Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Unia liberalizuje transport drogowy

Unia liberalizuje transport drogowy

Money.pl / 2008-06-13 20:26
Komentarze do wiadomości: Unia liberalizuje transport drogowy.
Wyświetlaj:
jliber / 2008-06-14 08:39 / Tysiącznik na forum
No tak, wolny rynek ALE nie tu, nie tu, nie tam, nie tam, oraz tona kontrolerów i urzedasów.
rty / 83.7.124.* / 2008-06-13 20:26
To co? Do tej pory nie można było świadczyć usług w innym kraju Junii??
Ten cały junijny wolny rynek i wolny przepływ towarów to LIPA!

Ludzie, w praktyce nie można kupić nowego auta w Niemczech w tej chwili! Tzn."można" ale trzeba oprócz niemieckiego 19%VAT zapłacić jeszcze 3%akcyzę (w Polsce) a później dodatkowo VAT w kraju do którego się przywozi auto- czyli np.w Polsce 22% -to jest prawdziwe MYTO junijne!
Specjalnie tak zrobili, żeby nie można było wyszukiwać tańszych ofert na nowe samochody tylko bulić jak za mokre zboże!
Te wszystkie hasła o "swobodnym" przepływie towarów to LIPA!!

Dlatego bardzo się cieszę, że Irlandia powiedziała NIE!!
leiho / 2008-06-14 17:50 / "Tu Ne Cede Malis"
NIE mozna było tego robic, ja pracuję w transporcie. Za kabotaż grozi utrata LICENCJI (która oczywiscie trzeba miec) i wiele innych nieprzyjemnosci - a najgorsze jest łąmanie czasów pracy - młody byk, kierowca moze jechac 15 godzin, nie, MUSI stanac po 9 (lub 10 czasami) godzinach zeby nie wiem co. OPczywiscie, oni to oszukują, gdyby stosowac siędo unijnych przepisów w 100 % całą europa stanełaby a cena produktów wzrosła o 20 % co najmniej (kierowcy za kazdy dzien biorą diety, ktore wlizcza sięw cene).... Itd itp - transport to chora działka, dla ludzi o mocnych nerwach, mam nadzieje, ze moja praca bedzie liczona jako w warunkach szczegolnie szkodliwych :PPP
ksiegowyy / 78.88.177.* / 2008-06-14 02:48
to jakies bzdury z vatem 19 + 22%

Najnowsze wpisy