Forum Forum dla firmKsięgowość

Umowa o współprace - kto płaci?

Umowa o współprace - kto płaci?

Kat1131 / 89.77.190.* / 2015-04-17 17:29
Witam

Mam pytanie na temat płatności za usługi przy umowie o współprace , kto płaci podatek i czy jest to dozwolone.

Mój partner prowadzi firmę treningową, ja czasami prowadzę niektóre zajęcia za cała cene kursu bez zysku dla niego. On wystawia faktury klientom.

Teraz jeśli prześle mi cała kwote z faktury w ramach umowy o współpracę, czy nie wygląda to dziwnie dla urzędu? On nie zapłaci podatku bo wszystko oddaje "pracownikowi" a ja płace normalnie od dochodu.

Jakies sugestie?
Wyświetlaj:
WitalijKlitschko / 195.189.88.* / 2018-11-14 20:07
Oj no to skomplikowane. Ale wydaje mi się, że jednak łatwiej jest się dowiedzieć takich rzeczy u swoich ksiegowych niż na forum internetowym ;) Taka mała rada na przyszłość. A jak nie masz dobrych księgowych to faktycznie kłopot, ale jest w stolicy trochę solidnych biur - np. Gama sobie daje radę ze wszystkim co tam zmącę dla nich haha :-)
szklarek / 2015-05-05 09:40
Na jakiej zasadzie odbywa się owa współpraca i jaki Pani ma status ? Czy prowadzi Pani DG w zakresie w jakim odbywają się te zajęcia ?
Jeśli nie- to czy łączy was umowa zlecenie ? czy jest Pani zatrudniona na etacie ?

Najnowsze wpisy