trudny wybor

prawieinwestor / 217.35.114.* / 2007-08-13 03:52
Witam Panstwa,

Chcialbym zainwestowac czesc swoich oszczednosci, ale nie chce zanydzac Panstwa pytaniami w jakie fundusze zainwestowac, co zrobic z gotowka, itp. Chcialbym sie dowiedziec, czy z wlasnego doswiadczenia moglby mi ktos doradzic jakiego dystrybutora jest wybrac najlepiej. Chodzi mi konkretnie o prowizje i innego rodzaju oplaty jakie moga byc pobierane. Dla porownania chcialbym sie zapytac o mBank, Aegon i Skandie. Bardzo prosze o obiektywne opinie na ten temat, za co serdecznie dziekuje. Jezeli powtarzam czyjes pytanie to przepraszam, ale nie moglem doszukac sie podobnego na forum, gdyz jest tutaj tyle powtarzanych tematow, ze glowa boli i wspolczuje niektorym z Panstwa, ze musicie odpowiadac w kolko na jedne i te same pytania. Dziekuje i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Burn / 2007-08-14 10:04
Sam mam arke Akcji od jakiegos czasu i jestem z niej zadowolony. Podczas tej korekty tez sobie całkiem znosnie radzila. W najblizszym czasie wycofuje czesc pieniedzy z Arki Akcji i przenosze do Arki śr i wsch europy.

Jej dużym minusem jest to, ze ma ogromne aktywa co utrudnia reagowanie na zmiany na rynku.

pozdrawiam
TaS / 2007-08-13 22:49 / Tysiącznik na forum
nie jestem zwolennikiem Aegona i Skandii, ale tez nie umiem racjonalnie napisać dlaczego... może po prostu miałem za mało z nimi wspólnego, lubię mieć palec na spuście nawet gdy nie chce strzelać. Polecam więc mBank...

jedno mogę powiedziec na sto procent: kogo nie słuchać.

nie korzystaj z doradztwa firm typu expander czy open, ge, a juz napewno nie Pani w banku...

decyzje musisz sam podejmowac i nie sugeruj sie, że "to nowy produkt", "ja się znam prosze pana"... uciekaj zwłaszcza gdy ktoś powiem "tu właściwie nie ma ryzyka"...
.Tomek / 83.31.111.* / 2007-08-15 17:59
Co do firm typu expander zgodzić się nie mogę. Fakt - dużo zalezy na jakiego doradcę się trafi. Ja nie mogę nic złego powiedzić a wręcz przeciwnie.
TaS / 2007-08-15 21:58 / Tysiącznik na forum
hmmm - byłem u kilku doradców... baa powiem więcej znam kilku doradców, a nawet więcej oferowano mi prace doradcy... ale widzisz dla mnie słowo "niezależność" nie oznacza "pewnej swobody wyborów i małych nacisków" tylko "pełną swobodę wyboru i zero nacisków" :)
jertom / 2007-08-13 15:10 / portfel / Bywalec forum
to zależy od paru czynników
na jak długo chcesz inwestować czy chcesz to robić sam czyteż wolisz aby ktoś inny za ciebie zarządzał portfelem czy chcesz być aktywny czy raczej nie kazda z tych wymienionych przez ciebie możliwości ma swoje plusy i minusy
radziej / 2007-08-13 15:17 / Bywalec forum
nuda...
radziej / 2007-08-13 14:36 / Bywalec forum
nuda...
kiler1 / 2007-08-13 15:00 / Bywalec forum
jak i twoje nudne bezsensowne odpowiedzi,,,,,,
radziej / 2007-08-13 15:16 / Bywalec forum
tez nuda...
TaS / 2007-08-13 22:46 / Tysiącznik na forum
Radziej, obniżam Twój rating forumowy... coś bezkonstruktywnie smedzisz...
radziej / 2007-08-13 23:01 / Bywalec forum
też nuda... jaka gospodarka taki rating...
prawieinwestor / 217.35.114.* / 2007-08-14 02:06
dziekuje wszystkim, nawet radziejowi za jego zlotouste komentarze. TaS dzieki za doradzenie mbanku, chyba sie musze przyjrzec blizej jego ofercie, mam nadzieje ze moje pytanie nie bylo zbytnio tendencyjne, szkoda tylko, ze w mbanku nie maja funduszy arka wbk, slyszalem wiele dobrego na ich temat, ale tez moglo to byc poprostu zachwalanie produktu. Zamierzam miec w swoim portfelu okolo 20% funduszy akcyjnych, ale zamiast arki moze sie w takim razie skusze na legg mason albo noble
radziej / 2007-08-14 15:57 / Bywalec forum
nuda:)
prawieinwestor / 217.35.114.* / 2007-08-14 21:23
dzieki za konstruktywny komentarz, nie urazajac nikogo, mam nadzieje, ze poziom inteligencji Pana jest wyzszy niz poziom komentarza, pozdrawiam ;P
radziej / 2007-08-15 11:36 / Bywalec forum
też nuda... duża nuda
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy