Forum Forum inwestycyjneFundusze

Towarzystwo ING TFI.

Towarzystwo ING TFI.

czestochowianin / 2008-04-03 12:47
Witam Państwa , który według Państwa najlepszy jest u nich subfundusz oczywiście w portfelu?
Czy ucieknąć z tego towarzystwa ze stratą , ogromna , nie do zaakceptowania , mam obecnie MiSiE Parasolowe , czy warto przerzucić czy czekać ?

Pozdrawiam .
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-04-07 22:50 / Bywalec forum
Nieco odbiegnę od tematu.
Zastanawiałem się kiedyś nad inwestycją albo w parasol Union’a, albo ING, wybrałem ten pierwszy. Teraz mam trochę wolnego kapitału i korci mnie dołożenie ING do portfela - czy masz może stronę z dokładnymi danymi (opłaty, skład...itd.)
Pozdrawiam
miki3d / 2008-04-09 00:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla swoich klientów mam dosć dokładne dane o funduszach, jednak są to materiały nie do uzytku zewnętrznego. A co do opłat, ING ma różne stawki u różnych dystrybutorów.
weisse111 / 2008-04-10 23:00 / Bywalec forum
Witaj miki3d.
Mam nadzieję,że przeczytasz mojego posta, ktorego umieściłem na pierwszej stronie jako nowy temat:)
Kto wie - może jak już będę na coś zdecydowany to skuszę się u Cibie na zakup - zdobywasz zaufanie w sposób jaki piszesz oraz wiedza jaka posiadasz, a to w znacznym stopniu wpływa na +.
Pozdrawiam
miki3d / 2008-04-11 00:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuję za komplementy ;) Tym nie mniej wolałbym słowa krytyki, bo ta bardziej rozwija i zmusza po wysiłku.
max1224 / 2008-04-11 01:11 / Tysiącznik na forum
wódki mu za to roztropnie prawi
miki3d / 2008-04-07 13:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Towarzystwo ING, które miało kiedyś ambicje być największym TFI pod względem aktywów oraz zespołu zarządzającego delikatnie mówiąc się rozpadło. Były wieloletni prezes Sławomir Buczek postanowił założyć własn TFI i przeciągnął za sobą kilka kluczowych osób. I to widać wyraźnie po wynikach ING na tle konkurencji.

Jak chodzi o Miśki. Jeśli giełda się ruszy, to Miśki bedą ostatnie. Najbezpieczniej jest skonwertować się do funduszu akcji (tego zwykłego). Jeśli masz większą skłonnosc do ryzyka, skonwertuj się do Środkowoeuropejskiego Finansowego. Ten jet najbardziej przeceniony.
czestochowianin / 2008-04-09 14:32 / Bywalec forum
Które według Ciebie miki3d, z pośród parasolga Ing-owego ,jest najlepszy , jaki byś proponował skład portfela w tym towarzystwie.

Pozdrawiam .
miki3d / 2008-04-09 23:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie znam wszystkich parasoli na rynku, a jedynie te, które mamy w ofercie. Lubię AIG - dość szeroki zestaw subfunduszy, racjonalne opłaty, ostra polityka inwestycyjna. Lubię Skarbiec - ciekawe niszowe fundusze, stabline, o asekuracyjnej polityce inwestycyjnej.
weisse111 / 2008-04-07 22:55 / Bywalec forum
miki3d mam do Ciebie pytanie? czytają Twoje posty widzę, że jesteś bardzo wgłębiony w giełdę, jej możliwości, jak i rożne sposoby oszczędzania.
Pytanie moje dotyczy - co byś polecił w przypadku długookresowej inwestycji - przedział 40-45 inwestycja typowo na emeryturę?
Wpłaty systematyczne 50-100zł m-cznie (może nie dużo no ale...)
Może: IKE, TFI, czy inne formy?
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
miki3d / 2008-04-08 01:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Możę zacznę od tego, czego bym nie polecił:
- ubezpieczeń na życie i dożycie (typu endowment i unit-link) - są bardzo drogie.
- ubezpieczeń inwestycyjnych (kombajnów - typu Skandia, Aegon, Axa) - są drogie, a nie będziesz miał możliwości wykorzystywnia ich zalet.
- lokat bankowych i obligacji - przy długim horyzoncie czasowym nie dadzą zarobić.
- byle jakich IKE (w opartych na kiepskich instrumentach finansowych)

Warte zainteresowania są moim zdaniem:
- IKE oparte o dobre TFI - potencjalnie dobre wyniki, szersz gama produktów, znizki w opłatach, brak podatku Belki, być może jakieś inne korzyści, które wymyśli rząd.
- fundusze inwestycyjne - najszersza paleta, możliwość zniżek w przypadku programów systematycznego oszczędzania, braki opłat u nietórych dystrybutorów.

Trzeba wziąć też pod uwagę, że inwestycje nalezy dywersyfikować. Przez pierwszych kilka miesięcy czy nawet lat kwota nie będzie wymagała dużej dywersyfikacji (nawet nie będzie dawała takiej możliwości); ale po kilku latach warto będzie podzieliś inwestycje pomiędzy różne instytucje finansowe, więc opieranie się tylko na jednej firmie straci po jakimś czasie sens.
weisse111 / 2008-04-08 18:58 / Bywalec forum
No właśnie - tyle, że biorąc pod uwagę moje wpłaty jak juz wspomniałem 50-100 zł dam radę podzielić to na kilka opcji inwestycji w oszczędzaniu na emeryturę? Myślałem początkowo aby wpłacać systematycznie do jednego IKE np. ING, Union, AIG - tyle, że nie wiem jak to się sprawdzi. Widzę, że odradzasz takie wpłaty - tylko jedno towarzystwo, bądź tylko jedno IKE.
Wydaje mi się, że za 6 lat będę mógł odkładać na emeryturę większe kwoty, gdyż końca dobiegnie mój plan inwestycyjny.
Pozdrawiam
miki3d / 2008-04-09 00:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po pierwsze, niektóre IKE wymagają jednorazowych dopłat rzędu 100 zł lub większe. Jeśli będziesz trzymał załózmy 1000 zł w trzech różnych instytucjach, te ewentualne profity z dywersyfikacji będą zniesione przez to, że stracisz kupę czasu na robienie 3 różnych przelewów, sledzenie 3 różnych wyników itp. Do tego część IKE pobiera opłaty za wejście, które maleją wraz z kumulacją. Jeśli rozbijesz kasę na 3 różne IKE, no to średnio zapłacisz wyższe opłaty niż trzymając w jednym.

Po drugie - jeśli dasz kasę do 3 różnych funduszy akcji polskich, to dywersyfikacja jest niewielka. Jeśli będziesz miał już zasoby pozwaljące na inwestycję w zagraniczne funudsze akcji, obligacji lub hedgingowe, w jakieś polskie fundusze zamknięte, to wtedy taka dywersyfikacja jest jak najbardziej pożądana. Ale tego typu inwestycje zrealizujesz tylko poza IKE.
weisse111 / 2008-04-09 21:20 / Bywalec forum
Dziękuję srdecznie. Zastanowię się jeszcze nad tym wszystkim, troche przeanalizuję i mam nadzieję, że uda mi się podjąc jak najlepszą decyzję.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawimam
czestochowianin / 2008-04-07 20:31 / Bywalec forum
Uważasz że miśki są gorsze od sektora finansowego , skąd takie wnioski ? Warto jest kupić fundusz sektora finansowego ?
miki3d / 2008-04-08 01:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli liczysz, że czeka nas hossa, to można przewidzieć na podstawie logicznego myślenia oraz analiz historycznych, że najpierw zyskają spółki duże, a dopiero potem ludzie dostrzegą szansę w małych i średnich. A co do finansowego - oparty jest głównie na duzych spółkach, które ostatnio dostały najwięcej ze wszystkich po pupie, więc mają potencjał wzrostowy, choc jednoczesnie światowy kryzys finansowy daje negatywny sentyment nawet do zdrowego, środkowoeuropejskiego rynku.
5424 / 2008-04-03 17:56 / Fan Linuxa Ubu
wiesz co nie za bardzo wiem o co ci chodzi................
5424 / 2008-04-03 17:59 / Fan Linuxa Ubu
jak masz taka stratę to nie wychodz bo to głupota wydaje mi się że fundy pójdą do góry
czestochowianin / 2008-04-04 09:41 / Bywalec forum
Też tak myślę , tylko myślałem o dokupieniu takich fundów , ceny są bardzo niziutkie . Tylko czy warto to już nie jest mi nikt doradzić , bo nie wiadomo co będzie się działo . W szczególności że to Misie ....

Pozdrawiam.
czestochowianin / 2008-04-05 11:27 / Bywalec forum
Raczej mi chodziło czy nie przeskoczyć z tych Miśków parasolowych na inny subfundusz. Może wypowiedzą się Państwo na ten temat. Pozdrawiam
big k / 83.19.91.* / 2008-04-06 21:23
chyba jednak nie bo juz chyba za wiele straciłes jesli masz oczywiscue silne nerwy i czas
bo inaczej prawdopodobnie stracisz wiecej wychodząc na samym dołku
czestochowianin / 2008-04-11 09:56 / Bywalec forum
Witam, czy warto bybyło skonwertować część portfela z "misków" parsolowych ing-owych ,na sektor finansowy ( bardzo dobrze sobie radzą) , czy raczej czekać ?
Bartosz Milewski / 2008-04-11 11:45 / Bywalec forum
Ja osobiście posiadając w obecnej sytuacji MiSki nie myslałbym nawet o wysprzedaniu się z nich, gdyż teraz ich ceny są naprawde niski. Bardziej zagrałbym w drugą stronę dokupując MiSków , lecz nie za cały wolny kapitał. Jednak jak oczekujesz szybkich zysków to raczej nie na miskach, trzeba przygotować się do tego, że może to potrwać 12-24 miesiące,wtedy straty powinny zostać odrobione. II kwartał 2008 może nie pokazać jeszcze znaczących wyników, lecz II połowa roku moze być interesująca. starty jak narazie masz tylko wirtualne a skoro nie wyszedłeś wsześniej to poczekaj, aż to co natraciło odrobi choć część.
czestochowian / 80.53.38.* / 2008-04-11 12:00
Oczywiście , nie myślę wyprzedawać . Wiem własnie że konwersja to w jakimś sensie odsprzedaż . Dokupienie misiów , to byłby najlepszy ruch . Może dokupić: ING Subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus (PLN) czy lepszy jest Fundusz Akcji Parasolowy.

Czy Pan by dokupił trochę jednostek uczestnictwa ? Którego subfunduszu z parasola ing-owego .

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy