Forum Polityka, aktualnościKraj

Sztab Komorowskiego: PiS będzie unikał debaty

Sztab Komorowskiego: PiS będzie unikał debaty

Wyświetlaj:
lowicki.grzegorz / 79.190.242.* / 2010-06-30 07:26
To na razie Bronek wychodzi na palanta - sam sobie zaprzecza, chwali się czymś czego nie ratyfikował, oskarża poprzednika o coś czego nie zrobił ... odgrzewa ludziom zielone ze starości kotlety wyborcze ...

szkoda tylko gadać dla mnie żyrandol to już trupo polityczny a jak przegra wybory to pójdzie na dno bo Tusk go zniszczy - ostatnią ostoję opozycji w swojej partyjce
wczoraj / 2010-06-30 00:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PO popełniło duży błąd, gdyby wybrało Sikorskiego to Kaczyński by przegrał z kretesem
rty / 83.6.112.* / 2010-06-29 23:19
PawKAh WSZYSCY SĄ LUDZIE WIĘCEJ WYKSZTAŁCENI I MNIEJ A KOMOROWSKIEGO POPIERA CAŁY ARESZT TO SĄ LUDZIE Z WYROKAMI MOŻE BYŚ ICH SPYTAŁ CZY ROZUMIEJĄ TO
PawKah / 2010-06-29 23:09
Czytając wasze komentarze widać czarno na białym, że Jarosława popiera lud prosty, zawistny, nienawidzący, fanatyczny i do tego ze słabą znajomością języka polskiego. Ale co się dziwić, jeżeli cała pozycja Jarosława budowana jest na rzucaniu oszczerstw nie popartych dowodami, wywoływaniu bezpodstawnych podejrzeń, obrażaniu, kłamaniu, posługiwaniu się półprawdami. A co najgorsze wszystko pod hasłem "ja jestem katolikiem". Ja też jestem katolikiem, ale w moim kościele uczą czego innego.
przyszłe pokolenia / 89.72.16.* / 2010-06-29 23:17
Demokracja ma to do siebie, że nie ocenia wyborców tylko wybieranych.

Każdy oddany głos się liczy. Ludzie prości, wykształceni, młodzi i starzy, mają prawo głosować.

Kolego, sam sobie wystawiasz cenzurkę.

Pamiętaj jesteś tu tylko gościem. Po tobie będą pokolenia. Warto wybrać osobę, która jest mężem stanu, nie boi się walczyć o interesy Państwa. Jesteśmy Polakami, Narodem dumnym i dużym.
PawKah / 2010-06-29 23:32
Oczywiście, że wszyscy wybierają i każdy głos jest tak samo ważny. Ale ja chcę usłyszeć prawdziwą krytykę Bronisława Komorowskiego. A jedyne co widzę na forum to inwektywy rzucane bez żadnego zastanowienia, a na dodatek pisane z błędami ortograficznymi. Dla mnie prawdziwą krytykę B. Komorowskiego byłyby zdania typu: "nie popiera prywatyzacji szpitali, czyli chce, żeby dalej kulała służba zdrowia i pacjenci umierali w kolejkach; jest za utrzymaniem KRUSu, czyli za socjalizmem; popiera finansowanie invitro z budżetu państwa" itp.
Oszołomowaty / 80.239.242.* / 2010-06-30 00:00
1. Wczoraj wprawdzie napisałem, że w debacie prezydenckiej wizerunkowo lepiej wypadł Komorowski ale analiza zawartości merytorycznej jego wypowiedzi nie pozwala napisać inaczej jak, „że w wypowiedziach Komorowskiego gafa goniła gafę i gafą poganiała”.

Zaczęło się od zaprzeczania Komorowskiego, że nie ma w naszym kraju podziału na Polskę A i Polskę B. Wystarczy spojrzeć w jakikolwiek rocznik statystyczny GUS i przeanalizować tabele z wartością PKB na jednego mieszkańca, a zobaczymy, że takie województwa jak mazowieckie, czy śląskie są 3 razy bogatsze niż województwo podkarpackie czy lubelskie.

Istnienie takiego podziału potwierdza również rozdział środków unijnych na politykę regionalną w latach 2007-20013 w wyniku którego województwa ściany wschodniej otrzymały 2 razy więcej środków na głowę mieszkańca niż wspomniane wcześniej województwa mazowieckie czy śląskie.

2. Później już było tylko gorzej. W części gospodarczej debaty Komorowski wypalił, że jednym z pozytywnych rezultatów tzw. jednego okienka wprowadzonego przez rząd Platformy jest skrócenie z 300 do 100 dni czasu przygotowywania inwestycji drogowych, podczas gdy wiadomo, że to skrócenie nastąpiło w wyniku przyjęcia tzw. specustawy, nad którą głosowanie w Sejmie prowadził właśnie Komorowski.

Zresztą skojarzenie jednego okienka służącego głównie do rejestrowania działalności gospodarczej ze skracaniem czasu przygotowania inwestycji powinno Komorowskiemu przynieść złoty laur w konkursie „na najbardziej błyskotliwe skojarzenie”.

Dalej było stwierdzenie Komorowskiego, że jeżeli on zostanie prezydentem to razem z rządem Tuska będą mieli 500 dni spokojnej działalności co pozwoli na zbudowanie 1000 km dróg. Jeżeli popatrzymy jednak na dotychczasową działalność rządu Tuska trwającą już blisko 1000 dni, a więc 2 razy dłużej to wyniki jego działalności w zakresie budowy dróg są bardziej niż skromne.

3.Zresztą w ciągu całej debaty Komorowski próbował być konkretny i swoje wypowiedzi wzbogacał liczbami, ale liczby te były przeważnie nieprawdziwe. Kilka razy mówił o 30% podwyżkach płac dla nauczycieli, podczas gdy do tej pory były to podwyżki zaledwie 16%, czy o środkach przeznaczanych na wojsko w wysokości 1,95% PKB podczas gdy z raportu NIK wynika, że 2009 roku było to tylko 1,81% PKB (około 1,7 mld zł mniej) co oznacza złamanie ustawy o finansowaniu sił zbrojnych przez rząd Donalda Tuska.

Parę razy Komorowski mówił o sukcesach rządu Tuska podając jako przykłady tych sukcesów dokonania rządu Jarosława Kaczyńskiego. Mówiąc o wzroście nakładów na ochronę zdrowia z 36 mld zł do 58 mld zł w Narodowym Funduszu Zdrowia zapomniał że tego przyrostu z 36 mld zł do 54 mld zł dokonał właśnie rząd Jarosława Kaczyńskiego, podobnie zresztą jak znaczącego wzrostu płacy minimalnej.

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2007 płaca minimalna na 2008 rok wzrosła z 936 zł do 1126 zł, a więc o ponad 20%. Był to najwyższy jednorazowy wzrost płacy minimalnej w całym dziesięcioleciu.

4.Komorowski uciekając do przodu i kierując się podpowiedziami piarowców w ostatnich 30 sekundach debaty wyjął kartkę z 2006 roku i próbował dowodzić,że Kaczyński jest za odebraniem dopłat bezpośrednich rolnikom (chodziło o to,żeby tej informacji Kaczyński już nie zdążył sprostować w ramach debaty. Wystarczy wziąć do ręki program rolny PiS z kampanii wyborczej 2007 roku czy późniejsze programy rolne tej partii, żeby zobaczyć ,że PiS a więc i jego szef są nie tylko za utrzymaniem dopłat bezpośrednich ale także za ich wyrównaniem do poziomu otrzymywanego przez rolników niemieckich czy francuskich.

