TUP

nonname / 2006-02-22 15:57
Panowie chyba najwyższy czas na wzrost tych że walorów po znacznym spadku. Teraz czeka na tych walorach wzrost .

Akcjonariat
Nazwa akcjonariusza Liczba akcji Liczba głosów % głosów
Ogółem 8 335 225
Eagle International Trading Limited 7 013 701 93,34 %

Pozatym taki duży spadek spowodowany był wyjściem z notowań jednolitych i przejście na notowania ciągłe inwestorzy zrobili sporą realizację ale teraz czas zmienić i w góre pozatym gówny udziałowiec mówi że sie nie wycofa z tej TUP-a
Wyświetlaj:
nonname / 2006-02-22 16:00 / Bywalec forum
aport bieżący 12/ 2006

Zarząd Trans Universal Poland S.A. przekazuje wiadomość jaka wpłynęła od spółki Eagle International Trading Ltd. w dniu 16.02.2006 roku:

Eagle International Trading Ltd. informuje, że ogłoszony w ostatnim zawiadomieniu zamiar zmniejszenia zaangażowania w ogólnej liczbie głosów na WZA Trans Universal Poland S.A. do poziomu 89,90% jest poziomem docelowym jaki Eagle International Trading Ltd. ma zamiar osiągnąć. Jednocześnie podkreślamy, że zamiar ten nie zostanie zrealizowany w najbliższym czasie. Proces zmniejszania udziału głosów na WZA aż do osiągnięcia poziomu docelowego może nastąpić poprzez sprzedaż akcji inwestorom instytucjonalnym (finansowym) w transakcjach pakietowych albo poprzez nową emisję akcji skierowaną do grupy inwestorów. Eagle International Trading Ltd. przekazał informację o planowanym zmniejszeniu udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA Trans Universal Poland S.A. kierując się potrzebą przekazania rzetelnej informacji co do dalszych planów wobec Trans Universal Poland S.A. Ponadto Eagle International Trading Ltd. informuje, że nie dokonywał żadnych transakcji na akcjach Trans Universal Poland S.A. od momentu przesłania zawiadomienia o stanie posiadania akcji Trans Universal Poland S.A. Eagle International Trading Ltd. traktuje inwestycje w Trans Universal Poland S.A. jako inwestycje długoterminową i jego celem jest dalszy dynamiczny rozwój spółki.
maxiu / 83.30.75.* / 2006-02-23 02:55
No nie wydaje mnie się
nonname / 2006-02-26 23:48 / Bywalec forum
A mi się wydaje że się nie myliłem po twoim komentarzu następnego dnia wzrost ponad 12% więc chyba to ty nie masz racji następny tydzię dla tych walorów bardzo zielony :)
nonname / 2006-02-26 23:49 / Bywalec forum
Panowie jeszcze nie jest zapóżno na zakupy :)
maxiu / 83.30.122.* / 2006-02-27 03:50
Heh tak samo jak niedawno ktoś mnie zjechał jak napisałem na forum że swarzedz podskoczy a nastepnego dnia było o 6%,ale nie ma żadnych konkretnych info do dalszego wzrostu.
nonname / 2006-02-27 09:08 / Bywalec forum
nie zawsze są info do wzrostu ja bardzo często przygladam sie wykresą i wolumowi akcji :) bez info też nieżle akcyjki rosną.
PS sorki za Swarzędz :)
nonname / 2006-02-27 17:43 / Bywalec forum
Widze że znów nie miałeś racji dziś tzn w Poniedziałek 27.02.2006 wzrost
6,88 %

jutro wygląde na to że podobnie będziemy mieli doczynienia z wzrostem
nonname / 2006-03-01 08:46 / Bywalec forum
Dzis w środe szykuje sie spadeczek wczoraj zrealizowałem w połowie zyski wiec dzis może być dołeczek :)
nonname / 2006-02-22 16:52 / Bywalec forum
A oto artykuł na potwierdzenie:

07:13 17.02.2006 Nr 2965, kolumna 3
Finanse | Rynek przeszacował wartość spółki
TUP ostro w dół
Adam Roguski

W ciągu trzech sesji kurs spadł z 12 do 8,2 zł. Eagle International Trading, największy akcjonariusz spółki (ma ponad 90% głosów), zapewnia, że nie sprzedaje akcji na giełdzie.

Wczoraj papiery Trans Universal Poland spadły o 15% (podczas sesji maksymalnie 18%). Podobnie było we wtorek - walory traciły do 18,5% wartości. Spadkom towarzyszył podwyższony wolumen. Wczoraj właściciela zmieniło 54 tys. akcji, a we wtorek 43,5 tys. Średnia na sesję z trzech miesięcy wynosi 11,6 tys. walorów. Skąd takie przeszacowanie? - Inwestycja w papiery TUP powinna być długoterminowa - uważa Robert Moritz, prezes spółki. Jego zdaniem, papierów pozbyli się ci, którzy chcieli skonsumować wzrost kursu. W IV kwartale zeszłego roku akcje TUP podrożały około 4 zł do ponad 13,5 zł.

W wolnym obrocie jest niewielka część kapitału przedsiębiorstwa, ale to ma się zmienić. Główny akcjonariusz TUP, brytyjska spółka Eagle International Trading ogłosiła na początku tygodnia jasną strategię. Chce zredukować udział w głosach z 93,34 do 89,9%. Ma teraz 7 mln papierów, z których 3,4 mln to akcje imienne uprzywilejowane (udział w kapitale wynosi 84,15%). - Akcjonariusz chce zwiększyć free float. Dążymy do tego, żeby spółka była notowana na rynku podstawowym - tłumaczy R. Moritz. Wczoraj Eagle International zareagowała na wydarzenia na GPW. Podała w komunikacie, że nie handlowała akcjami TUP, a zmniejszenie zaangażowania nastąpi przez transakcje pozasesyjne z inwestorami instytucjonalnymi albo na drodze nowej emisji dla takich inwestorów.

Prezes Moritz nie obawia się o kondycję TUP. Firma ma gotówkę, co roku realizuje prognozy. Mimo milionowej straty netto w IV kwartale 2005 r., całoroczny zarobek wyniósł 20,1 mln zł, czyli 3,1 mln zł powyżej prognozy. Większość pochodzi ze sprzedaży 70% udziałów w transportowej spółce CJ International w III kwartale. Również w tym roku zarobek TUP będzie zawdzięczać sprzedaży resztówki CJI za 18,3 mln zł. Niedawno 15 mln zł z tej transakcji TUP ulokował w trzech funduszach. Według prognoz zarządu, w 2006 r. zysk netto wyniesie 8 mln zł, przy obrotach 34,3 mln zł.

TUP jest holdingiem, ma cztery spółki zależne, a sam nie prowadzi działalności. W tym roku skoncentruje się na rewitalizacji odzieżowej Modeny i przygotowywaniu projektu deweloperskiego na działce, na której znajduje się zakład. - W ciągu kilku miesięcy rozpiszemy konkurs architektoniczny, na razie prowadzimy rozmowy z konserwatorem zabytków - mówi R. Moritz.
riki / 83.21.24.* / 2006-02-27 18:16
Tak nieśmiało zapytam;czy ten Eagle Inte. to ten,, orzeł "co szybuje po tym forum ?
maxiu / 83.30.96.* / 2006-03-01 05:33
HEhe,Kolega riki za dużo dziś chyba przypalił
nonname / 2006-02-27 22:11 / Bywalec forum
?

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy