Forum Forum dla firmKsięgowość

Umowa B2B, pytanie o fakturę.

Umowa B2B, pytanie o fakturę.

thegreatshu / 188.121.15.* / 2019-12-09 13:30
Nie wiem czy odpowiedni dział, ale liczę na wyrozumiałość. Na dzień dobry chciałbym zaznaczyć, że jeśli chodzi o prowadzenie działalności i wszelkie związane z tym sprawy organizacyjne - jestem kompletnym debilem i wszystko to, to dla mnie czarna magia. Już żałuję, że dałem się na to namówić, bo zwyczajnie mnie to przerasta, ale do rzeczy. Zacząłem pracę w oparciu o umowę B2B i czas wystawić fakturę. Umówiłem się z pracodawcą na kwotę 7000zł na rękę. Wpisując taką kwotę netto do programu fakturowego wychodzi 8610 brutto, czyli doliczony zostaje tutaj tylko VAT. Ale przecież poza tym, muszę jeszcze opłacić ZUS i podatek dochodowy. Pytanie więc jest takie - czy powinienem wystawić fakturę na taką kwotę, żeby po odjęciu wszystkich tych opłat zostawało mi te 7000zł, na które jesteśmy umówieni? Czy kolokwialnie mówiąc, przez własną głupotę i niewiedzę „sfrajerzyłem” się i nie zarobie kwoty na którą de-facto jestem umówiony, a po ponad 1500zł mniej?
Wyświetlaj:
mts / 89.65.149.* / 2020-06-19 15:23
Jeśli chcesz mieć na czysto 7000 to powinieneś wystawić fakturę na wyższą kwotę netto podwyzszoną o ZUS i podatek dochodowy. Na drugie pytanie odpowie Ci Twój kontrahent gdy poprosisz o wyższą kwotę na fakturze ;)
mts / 89.65.149.* / 2020-06-19 15:25
Polecam znaleźć księgowego który Ci pomoże w tych sprawach przez co wyjdzie o wiele taniej niż popełnianie błędów.
Anik567 / 31.1.39.* / 2020-06-16 01:19
Potrzebuję pomocy w przeliczeniu UoP na B2B.
Mam propozycję do wyboru UoP lub B2B. Rozpatrując UoP, łączne koszty pracodawcy to 11800, czyli dla mnie do wypłaty 7000.
Jak teraz podejść do B2B, aby firma mnie zatrudniająca nie poniosła wyższych kosztów niż te 11800? Czy może mi to ktoś rozpisać zakładając pełen ZUS + dobrowolna chorobowa? Ile zapłacę VAT, ile dochodowego? Zakładam wybór podatku 19%. Czy może jakieś inne rozwiązanie będzie rozsądniejsze? Co mogę wrzucać w stałe koszty firmy?

Najnowsze wpisy