Forum Forum ubezpieczeńInne

umowa cywilnoprawna a leczenie w NFZ

umowa cywilnoprawna a leczenie w NFZ

stevemajster / 87.205.80.* / 2013-11-29 22:24
Jeśli mam umowę cywilnoprawną na kwotę prowizyjną (tzn nie jest stała w danym miesiącu) i od kwoty jest już odprowadzana zaliczka na podatek dochodowy oraz ubezpieczenie zdrowotne i społeczne (od kwoty np 100zł ).

To nawet przy umowie na 100zł i opłaceniu tych składek ma się prawo do leczenia w ramach NFZ, zgadza się?

Jestem osobą fizyczną, nie studentem.

A co jeśli w marcu zarobie 140 + odprowadzone składki, w kwietniu 120 + składki odprowadzone a w maju nic nie zarobi?

Umowa jest na czas nieokreślony. Co się dzieje, gdy przez 2 miesiące nic nie zarobię, a ostatni zarobek z odprowadzonymi składkami był te 2 miesiące temu. Dalej podlegam leczeniu w ramach NFZ?
Wyświetlaj:
go / 176.106.32.* / 2014-03-16 21:22
Student zawarł umowę o pracę z firmą zewnętrzna w Karfurze a ja za niego wykonuje te prace na podstawie umowy trzeciej czy koordynator firmy musi mnie ubezpieczyć?
stevemajster / 178.37.0.* / 2013-12-02 18:03
dzięki za odp
wiwan / 2013-12-02 12:22
Ubezpieczenie zdrowotne trwa tak długo jak tytuł do niego, tj. wykonywanie umowy, która ubezpieczeniu takiemu podlega, od dnia powstania tego tytułu zgłoszonego w dokumencie rejestracyjnym, do dnia wygaśnięcia tytułu zgłoszonego w dokumencie wyrejestrowywującym.

Składkę nalicza się i odprowadza od wynagrodzenia wypłaconego w danym miesiącu kalendarzowym. Brak wynagrodzenia w danym miesiącu NIE oznacza przerwania ubezpieczenia. Oznacza po prostu składkę ZEROWĄ.

Oczywiście nie mówimy o umowie o dzieło, jako nie rodzącej tytułu do ub. zdrowotnego.

Najnowsze wpisy