Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień niewielkich zmian na rynku

Tydzień niewielkich zmian na rynku

Money.pl / 2006-11-03 19:13
Komentarze do wiadomości: Tydzień niewielkich zmian na rynku.
Wyświetlaj:
cinek / 2006-11-05 23:02 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Ale dyskusje :))))
Ja raczej się zastanawiam czy będzie wojna na wschodzie i jaka cena ropy będzie za 2 miesiące.
boczek32 / 81.15.189.* / 2006-11-04 18:46
Jakoś dziwnie nikt nie zauważa nieobecności Orła na forum od dłuuuzszego już czasu!? hmm...
pittwroc / 217.99.241.* / 2006-11-06 09:38
Tak bardzo jest brak obecnosci Orla na forum. Szkoda, ze go nie ma !
Karto / 2006-11-04 20:07 / Bywalec forum
no przeciez sie nie potniemy:) szanujemy jego decyzje.
fero / 83.25.251.* / 2006-11-04 10:36
Jakie dajecie prognozy co do kursu Kwiatka na przyszły tydzień? Co powinno być przed/po walnym?
eMPe / 83.20.176.* / 2006-11-04 01:00
Dziś ostatni dzień przed wejściem na akcji pracowniczych PKO BP ciekawe jak się zachowa kurs. Wolałem nie ryzykować sprzedałem na zamknięciu mam nadzieję że nie będę żałować
zarobiony / 2006-11-03 19:13 / -
Zwlaszcza KGHM spadlo dzis szczegolnie
Obserwatorek / 62.69.200.* / 2006-11-05 23:01
Jezeli wyniki KGHMu beda slabe to poleci caly rynek i dlugo nie zobaczymy hossy. Jutro sie okaze, a ja bym uwazal bo moze byc roznie. W czwartek druga mina - PKN i moze byc podobnie. Akcje pracownicze PKO to tylko tlo tego co moze sie wydarzyc. Podaz na nich moze pojawic sie na przyklad po miesiacu jak juz leserzy nakupuja po wyzszych cenach, a pracownicy zobacza wieksze spadki na tym papierze. Wtedy zwala moze objac reszte rynku. Tak czy siak mamy WIG5 i to od niego wszystko zalezy. Zagranica wycofala 5 mln dolarow przez tydzien. Wiadomo azja kupuje, Londyn sprzedaje i tyle w temacie gieldy. Jutro wyniki jednego z 5 glownych filarow GPW. Jezeli po sesji to polatamy we wtorek.
Kropka / 82.177.224.* / 2006-11-03 20:58
Przecież pisze o minionym tygodniu.
W ciągu ostatnich 5 dni notowania KGHM spadły łącznie o -5,95%
Obserwatorek / 62.69.200.* / 2006-11-05 23:05
Co nie przeszkadza aby polecialy w dol o 20% lub do gory o tyle samo. Wyniki w poniedzialek, reakcja przez 3 dni i pozniej do glosu dojdzie miedz. To samo w czwartek z PKN. Kiwanie do przyszlego tygodnia i pozniej ceny ropy. W miescie obowiazuje 50 km/h w dzien i 60 km/h w nocy. Jedynie to jest pewne. Nie wspominam tutaj o smierci i podatkach, ktore jak wiecie mozna przelozyc. Wynikow KGHMu, PKNu juz nie. Beda wyniki to pofruwamy nieco i nie wazne w ktora strone. Bedzie na bank ciekawiej.
zarobiony / 2006-11-04 08:14 / -
moze najpierw naucz sie czytac dokladnie.kenobi pisal o DZISIEJSZYCH notowaniach miedzi i w zwiazku z tym o obsuwajacym sie KGHM,podczas gdy spolka silnie rosla.
Tylko dalej sluchaj porad tego teoretyka,a pojdziesz z torbami.
I do ktosia ponize:ja dziecinko,bylem juz na gieldzie,gdy Ty jeszcze nie wiedziales,ze cos takiego istnieje.
Wiecej luzu i szacunku dla innych.
Tutaj wszyscy inwestuja i podaja swoje dokonania.Wszyscy,oprocz kenobiego
ktos / 83.11.205.* / 2006-11-04 09:16
hmm. a wiedze masz jakbys zaczal w styczniu 2006r...hmmm
zarobiony / 2006-11-04 12:26 / -
ktosiu,nie gniewaj sie,ale z czego to wnioskujesz???
Chyba jednak nie czytasz,co napisalem
ktos / 83.11.226.* / 2006-11-04 14:47
sledze posty w wolnych od handlowania kontraktami chwilach i widze ze bojowo nastawiony jestes do paru ludzi ktorzy calkiem madrze i rozsadnie pisza.Ot, tyle.Ktos kto jest na gieldzie od 15 lat nie jest w obecnej chwili optymista jesli chodzi o rynek akcji, co nie znaczy ze nie jest tu obecny ze swoim kapitalem.Ktos, kto dzial tu od 15 lat ma za soba nie tylko sukcesy w hossie ale roweniez i porazki w bessie, oraz sukcesy w bessie...Wierz mi, obracam sie w kregu ludzi kotrzy zarobili ale rowniez stracili duze pieniadze i maja dzis duzo wiecej pokory niz pismaki z money.pl. Powiem krotko: nie takie cwaniaki polegly na gieldzie...wspomnisz moje slowa juz wkrotce , tak sadze.Nie oczekuj natomiast tego ze bedzie to w poniedzialek lub wtorek (choc moze) bo to proba trafienia w totka 6 cyferek.Gdyby to bylo takie proste (gielda) jak wam sie wydaje to wszyscy byliby bogaci, a tak nie jest. Wiesz w ktorym dniu zanotowano najwiecej samobojst w historii swiata? nie bylo to w wojne, nie byli to fundamentalisci arabscy, nie jacys fanatycy jakiejs religii. Byl to 24 pazdzeirnik 1929r. A z jakiego powodu najwiecej w historii ludzi zdecydowalo sie odejsc z tego swiata, kim byli? Biedakami z czarnej afryki? bezrobotnymi? Kalekami z wojny? NIE, bylo to inwestorzy z Wall Sreet, wtedy to mial miejsce najwiekszy krach na gieldzie.Poraz kolejny zwracam uwage ze gielda to nie zabawa i nalezy okazac wiecej pokory, nie slucahc tlumu, miec wiedze , dobra strategie i nie dzialac impulsywnie.Pozdrawiam, a zanim skrytykujesz kogos na forum to zasatnow sie bo moze po drugiej stronie kabelka siedzi ktos duzo madrzejszy i doswaidczony od Ciebie, poszukaj w nim przyjaciela, mentora a nie atakuj go.
warren buffet / 2006-11-05 08:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobrze piszesz. znaczy nie ze akurat do Zarobionego, ale mnie maj nauczył - nie powiem ze tyle co tych z 1929 r - bardzo wiele. wiem ze sie ciagle powtarzam, ale to pozwala mi patrzec na rynek ze "srodka" a nie lewa czy prawa. Dobry komentarz, a ja do Zarobionego nic nie mam. Bardzo ofensywny byk - ale jak taka jego natura ? ja taki w maju byłem i zmieniłem nieco moją strategie.
lukka / 83.26.229.* / 2006-11-05 00:39
ktoś bardzo cenne uwagi, brawo!!!! giełda to nie zabawka, przekonali sie o tym niektórzy w maju i czerwcu i zapewne podobne sceny jeszcze będą miały miejsce!!!! rozsądek i rozwaga!!!!
pawlus / 2006-11-04 23:04 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ale p-i-e-r-d-o-l-e-n-i-e na antenie, daruj se takie komentarze i gornolotne gatki, az szkoda czasu czytac takie bzdury.
zarobiony / 2006-11-04 15:39 / -
czlowieku,cos ci sie zupelnie pomylilo.Na tym forum jestem moze od 2-ch tygodni.I b.rzadko pisze.Po prostu zagladam tu z ciekawosci.Wierz mi,ja juz naprawde nie musze sie niczym przejmowac.I dlatego z nikim nie walcze.nawet z Kenobim.Napisalem mu po prostu,zeby przestal teoretyzowac i tyle.
Wiec badz laskaw skierowac swoja agresje w inna strone.
I nie pisz glupot o sprawach,o ktorych nie masz pojecia.
W 1929 skakali z okien idioci,ktorzy caly dorobek zycia mieli w papierach.Ci,ktorzy zainwestowali gdzie indziej i mieli z czego zyc NIE SKAKALI.
Czy wiesz np. ile dzis sa warte przedwojenne papiery McDonaldsa??
Nie ??? To sie najpierw poducz.Zycze powodzenia.
I jeszcze jedno.Sledze to forum /bez pisania/ od pol roku.Ale jakos nie zauwazylem Cie.
Wszyscy tu zarabiaja.MYSLA i nie przejmuja sie wypocinami analitykow za 2000 zl miesiecznie piszacych brednie.
Powodzenia i nie fatyguj sie wiecej,bo nie odpowiem.
I tak poswiecilem ci za duzo czasu
lan / 2006-11-05 17:08 / Bywalec forum
Kenobi nie teoretyzuje. Tlumaczy pare pierwszych linijek z najnowszych artykolow i analiz bloomberga i innych portali (ale nie podaje do nich linkow zeby go nie sprawdzic). Nie ma zadnej wiedzy ekonomicznej. Czesto cos ubarwia lub przejaskrawia, tak aby wspieralo jego teorie. Jego pisanina nie ma zadnej wartosci.
Obserwatorek / 62.69.200.* / 2006-11-05 23:09
Moim zdaniem Kenobi to pracownik naukowy na uczelni ekonomicznej a nie inwestor. Od czasu kiedy zaczal snuc swoje teorie o spadkach wig20 wzrosl o 700 punktow. Moze wtopil na krotkich. Zreszta co tam, moze sie myle. Mam do niego pewien szacunek bo nie bluzga na innych. Z tym co wypisuje nie trzeba sie zgadzac.
lukka / 83.26.229.* / 2006-11-05 00:42
piszesz tu o McDonaldsie, człowieku zejdz na ziemie!!!!!!!! to było prawie 80 lat temu!!!! nikt tak długo nie trzyma papierów z prostego powodu.... jakiego sam sie domyśl albo zapytaj mamy, która daje ci kieszonkowe na gre na GPW..........
pawlus / 2006-11-04 23:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Popieram zarobionego, tez jestem na gwp od poczatku, to forum obserwoje od ponad roku, ostatnio sie wlaczam, ale jak czytam takie Ktosiowe teksty to dochodze do wniosku ze szkoda czasu.
zarobiony / 2006-11-05 07:01 / -
----:-)))
Dzieki,tos to niechlubny wyjatek.Wiekszosc to fajni ludzie,z duzym wyczuciem.Czasem korzystam z ich pomyslow.
A2,caabi,Slaw,gabrik,orzel /ostatnio nie pisze/ no i Warren,ktory wlasciwie podtrzymuje zycie na tym forum.
Wydaje mi sie,ze ktos to kolejne wcieleni kenobiego.
Niedwno sprzedali /moi znajomi/ papiery Mc.Donaldsa chyba z 1936 roku.Dostali ponad 5000 za jeden.
To byly duze,papierowe certyfikaty,wielkosci bloku akademickiego i poszly od reki.
Z nimi jest tak samo jak z dolarami:
wszystkie kiedykolwiek wydane sa w obiegu i sa wazne.
Niedawno widzialem w kantorze 100-dolarowki z nadrukowanym ukosnie czerwonym tekstem,chyba z konca wojny.
Kantor kupil je bez problemu i jeszcze sie cieszyli,ze odsprzedadza zbieraczom z dodatkowym zyskiem.
---:-))
ktos / 83.11.252.* / 2006-11-05 13:34
kurs mcdonaldsa w paitek wyniosl 41,24$ za akcje.http://www.mcdonalds.com/corp/invest.html
tu sprawdz sobie kurs.A tu masz historie splitow:http://www.mcdonalds.com/corp/invest/finan/split/splithistory.html
Jakbys potrzebowal jakies wazne istotne informacje z zakresu finansow to nazwyczajniej popros.Dysponuje lub wiem gskad pozyskac wiele, bardzo wiele informacji. I wiecej poroku , prosze.Przed rynkiem ,poprostu przed rynkiem.
ktos / 83.11.252.* / 2006-11-05 13:02
Jesli chodzi o dolary to sie zgodze, akcje natomiast nie do nonca.Czy wiesz jakie firmy weszly w sklad DJIA? Bylo ich na pierwszym notowaniu 12, obecnie firm w DJIA jest 30.
A zgadnij ile z tych pierwszych 12 najsilniejszych firm przetrwalo do dzis w swojej kjondycji i sa nadal w DJIA? Jedna, kolego jedna.GE- General Electric.Pozostale 11 albo zostalo wchloniete przez inne albo najnormalniej upadlo!! A wracaja cdo dolarow,to bez watpeinia do 1971r byla to najpewniejsza waluta papierowa.Do tego roku kazdy papierowy dolar mial pokrycie w złocie. Od 1971 r jest to tez poprostu papierek z napisanym nominalem- gdzyby wszyscy posiadacze ruszyli do bankow po zloto na pokrycie tych dolarow, nie dla wszystkich starczyloby-pozostalyby im bewartosciowe papierki....
ps.dzieki dla Lukki za zyczliwosci warenowi za przychylnosc.Pozdrawiam i zycze sukcesow finansowych
ktos / 83.11.241.* / 2006-11-03 21:38
ale nie kloc sie z nim, on widzi rynek z perspektywy tylko dzisiejszej sesji....trzyma jakas lubawe i skotan i czuje sie milionerem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy