Forum Polityka, aktualnościKraj

Szpitale staną się spółkami

Szpitale staną się spółkami

Money.pl / 2008-01-06 13:49
Komentarze do wiadomości: Szpitale staną się spółkami.
Wyświetlaj:
terka / 2008-01-06 15:37
Reforma służby zdrowia to trudna sprawa. Nie wiem czy pamiętacie jak kolejne ekipy nowowchodzących prezydentów USA trudzili się bezskutecznie nad problemem.
Tam też narzekają na służbę zdrowia.
Prawdą jest, że u nas tragedią jest zachorować.
Bardzo trzymam kciuki za PO.
............... / 89.76.131.* / 2008-01-07 02:40
Wcale nie. Reforma OPIEKI zdrowotnej wcale nie jest taka trudna. Decyzje jakie trzeba podjąć są jednak niepopularne:
- współpłacenie
- likwidacja monopolu nfz - wprowadzenie prywatnych ubezpieczycieli - koniec z darmowym leczeniem dla rolników, pseudo-rolników i bezrobotnych,
- wprowadzenie koszyka świadczeń gwarantowanych z prawdziwego zdarzenie, a nie spisu praktycznie wszystkich znanych procedur by Religa&Piecha bez uprzedniej wyceny procedur (do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jak oni byli w stanie stworzyć koszyk bez wyceny procedur i stwierdzić, że brakuje iluśtam miliardów złotych)
- trzeba rozważyć udział państwa w leczeniu chorych np. onkologicznych - to są astronomiczne kwoty i mogłoby się okazać, że większości społeczeństwa nie stać na wykupienie odpowiedniej polisy
- przynajmniej częściowa prywatyzacjia szpitali
- ułatwienie dostępu do specjalizacji młodym lekarzom - 75% specjalistów w Polsce ma już powyżej 50 lat.
Floyd / 2008-05-10 11:24 / Tysiącznik na forum
Szanował bym tę wypowiedź gdybyś jednak dodał :" A, kto nie ma kasy niech zdycha.", to było by przynajmniej uczciwe. Jeżeli tego nie napisałeś to jesteś zwykły drań.
man13 / 2008-05-10 14:11 / Tysiącznik na forum
Masz jednak w sobie zbyt wiele z Dorna, Floyd.
Floyd / 2008-05-10 16:14 / Tysiącznik na forum
A, wiesz jak tłumaczyli się w Norymberdze hitlerowcy?
"Ja o niczym nie wiedziałem." - to najprostsze i najwygodniejsze usprawiedliwienie,niestety czasem też zawodzi.
Najlepiej nic nie wiedzieć, udawać, że się nie rozumie, przemilczać, chować głowę w piasek itd. itp.
man13 / 2008-05-10 18:10 / Tysiącznik na forum
Czego Ty/Oni nie wiedzą?
Ty jesteś opętany jakąś wizją braku publicznej opieki medycznej. Tak jak byś mieszkał w innym kraju.
Chcesz udowodniś że nie wystarczy publiczny ubezpieczyćiel, że potrzebny jest jeszcze publiczny szpital. publiczne labolatorium, publiczne pogotowie, publiczne zakłady farmaceutyczne. publiczne apteki, publiczne uczelnie medyczne i dopiero wtedy można mówić o dbałości o pacjenta?
TO JECT CHOROBA I TRZEBA SIĘ LECZYĆ
Floyd / 2008-05-10 19:22 / Tysiącznik na forum
Nie mam zamiaru być don Kichotem i walczyć z wiatrakami, Wiem co to jest normalność i widzę rzeczywistość, a nie fantazjuję. Czasami jakaś gazeta napisze na ostatniej stronie,ile tam pacjentów np. nie wykupuje leków. Słyszę jak jest w zakładach stomatologicznych.: "ja to mogę panu zrobić za darmo, ale wie pan po dwuch tygodniach wyleci" itd. itd. Tak będzie też wyglądało w szpitalach? "Za to co płaci NFZ to pan pożyje jeszcze 2 tygodnie, a jak pan chce dłużej to... wie pan". Kogo to jednak intereuje, to już nie jest problem polityczny. Jest normalnie. Co bardziej wrażliwi pokiwają głowami ze współczuciem i tyle. Jest normalnie. Czy ktoś czuje się winny, odpowiedzialny? Oczywiście, że nie i ja też nie. Wkurza mnie jednak czasami ta hipokryzja takich co to są tak bardzo wrażliwi, że nie utną rybce główki bo gotowi są płakać nad jej losem, a głoszą poglądy o wiele bardziej drastyczne i zamykają oczy nie widząc problemu.
Moim skromnym zdaniem takie zmiany powinno się przeprowadzać za 20, 30 lat gdy wymrze pokolenie które będzie najbardziej poszkodowane w tym względzie, a które sobie najmniej na to zasłużyło bo żyło i pracowało w zupełnie innym systemie. Dzisiaj często jest bezradne, a przynajmniej część z nich. Ja przynajmnej nie zamykam oczu, a to jak widać oznacza, ze jestem wariatem czy opętanym. Najgorsze zaś, że sam nie widzę dobrego rozwiązania. Życzę dobrego samopoczucia i tzw. normalności. Ta normalność polega też na tym, że poważny ekonomista mówi w TV:"..wprawdzie ceny rosną, ale zarabiać BEDZIEMY więcej." i mówi do 38 milionów, też nie widząc problemu.
man13 / 2008-05-11 00:22 / Tysiącznik na forum
Zartówno Ty jak i ten ekonomista stwierdzacie fakty:

.wprawdzie ceny rosną, ale zarabiać BEDZIEMY więcej."


Czasami jakaś gazeta napisze
na ostatniej stronie,ile tam pacjentów np. nie wykupuje leków. Słyszę jak jest w
zakładach stomatologicznych.: "ja to mogę panu zrobić za darmo, ale wie pan po
dwuch tygodniach wyleci" itd. itd. Tak będzie też wyglądało w szpitalach? "Za to
co płaci NFZ to pan pożyje jeszcze 2 tygodnie, a jak pan chce dłużej to... wie
pan". Kogo to jednak intereuje, to już nie jest problem polityczny. Jest
normalnie. Co bardziej wrażliwi pokiwają głowami ze współczuciem i tyle. Jest
normalnie. Czy ktoś czuje się winny, odpowiedzialny? Oczywiście, że nie i ja też
nie.


A z faktów przytaczanych przez Ciebie wynika że trzeba prywatyzować by uniknąć obecnych błędów gdzie w "państwowym" pracownik kręci "prywatnie" lody.

Jeśli jednak tego nie pojmujesz to
Życzę dobrego samopoczucia i tzw.
normalności.
Floyd / 2008-05-11 00:58 / Tysiącznik na forum
Jestem ciemny, nic nie rozumiem i najlepiej będzie jak się zamknę. Może nawet będzie dobrze machnąć ręką (róbta co chceta) i się podleczyć zgodnie z sugestią. Dobrze robi czasami lekarstwo procentowe, a jeszcze wesołe dziewczyny stroniące od zawiłości polityki. Dolce vita :)
.................................. / 89.76.131.* / 2008-01-06 13:49
"Krzysztof Grzegorek zapewnił też, że Platforma Obywatelska nie ma w planie wprowadzania dopłat do służby zdrowia bezpośrednio z kieszeni pacjenta tak, jak to zrobiono w Czechach."

A ja miałem nadzieję, że PO wprowadzi coś sensownego....
damianczu / 2008-01-08 08:47
Właśnie ta odpłatność by spowodowała, że u mnie w przychodni te babcie co przychodzą na ploty do swojwj Pani doktor zastanowiły by się. I nie tylko one. Może faktycznie jest to sposób na zmniejszenie kolejek? Cżłowiek powienien iść do lekarza jak jest chory a nie jak mu się wydaje że jest chory.
płotka123 / 2008-01-06 17:41
Pamiętacie jak w kampanii wyborczej Tusk się tego wypierał? To nie tak dawno przecież... Ale on się wyparł także i własnego dziadka dla iluzorycznej kariery...
~Kris / 2008-01-06 22:12 / Tysiącznik na forum)
Przekształcenie w spółkę prawa handlowego nie oznacza prywatyzacji, a szkoda.

Najnowsze wpisy