Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa śmieciowa znowelizowana

Ustawa śmieciowa znowelizowana

Money.pl / 2013-01-25 10:48
Komentarze do wiadomości: Ustawa śmieciowa znowelizowana.
Wyświetlaj:
Zdzisław0329 / 31.63.138.* / 2013-01-29 22:59
Jak to jest możliwe, że w "wolnym kraju" o demokratycznym systemie o zwykłym Kowalskim decyduj ktoś inny tylko nie On sam. Co ma wspólnego liczba osób zamieszkujących (zameldowanych) gospodarstwo, powierzchnia mieszkania lub wielkości zużycia wody w danej nieruchomości do ilości produkowanych śmieci. Każdy Kowalski niech płaci za swoje śmieci. Ten co produkuje ich dużo niech płaci więcej, a nie wrzucać wszystkich do jednego kotła. Po drugie ludzie spalają śmieci nie dlatego, żeby było ich mniej w koszu tylko, że nie mają pieniędzy na węgiel - już nie mówię o gazie czy oleju opałowym. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie podział się wolny rynek, konkurencja?
Konkret / 2013-01-28 19:52
Nie wiem jak ci mądrzy ludzie to kalkulują ,ale w moim przypadku płacę 48,- na kwartał.
Po ich kalkulacjach gdzie Gmina ma wybrać naj korzystną ofertę,- będę płacił ~300,-na kwartał.
pola989930 / 62.152.140.* / 2013-01-26 06:53
Jeżeli podwyższa się podatki od nieruchomości i to w sposób "byle więcej",to dlaczego opłata za śmieci rośnie równie wysoko.To nie jest prawo,to bezprawie.Gminy biorą opłaty z sufitu.Obywatel jest bezbronny.Panowie posłowie prosimy o zajęcie się tymi gminami,które nakładają najwyższe podatki i opłaty.To jest dublowanie opłat.
nvofdgkfd / 195.177.210.* / 2013-01-25 20:28
Dziecko w piątej klasie szkoły podstawowej umie policzyć ilość śmieci na trzy sposoby.
I sposób: objętość
I sposób: waga
I sposób: ilość sztuk
Wszystkie te metody są policzalne przy użyciu jednostek miar z układu SI.

Niestety, żadna z tych metod nie jest zgodna z propozycjami naliczania opłat za śmieci przyjętymi przez posłów.
Czemu?
Bo byłaby mało dochodowa!!!

Fotoradary, śmieci...
Co jeszcze wymyślą posłowie żeby nas okraść?
Greg1234321 / 91.214.0.* / 2013-01-25 14:52
Szanowni posłowie. Czy wy jesteście jakimiś tępaka mi ? Płacimy teraz za ilość odpadów (pojemniki x częstość wywozu) - to jest proste i sprawiedliwe. Po co kombinujecie i pozwalacie na kradzież naszych pieniędzy. Dlaczego gmina może naliczać opłaty za powierzchnię domu/mieszkania ? Trzeba być bezmózgim durniem, żeby coś takiego wymyśleć !
Zgorszony / 2013-01-25 15:38
Patrząc na to jak wygląda wigilia w sejmie, wszystko ładnei przystrojone, nawet chór sobei zamówili, sądzę iż demokratycznie wybrani przez obywateli Rzeczpospolitej Polski posłowie i posłanki , mają nas po prostu w d...
peja / 195.216.102.* / 2013-01-25 13:42
nie rozumiem, płacę teraz za ilość kubłów lub ich wielkość. Miałem 120 l zmieniłem na 240 bo 120 było za mało to co teraz ? za ilość osób zameldowanych ? 2 dzieci na studiach nie mieszka w domu, dziadek zameldowany tylko dla innych celów i co za nich tez moge płacić ?
jq / 192.193.132.* / 2013-01-25 12:29
'stawka zależna od: gospodarstwa domowego, liczby osób zamieszkujących gospodarstwo, powierzchni mieszkalnej, wielkości zużycia wody w danej nieruchomości).'

A czy ktorakolwiek metoda promuje sortowanie odpadow, recykling czy chociazby zmniejszenie ich generowania? Moze tak jak w Irlandii gdzie worki wystawia sie przed dom w okreslony dzien tygodnia z wczesniej wykupiona naklejka. Oczywiscie w naszym kraju ludzie mogliby wybrac metode 'do lasu' wiec pewnie stad prosciej uzaleznic oplate od wskaznika trudnego do manipulacji...
asdfa / 194.33.72.* / 2013-01-25 10:59
Płacimy podatek od nieruchomości i tam uważam jest już zawarty wywóz śmieci. Podobnie jak tzw. "drogowe" zostało kiedyś zawarte w cenie paliwa. To wielokrotne opodatkowanie tych samych produktów.
sufit na czarno,i nic nie widać / 178.36.247.* / 2013-01-25 10:48
Absolutną dowolność - to z sufitu też można?

Najnowsze wpisy