Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Unijna komisarz "opróżnia kieszenie" i daje 280 mln euro

Unijna komisarz "opróżnia kieszenie" i daje 280 mln euro

Wyświetlaj:
andowc / 83.5.11.* / 2009-10-19 17:25
Unia to gorszy (lepszy) "złodziej" od "Żyda".
Zbignieff / 62.148.90.* / 2009-10-19 16:49
Rozumiem że trzeba wspierać producentów mleka bo jest go za dużo na rynku i ma słabą cenę, tak?
Takie logiczne rozumowanko.
No ale czy za rok bedziemy pic więcej mleka czy też za rok znów szlag trafi kolejne 280 mln Euro??!!

Pozdrowienia
Pilsener / 2009-10-19 22:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za rok będzie "choroba szalonych krów" i UE wyda pół miliarda na rekompensaty dla hodowców :) Kiedyś każdy narzekał, że wydajemy połowę dochodów na żywność. Teraz wydajemy połowę dochodów w postaci podatków po to, żeby jak nas politycy zapewniają -" TYLKO" pozostałą nam połowę wydawać na żywność. Polityk nie krowa - nie pójdzie się napaść na pola elizejskie.
hfghfh / 213.77.7.* / 2009-10-19 15:33
Jeżeli jest nadprodukcja mleka to dlaczego jest takie drogie? Ta pani to opróżni swoje, czy nasze kieszenie?
Pilsener / 2009-10-19 14:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ja nie cierpię tej zbudowanej ma marksistowskiej ideologii UE.
"...zła sytuacja wynika przede wszystkim z nadprodukcji" - bo trzeba jeszcze bardziej dopłacić rolnikom do produkcji! To nie będzie nadprodukcji, haha, proponuję regulować ceny, produkcję a nawet spożycie mleka w ramach akcji "szklanka mleka dla każdego ubogiego eurodeputowanego". I nie zapominajmy o cłach na produkty rolne zpoza UE, by nieść wolność, demokrację i wspierać ubogie kraje rolnicze, dla których eksport żywności do bogatych krajów UE może być jedyną szansą na rozwój, ale to nie socjaliści z UE wyzyskują biednych, lecz liberały jakieś! UE to gwóźdź do trumny europejskiej gospodarki, która popada w socjalistyczny niebyt - niedługo trudno będzie znaleźć europejskie kraje w rankingach państw wolnych gospodarczo i przyjaznych inwestorom.
brak / 83.29.89.* / 2009-10-19 20:13
Posiadanie własnego źródła żywności jest elementem strategicznego bezpieczeństwa.
Pilsener / 2009-10-19 22:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Myślenie dobre, ale w czasach starożytnych, średniowiecznych oraz w okresie wojny i izolacjonizmu, w czasach globalizacji i wolnego rynku średnio jednak się sprawdza.
myśliciel / 83.8.89.* / 2009-10-20 00:48
Co do UE to mogę się zgodzić z tym że nie wiem po co te tysiące ludzi tam siedzi na stanowiskach. Jestem rolnikiem i wiem co piszę. Tak dokładnie jak rolnik musi podawać w różny sposób skalę swojej produkcji to powinni zaplanować rynek- ceny dosłownie co do grosza. Co mamy natomiast raz zboże po 800 zł za tonę, a za rok po 450zł. Mleko przez rok 1,5 zł za litr , po roku nagle 0,9 zł, świnki po 3zł, 1,5 roku po czym przez 5mieś po ok. 5zł za kilogram i teraz znowu po 3,5. To niech ci co piszą różne głupoty nie raz na forach napiszą jak w takiej sytuacji sobie racjonalnie zaplanować dochody czy inwestycje. Dodam że najkrótszy cykl produkcyjny w rolnictwie to rok, a dłuższe to kilka lat (np. sadownictwo, bydło mleczne) . W rolnictwie też nie ma mowy o tym że zwijasz interes jak się nie opłaca, ponieważ żeby cokolwiek odzyskać musisz czekać jak już pisałem co najmniej rok.
myśliciel / 83.8.89.* / 2009-10-20 00:31
Nie prawda. Jako przykład podam 2 fakty jakie miały miejsce:
- gdy ok 2005-2006 r w całej UE były bardzo dobre zbiory zbóż i ceny były w okolicy 400 zł za tonę to aby "zdołować" jeszcze bardziej rynek przypływała pszenica z Brazylii jeszcze tańsza
Gdy w 2007 roku w UE był nieurodzaj i ceny szły ostro w górę nawet o 100% to jakoś żadna pszenica z Brazylii po mimo urodzaju nie chciała przypłynąć.
- 2 przykładem jest Japonia z początku lat 90 kiedy myśleli że rolnictwo jest im nie potrzebne ponieważ z rozwiniętego przemysłu będą sobie w stanie kupić żywność. Po 2 latach zmienili politykę w drugą stronę ponieważ sprzedający wiedząc że muszą kupić żywność windowli im ceny
Żywność jest strategicznym towarem i tu jest potężna gra interesów jeżeli grający na rynkach towarowych zobaczą że może być mało żywności zaraz zaczyna się jazda w górę bez sentymentów.

Najnowsze wpisy