Forum Polityka, aktualnościKraj

Urzędnicy dostaną podwyżki

Urzędnicy dostaną podwyżki

Money.pl / 2008-02-13 12:07
Komentarze do wiadomości: Urzędnicy dostaną podwyżki.
Wyświetlaj:
KoP / 2008-02-14 20:36 / Bywalec forum
nareszcie, cho..rka, bo zdychamy z głodu. Górnicy, nauczyciele, lekarze, kolejarze dostają, a biedni urzędnicy co?? od macochy?? Też nam się należy!!
mś / 193.151.55.* / 2008-02-15 09:09
Najmocniej przepraszam, czy to żart ? Owszem jakaś logiga w płacach musi istnieć, ale bez przesady. W końcu stanowicie pierwszą klasę po wip=owskiej z wieloma innymi gratyfikacjami, o których nikt nie ma prawa wiedzieć. A, co mają powiedzieć pracownicy z jednostek podległych urzędom, w końcu to druga klasa niezależnie od posiadanej wiedzy i wykształcenia. Polecam odrobinę samokrytyki i spogladania na innych.
A Kaczorek ma motorek / 79.184.46.* / 2008-02-15 20:08
Podwyższki wszystkim?!!! i znów procentowo? !!!! żałaosna odskocznia. DYZMZA TUSK obiecał że ci co pracują za granicą wrócą do Polski, bo zacznie się to opłacać im. Jak na mój rozum to w pierwszej kolejności wynagrodzenia powinny wzrosnąć w tych swerach zawodowych gdzie nastąpił największy odpływ ludzi ,chodzi tu o pracowników fizycznie pracujących, administracji w Uni naszej nie potrzebują
Jeżel wszysty dostaną podyższki w granicach 500zl i pasożyty po kilka tysięcy to należy sie spodziewać że przeciętnie miesięcznie nasze wydatki wzrosną o około 650-700zł. [po podwyższkachcen] Zawsze tak było że jak coś nam dano to tylko po to by więcej wziąć. Nikt chyba po tych podwyższkach nie liczy że euro,dolar będą w tej samej cenie. Urzędnik ma dostać nawet kilka tysięcy!! [%] tylko za co ?a minimum unijne w Uni dla emerytów rencistów to co ? co to jest 400-500zł renty.i podatek od niej. słów brakuje
KoP / 2008-02-15 19:11 / Bywalec forum

z wieloma innymi
gratyfikacjami,

no tak, jeśli masz na myśli 13 pensję, deputat 2 kostek mydła i 200gram herbaty bez cukru, to rzeczywiście, gratyfikacji mamy co nie miara. Urzędnikom nie chodzi o podwyżki rzędu 50, 100 czy 200% tylko o waloryzację zgodna z inflacją + jakieś drobne. Nie jesteśmy tak pazerni jak lekarze czy nauczyciele, o gornikach nie wspomnę.
mś / 85.89.191.* / 2008-02-13 20:24
To jest śmieszne, ponieważ wzajemność i uzależnienie pomiędzy radą gminy/miasta, a organem wykonawczym, czyli wójtem, burmistrzem itd. jest tak silna, że nigdy sobie nie robili trudności. Gorzej wygląda sytuacja z pracownikami jednostek organizacyjnymi-budżetówka, które są uzależnione, organizacyjnie podległe: hołota z kultury, oświaty, opieki społecznej lub zdrowia. Tak naprawdę powinni zrzec się z wynagrodzeń, dla dobra majątku gminy i samopoczucia radnych i wójta, burmistrza itd. Pracować jako wolontariat. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni. Szkoda, że nikt jakoś nie wspomina o tych ludziach, tak ludziach, którzy również są przypisywani jako urzędnicy , ale jedynie do roboty, ale nigdy do pieniędzy. To jest dosłowne draństwo. Wiele do życzenia ma góra, która stwarza sytuację, błogosławieństwo do upodlenia i dzielenia na lepszych i gorszych.
Manipulacja i poróżnienia społeczne/ zawodowe jak dotąd są wykonywane perfekcyjnie przez naszych wybrańców. Naprawdę niezależnie od koloru, nazwy i strony partii. Szkoda, że nic więcej. BŁAZENADA
optymista mimo wszystko / 83.26.7.* / 2008-02-14 09:30
Fakt.Pracownicy kultury zostali pozbawieni 13,premii/tylko uznaniowa czasami i to grosze /,a praca nie 8 godzin,tylko do bólu.Nawet jak impreza skończy się po 24 to i tak rano na 8 do pracy masz być, w dodatku gdy inni mają wolne my nie-także nie wiadomo czasami jaki dzień tygodnia.Wolne za święto owszem tylko kiedy wybrac,dyrektorowi się nie należy,chociaz zarabia niewiele więcej od instruktora -ma byc dyspozycyjny cały czas w swiątek i zwykły dzień.Pracy w tym resorcie można tylko zyczyć wrogowi.Tylko gdzie znależć inna mając przygotowanie takie a nie inne i brak możliwości wyjazdu za granicę.
mś / 85.89.191.* / 2008-02-14 20:24
Jest wyjście w tedy kiedy ma się lat naście, a nie 25-letni staż pracy.
Pajchiwo / 2008-02-13 12:07 / Tysiącznik na forum

Skala podwyżki będzie zależeć od rady gminy.

Powyższe działanie zapewni, że wzmocnią się przekręty - tego typu decyzje nie powinny być podejmowane na tym szczeblu - od tego jest system premii.
asystent / 83.22.35.* / 2008-02-13 20:22
Nieprawda !!
Premiom niczego nie załatwimy, podwyszki się należą wszystkim urzednikom, dajmy na to mnie, ja jeżdze do pracy samochodem, a paliwo coraz droszsze, skond mam brać na benzynę ?? urzond mi nie zwróci, Żondamy podwyszki o 6 000 tysiency PLN
mś / 85.89.191.* / 2008-02-14 19:59
Sorry - urzędowy dyslektyku, a jak wygląda sytuacja u drugiej kategorii pracowników, no wiesz, tych wykształciuchów : lekarzy, nauczycieli, tych od kultury, magisterków, którzy pokończyli jak Bóg przykazał w czasie studia ? Ich również ktoś u Was bierze pod uwagę. Czy tak jak u mnie twierdzi się, że hołota sobie zawyżyła pensje, bo ma nieco więcej niż minimalna brutto z 20 letnim i więcej stażem pracy. Ciekawa jestem .
wieśniak / 83.7.115.* / 2008-02-14 15:06


2008-02-13 20:22:39 | 83.22.35.* | asystent
Nieprawda !!
Premiom niczego nie załatwimy, podwyszki się należą
wszystkim urzednikom, dajmy na to mnie, ja jeżdze do pracy
samochodem, a paliwo coraz droszsze, skond mam brać na
benzynę ?? urzond mi nie zwróci, Żondamy podwyszki o 6 000
Chłopie bez urazy,ale z taką polszczyzną,z takim zasobem wiedzy o ortografii polskiej zastanawiam się komu przyjacielu tak naprawdę asystujesz ? (sic!!!) W / g mnie na godne zarobki;podwyżki zasługują ci ludzie którzy
mają wiedzę,chcą i potrafią ja wykorzystać w sposób który akceptuje ogół danej społeczności.Z drugiej strony proszę o odrobinę szacunku (te 6000) dla zarabiających 1000---1500 zł miesięcznie.Jestem rolnikiem,nie strajkuję ,nie blokuje tylko na w / w pieniądze ciężko pracuję-nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Pozdrawiam.
rolnik j249 / 83.7.115.* / 2008-02-14 15:05


2008-02-13 20:22:39 | 83.22.35.* | asystent
Nieprawda !!
Premiom niczego nie załatwimy, podwyszki się należą
wszystkim urzednikom, dajmy na to mnie, ja jeżdze do pracy
samochodem, a paliwo coraz droszsze, skond mam brać na
benzynę ?? urzond mi nie zwróci, Żondamy podwyszki o 6 000
Chłopie bez urazy,ale z taką polszczyzną,z takim zasobem wiedzy o ortografii polskiej zastanawiam się komu przyjacielu tak naprawdę asystujesz ? (sic!!!) W / g mnie na godne zarobki;podwyżki zasługują ci ludzie którzy
mają wiedzę,chcą i potrafią ja wykorzystać w sposób który akceptuje ogół danej społeczności.Z drugiej strony proszę o odrobinę szacunku (te 6000) dla zarabiających 1000---1500 zł miesięcznie.Jestem rolnikiem,nie strajkuję ,nie blokuje tylko na w / w pieniądze ciężko pracuję-nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Pozdrawiam.
d.ewa / 91.145.128.* / 2008-02-14 02:35
jesteś asystentem posadzkowym? Za dużo chcesz zarabiać. Mam trochę znajomych pracującuch w UM w Białymstoku i wcale nie narzekają na pensje. A każdy zarabia powyżej 1,5 tys.zł. Do tego trzynastka, premia, zamiast bonów pieniądze, dofinansowanie do wczasów itd. Napiszcie mi czy to wszystko mają ludzie pracujący u prywaciarza?
archie / 83.24.161.* / 2008-02-13 21:32
nieprawda, moja mama pracuje w urzędzie i burmistrz im powiedział że to brednie, nie będzie wcale podwyżek tylko widełki pensji dla danego stanowiska się podniosą, a same podwyżki, jeśli w ogóle to najwcześniej na jesieni będą
Pajchiwo / 2008-02-13 21:37 / Tysiącznik na forum
Koleś po prostu "troluje" - nie daj się podpuszczać.
mś / 85.89.191.* / 2008-02-14 19:47
Tego typu wypowiedź zawsze usłyszycie od pracowników, sorry urzędników i ich rodzin. Ja to przerabiam na co dzień. Nikt "pary z gęby nie puści". Oczywiście w wielkiej tajemnicy , zaufanym ludziom w sytuacji i od osoby, która twierdzi, że jest pokrzywdzona. Właśnie z powyższej wypowiedzi wynika o poziomie firmy-urzędu, kompetencji i posiadanych kwalifikacji przez zatrudnianych tam pracowników. Żałosna prawda. Procedura jest bardzo prosta, tworzy się miejsce pracy, a dopiero później zdobywa się wymagane kwalifikacje, które postrzegane jest jak zło konieczne. Bardzo wrogo, z prostego powodu-trzeba się uczyć.

Najnowsze wpisy