Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy (do 25 lat) COMPENSA

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy (do 25 lat) COMPENSA

tomekkg / 2012-04-03 12:47
Witam
Sytuacja wygląda następująco - jestem użytkownikiem samochodu (mam 23 lata), lecz nie jestem współwłaścicielem. Samochód od wielu lat ubezpieczony w Compensie przez ojca i co roku ten sam problem - dopłata 500 zł do ubezpieczenia dla młodego kierowcy, czy można jakoś tego uniknąć? Czy rzeczywiście w razie spowodowania kolizji przeze mnie w tym przypadku, bez posiadania opłaconego ubezpieczenia do 25 l. policja nałoży na mnie mandat karny wysokości 3000 zł ? (gdzieś to słyszałem)
Wyświetlaj:
Cała Prawda / 217.113.137.* / 2012-04-03 15:38
W przypadku braku OC to nawet, gdy kontroluje to Policja dostaniesz do 300zł.

Dla młodych kierowców polecam You Can Drive - nie nakładają zwyżek za młody wiek kierowcy!

Pobierz kod promocyjny na dodatkowy rabat 10% w You Can Drive - Ergo Hestia na:

www.rabatydirect.pl
tomekkg / 2012-04-03 16:59
Nie zrozumieliśmy się, mówię o sytuacji, w której składka OC jest normalnie opłacona, ale nie jest opłacone dodatkowe ubezpieczenie dla kierowcy do 25 l., co wtedy ?
Zresztą nie interesuje mnie ubezpieczenie dla młodych kierowców, napisałem przecież, że ojciec jest właścicielem samochodu - ja jeżdżę nim tylko okazjonalnie i chcem wiedzieć, czy jest sens opłacać dodatkowe ubezpieczenie w Compensie, 500 zł piechotą nie chodzi.
eme / 77.253.177.* / 2012-04-04 07:05
tomekkg w razie kolizji osoba udostepniajaca samochod osobom ponizej okreslonego wieku lub posiadajaca prawo jazdy krocej niz 2 lata w która nie wykupila zwyzki za powyzsze ponosi materialna odpowiedzialność w pzypadku szkody.Z reguly jest to wyliczane na zasadzie: jezeli zwyzka byla 20% to brak jej wykupienia tez bedzie 20% udzialu w szkodzie. Poza tym kara dodatkowa za udostepnienie.Znam przypadek 2500 zeta przy kolizji gdzie byla osoba poszkodowana.
eme / 77.253.177.* / 2012-04-04 07:06
A tak na marginesie dawno by cie ojciec wpisal w dowod rejestracyjny. Jako wspolwlasciciela.

Najnowsze wpisy