Forum Forum podatkoweInne

umowa o dzieło

umowa o dzieło

zagubiona11 / 2011-08-30 10:13
Witam!

Mam pytanie dotyczace umowy o dzielo.
Jestem zarejestrowana jako bezrobotna w urzedzie pracy i mam szanse podpisania umowy o dzielo.
Wiem, ze nie gwarantuje ona oplacania skladki zdrowotnej.
Wiadomo tez, ze musze zglosic fakt podpisania umowy do urzedy pracy i wtedy bede z niego wyrejestrowana.
Dlatego, teraz najwazniejsze pytanie:
gdzie bede ubezpieczona jesli umowa o dzielo tego nie gwarantuje, a w urzedzie nie bede juz zarejestrowana?

Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
foster11 / 2011-08-30 11:00
niestety ale w takim wypadku nie będzie mieć pani darmowych świadczeń zdrowotnych, musiałaby Pani ubezpieczyć się w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym i wtedy darmowe usługi będą świadczyć tylko te placówki, które z towarzystwem mają podpisaną umowę
wiwan / 2011-08-30 11:15
Albo przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ, co jest:
- o tyle dobre, że daje dostęp do niemal wszystkich placówek jak 'zagubiona1' ma obecnie,
- o tyle złe, że drogie ( obecnie tj. sierpień- wrzesień 321,59 zł/mc ) i uciążliwe- bo wymaga terminowego opłacania poprzez ZUS analogicznie jak w przypadku prowadzenia DG, a kwota zmienia się co 3 miesiące.
martek1235 / 2011-08-30 13:23
wynika z tego że najbardziej opłacalna opcja przy takiej formie zatrudnienia to prywatne wizyty u lekarza, wychodzi najtaniej biorąc pod uwagę, że rzadko się choruje, na pewno nie płaciłabym takich kwot do NFZ
belladonna / 2011-08-30 15:56 / Tysiącznik profesjonalny
Tylko życia nie zaplanujesz... wystarczy konieczność pobytu w szpitalu i? tam stawki są wysokie, dlatego bagatelizować tego nie można :)

Najnowsze wpisy