Forum Forum emerytalneOFE

Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE

Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE

Money.pl / 2011-06-02 10:16
Komentarze do wiadomości: Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE.
Wyświetlaj:
niezrzeszony / 2011-08-22 17:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co to za minister pracy, co zajmuje się głównie Funduszami Emerytalnymi, a dokładniej ich rozmontowywaniem? A teraz jeszcze mówi że pieniądze na emerytury obecnie pracujących to właściwie bardziej by się przydały na infrastrukturę.. Kto w ogóle ją tam wpuścił? Donek już totalnie stracił kontrolę że jego ludzie strzelają PO takie samobóje?
Francebernar / 83.27.68.* / 2011-06-02 20:38
Ciągle politycy odwracają uwagę opinii publicznej od prawdziwego źródła deficytu budżetowego, którym są przywileje emerytalne górników, rolników, mudurowych i kobiet oraz niekontrolowany przez premiera rozrost armii urzędasów. Przecietne płace w sferze budżetowej od 2 lat sa wyższeniż w sferze przedsiębiorstw. zagraniczne koncerny finansowe Doją polaków w bankach i ubezpieczalniach, bo mamy najdroższe w Europie opłaty za usługi bankowe i najdroższe a mało efektywne oszukańcze ubezpieczenia majątkowe i na życie. Mamy ogromne koszty funkcjonowania OFE, które zarobiły więcej dla siebie prowizjami i opłatami niż wypracowały zysku dla ubezpieczonych.
ofe zostanie / 31.175.209.* / 2011-06-02 18:57
Zbyt droga jest sama Fedak dla Polski!!!
wierny / 77.254.125.* / 2011-06-02 14:22
że ta pani absolutnie nie mając pojęcia o rynku pracy w Polsce stworzyła sobie podczas bezsennej nocy świat równoległy który poddaje się woli śpiącej królewny. Gratuluję.
Manolo 2 / 193.111.166.* / 2011-06-02 13:44
Ty stara k..... łapy precz od moich pieniędzy !
bsf / 217.98.34.* / 2011-06-02 12:39
Idą wybory do WŁADZY być albo NIE być PO a ona truje o OFE !!!
BŁAZENADA trwa w najlepsze. Cisza cisza przed burzą ...NIE będzie OFE ZUS i KRUS zostanie tylko gaz w łupkach WARTOŚCI = zadłużeniu POLSKI
eme / 77.253.250.* / 2011-06-02 12:23
Ale jaja:) Tusk upomina :):) Daje przyzwolenie na zawlaszczenie oszczędności i dla jaj grozi palcem :) Znowu bajer.
oborowy / 79.185.86.* / 2011-06-02 12:03
A można wiedzieć, co ta minister robi, aby zmniejszyc bezrobocie.

Co konkretnie zrobiła w tym celu za całą kadencję???

Czyż nie tyle samo co minister Pitera w sprawie korupcji???
przedsiebiorcza / 62.87.177.* / 2011-06-02 11:16
"...Minister pracy przypomniała, że kwestia sposobu wypłaty emerytur nie jest uregulowana, a wypłaty z OFE zaczną się już za 3 lata...."
A dlaczego została uchwalona ustawa o wpłacaniu środków do OFE, a o wypłacaniu już nie. Przecież należało to zrobić od razu......
Jedyne słuszne rozwiązanie jakie widze dla siebie, to inwestycja we własną wiedzę oraz wiedzę moich dzieci dotyczącą finansów i tworzenie własnego biznesu. Mam 35 lat i wiem,ze na emeryturę z ZUS nie mam co liczyć.
Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorczych
-----------------------------------------------------------
o finansach dla wszystkich http://14.pl/o_pieniadzach
thrimidge / 2011-06-02 10:20
No i Fedak nie mówi źle! faktycznie trzeba to uregulowac, żeby nie obudzić się na pół roku przed pierwszymi wypłatami emerytur z ofe z ręką w nocniku! I dobrze by było żeby tym zajmował się także zus, żeby nie tworzyć nowej rzeszy urzędników, którym trzeba będzie płacić tylko za księgowanie cyferek. A Tusku o czym teraz myśli ? o ogórkach? jak przeprowadzać reforme to do końca! a nie połowicznie! to egzamin z twojej pracy premierze! na normalnym egzaminie za pół zadania nie dostałbyś zaliczenia...
oborowy / 79.185.86.* / 2011-06-02 10:16
Tak tylko zobowiazania zapisane w ZUS bedą rosły galopująco.

Pózniej okaże się ze ZUS bankut i podwyższą wiek przejścia na emeryturę, bo nie bedzie pokrycia na wypłaty.

O tym na razie nie mówią,aby nie zrażać wyborcow.

Słupki trzeba utrzymać.
mikolajznikąd / 95.40.160.* / 2011-06-02 13:23
Tak zgadzam się Pani Fedak tak naprawdę nic nie robi w celu zmniejszenia bezrobocia tylko truje każdemu o OFE. Tak naprawdę sytuacja demograficzna KRAJU SIĘ pogarsza i w tym momencie w ZUS- ie zostawało 11,22% i się już borykał z długiem wypłaty tych zwaloryzowanych pieniędzy, a teraz gdy sytuacja demograficzna się drastycznie pogarsza w ZUS-ie zostanie 16,22%, a składek jest coraz mniej Fedak w tym momencie pogorszy sytuację ZUS-u w perspektywie kilku lub kilkunastu lat.
Mam 23 lata i jestem przedsiębiorcom i wiem, że jesli sam nie odłożę 10% sowich pieniędzy miesięcznie to nigdy się nie zabezpieczę bo Państwo nic mi nie daje.

Sam odkładam i inwestuje w moją przyszłość niech każdy o tym pomyśli, a nie zaprzątajmy sobie głowy tym co się dzieje.
niezrzeszony / 2011-08-22 17:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No idealnie byłoby samemu inwestować..
ZUS musi zostać, bo niestety państwa nie stać na wypłacanie emerytur - wszyscy musimy się dokładać do tego spadku po starym systemie. Ale OFE tak naprawdę nie sa do niczego potrzebne.. Lepiej by było oszczędzać te składki na własnoręcznie wybrane konto albo jakoś nimi obracać.
qwerert ff / 83.22.181.* / 2011-06-02 16:45
ja tej sz... ty już nie mogę słuchać. ładnie to ona potrafi mówić. i na tym koniec.

Najnowsze wpisy