W roku 2013 kiedy dopłaty dla polskich rolników będą wynosiły już 100% to na hektar w Polsce będzie to ok. 190 euro, a w Niemczech aż 330 euro. Że Komorowski jest fałszywym obrońcą polskich rolników najdobitniej świadczy fakt, że problem wyrównania dopłat nie jest jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w II połowie 2011 roku, choć rząd Tuska przygotował tych priorytetów aż 5.

Ten wśród tych pięciu się nie znalazł mimo że to sprawa fundamentalna dla sprostania przez polskich rolników unijnej konkurencji ,a i dla finansów kraju niesłychanie ważna bo dzięki temu wyrównaniu polska wieś otrzymywała by przynajmniej 1,2 mld euro rocznie więcej niż do tej pory. Wyciąganie pożółkłych papierów z przed 4 lat w sytuacji kiedy nie pilnuje się zawartości tych obecnie przygotowywanych przez własny rząd wyniku czego rolnicy mogą nie dostać dodatkowego 1 mld euro rocznie, a także będą mieli kłopoty ze sprostaniem konkurencji unijnej jest nie tylko gafą ale dużej skali świństwem.

5. Wreszcie święte oburzenie Komorowskiego, że Kaczyński chce rozmawiać o trudnej sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi także z Moskwą. Przecież na forum Rady Europy gdzie Rosja odgrywa znaczącą rolę o przestrzeganiu praw człowieka ( a więc o sprawach mniejszości w różnych krajach w tym na Białorusi) rozmawia się od lat.

Rozmawia się o tym także w relacjach dwust
PawKah / 2010-06-30 08:42
I tak możemy się spierać, że ten powiedział coś co można zinterpretować tak albo tak, a ten drugi co innego. Ktoś popierający B. Komorowskiego może wypominać J. Kaczyńskiemu, że "nikt go nie przekonana, że białe jest białe, a czarne jest czarne" albo że zachęcał do głosowania na PO, a o gafach L. Kaczyńskiego już lepiej nie wspominać. Dlatego kiedy będziemy wrzucać do urny kartę do głosowania trzeba popatrzeć na fakty. A fakty dla mnie są takie, że J. Kaczyński zarzekał się, że nie będzie premierem, jeśli jego brat będzie prezydentem, że wyniósł Leppera do władzy i potem urządził nam cały cyrk z dymisją i przywracaniem go do łask. Dlatego głosuję na Komorowskiego, bo nie słyszałem żadnego konkretnego zarzutu przeciwko niemu.
Poza tym wybór J. Kaczyńskiego oznacza, że w kraju nic się nie zmieni, bo absolutnie każda ustawa będzie zawetowana. A to z kolei będzie oznaczać, że jedyną partią rządzącą zostanie SLD.
Tak więc jestem za oddaniem całej władzy po raz pierwszy od dłuższego czasu w jedne ręce. Niech przeprowadzą swoje liberalne reformy i ocenimy przecież już niedługo. Za niecały rok wybory parlamentarne.
oblutatvp / 83.9.153.* / 2010-06-30 00:17
+ dla Ciebie jedyna taka wypowiedź od dłuższego czasu, owszem może i piszesz prawdę , jednak nie jest to 100% prawdy.

Uważam , że cały czas jarek i jego ludzie tą prawdę stawiają lustrzanym odbiciu , w innym świetle

np propaganda ze strony tvp - ludzie pisu ;]
Palikot u Szymona Majewskiego podczas żartów itd powiedział co powiedział ... każdy wie. Zobaczcie tylko ja TVP to wykorzystało. Wycięło kawałek z kontekstu , dobra oprawa i proszę bardzo mówią prawdę ? no mówią ale jak ją mówią to ma ogromne znaczenie !!

Dla mnie cala ta propaganda przez TVP to jak za komuny. Przecież Polska to wolny kraj !! A tu takie numery :|
Media - władza ale takie ich wykorzystywanie to jest cios poniżej pasa ze strony pis-u.

