Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szejnfeld: Ustawa o zamówieniach publicznych nie zmniejszy bezrobocia

Szejnfeld: Ustawa o zamówieniach publicznych nie zmniejszy bezrobocia

Wyświetlaj:
Bernard / 83.22.29.* / 2006-02-14 11:19
Nie ma jednej sprawy, której naprawienie lub udoskonalenie wystarczy, aby Polska zaczęła szybciej rozwijać się w kierunku bogatszego i szczęśliwszego społeczeństwa. Bo, po co mi bogate państwo z ogromnymi kwotami budżetu, jeżeli 27% społeczeństwa żyje w ubóstwie, bo posiada dochody poniżej 50% średnich dochodów. Dlatego należy poprawiać i doskonalić wszystko, co źle funkcjonuje, ale niebezpiecznie jest zmieniać 100% czegoś, co źle funkcjonuje, w 15% bo po zmianie nowych błędów może być znacznie więcej. Dlatego poniższe gorące spory ideologiczno polityczne są stratą czasu, bo są nie na temat. Przecież nie jest tak, że w Polsce tylko realizowane są inwestycje finansowane ze środków publicznych a tego obszaru inwestycji dotyczy ustawa. Jeżeli spojrzycie do statystyk, UE to Polska ma jeden z najniższych wskaźników przeznaczania środków budżetu na inwestycje. Czy zmiana ustawy spowoduje, że będzie więcej pieniędzy na budowę dróg oczyszczalni ścieków czy innych potrzebnych dla rozwoju gospodarki obiektów? Z tego nie będzie ani grosza więcej zmiany mogą jedynie skrócić czas od ogłoszenia przetargu do rozpoczęcia prac. Ale nie będzie przez to więcej pieniędzy na budowanie by ogłaszać więcej przetargów. Jeżeli jednak coś w tej materii funkcjonuje źle to jest to rola fachowców, aby to poprawić i monitorować czy wprowadzone zmiany rzeczywiście przyniosły korzystne efekty i należy prowadzić dyskusję o szczegółach funkcjonowania systemu zamówień publicznych a nie obrażać kogoś, że nosi inne nakrycie głowy lub chodzi albo nie do tego czy innego kościoła, bo to tylko powoduje stratę energii, która powinna skupić się na pracy dla wspólnego i osobistego dobra.
ciekawy / 212.14.5.* / 2006-02-14 08:40
Inaczej skomentować powyższych słów się nie da. Kim jest pan Szejnfeld, że ma czelność twierdzić, iż posiadł patent na mądrość i rację ? Podobnie jego partyjka ? Dlaczego zdaniem tych oszołomów jedynie PO wie co dla kraju i Polaków jest dobre ? Tak było za UD, UW i teraz PO. Nie wiem jakim cudem udaje się Tuskowi trzymać za gardło tylu inteligentnych ludzi (w PO ich nie brakuje). Mam nadzieję, że już niedługo się obudzą.
Norbert / 83.18.119.* / 2006-02-13 23:44
Ciekawy jestem czy ktorys z powyzszych komentatorow wie o czym jest temat?
Zamowienia publiczne to jest moi drodzy Polacy (a moze Polaczki?). Skupcie sie na problemie, robocie a nie na klotni. Ja stosuje ustawe na codzien i wiem, ze zmiana jest konieczna ale na szczescie nie ta zaproponowana przez Rząd "Belki" i "Marcinkiewicza". Wracajac do polityki moge tylko powiedziec, ze wstydze sie byc polakiem! Marzę by być Polakiem i kochac Ojczyzne oraz miec perspektywy w tym kraju dla mojej Rodziny. Zadna z partii w Polsce nie da mi tego bo "Polacy to cwaniaczki, pijaki i zlodzieje". Wolnosc nas zniszczy - tak jak to zwykle bywalo w przeszlosci... Zycze wszystkim wiecej pokory i szacunku dla kazdego czlowieka - rowniez samemu sobie. Pozdrawiam,
odchudzony / 87.206.192.* / 2006-02-13 22:41
czytanie i komentowanie takich artykułów staje sie bezsensowne
sulcia / 212.182.94.* / 2006-02-13 18:20
Zarozumiały,arogancki i bezczelkny typek .
Skąd u niego tyle zapiekłości i nienawiści ,a można by spokojnie rzeczowo i z kulturą .Wpisuje się swoimi wypowiedziami w kampanię antypisową.
Czekam na koalicję POSLD, tamu Panu taka koalicja nie przeszkadza za pieniądze wszystko powie i zrobi.
Antymonetarysta / 83.19.34.* / 2006-02-13 22:03
I jaki z niego prorok - zamówienia publiczne zrobiły za czasów Keynesa z załamanej gospodarki USA najsilniejszą gospodarkę świata, ale w Polsce nawet bezrobocia nie zmniejszy...
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-02-14 00:39
A ty jesteś lepszy mój drogi? Z Twojego komentarza widać wyraźnie, że chętnie byś wrzeszczał: " bić mohera". Na razie tylko argumentujesz, że to same półgłówki. Aby nie było nieporozumień, wyjaśniam, że w kościele byłem ostatnio 20 lat temu. W odróżnieniu jednak od ciebie staram się szanować wszystkich ludzi i ich poglądy. Powinieneś zmienić swój nick bo z takimi poglądami nie przynosisz chluby liberałom.
Moccherek / 83.23.226.* / 2006-02-13 18:58
Po pierwsze to "robienie w portki" z powodu zagrozenia stołków zmusza takich popieraczy i wspieraczy "wiecznej przekretowej pajęczyny" jak: jliber do używania nazw "poniżej pasa".
Trochę kultury gdy piszesz o czyms czego nie znasz i nie rozumiesz.
No i nie obrażaj porządnych ludzi.
Nie słyszałem aby ktoś w "mocherowym berecie" mówił zle o Żydach, chybaz że o złych ludziach mających pochodzenie żydowskie.
O tych, którzy bezpodstawnie oskarzają KSIĘŻY i KATOLIKÓW o coś, czego nie zrobili, że nie wspomnę o kilku artykółach w GAZECIE np.:o KSIĘDZu Jankowskim.
Miało to miejsce ok. 2 lata temu a do dziś nie słyszę przeprosin za fałszywe posadzenia.
Gdyby ktoś tak pomówił np.:Szewacha W. o podobne czyny jak to opisała GAZETA o Księdzu Jankowskim to chyba Michnik przestałby się jąkac albo odjęłoby mu ze złości całkowicie mowę.
" Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
Twoja LOGIKA Panie jliber to logika jak ktoś juz tu raz napisał logika KALEGO.
Polacy z pod znaku "Mocherowych beretów" to KWIAT POLSKI i jednocześnie SÓL TEJ ZIEMII a to wyśmiewane RADIO to napewno nasze POLSKIE RADIO w przeciwieństwie do TYCH mówiących jedynie w języku polskim.
To, ze PO jest winne braku większosci w Parlamencie,
to fakt.Czyż nie oszukali wyborców, którzy wierzyli, że powstanie koalicja PO-PiS.
Oni zabrali zabawki i poszli z piaskownicy.
Tu nikogo nie potrzeba posądzać, to jest faktem a wyborcy widzą obrażonych TUSKÓW, MARYSIE i innych KOMOROWSKICH.
Nie chciałbym posadzac w stylu GAZETY wierchowki PO o to, że nie po drodze im z PiS, które chce naprawy państwa, bez której to naprawy nie można myśleć o skutecznym przeprowadzeniu jakichkolwiek reform w państwie.
Sprawiaja ONI takie wrażenie, jakby bliższa im była obrona polityki krętactw i nadużyć SLD aniżeli realna naprawa panstwa.Chciałbym wierzyć, że sprawiają tylko takie wrazenie.
Panie jliber!
Mocherowe berety jak Pan nazywa uczciwych, porzadnych
ludzi to nie BRUNATNE KOSZULE aby domagali sie "bij żyda".
Nie zaprzeczy Pan, ze największy autorytet nie tylko POLAKÓW, Jan Paweł II , naczelny przedstawiciel takich MOCHEROWYCH BERETÓW mieszkał i wychowywał sie z ŻYDEM i szanował go do śmierci.
Podobnie jest z Katolikami słuchaczami RM.
A jeśli chodzi o bogatych- uczciwie dorobionych a nie tak jak PĘCZAK i jego setki a nawet tysiące KOLESIÓW ze Starachowic i małych wiosek to ma Pan rację.
Należy postąpić z nimi w myśl elementarnej sprawiedliwości społecznej- nie bić! ale osadzic w myśl nowego prawa innego niz to, które dla siebiei pod siebie tworzyli.
To jest LOGIKA, która dociera do porządnych ludzi.
anns / 83.26.207.* / 2006-02-13 14:30
Ciekawy wywiad, ale drobna uwaga: demokracja jest
czymś bardzo nowym, trwajacym mniej wiecej dwa stulecia, a nie "kilka tysiacleci" (Chyba, że mamy na mysli jakies bezposrednie lokalne demokracje plemienne, ale wtedy nie ma co mowic o ustawach).
W tym lapsusie przejawia się bardzo optymistyczne przekonanie, że demokracja jest, a wiec ii bedzie ZAWSZE.
Nic bardziej złudnego. To nie jest coś danego, ale coś, o co należy dbac, jesli przedstawia dla nas wartość. Nie łudźmy się - może zniknac szybciej niż wyobrażailibysmy sobie w najczarniejszych snach
Axon / 158.75.209.* / 2006-02-14 08:22
A o starożytnej Grecji to się w szkole nie uczyliśmy?
Choć zgadzam się, że nasze przyzwyczajenie do demokracji wydaje się nieco dziwaczne biorąc pod uwagę, że mamy ją w tym kraju od niecałych 20 lat...

Najnowsze wpisy