Forum Forum nieruchomościBudowa

tanie ogrzewanie domku jednorodzinnego

tanie ogrzewanie domku jednorodzinnego

parrott / 2011-01-26 12:04
Interesuje mnie instalacja taniego ogrzewania do domu jednorodzinnego. Czy kocioł gazowy jest dobrym rozwiązaniem w takim wypadku?
Wyświetlaj:
w83838 / 37.47.39.* / 2017-11-29 19:51
hej, czy ktoś ma kotły acv? co sądzicie o tej firmie www.modern-tech.com.pl?
edgard / 83.10.124.* / 2017-09-05 16:20
Teraz to nie tanie ale nowoczesne bo nie warto inwestować w cos co nie spełnia najnowoczesniejszych norm. Sam ogarniam temat kotłów 5 klasy , mało ich jeszcze choć widziałem sporą fajną ofertr tych kotłów w firmie Witkowski i przyglądam się temu uwaznie. Kocioł na kilkanaście lat sie kupuje, to przyszłościowo trzeba myśleć http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5 takie to kotły i dotowane przez samorządy jak czytam
AdikSR / 89.74.182.* / 2017-05-19 15:48
a jaką tą pompę ciepłą masz??
Koszty ogrzewanie są nie duże patrząc na to co piszesz. A jak z obsługą?? Sama przyjemność??
Artutiksss / 94.254.145.* / 2017-04-19 10:11
Dobrym wyborem w moim przypadku był Sunex i ich oferta. Mam od nich kotłownię hybrydową, która zajmuje wyjątkowo mało miejsca, nastawiałem się na dużo większą rewolucję. Prosta obsługa, w zasadzie sterowanie jest dziennie łatwe. Ogólnie Sunex produkuje dużo systemów bazujących na odnawialnych źródłach i mają w tym doświadczenie sięgające samych początków tej branży w Polsce.
Kasters / 2017-03-16 13:05
Według mnie lepszym pomysłem jest zdecydowanie się na ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. Ten określony rodzaj jest istotny, ponieważ starsze rozwiązania istnieją już na rynku od dosyć dawna i nie są one już tak efektywne jak wcześniej. Od siebie mogę śmiało polecić firmę Feelco, ponieważ sam zacząłem korzystać z jej systemu grzewczego przed zimą i cały ten okres miałem w domu ciepło. Wszystko działa bez zarzutów i jestem niezwykle zadowolony. Pozdrawiam i gorąco polecam!
piotr_mazur82 / 2016-11-17 19:01
Zgadzam się w zupełności. Długo zastanawiałem się nad ogrzewaniem gazowym, wydawało mi się, że tak będzie najwygodniej, ale w końcu znajomy namówił mnie na kocioł na ekogroszek. Towar biorę bardzo dobry (ja akurat z sovillo) jest kaloryczny, wydajny. Też nie muszę się tym zbytnio przejmować, a wychodzić ekonomicznie.
kotek_e / 2016-11-17 10:15
A co sądzicie o ogrzewaniu na podczerwień? http://www.stimtalux.com/_p/prd1/4241522855/product/grzejnik-hglass-igh-6060-m Znajoma ma takie panele w łazience i jest to ciekawe rozwiązanie, bo w moim małym mieszkaniu mogłabym umieścić je na suficie :) Plus są energooszczędne, ale jednak droższe w zakupie niż klasyczne grzejniki. Jak uważacie?
marikulo / 88.199.173.* / 2016-09-16 13:58
Watpie . Zyskacz perfekcyjną czystość. lecz nic nie zaoszczędzisz. Osobiscie posiadam piec na ekogroszek i jestem zadowolony z tej opcji. Kocioł ma podajnik oraz sterownik którym szybko ustawiam pracę kotła. Do tego dobry ekogroszek http://sklep.sambudrol.pl/ . Do kotłowni wcale często nie zaglądam. W portfelu mam na pewno wiecej niżbym miał płacić za gaz by ogrzać dom
Polaws / 46.215.70.* / 2016-07-28 12:15
Z autopsji wiem, ze tanio można ogrzać dom gazem. Od lat korzystam z tego sposobu i nie zamierzam tego zmieniać. Dzięki temu nie mam problemu z kurzem czy brudem, spowodowanym innym opałem. Ale korzystając z takiej formy ogrzewania warto znaleźć firmę, która sprzedaje gaz grzewczy w korzystnych cenach. Ja gaz kupuje od www.gal-gaz.pl. Gaz jest bardzo dobrej jakości. A cena za niego przystępna.
Mireckii / 185.56.211.* / 2016-03-31 23:24
W celu ograniczenia kosztów ogrzewania proponuje złożenie zlecenia w serwisie zakupowym Gielda-Paliw.com bez kosztów złożymy zlecenie kupna na które odpowiada wielu dostawców.
Jarek_D / 37.190.168.* / 2016-03-23 12:14
Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny. W połączeniu z pompą ciepła daje naprawdę super efekt. Komfort, ciepło, niższe rachunki - czego chcieć więcej! Polecam ciekawy artykuł odnośnie wyboru kotłów jedno- lub dwufunkcyjnych: http://blog.dedietrich.pl/kociol-jedno-czy-dwufunkcyjny/
Kromek2211 / 5.173.35.* / 2016-03-23 08:18
Wszystko zależy od tego, jak dobrze zaizolowany jest dom. Ja mam nowy dom i nie oszczędzałem na dociepleniu budynku co w połączeniu z piecem na ekoret sprawia, że spokojnie zużycie tego paliwa w sezonie nie przekracza 5.5 tony. Do tego mam w miarę dobrego dostawcę z przyzwoitymi cenami (dyskont-weglowy.pl jeśli ktoś byłby zainteresowany). Tak naprawdę na koszty ogrzewania wpływa wiele czynników i trudno jest jednoznacznie określić, czy dany typ ogrzewania będzie "tani".
Kornel242 / 79.186.164.* / 2016-02-28 12:50
Ja mam kocioł gazowy, a jak nie wystarcza, to dogrzewamy sobie grzejnikiem olejowym firmy Elpe. Takie rozwiązanie świetnie się u nas sprawdza.
szukira / 37.248.255.* / 2016-03-12 11:01
tanie ogrzewanie jest możliwe, ale trzeba je dobrać do budownictwa. Mi specjaliści doradzili takie ogrzewanie solarne http://promagsklep.pl/promocje i okazuje się, ze jest to strzał w dziesiatkę
janeczek98 / 2016-01-08 02:49
Dobrym i ekologicznym ogrzewaniem jest rekuperacja. Koszty szybko zwracają się. W Wielkopolsce można otrzymać dotację na rekuperator - 40% wartości. Tyle samo można otrzymać na pompę ciepła. Partnerem w załatwianiu wszelkich formalności jest firma www.instalacje-macko.pl
Oni także zamontują wszystko jak trzeba.
Piortr13 / 185.56.211.* / 2015-11-05 13:42
W zeszłym roku również stałem przed dylematem, czy wybrać -cena ekogroszek a może komfort i pellet. Wybrałem kocioł kostrzewy a pellet zamówiełem na gielda-paliw.com

i dzisiaj wiem, że dobrze zrobiłem

Najnowsze wpisy