Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szef PiS krytykuje Unię. W imię konkurencji

Szef PiS krytykuje Unię. W imię konkurencji

Money.pl / 2011-02-22 12:54
Komentarze do wiadomości: Szef PiS krytykuje Unię. W imię konkurencji.
Wyświetlaj:
rs67 / 83.17.65.* / 2011-02-22 15:14
Konkurencja niemieckim portom jest zbyteczna. Stąd niechęć niemców do głębszego ułoźenia gazociągu. Za ileś lat nikt nie będzie pamiętał nieśmiałych protestów Polski. Będą wtedy opowiadać jaka to Polska jest zła bo chce narazić wspólnotę na koszty głębszego ułoźenia rury. Nikt tego nie zrobi a nawet gdybyśmy mieli środki na wszelkie przebudowy, pogłebianie to nie będzie możliwe. Mleko rozleje się teraz. Polityk musi przewidywać nie tylko najbliźszą ale i daleką przyszłość. Nasze nieśmiałe protesty ( a właściwie ich BRAK) to woda na młyn "zachodnim kapitalistom" ( - cytat z przemówienia W.Gomułki).
Zawsze byłem przeciwnikiem panów Kaczyńskich - ale czasami trzeba przyznać i im ( teraz tylko jemu) rację.
marynarz098 / 2011-02-22 14:22 / Tysiącznik na forum
Duze jednostki morskie przez ta nitke gazociagu nie beda mogly wplywac do naszych portow........ale czy teraz wplywaja???...Zalew Szczecinski musimy poglebic, musimy wybudowac port kontenerowy, i zmodernizowac to co juz sie zestarzalo.......a gotowka na te wydatki.....a kto wylozy, panstwo polskie???? ....przecierz nie mamy w kasie takich pieniedzy....
kaczorek ma motorek / 2011-02-22 15:41 / Tysiącznik na forum
Liczymy na ciebie marynarz098 że jako marynarz się wypowiesz bo w tym artykule publikowanym w Money .pl podają że „- Statki o zanurzeniu 13,5 metrów będą w stanie przepłynąć nad rurociągiem. Jedne z największych tankowców LNG - Q-Flex mają zanurzenie 12,5 metra. „...”Dodał, że jeśli Polska rozważa przyjmowanie statków o głębokości do 15 metrów, gazociąg może zostać jeszcze zakopany głębiej w dnie ..”
A ja się zastanawiam jak się to uda w przypadku jak taki tankowiec będzie musiał wejść do poru w warunkach sztormu fale wtedy sięgają 10 m a rekordowe 14 m
Powiedz nam jak to będzie w praktyce
marynarz098 / 2011-02-22 16:36 / Tysiącznik na forum
Ma pan racje, gdyby zakopac, bylo by ograniczenie tylko ze wzgledu na glebokosc do dna.
Przy takim stanie morza o jakim pan wspomina porty raczej sa zamykane, i stateczek poczeka, ale jesli puszcza nitke nad dnem.......dupa. Niebezpieczenstwo kolizji, koszta naprawy takiego rurociagu byly by przeogromne, nie dopuszczono by jednostek w rejon rurociagu, wiec i rozbudowa portow byla by niepotrzebna. Zakopac to jedyne rozwiazanie.
Ale o szmal sie rozchodzi i o opoznienia, wydaje mi sie tez ze taka sprawa powinna byc rozpatrywana w momencie projektowania nitki, teraz juz podczas realizacji takiego przedsiewziecia problemy beda sie nawarstwiac, nas Polakow nie zaproszono do rozmow w czasie projektowania, chyba nikt tez sie o to nie staral....nie wiem....projektowano ta nitke ladnych pare lat temu....co teraz mozna zrobic......zablokowac, niezgodzic sie.....ciekawi mnie to jakie wynikly by konsekwecje z takiej decyzji.
kaczorek ma motorek / 2011-02-22 15:43 / Tysiącznik na forum
proszę link masz tu marynarz098
Nord Stream nie będzie przeszkadzał statkom?
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord;stream;nie;bedzie;przeszkadzal;statkom,192,0,767936.html
marynarz098 / 2011-02-22 16:44 / Tysiącznik na forum
No tak jesli moga jeszcze zakopac byl bym za zakopaniem, w sztorm statki sztormuja i nie ma potrzeby na sile ich wyganiania lub wpuszczania do portu.Moga poczekac.
Wydaje mi sie ze o kaske idzie, zakopanie zwiekszy wydatki.
kaczorek ma motorek / 2011-02-22 20:51 / Tysiącznik na forum
Prawdę mówiąc nas koszty nie powinny obchodzić ponieważ odmówili nam nitki to jest ich inwestycja. Rura ma być a Port od dawna istnieje
marynarz098 / 2011-02-23 13:15 / Tysiącznik na forum
No tak, nie powinny, ale tylko w idealnym swiecie. A ze chodzi o szmal wielki to i presja na wszystkich zainteresowanych bedzie wieksza.......moze tez konflikt interesow, Niemcy i Rosjanie maja nitke bez nas, a my mieli bysmy miec gazoport bez nich.????? Uniezaleznimy sie troszeczke.
jake 1 / 93.105.64.* / 2011-02-22 14:10
Niech kaczor założy kontusz i jedzie na białym koniu do Brukseli wymachiwać szabelka.
ku pokrzepieniu / 199.48.147.* / 2011-02-22 15:34
a przy okazji niech zabierze ze sobą rudego, na ośle. Każdy właściciel białego konia, kontusza oraz szabli powinien posiadać własnego, przybocznego, błazna.
buc_pucybut / 2011-02-22 12:54 / Tysiącznik na forum
Ale jaka dominacja obok jest Hamburg Sud jemu jest niepotrzebna konkurencja tzw dwie pieczenie na jednym ogniu

Najnowsze wpisy