Forum Forum pracyDokumenty

USA - w jakim kierunku się kształcić, aby odnaleźć się na amerykańskim rynku pracy

USA - w jakim kierunku się kształcić, aby odnaleźć się na amerykańskim rynku pracy

Bright / 89.68.52.* / 2015-06-28 01:09
Cześć. Jestem studentem III roku na kierunku Transport, w następnym roku mam nadzieję, że zdobędę tytuł inżynieria i z ciekawością zapatruje się na moje szanse odnalezienia się na rynku pracy w Ameryce. Oczywiście chciałbym samo-dokształcać się i swojej edukacji nie zakończyć na samych studiach. Jednym z wyborów jakie przede mną stoją jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych z tytułem technika informatyka lub technika spedytora co jest związane z moim obecnym kierunkiem studiów. Swoje atuty chciałbym rozwijać w głównej mierze w perspektywie przyszłościowej emigracji do USA. Na wrzesień oraz pazdziernik zaplanowane mam 2 kursy z certyfikatami/egzaminami z AutoCad 2D i 3D oraz Inventor Autodesk. Studia w Polsce są o tyle złe, że absolwenci studiów w rzeczywistości posiadają prawie zerowe umiejętności praktyczne w kierunku który ukończyli. Jeśli chodzi o język angielski, wciąż go szlifuje i mam nadzieję, że już niedługo będę dysponował nim w stopniu komunikatywnym. Otóż, chciałbym się poradzić - rozwojowi jakich umiejętności mogę poświęcić najbliższe lata, aby opłaciło mi się to w przyszłości w USA. Zarówno tematyka dotycząca informatyki jaki i transportu jest mi bliska, z przyczyn zainteresowań oraz spędzonych lat na studiach, jednak to jeszcze za mało, aby zostać specjalistą w danej dziedzinie. Czekam na odpowiedzi i rady.

Najnowsze wpisy