Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Technologiczna "wojna" na rynku kurierskim. Elektroniczna nowinka pomoże listonoszom

Technologiczna "wojna" na rynku kurierskim. Elektroniczna nowinka pomoże listonoszom

Wyświetlaj:
Cześć / 94.254.129.* / 2016-05-07 08:37
Tyle razy prosiłem pocztę polską o to aby listy polecone przysłali do biura gdzie ktoś może je odebrać s nie na adres domowy gdzie jestem zameldowania , to nie zostawiają awizo w skrzynkach pełnych reklama które regularnie opróżniam. To jakaś banda cymbałów.
Myślący / 83.20.185.* / 2015-12-13 18:24
Teraz 30% paczek dociera do mnie pocztą, reszta jest na awizo chociaż 3 osoby w domu. Jak nie będzie musiał wypisywać awizo, to chyba będą musieli wprowadzić 100% usługę odbioru w punkcie.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-12-12 23:26
Paczki przesyłam w zasadzie Inpostem (mam "pod ręką" paczkomat). Listy poczta dostarcza bez problemów -jeżeli są to "tradycyjne" listy w zwykłych kopertach -przyjmuje jednak jako listy przesyłki w dużych kopertach i tych w ogóle nie dostarcza. Trzeba po nie iść na pocztę, "odstać" swoje w kolejce -w sumie zmarnować sporo czasu.
Zdt / 178.36.88.* / 2015-12-12 22:40
Do pana z FedEx na jakiej podstawie śledzicie kurierów skoro nie są waszymi pracownikami, a zaledwie niezależnymi podwykonawcami no i oczywiście może pan dopowie że za tą usługę FedEx potrąca z fry pod pozorem bodajże serwisowania skanera. Zróbcie coś takiego w cywilizowanym kraju to sprawa w sądzie pewna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pawel1089 / 46.76.33.* / 2015-12-12 22:27
już teraz listonosze z poczty polskiej się nie wyrabia a po paczkę lub list czeka się na poczcie 1,30 po 10 lutego będzie gorzej masakra.( otwarte 1 okienko i 1 pani która się nie wyrabia)
Wrażenia z Inpostu / 94.254.133.* / 2015-12-12 22:16
InPost wygrał przetarg na dostawę przesyłek sadowych, jednak jakość dostRczania przesyłek jeż poniżej zera. Przykład. Sad po założeniu księgi wieczystej dostarczyć powinien potwierdzenie założenia księgi wieczystej. Dzwonię po kilku tygodniach do sadu jaki jest status, dostaje odp ze księga została założona a potw nadane inpostem prawie 2tyg temu. Otrzymuje nr nadana inpostu. Dzwonię do inpostu gdzie jest przesyłka a oni mi mówią że doręczyciel już powinien doręczyć i już prawd był, po pytaniach o szczegóły mówią ze musza dokładnie sprawdzić itp zwodzenie. Pod adresem doręczenia w godz 8-16 zawsze ktoś jest, żadnego awiza, nic. Wchodzę na stronę InPostu podając nr przesyłki a tam info ze zwrot bo nie zastano adresata. Kpina. Dzwonię do sadu i mowię o sytuacji a pani mi mówi ze nie jestem jedyny który dzwoni ze skarga na brak przesyłki dostarczanej przez InPost a on wygrał przetarg i o i w sadzie nie mogą nic zrobić. Analizując obecni pracę Poczty Polskiej jako odbiorca i nadawca obserwuje ze przesyłki zarówno listowe i paczki dostarczane są bezproblemowo. Nawet w przypadku wysyłek do i z Chin (ostatnio standardowa paczka z Chin niecałe 2 tyg).
nn574 / 78.8.236.* / 2015-12-12 17:29
Inpost od jakiegoś czasu tego używa chyba szybciej niż poczta
Leon z działek / 37.47.39.* / 2015-12-12 16:17
I to już jest cały artykuł???
endrzej70 / 2015-12-12 15:22
[...]EPO w Polsce od lipca ma tylko Inpost.dlatego pp odsprzedala mu obsługę sadow przez pierwsze dwa miesiace 2016 za 50mln.po wygraniu przetargu na ntw.sadowki. w tej chwili system do odbioru wiadomości pisanych np.na tabelce maja tylko niektóre sądy,play,kilku komorników i tyle.nie wiesz o czym piszesz ci listonosz tylko zbierają w pamięci tabletu podpisy ludzi tak samo jak na listach papierowych. To jest próba przed wyposażeniem wszystkich listonosz w tablety w 2016

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Polakita / 66.102.9.* / 2015-12-13 09:40
Jaka nowinka technologiczna, ja pamiętam te tablety już miała firma UPS jakieś 10-15 lat temu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy