Forum Forum prawneGospodarcze

Umowa o internet na czas nieokreślony, a przejęcie firmy

Umowa o internet na czas nieokreślony, a przejęcie firmy

ejmi / 2012-12-10 17:09
Witam!
prawie 7 lat temu podpisałam umowę z dostarczycielem internetu. Umowa była na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Dane zawarte w umowie min. dotyczące prędkości przesyłu danych i inne ustalenia są już nieaktualne, jednak nie podpisywałam żadnego aneksu do umowy. W międzyczasie firmę przejął ktoś inny, z kim nie mam podpisanej żadnej umowy. Teraz zmieniam operatora i moje pytanie brzmi: czy ustalenia zawarte w umowie obowiązują mnie z nowym właścicielem, mianowicie chodzi mi o to, czy obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, czy nie? Jeśli jest na to jakaś podstawa prawna to prosiłabym o przytoczenie. Z góry serdecznie dziękuję.
szklarek / 2012-12-11 10:26
Takie przejęcie czyli albo łączenie podmiotów prawnych albo przekształcenie spółek skutkuje sukcesją prawną- czyli przejęciem zarówno praw i obowiązków.
W tej sytuacji- przejęciem abonentów, sieci i podpisanych umów.

Jeśli okres wypowiedzenia wynikał z podpisanej umowy i zmiany umów dotąd nie było- nadal obowiązuje. Jeśli wynikał z regulaminu świadczenia usług- mógł się dawno już zmienić, tak jak i parametry usługi.

Przy czym oba rodzaje zmian wymagały poinformowania abonentów wraz ze wskazaniem możliwości wypowiedzenia umowy w takich okolicznościach i warunków tego wypowiedzenia.

Najnowsze wpisy