Forum Forum emerytalneOFE

Tylko 1 proc. klientów OFE złożyło deklaracje

Tylko 1 proc. klientów OFE złożyło deklaracje

Wyświetlaj:
KatarzynaAgata / 2014-07-28 15:20 / portfel
No tak. Brak ogólnomedialnej informacji na ten temat ma swoje konsekwencje. Dlaczego nałożono zakaz informacyjny w sprawie OFE. Dlaczego młodzi, rozpoczynający życie zawodowe nie wiedzą, że trzeba przystąpić również do OFE?
wiwan / 2014-07-28 18:59
W sensie prawnym już nie trzeba, więc raczej powinno się pisać- 'warto', 'można'.

Ustawowy zakaz jest okresowy (na czas okna transferowego) i dotyczy reklamy konkretnej oferty OFE, a nie samego systemu- tj. tego, że obecnie jest wybór, albo że coś się od lutego zmieniło.

Dyskusja medialna owszem skupia się teraz na tej kwestii, ale chyba nie jest trudno znaleźć informacje, że nadal do OFE można przystępować niezależnie od terminu kwiecień-lipiec, gdy jest to decyzja podejmowana po raz pierwszy w historii ubezpieczeniowej delikwenta.
lukasz.duran@gmail.com / 178.219.130.* / 2014-06-07 21:04
Składanie deklaracji pozostania w OFE ma taki sens jak nabieranie wody sitkiem. Przecież na 10 lat przed osiągnięciem przez daną osobę wieku emerytalnego i tak te pieniądze będą systematycznie przenoszone do ZUS.
marko@o2.pl / 37.31.132.* / 2014-06-07 11:48
"Fundusze mnie okradły. Ich koszty obsługi były wyższe od generowanych zysków (strat) i to w średnim okresie - 6 lat. "
nieprawda! sprawdź stopę zwrotu na stronie www.knf.gov.pl (stopa uwzględnia koszty zarządzania)

W związku z tym, w przypadku wprowadzenia proponowanej przez Ciebie opłaty, płaciłbyś im więcej Mistrzu Analizy :).
Przyszły Emeryt / 89.69.173.* / 2014-06-07 11:29
Regularnie wypłaca emerytury, renty, zasiłki chorobowe, becikowe i zasiłki pogrzebowe. Największą wadą ZUS jest to, że kapitał prywatny, głównie zachodni jeszcze nie położył swojej łapy na jego pieniądzach. Część składek emerytów została już przepompowana do OFE i ludzie którzy czerpią profity z OFE tj. tzw. eksperci, politycy i media nie zakończą swojego wściekłego ataku dopóki prywatne rynki finansowe nie zawładną całością pieniędzy zgromadzonych w ZUS.
woody68 / 91.231.25.* / 2014-07-28 12:40
1 procent złożyło deklaracje (deklaracji jet więcej) bo listy które rzekomo mają służyć do wysyłania deklaracji NIE DOCIERAJĄ DO ZUS- u, mam w tej kwestii doświadczenie i nie mam wątpliwości, że być może to być ogromna liczba niezarejestrowanych deklaracji - deklaracji, które celowo lub "nieumyślnie" nie docierają do ZUS- u; ZUS nie ma "interesu" by jak największa liczba osób pozostała w OFE.
barg / 91.193.208.* / 2014-06-07 15:30

ludzie którzy czerpią profity z OFE tj. tzw. eksperci, politycy i media nie zakończą swojego wściekłego ataku dopóki prywatne rynki finansowe nie zawładną całością pieniędzy zgromadzonych w ZUS.

Politycy akurat czerpią profity z ZUS-u. I dlatego urządzają wściekły atak na OFE, bo bardzo chcieliby, żeby cała kasa Polaków znalazła się w ZUS-ie, do którego mają swobodny dostęp. Rząd dobrał się już do 51,5% kasy w OFE, teraz marzy im się reszta. Im mniej Polaków wybierze OFE, tym lepiej dla nich.
Waniek / 2014-06-07 14:36 / Bywalec forum
Tak tak dostaniesz 100zł na miesiąc na emeryturę. Bądź dalej zadowolony!!!!
FFRTy / 89.77.152.* / 2014-06-07 10:27
Fundusze mnie okradły. Ich koszty obsługi były wyższe od generowanych zysków (strat) i to w średnim okresie - 6 lat. Dlaczego mam płacić za taką usługę, skoro jestem z niej niezadowolony?
Konstrukcja funduszy powinna być taka, że np. pobierają 30-40% wypracowanego rocznego zysku, a nie stałą opłatę. Musi być zbieżność interesów mojego - klienta i funduszu (grupy kapitałowej). Nie może być tak, że kupowane są ryzykowne (nietrafione)produkty wewnątrz grupy kapitałowej, które nie dają maksymalnego zysku inwestorowi.
Powinno być tak, że skoro fundusz nie zarabia (celowo, bądź na skutek niekompetencji pracowników), to nie wypracowuje i nie zasługuje na prowizję i opłaty za zarządzanie. Wtedy dopiero zgodziłbym się na ulokowanie moich oszczędności w OFE. Koniec pompowania naszych oszczędności w dobrobyt londyńskiego City.
rk12 / 31.182.69.* / 2014-06-24 18:45
Zapewne źle policzyłeś.
Poproś kogoś niech zweryfikuje twoje 'obliczenia'
Antey / 89.72.218.* / 2014-06-07 19:44
@FFRTt
Zapytaj Państwa, dlaczego tak skonstruowało ustawę o OFE i wbrew konstytucji, wymusza obowiazkowe ubezpieczenia.
Podpowiedź: aby finansować bieżącą rozrzutność kosztem emeryta za pomocą prywatnego pośrednika.
OFE tak działają, bo tak im każe ustawa - a pieniąze są pompowane wyłącznie w GPW i nadymanie długu publicznego.
md71 / 79.188.144.* / 2014-06-07 09:22
A cóż za różnica OFE czy ZUS? Pod koniec i tak wszystko wyląduje w wielkim kotle bez dna ZUSu.
Skoro mam przewidywaną emeryturę ok 500 pln/m-c, to czy to będzie 450 czy 550 to dużej różnicy mi nie zrobi.
Zostanę na starość bezdomnym, wałęsającym się i wybierającym ze śmietników - oczywiście jak sam nie odłożę sobie odpowiedniej sumki 'na boku'.
tak było. / 81.190.62.* / 2014-07-30 13:32

oczywiście jak sam nie odłożę sobie odpowiedniej sumki 'na boku'.

Wówczas pojawi się nowy min .finansów Balcynkowicz, zaprowadzi hiperinflację jak to już miało w Polsce miejsce w połowie lat 80-tych i ze 100 tys.zł. które przez długie lata oszczędzałeś będziesz miał zaledwie 100zł.!!! , za które będziesz mógł sobie kupić litr wódy na rozweselenie.
gsfsgfg / 46.238.125.* / 2014-06-07 09:07
Polacy robią wszystko na ostatnią chwilę, nie wiem czy zdają sobie sprawę ile mogą stracić przy exodusie ofe z giełdy...
tm / 83.142.60.* / 2014-06-07 08:21
Jaki sens ma pozostawanie w OFE, jeśli rząd w każdej chwili może wszystko zawłaszczyć.
k123456755 / 135.245.49.* / 2014-06-07 07:45
zlodzieje z PO spowodowali ze nie oplaca sie pozostawac w OFE wiec skad to zdziwienie. glosujcie dalej na tych zlodzieji to zobaczycie kto bedzie placil za wasze emerytury jak juz sie na takowa zalapiecie. mlodzi wyjada widzac bezsens ladowania kasy w umierajacy ZUS i wtedy kto wam pomoze? tylko KNP poki jeszcze nie jest za pozno!

Najnowsze wpisy