Dlatego większość ludzi jest oszukiwana przez pis i nie tylko np sekta rydzyka - biedny starsi ludzie ;/ tak pajają agresją ;/.

Pamiętajcie Polska to WOLNY KRAJ !! dlatego ktokolwiek byle nie Jarek ... . Dlatego głosuję na Bronka. Owszem może nie jest idealny ... ale 99% mniej kłamie i wykorzystuje naiwnych ludzi do zrealizowania swoich celów.

Podpisuję się tutaj pod jednym z użytkowników

NIE Jarkowi !! ;]
przyszłe pokolenia / 89.72.16.* / 2010-06-29 23:01
Wierzę w Polskę, dumnych Polaków i następne pokolenia. Postarajmy się pomyśleć bez podpowiedzi, kolegów, telewizji czy sąsiadów.

Na kogo zagłosować?

Mamy jeszcze czas, posprawdzajmy, poszperajmy. Wiedza jaką można pozyskać do czasu najważniejszych wyborów po 89 jest ogromna i potrafi przerazić.

Nie słuchajmy krzykaczy propagandowych haseł. Wystarczy odnieść się do czynów już"popełnionych" .

Są jeszcze zakątki w internecie gdzie posty nie znikają a niezależne media przekazują czystą informację. Bez konkluzji, prawdę.
Rossi / 62.233.167.* / 2010-06-29 22:33
Debata ma sens jezeli kandydaci mogliby zadawać sobie wzajemnie pytania, czy tak będzie zobaczymy.
Na pierwszą debatę Kaczyński przyszedł bez ściąg, Hrabia ze ściągami. czy były na nich odpowiedzi na pytania???
eme / 83.22.36.* / 2010-06-29 20:55
Komrowski podpinal sie pod szlachte a jest zwyklym kmieciem:):)
Ryszard W / 83.28.191.* / 2010-06-29 20:40
Ludzie , traktują nas , jak debili . Prezent powyborczy jest gotowy cyt" W I kw. 2010 r. deficyt rachunku bieżącego wyniósł 1 mld 64 mln euro, a zadłużenie zagraniczne ogółem Polski wzrosło w tym czasie do 205 mld 473 mln euro - poinformował Narodowy Bank Polski"

Obojetnie kogo wybierzesz przygotuj sie na oszczedzanie
sdgfsdgf / 24.114.255.* / 2010-06-29 20:46
KOMOROWSKI bez herbu ????:

http://niezalezna.pl/article/show/id/35909
sdvbngt56 / 195.116.98.* / 2010-06-29 19:59
Debata nic nowego nie wniesie,obaj będą przynudzać tak jak w niedziele.Wole obejrzeć któryś z meczów mundialu
...
www.tnij.org/nokautzakonnica
fer1132 / 24.114.255.* / 2010-06-29 20:33
PILNE:

http://niezalezna.pl/article/show/id/35973
Belwaw / 217.153.189.* / 2010-06-29 19:30
Mariusz Błaszczak ze sztabu PiS jej zarzuty nazwał niepoważnymi i zapewnia, że debata POWINNA się odbyć :) czyli jak kotek mu pozwoli :)
Każde słowo Kaczora odejmuje mu głosu
Student SGH / 81.190.30.* / 2010-06-29 19:00
Oczywiście, że Kaczyński będzie unikać debaty. On lubi "debaty" jedynie wśród swoich - wtedy czuje się bezpieczny. Lubi wówczas sobie nawet pokrzyczeć i postraszyć - wśród "obcych" nie jest już taki odważny. He, he.
wos / 83.6.112.* / 2010-06-29 23:07
KACZYŃSKI MORZE ROZMAWIAĆ ZE WSZYSTKIMI I O WSZYSTKIM MA GOŚĆ KLASĘ .......
arch / 2010-06-29 19:21 / Tysiącznik na forum
wytlumacz sie najpierw z tego co zrobiles w I kwartale 2010r:

Z opublikowanych danych NBP wynika , że zadłużenie zagraniczne ogółem Polski wzrosło w I kw. tego roku do 205 mld 473 mln euro z 194 mld 449 mln euro w ostatnim kwartale 2009 r. Z tego zadłużenie długoterminowe wynosi 149 mld 713 mln euro (po wzroście o prawie 3,7 mld euro), a krótkoterminowe 55 mld 760 mln euro (wzrost o ponad 7 mld euro).


W 3 miesiace zadluzyles Polske na 10 miliardow euro i masz czelnosc sie odzywac??????
Gdzie jest ta kasa??????
Mamy dlug wynoszacy 205 miliardow euro cala gospodarka sprzedana ,a ja sie pytam gdzie jest ta kasa?????!!!!

Jak myslicie, skad towarzysz olechowski ma majtek wart 17milionow?

Trzeba sie obudzic i nie dac soba manipulowac!Kupmy rzadzacym i zasiadajacym w sejmie od 1989 rou bilet na syberie bez prawa powrotu,albo wyjdzmy na ulice,bo tak dalej byc nie moze,no chba,ze chcecie miec druga grecje.
Jest jeszcze Korwin,ale on nie jest przystojny i niewyraznie mowi,wiec nie mozna na niego glosowc.....
zby79 / 79.163.242.* / 2010-06-29 18:57

Dzisiaj okazuje się, że jest nowa scenografia, za stołem, bardzo niekorzystna, niepozwalająca kandydatom pokazać swojej dynamiki

Czyli co? Komorowski chciał biegać?
@@@ / 89.77.200.* / 2010-06-29 19:15

Czyli co? Komorowski chciał biegać?

NIe, on chce miec mozliwosc podejscia do Kaczynskiego i zakneblowanie mu ust bo przekszykiwanie go w pierwszej debacie nie przynioslo oczekiwanych rezultatow.
EDiS / 2010-06-29 18:52 / Tysiącznik na forum
Jeden nie wiedział, że miał dziadka w Wermachcie, a drugi nie wiedział, że nie jest hrabią.
arch / 2010-06-29 18:57 / Tysiącznik na forum
Dodatek do JANEK
Ojciec KomoRUSKIEGO dostał się do13 Kołobrzeskiego pp. Pod Kołobrzegiem był też, jak pamiętacie, JARUZELSKI. Dziwi was teraz poparcie Jaruzela ? Bo mnie już nie. Sam Komorowski chwalił się, że już w 1990 roku, kiedy miał pracować w resorcie obrony narodowej, wziął go na rozmowę Jaruzelski (wtedy prezydent) i - jak pisze - sam był zdziwiony, jak Jaruzelski znał przeszłość jego rodziny aż do 3 pokolenia.

-A jak się to stało, że urodził się na śląsku? A no proste. Z tego 13 Kołobrzeskiego pp (Wikipedia) rekrutowano zaraz po wojnie do KBW (Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego – były to same męty społeczne, formacja wspomagająca wprowadzanie systemu komunistycznego, walkę z Żołnierzami Wyklętymi, partyzantami, oporem antykomunistycznym), i wysyłano właśnie m.in. na Śląsk. Więc jego tatuś właśnie tak a nie inaczej dostał się na Śląsk. Jako podoficer do KBW.
I tyle....
jliber / 2010-06-29 19:11 / Tysiącznik na forum
A co z dziadkiem, skoro już duperelami się zajmujesz to pewnie wiesz.
tade / 83.2.33.* / 2010-06-29 18:00
Natury na długo nie oszuka się. Pierwszy zaczął skakać Hetman i tym zaskoczył Bonapartego. W środę Bonaparte ma jedyną okazję skutecznie ripostować i to wykorzysta nie będzie na nic zważał.
Zapowiada się całkiem dobra szopka. Guru kontra Guru.
garrote / 217.79.148.* / 2010-06-29 17:54
a czy PO zgodzi się na pytania zadawane sobie przez kandydatów?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy