Forum Forum inwestycyjneFundusze

Uciekać czy zostać z akcjami ??!!

Uciekać czy zostać z akcjami ??!!

tesst / 83.14.70.* / 2008-02-14 10:38
akcje arki, legmanson i nobla??

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
miki69 / 83.21.20.* / 2008-02-17 11:40
Gratuluję takiej pewności siebie. W USA nic się nie zmieniło, ciągle nowe trupy z szafy wypadają. Nie ma żadnej gwarancji, że dołki na których kupiłeś nie zostaną dołem przebite. /osobiście na to liczę/ Obecna sytuacja to nie to samo co rok czy dwa lata temu. Do tej pory jak coś sztucznie było podtrzymywane a tak było z cenami akcji to odnosiło odwrotny skutek. To podbicie o którym piszesz to haczyk na złapanie leszczy. Ja osobiście jeszcze poczekam, moje dotychczasowe przewidywania sprawdzają sie na 100 %
Pilsener / 2008-02-17 10:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co teraz uciekać? Ja dokupiłem akcyjnych w okolicach dołku z 21 stycznia. Od tego czasu zaznaczył się na w 20 wyraźny, krótkoterminowy trend wzrostowy - co prawda łatwo może zostać przełamany, ale wtedy co najwyżej w 20 ponownie będzie bronił styczniowych minimów i bez solidnych fundamentów do dalszych spadków obroni je bez trudu. Jest też spora szansa na 3300 na w 20, niezłe też są prognozy na drugie półrocze.

Nie widzę powodów do paniki, wręcz przeciwnie.
KoP / 2008-02-15 21:47 / Bywalec forum
konwertować do pienięznych lub obligacyjnych, nie umarzać. Przy dużych wahaniach, a na takie się zanosi, też można coś ugrać, ale potrzeba mądrej strategii i wyczucia. W każdym razie jest możliwość odzyskania choć części utraconych pieniędzy.
max1224 / 2008-02-14 19:23 / Tysiącznik na forum
chyba już za późno na ucieczkę
tesst / 83.14.70.* / 2008-02-14 11:27
cieżkie pytanie nikt nie wie co zrobić
mon1 / 2008-02-14 11:48
a co zrobisz z kasą ? Chyba nie będziesz jej trzymał na lokacie
Bartosz Milewski / 2008-02-14 11:44 / Bywalec forum
Jeżeli rozsądek bierze górę nad emocjami (pazernością) to najodpowiedniejszym rozwiazaniem byłoby wyjście z akcji właśnie w obecnym momencie. Nie jesteśmy ani w dołku, ani na górce, a jednak styczniowe straty poczęści powinny zostać zniwelowane.
W sytuacji kiedy mamy jeszcze fundusze akcyjne, a nie jesteśmy skłonni zaakceptować dość dużego ryzyka z którym wiązało by się pozostanie w akcjach warto jest uciekać.
Warto przemysleć też aspekty przemawiające, za pozostaniem w akcjach:
- napewno istnieje możliwość zarobienia jeszcze 5%, jak i straty 10-15%
- dużo zalezy od tego kiedy weszliśmy i jaką strategię przyjeliśmy
- media nagłaśniają wzrosty, może to odbić się lekkim pamompowaniem rynku przez nowych inwestorów, aczkolwiek z reguły jest odwrotnie ( jak media mówią ze hossa to możemy się spodziewać spadków)

Odpowiedz sobie na pytanie czy lepiej jest nie zrobić 5% , czy zrobić 5% i stracić 10%.
Możesz pomyśleć nad tym żeby wychodzić stopniowo, czyli przykładowo teraz wyjść z 50% aktywów, a za 10 dni wycofać nastepne 50% aktywów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy