / 213.186.79.* / 2014-01-16 12:21
Sam potrafię to zrobić panie Szczurek. Wszyscy których zman również. Wydawanie na to kupy pieniędzy to głupota. Chyba, że chodzo o zatrudnienie krewnych i znajomych w urzędach skarbowych, albo pan premier Tusk sam ma problemy z pit i myśli, że wtedy również wszyscy.
Zajmijcie się czymś pożytecznym (np. uproszczeniem przepisów podatkowych) a nie robieniem propagandowej zadymy. Jeśli ktoś ma poważne problemy do rozwiązania a jest za głupi, albo za leniwy, aby sobie z tym poradzić to wtedy pozoruje pracę robiąc jakieś rzeczy proste, mało przydatne ale za to nośne propagandowo. Niestety tak mi to teraz wygląda, chociaż chciałbym się mylić.
sisley / 213.77.28.* / 2014-01-16 16:11
Szczurek wpasował sie w styl Rostowskiego i Tuska. Jutro będzie super. Z tymi pitami to jednak przesadził; podejrzewam że ma problemy ze znajomoscią tematu; ale jak widać nie ma zachamowań aby obiecywać, szybko mu się rozwiązał język. Szczurek cudotwórca!
Książezbajki / 91.215.34.* / 2014-01-16 12:13
Jak znam życie i urzędników to ten pomysł jest nie realny w naszym kraju przynajmniej jeszcze około 20 lat. W obecnej sytuacji kiedy urzędnik za nic nie odpowiada, niszczy polska gospodarkę ile może, stara się uwłaczyć swemu chlebodawcy {podatnikowi } jak może, stara się w maksymalny sposób wykorzystać znajomości, sprzęt, wolny czas na załatwianie własnych spraw i w zdecydowanej większości nie wie o co chodzi to ten pomysł jest tylko po to aby umotywować te ogromne wydatki które i tak pójdą w błoto jak to już wiele razy było np w ZUS. Tragedia, bezsens,obłuda - to są urzędy,urzędnicy i cała budżetówka.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy