Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UOKiK: Ponad 1,3 mln zł kary dla SKOK-u im. F. Stefczyka

UOKiK: Ponad 1,3 mln zł kary dla SKOK-u im. F. Stefczyka

Wyświetlaj:
jan wolny / 83.27.13.* / 2013-03-19 19:13
do Wincenty Ferra, SKOK-i same się dyskredytują,poczytaj forum SKOK-opinie. Potwierdzam te opinie,zgadzają się z moimi opiniami,jakie wyniosłem z korzystania z usług SKOK-u. Jeżeli chodzi o akcje o charakterze społecznym it.d. to jest to robione dla mydlenia oczu,po za tym robione są za pieniądze ściągane z ludzi,z ludzi biednych,bogaci nie biorą pożyczek w SKOK-u. Senator Bierecki,prezes SKOK-ów,z własnych pieniędzy tego nie robi,a mógłby,mając rocznie 10mln.zł dochodu jakie przyznaje sobie z tytułu prezesury ,co jest oczywistym wyprowadzaniem pieniędzy ze SKOK-u.
jan wolny / 83.27.13.* / 2013-03-19 19:08
do Wincenty Ferra, SKOK-i same się dyskredytują,poczytaj forum SKOK-opinie. Potwierdzam te opinie,zgadzają się z moimi opiniami,jakie wyniosłem z korzystania z usług SKOK-u. Jeżeli chodzi o akcje o charakterze społecznym it.d. to jest to robione dla mydlenia oczu,po za tym robione są za pieniądze ściągane z ludzi,z ludzi biednych,bogaci nie biorą pożyczek w SKOK-u. Senator Bierecki,prezes SKOK-ów,z własnych pieniędzy tego nie robi,a mógłby,mając rocznie 10mln.zł dochodu jakie przyznaje sobie z tytułu prezesury ,co jest oczywistym wyprowadzaniem pieniędzy ze SKOK-u.
jan wolny / 83.27.17.* / 2013-03-19 17:59
mam pytanie do UOKiK,na marginesie ukarania SKOK-u za nieuczciwą reklamę,czy UOKiK może ukarać SKOK za nieuczciwe praktyki o których piszą internauci na forach. Jeżeli tak, to do dzieła,bo to co się dzieje w SKOK-ach woła o pomstę do nieba,przekonałem się o tym na własnej skórze.
JanekWarszawski / 89.72.146.* / 2013-01-10 22:29
Słuchajcie LEMINGI:
1. sprawdźcie u kogo reklamuje się SKOK i nawet wy zrozumiecie, że jest to kara dla SKOK za reklamę/wspieranie niezależnej i prawdomównej prasy.
2. gdzie był UOKiK przez 4 lata działalności AMBER GOLD?
Wniosek: UOKiK jako narzędzie represji dla oponentów Tuskolandii.
Kto się nie zgadza? Nie widzę.
W429 / 83.0.198.* / 2013-01-15 13:51
Zatem uważasz, lemingu, że za tak zwaną "reklamę/wspieranie niezależnej i prawdomównej prasy" przysługuje prawo do oszustwa? Inne ukarane banki też "wspiarały"? Nie ośmieszaj się, lemingu.
Zgorszony / 2013-01-15 14:55
Nie wiem kto wymyśla całą tą nomenklaturę. "Lemingi", "Wykształciuchy", z całym szacunkiem ale to wygląda że ludzie którzy używają tego typu określeń poddali się praniu mózgu odpowiednich mediów.
ministra3 / 2013-01-15 15:18
a dla nich to pewnie pestka, znając życie to nawet nie poczują za bardzo co i jak
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-01-10 17:47

Zapisz się za darmo do końca sierpnia i za darmo przelewaj pieniądze w oddziale; 0 zł za przelewy w oddziale.

Pomyślana i podchwytliwa zmyłka .
Wincenty Ferra / 2013-01-10 17:37
Przecież to samo zrobił Alior Sync z ich "cashbackiem za wszystkie płatności w internecie"! A następnie po kilku tygodniach niesamowicie ograniczył zakres płatności, za które są zwroty! Getin Bank w projekcie "open life"proponuje 6% na kredyt hipoteczny w reklamie. Jak się okazuje dotyczy to jakiegoś szczególnego przypadku, a w dodatku po spadku WIBOR-u rata i tak nie maleje! I to wszystko jest dobre i sprawiedliwe?
Lotar / 95.49.222.* / 2013-01-10 14:17
Za kłamliwe reklamy winny być kary nawet wyższe.
Wincenty Ferra / 2013-01-10 17:40
Oczywiście! Ale pokaż mi, gdzie tu jest kłamliwa reklama? Przekaz jest jasny: zapisz się do końca sierpnia i za darmo przelewaj pieniądze w oddziale. W życiu bym z tego nie skorzystał bo oczywiste jest, że przelewanie pieniędzy w oddziale jest za darmo tylko do końca sierpnia! Świadczy o tym spójnik "i". Myśleć trzeba! Jeśli ktoś tak głupi, że podpisuje wszystko jak leci tylko ze względu na reklamę, to jego problem!
wiola753 / 193.29.207.* / 2013-01-10 14:08
SKOK to też parabank, nadzór i agencje powinny się przyjrzeć się jego działaności. Bo może być powtórka -tzw. SKOK GOLD.
Wincenty Ferra / 2013-01-10 17:42
Według polskiego prawa tylko banki i SKOK-i działają na podstawie specjalnie stworzonych dla nich przepisów, które umożliwiają im prowadzenie działalności bankowej (w przypadku banków to ustawa "Prawo Bankowe", w przypadku SKOK-ów "ustawa o SKOK"). Potwierdza to także i nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego. Parabanki z kolei wyszukują luk w prawie, a żeby zarabiać po prostu je łamią. Zatem SKOK-i nie są parabankami!!
Lomion / 31.11.177.* / 2013-01-10 21:06
Skoki są parabankami w tym sensie, że ustawa o SKOK nie daje im żadnych praktycznych przywilejów wyróżniających je z grupy innych organizacji parabankowych. Depozyty w SKOK nie są objęte gwarancjami, ich finanse nie są monitorowane przez niezależnych audytorów, nie mają prawa do korzystania z bankowego tytułu egzekucyjnego. Innymi słowy, jeśli założysz lokatę albo weźmiesz kredyt w SKOKu, to prawnie jesteś na takiej samej pozycji jakbyś zawarł umowę cywilną z parabankiem.
Janusz W / 37.31.83.* / 2013-01-15 22:23
Bankowy tytuł egzekucyjny jest spuścizną PRL-u, ponieważ bez tytułu prawnego, tylko dokument banku sprawia, że bank może bezprawnie zająć pieniądze. Wielu ludzi zniszczono w ten sposób, preparując dokumenty w bankach.
agata953 / 91.212.242.* / 2013-01-11 10:09
Lomion, radzę zweryfikować własna wiedzę na temat działalności SKOKów i prabanków. Otóz nie prawdą jest to co piszesz. Depozyty są objęte gwarancjami do wysokości 100 tyś. Euro tak samo jak w bankach - pokaż mi parabank ktory rowniez ma gwarancję depozytów? Po drugie: stan finansów jest podany do wiadomości publicznej - wystarczy zajżeć do oddziału SKOK aby znaleźć w miejscu ogólnie dostępnym sprawozdanie finansowe za poprzedni rok - pokaż mi bank który udostępnia swoje sprawozdania finansowe???
Che Ernesto / 2013-01-10 14:21
Nie wiedziałem że SKOK to rółnież parabank... zawsze myślałem że to poważna firma... zwłaszcza że ejst reklamowana przez poważnego aktora...
Bodek___ / 193.22.252.* / 2013-01-10 15:03
Zapłacili mu, to zareklamował.
SKOK nie jest bankiem. Nie ma żadnych gwaranacji ani wymogów. Co więcej jest wiele SKOKów.

W tym sensie jest parabankiem.

Myślę, że ryzyko wkładania tam pieniędzy jest mniejsze niż w przypadku amber golda, ale większe niż w przypadku banków.

Inną rzeczą jest kwestia związku z polityką i celów na jakie przeznaczana jest kasa z tej instytucji. Niektórym może nie odpowiadać.
L_W / 83.10.236.* / 2013-01-10 14:02
Ktoś złożył skargę, czy to tylko wykonanie telefonicznego polecenia z centrali?
Wincenty Ferra / 2013-01-10 17:46
Oczywiście, że centralnie sterowane! PO nie popuści SKOK-om. Banki i kasa Polaków muszą być w obcych rękach! Pamiętasz, jak PO zgłosiła ponad 70 ustaw i projektów niezgodnych z konstytucją przeciw SKOK-om? To kolejne działanie Tuska. Wszystko, aby zdyskredytować SKOK-i...
AndrewNew / 83.5.175.* / 2013-01-10 13:22
UOKiK może by zajął się parabankami które okradają naiwnych w majestacie prawa, a gówniarze już na średnim szczeblu w tych "firmach" jeżdżą służbowymi samochodami po 150tys.
Co tam parabanki, co tam Amber Gold. Reklama SKOKów to dopiero problem ! Żałosne.
dgen / 2013-01-10 13:21 / Tysiącznik na forum
SKOKi - ostatnia w Polsce instytucja finansowa w 100% z polskimm kapitałem.....
nie dziwi więć nieustający wśckiekły atak powiązanych z PO wszelkiej maści lobbystów oddelegowanych przez różnego rodzaju rajfajzeny, dojczebanki czy unikredity.
jak wiadomo od dawna Polacy nie mają prawa mieć nic swojego: tym bardziej swojego banku

poza tym przypomnę, że SKOKi powstały grubo ponad 100 lat temu w samoobronie przeciwko "żydowskiej lichwie" jak pisze wielki Polak Franciszek Stefczyk w swoich pamiętnikach - zachęcam do lektury
Lomion / 31.11.177.* / 2013-01-10 21:10
Pewnie.... w Polsce działa 650 banków, z czego zdecydowana większość to banki spółdzielcze z wyłącznie polskim kapitałem. Do tego dochodzą takie instytucje jak Getin, Noble, BGŻ, PKO, Idea i kilka innych. Ale po co to sprawdzać, jak można ponarzekać?
RYBY / 95.50.197.* / 2013-01-10 14:50
Tak dokładnie to kasy zakładane podczas zaborów przekształciły się w banki spółdzielcze, a SKOK-i to organizacje powstałe stosunkowo niedawno (kto znajdzie na stronie SKOK Stefczyka datę powstania) dla realizacji wspólnych celów ludzi. Niestety teraz przekształciły się w komercyjnych graczy rynkowych, których celem jest zapewnienie zarobków osób kierujących Kasami
dgen / 2013-01-10 18:25 / Tysiącznik na forum
SKOKi nie przekształciły się w banki spóldzielcze - to odrębne podmioty.
W 1939 roku istniało pare tysięcy Kas Stefczyka i podobna ilość spółdzielni bankowych (banków spółdzielczych). Obie instytucje maja wspólne korzenie.
Po II wojnie komuna zlikwidowała SKOKI ale pozwoliła działac bankom spóldzielczym.
kokoko / 83.144.82.* / 2013-01-10 12:52
Czyli pisiorkowate oszukują... :)
Wincenty Ferra / 2013-01-10 17:51
Może i oszukują... Za to peowate są na wskroś uczciwe? Nie jest żadną tajemnicą, że SKOK-i od lat wspierają akcje o charakterze społecznym, patriotycznym i religijnym (niekoniecznie PiS-owe...)! Dlaczego miałyby tego nie robić, skoro są instytucjami polskimi i chcą służyć Polakom? Moim zdaniem dążenie do zachowania dziedzictwa kulturowego powinno być zupełnie naturalne, niezależnie od sympatii i poglądów...

Najnowsze wpisy