Forum Polityka, aktualnościKraj

"Ta ustawa zachęca do aborcji w garażu"

"Ta ustawa zachęca do aborcji w garażu"

Money.pl / 2011-07-03 14:48
Komentarze do wiadomości: "Ta ustawa zachęca do aborcji w garażu".
Wyświetlaj:
moonlightshadow / 95.49.195.* / 2011-07-03 22:51
Ludzie powinni mieć pełnie praw decydowania o sobie.
Pilsener / 2011-07-03 19:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zmuszać kobiety do rodzenia niezależnie od sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu matki. I oczywiście kto jest za tym? FACECI. Bo oni są ekspertami w zakresie rodzenia czy ciąży. Ale to nie są mężczyźni, najczęściej to starzy PRLowcy którzy do niczego w życiu nie doszli, nie mają rodziny, konta w banku, nie muszą rodzić ani martwić się o przyszłość bo o nią już dawno zadbali podatnicy. Jedyne co rodzą to martwe urojenia.
student JSIM MIMUW / 212.87.13.* / 2011-07-03 19:43
Przypadek gwałtu jest rzeczywiście mniej oczywisty niż przypadek niepełnosprawności (o którym pisałem poniżej).
Jednak wyobraź sobie, że jakiś psychopata zamordował Ci rodzinę, Ciebie dotkliwie pobił i zamknął Cię w piwnicy razem ze swoim synem mówiąc, że ustawiony jest licznik, który wypuści Was po upływie 9 miesięcy. Zostawił Wam też tylko tyle jedzenia, że razem będziecie cierpieć głód (choć przeżyjecie).
Czy według Ciebie Twoja sytuacja uprawnia Cię do zabicia Twojego "współlokatora"?

Przedstawiona przeze mnie powyżej sytuacja jest bardzo analogiczna do ciąży w przypadku gwałtu. W obu przypadkach mamy do czynienia:
1. z ogromnym osobistym cierpieniem psychicznym
2. z niewinną osobą, która jest związana biologicznie z Twoim oprawcą
3. z niewygodami wynikającymi z pozostawienia tej niewinnej osoby przy życiu.
4. z możliwością rozstania się z tą osobą po 9 miesiącach (w przypadku ciąży można po prostu oddać dziecko)

Moim zdaniem w obu tych sytuacjach pomimo emocjonalnego cierpienia morderstwo pozostanie morderstwem. I choć taka sytuacja będzie stanowiła okoliczność łagodzącą to wciąż to będzie zbrodnia.

P.S. Insynuacje względem osób z którymi polemizujesz nie świadczą najlepiej o Twojej kulturze wypowiedzi
student JSIM MIMUW / 212.87.13.* / 2011-07-03 16:29
Ja się nie podpisałem pod tym projektem ustawy, ale go zdecydowanie popieram. W cywilizowanym kraju nie może być zezwolenia na mordowanie w zgodzie z prawem.


Dla mnie ta ustawa to nie jest ustawa o zakazie aborcji tylko o jej nakazie - w piwnicy, w drewutni, w garażu.

"Zakaz mordowania Żydów nie jest ustawą broniącą Żydów, ale powodującą, że będą mordowani w bardziej bestialski sposób." - mniej więcej tego typu jest powyższa argumentacja.


ugrupowania, które będą skrajnie ideologiczne

Analogicznie w hitlerowskich Niemczech skrajnie ideologicznym ugrupowaniem byłoby takie, które nawołuje do zakazu dyskryminacji Żydów.


nie uważam żeby w Polsce potrzebna była jakaś wojna religijna

Zakaz aborcji nie ma nic wspólnego z religią. Analogicznie argumentując można określić, że kwestią religijną jest pozwolenie lub nie na mordowanie żydów podczas II wojny światowej. Bo przecież KK starał się bronić Żydów przed zagładą.


Jak się dobrze nad tym zastanowić to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy mordowaniem przez III Rzeszę Żydów i niepełnosprawnych i zezwoleniem na aborcje.
Chociażby zarówno w jednym, jak i drugim przypadku:
1. Argumentem za mordowaniem było/jest odmówienie poszkodowanym jednostkom ("prawdziwego") człowieczeństwa.
2. Morderstwo było/jest czynione w majestacie prawa oraz w zorganizowany sposób.
tesa1959 / 2011-07-03 19:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Podpisuję się dwoma rękoma pod Twoim komentarzem.
Natter / 2011-07-03 18:38 / Tysiącznik na forum
Trzy lata albo cztery lata temu u nas lekarze odmówili aborcji kobiecie z zaawansowaną martwicą płodukobieta zmarła w męczarniach a dziecka nie uratowano.Co bys powiedział gdyby to w twojej rodzinie sie przytrafiło.?To tez jest w majestacie prawa.
student JSIM MIMUW / 212.87.13.* / 2011-07-03 19:24
Jeśli jest do wyboru ratować dziecko albo matkę przed śmiercią, to wydaje mi się, że lepiej ratować matkę. Niemniej (jeśli Twój przykład jest prawdziwy) wydaje mi się, że:
1. Nie ma to nic wspólnego z przedstawionym projektem ustawy, gdyż wciąż lekarz będzie mógł zdecydować kogo ratować.
2. Działo się to podczas działania obecnej ustawy, która pozwalała na aborcję, zatem znowu mamy wykazany brak związku.
3. Obecnie powyżej 90% legalnych aborcji wykonywanych jest ze względu na niepełnosprawność dziecka, co jest oczywistym przejawem najgorszej możliwej eugeniki. Zatem najważniejsze jest zakazanie aborcji w tym przypadku. Jak dla mnie totalnie niemoralne jest, aby można zabijać kogokolwiek tylko dlatego, że jest niepełnosprawny. Naturalnie wiem, że w historii coś takiego miało miejsce (Sparta, Hitler), ale nie są to chyba pozytywne przykłady...
Natter / 2011-07-03 20:53 / Tysiącznik na forum
Chciałbys sie urodzic niepełnosprawnym i nikt nie chciałby sie tobą opiekowac a są takie przypadki.Bo ja to nie.
zbbyszkoo14 / 2011-07-03 16:16
Może jakby wolno było skrobać to mniej chamów weszło by do polityki...
A EUROPĘ ZDOĘDZIEMY ŁONAMI NASZYCH KOBIET
muzułmanin
into / 95.49.192.* / 2011-07-03 16:02
Biskupi rozbijający sie po swoich rezydencjach przeciez wiedza lepiej co jest dobre dla dziecka...
tesa1959 / 2011-07-03 16:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A co ma biskup wspólnego z nieodpowiedzialnością? Jak napisał
antyNWO


Nikt idioto nie każe ci płodzić dzieci.

Wykreśliłabym z tego zdania wyraz "idioto" :), a z dalszym ciągiem zgadzam się.
yuki / 178.36.88.* / 2011-07-03 14:48
1200zł netto dla posłów i ich rodzin i niech sobie rodzą tyle dzieci ile chą.
Moje sumienie to moja sprawa! Nakaz rodzenia, to czysty, kościelny totalitaryzm.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-07-03 15:06
Nikt idioto nie każe ci płodzić dzieci. Aborcje to powinno się stosować na ludziach którzy traktują aborcje wykonywaną za publiczne pieniądze (czyli także moje) jako środek antykoncepcyjny, a potem chcą się leczyć w publicznych szpitalach (czyli finansowanych także z mojej kieszeni) gdy coś niewyjdzie.
akuszer / 84.10.193.* / 2011-07-03 19:30
Jeśli kogoś nie stać na prezerwatywę to i na aborcję stać niebędzie. A może zaaplikować każdemu płodnemu olej do głowy. Będzie taniej.
już się cieszę / 62.148.66.* / 2011-07-03 18:42
Pierwszy,który przerwał zasugerowany ciąg myślenia : akt cielesny,ciąża,skrobanka.Gratuluję Panu niezależności myślenia.+

Najnowsze wpisy