Forum Forum dla firmKsięgowość

Ukryte opłaty w biurze rachunkowym online

Ukryte opłaty w biurze rachunkowym online

madlen123 / 2018-08-21 07:52
Witam.

Prowadzę działalność gospodarczą i korzystam z usłóg biura rachunkowego jednej z firm internetowych, nie chcę podawać nazwy.

Mój problem jest mianowicie taki.

Raz w miesiącu gdy zamawiam paletę mam większą fakturę ok 50-70 pozycji. Część z tego to towary a ok 20 max 30% to materiały marketingowe. Jak wiadomo muszą one być wypisane oddzielnie do innych kolumn. Nie mogę uzyskać 2 faktur na te towary ponieważ musiała bym zwyczajnie robić 2 zamówienia i są to duże koszty. Księgowa mnie o to prosiła, ale niestety, nie mogę otrzymać 2 faktur, doszliśmy do konsensusu i poprosiła o opisywanie faktur z pozycją, co jest zawarte na daych pozycjach i aby materiały marketingowe były umieszczone na końcu faktury. Tak tez jest. Opisuję i otrzymuję takie faktury. Ale w tym miesiącu po zamknięciu miesiąca poinformowano mnie, że jeśli nie mogę miec 2 oddzielnych faktur to są zmuszeni doliczyć 0,50 zł netto za każdą pozycję na fakturze. z czego wychozi, że w miesiącu będę musiała dopłacić jakieś 100 zł do prowadzenia mojej księgowości.

Poprosiłam o pozycję z regulaminu, umowy bądż cennika, która wskazuje taką opłatę. Nie potrafią mi jej wskazać, bo zwyczajnie jej nie ma. Stwierdzili że, cytuję:

"Nie ma takich zapisów, ponieważ jako zbyt szczegółowe nie są potrzebne. Natomiast mamy prawo do indywidualnego wyceniania czynności ponad standardowo pracochłonnych."

Ale nigdzie takiego punktu nie ma, że mają takie prawo, do wyceniania indywidualnego, gdyby było pogodziła bym się z tym.



Więc na to wychodzi, że nie mają podstaw do naliczania takiej opłaty. To są jakieś wymysły, bo księgowa ma za dużo pracy. Bo księgowa, która ma taki zawód musi liczyć. Czy się mylę?? Proszę o odpowiedź i sugestie.

Pozdrawiam.
Asiaaa114 / 37.120.211.* / 2020-12-15 11:57
To są właśnie uroki biur wirtualnych czy bankowych gdzie cenniki i regulaminy są tak zawiłe że nie można tego ogarnąć będą małym przedsiębiorcom. Miałem podobne problemy z biurem jednego banku. Umowa jedno, praktyka drugi i dopłaty za byle bzdety. Zrezygnowałam po jakimś czasie i jestem bardzo zadowolona, to był bardzo dobry ruch. Mam biuro w mieście w którym mam firmę, księgowego którego widzę jak jadę z dokumentami i pomoc bez ukrytych dopłat.

Najnowsze wpisy